Чому постійно болить голова – відповіді на актуальні запитання

Почему болит постоянно голова – ответы на актуальные вопросы

У вас постійно болить голова? Оточуючі вважають вас іпохондриком, і вам доводиться терпіти насмішки здорових колег? Голова болить завжди: вранці після пробудження, протягом дня, ввечері, після напруженого дня? Чому так відбувається, в результаті чого виникає настільки неприємний недуга?

Зміст

 • 1 Що таке головний біль
 • 2 Основна класифікація головного болю
  • 2.1 Первинна біль
  • 2.2 Вторинні головні болі
 • 3 Як не знайти залежність від знеболюючих препаратів?
 • 4 Чому болить голова?
 • 5 Як використовувати акупрессуру для зняття головних болів?
 • 6 Головні болі зачіпають дітей?
 • 7 Кластерна головний біль

Що таке головний біль

Почему болит постоянно голова – ответы на актуальные вопросы

Головний біль описується, як хворобливий стан в області голови або шиї. Може бути наслідком багатьох причин, і не тільки в самій голові, але і в області шиї. Сам мозок не болить, тому, що мозкові тканини не мають больових рецепторів. Таким чином, біль проявляється в області мозку, найбільш часто у 9 областях: поверхні черепа, м’язах, нервах, артерії і вени, очі, вуха, підшкірна клітковина, носова порожнина і слизові оболонки. Є багато різних систем класифікації головних болів, і треба сказати, що вони мають не одну причину. Це також означає, що один тип болю може мати декілька різних причин. З цієї причини дуже важливо не недооцінювати стан і повторювані проблеми, і звернутися до лікаря для детального обстеження. Головний біль може бути симптомом такого захворювань, як грип, або навіть більш серйозної хвороби.

Основна класифікація головного болю

Почему болит постоянно голова – ответы на актуальные вопросы

Первинна біль

Найбільша група головних болів. Включає майже 75% випадків. Ця група є найбільш поширеною і підрозділяється на головний біль напруги, хортоновскую і мігрень.

Головний біль напруги (тензионная) – найбільш поширена, знайома практично всім і є найменш небезпечною в тому разі, якщо голова не болить постійно, тобто, недуга не переходить у хронічний стан.

Мігрень – більш серйозне захворювання, при якому біль може спровокувати банальний запах або специфічна їжа, стресова ситуація і т. д. Фізична активність збільшує хворобливі відчуття, які часто тривають протягом декількох годин. Мігрень значно знижує якість життя.

Хортонівський головний біль – цей тип є відносно рідкісним захворюванням, яке майже виключно вражає чоловіків. Недуга супроводжується набряком слизової оболонки носа, сльозотечею і набряками повік. Протікає нападами тривалістю від 15 хвилин до декількох годин; типовим є прояв протягом певного періоду, коли напади повторюються кілька разів на день, після чого біль йде і не з’являється декількох років.

Вторинні головні болі

Вони спричиняються іншими захворюваннями. Якщо в таких випадках голова болить постійно, слід звернутися до фахівця.

15% людей ніколи не дізналися, що означає, якщо болить голова!

Головний біль рясніє наше життя. Найбільш часто виникає головний біль напруги, яка не має зв’язку із захворюванням або травмою. За даними медичної статистики, такі напади зазнали понад 85% людей. У більшості випадків біль є інтенсивною і відступає або самостійно, або після прийому загальних знеболюючих, що містять парацетамол, які можна придбати без рецепта. Цей самий легкий і найбільш поширений тип головного болю часто чинить значний вплив на якість життя, безпеку і продуктивність праці. Якщо біль не звертається увага, можна легко культивувати залежність від парацетамолу або, навпаки, хвороба набуває хронічного характеру. Сьогоднішні методи лікування, засновані на «чарівництво таблетки» і пов’язане з цим швидке купірування ігнорується тисячоліттями перевіреними методами акупунктури або акупресури, які також здатні допомогти при недугу.

Як не знайти залежність від знеболюючих препаратів?

Почему болит постоянно голова – ответы на актуальные вопросы

Розвинути залежність простіше, ніж ви думаєте. Доступність лікарських засобів є першою умовою і, якщо будете чесні, то зізнаєтеся, що кілька таблеток Паралена постійно присутні у вашій сумці. Всім знайомий популярний аспірин, який також є одним з анальгетиків. Активним компонентом препарату є ацетилсаліцилова кислота. І, якщо настане ситуація, коли болить голова, багато хто з нас автоматично проковтнуть таблетку. Більш обережні візьмуть лише чверть або половину, щоб не побудувати небезпечну звичку. Але, в цьому і полягає помилка! Це – найкращий спосіб розвивати звичку. Чому? Якщо у вас болить голова, чверть таблетки вас від неї не позбавить, тому що капсули відкалібровані для дорослої людини. Таким чином, біль, хоча і відступити, скоро повернеться і змусить вас прийняти ще одну таблетку. Рішення, таким чином, полягає в обмеженні прийняття таблеток на крайній випадок, якщо біль не проходить протягом тривалого періоду часу. Ще краще спробувати різні альтернативні методи, такі, як акупрессура або аутогенне тренування, а таблетку прийняти в тому випадку, якщо ці методи не подіють.

Чому болить голова?

Почему болит постоянно голова – ответы на актуальные вопросы

Той факт, чому виникає конкретний вид головного болю, визначити нелегко. Біль, сама по собі, є лише симптомом, проявом. Причини її можуть бути різними. У одного типу болю може бути декілька різних причин, залежно від стану, часу і ситуації. У формуванні найпоширенішою головного болю, тензионной, у багатьох випадках велику роль відіграє психіка – внутрішнє напруження, втома, неспокій, що призводить до збільшення напруження потиличних м’язів. В якості запобіжного заходу краще запобігти кризові ситуації, звернути увагу на психотерапію, аутогенне тренування, методи релаксації. Хорошу профілактичну дію надає достатній відпочинок, помірні заняття спортом, обмеження/виключення нікотину, кофеїну та алкоголю, здоровий спосіб життя.

Як використовувати акупрессуру для зняття головних болів?

Почему болит постоянно голова – ответы на актуальные вопросы

До тисячоліттями випробуваних методів лікування болю всіх видів, безсумнівно, відноситься акупрессура. На сьогоднішній день вона використовується досить часто, але цей метод представляється складним щодо професійного персоналу, через що його доступність часто ускладнюється. Однак, сьогодні прості керівництва з стимуляцією акупунктурних точок можна знайти в інтернеті.

Головні болі зачіпають дітей?

Почему болит постоянно голова – ответы на актуальные вопросы

Так, звичайно. Голова може боліти і в немовлят. Часто батьки не розпізнають недуги і не звертають на нього уваги, зводячи проблему на те, що дитина просто прикидається. В якості першого кроку рекомендується перевірити, не чи є які-небудь помітні черепно-мозкові травми, і звернутися до лікаря. Діти (особливо, маленькі) часто падають без відома батьків, а деякі навіть не плачуть. Якщо ваша дитина скаржиться на біль і не має ніяких видимих травм, у нього, справді, може боліти голова, і цю проблему необхідно вирішувати. Причини болю однакові у дорослих і дітей. Наприклад, якщо дитина страждаєте від синуситу, тільки уявіть, як ця хвороба може обмежити дорослого, і не недооцінюйте її!

Кластерна головний біль

Почему болит постоянно голова – ответы на актуальные вопросы

Раніше відома, як невралгія. Найбільш відомим є невралгія з участю трійчастого нерва, але недуга можуть виникати і в інших областях. Кластерна (від англійського слова «cluster» = грудку, гроно) біль є одним з найгірших людських недуг, який призвів до самогубства багатьох пацієнтів! Зазвичай виникає раптово, після швидкого дотику у певних місцях на обличчі або в роті. Відчуття порівнюють з ударом електричним струмом або дотиком розпеченою праскою. Напади триває, зазвичай, порядку декількох хвилин, але можуть повторюватися до кількох десятків разів на день, коли один напад слід за іншим (звідси, мабуть, хвороба отримала свою назву). Біль часто вражає людину в середині слова, яке він вже не в змозі договорити. На обличчі видно посмикування м’язів, т. зв., болючий твк. У той же час, спостерігається почервоніння обличчя, сльозоточивість, іноді – підвищене слиновиділення або виділення з носа. Справжня причина хвороби невідома. Допомагає (за винятком ударів головою об стіну – ця думка відвідує потерпілого в першу чергу) інгаляція кисню або спеціальні препарати. Звичайні знеболюючі, як правило, неефективні. Останнім часом з’явилися мікрохірургічні методи, які можуть видалити/полегшити недугу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *