Чому постійно крутитися голова: основні причини

Почему постоянно кружиться голова: основные причины

Дуже неприємне відчуття, що все крутиться перед очима, земля йде з-під ніг і втрачається орієнтація у навколишньому просторі, іменується фахівцями запамороченням. Це відчуття не визнається за самостійне захворювання, а лише одним із симптомів. Своєчасне проведення консультації фахівця і подальших лікувальних заходів, допомагає від нього швидко позбутися.

Зміст

 • 1 Фізіологічні причини, чому може виникати запаморочення
 • 2 Загальні рекомендації
 • 3 Патологічні причини
 • 4 Види запаморочень
 • 5 Інші причини
 • 6 Коли консультація потрібно в екстреному порядку
 • 7 Профілактика

Фізіологічні причини, чому може виникати запаморочення

Почему постоянно кружиться голова: основные причины

Фахівцями на сьогоднішній день виділяються наступні причини, безпосередньо не представляють погрози для здоров’я людини, але викликають запаморочення:

 • якщо людина відчуває сильний психоемоційний потрясіння – позитивного чи негативного забарвлення, воно супроводжується потужним викидом адреналіну в кров’яне русло, на тлі якого судинні структури мозку різко звужуються і кисень в комбінації з поживними речовинами не надходить в необхідному обсязі: формується відчуття, що паморочиться голова;
 • в силу ряду причин може бути сформовано помилкове сприйняття – коли мозок вже готовий до одного образу навколишніх предметів, а зоровий орган транслює іншу картинку, наприклад, при відвідуванні каруселі, гойдалки, занадто швидкої поїздки на автотранспорті: виникає неприємне відчуття, що паморочиться голова;
 • якщо дотримуватися якої-небудь строгої дієти, структури мозку будуть відчувати брак поживних елементах і сигналізувати про це – постійно крутиться голова, формується сильна слабкість, знижується працездатність, людині хочеться спати;
 • заняття окремими напрямками фітнесу або йоги, де надто виражена навантаження на структури плечового поясу, що призводить до спазмированности судин, які постачають кров у мозок, також може спровокувати стан, коли паморочиться голова.

Якщо запаморочення виникає частіше, ніж 3-4 рази за минулий місяць, людині постійно хочеться спати, а ретельно проаналізувавши попередні події, людина не може пов’язати симптоми ні з однією з вищевказаних причин, затягувати з консультацією невролога не рекомендується – він з’ясує, чому сформувався дискомфорт і вирішить, що робити, у кожному випадку строго індивідуально.

Загальні рекомендації

Почему постоянно кружиться голова: основные причины

Усунути запаморочення, спровоковане фізіологічними причинами просто, достатньо вибрати, що робити з наступних рекомендацій:

 • якщо голова паморочиться після психоемоційного навантаження – рекомендується прилягти і відпочити, наприклад, у затемненій кімнаті з прохолодним компресом на голові;
 • якщо неприємні відчуття спровоковані занадто жорсткою дієтою – голова болить і паморочиться, необхідно заповнити дефіцит поживних речовин: перекусити легким йогуртом, випити зелений чай з крапелькою меду;
 • якщо відомо про наявність «морської» хвороби – перед будь-якою поїздкою заздалегідь прийняти спеціальне сучасне засіб, що запобігає появі неприємних симптомів: крутиться голова, нудить, сильна слабкість, блювання;
 • при вродженій слабкості структур шиї, намагатися їх не навантажувати – полегшити вправи фітнесу або йоги в районі шиї;
 • скорегувати режим праці та відпочинку – виконувати короткочасні перерви кожні 35-45 хвилин протягом робочої зміни;
 • забезпечувати якісний нічний відпочинок – придбати ортопедичний матрац і спати на ньому;
 • давати відпочинок очам, якщо робота пов’язана з перебуванням у екрану комп’ютера або читанням безлічі документів.

Якщо, незважаючи на дотримання вищевказаних рекомендацій, дискомфорт зберігається – рекомендується пройти комплексне діагностичне обстеження, за підсумками якого фахівець в індивідуальному порядку вирішить, чому у людини постійно крутиться голова, що робити, які лікувальні заходи необхідно провести.

Патологічні причини

Почему постоянно кружиться голова: основные причины

Крім негативних фізіологічних факторів, перерахованих вище, стан, коли болить і паморочиться голова, є сильна слабкість або постійно хочеться спати вказує на наявність патологічного вогнища в організмі:

 • Якщо раптово формується напад значного погіршення самопочуття – з рясним холодним потом, нудотою і блювотою, на тлі інтенсивного запаморочення, коливання параметрів тиску – необхідно виключити справжнє вертиго, патологія вестибулярного органу.
 • Поширеною є і така ЛОР патологія, як отит – больові імпульси в голові можуть комбінуватися з відчуттям, що паморочиться в голові, болить в ураженому вусі, спати з-за болю неможливо, є виражена слабкість.
 • Різні інтоксикації, наприклад, алкогольні, харчові, медикаментозні провокують вкрай тяжкий стан – мало приносить полегшення блювота, сильна нудота і слабкість, голова болить і крутиться, тахікардія, можуть спостерігатися кардіалгії, озноб, ломота в тілі.
 • Якщо в недавньому минулому була автоаварія або падіння з висоти необхідно виключити черепно-мозкову травму, як справжню першопричину запаморочення і погіршення самопочуття.
 • Гострий напад запаморочення, закінчується втратою свідомості, може говорити про розвиток такої патології, як інсульт – внутрішньочерепна судинна катастрофа. Що робити в цьому випадку буде вирішуватися фахівцями після доставки потерпілого в стаціонарні умовах спеціалізованого судинного центру – в прямій залежності від характеру патології, протяжності і локалізації патологічного вогнища.
 • Достовірно дізнатися, чому людину турбують запаморочення і слабкість, фахівець зможе тільки після проведення діагностичних процедур – займатися самодіагностикою і самолікуванням абсолютно заборонено.

  Види запаморочень

  Почему постоянно кружиться голова: основные причины

  Після фізикального обстеження та ретельного збору анамнезу, спеціаліст при призначенні діагностичних процедур буде орієнтуватися на вид запаморочення:

 • Вегетативну природу виникнення має периферичний вид запаморочень – при цьому основні функції вестибулярного апарату не пригнічуються. Відновлення самопочуття у пацієнта настає досить швидко: тахікардія і пітливість виникають відносно рідко.
 • Різка втрата зв’язку з навколишньою дійсністю, з подальшим тривалим порушенням рівновагою і нестійкістю ходи – центральний тип запаморочення. Є сигналом про наявність патологічного вогнища в структурах головного мозку. При повторних атаках страждає зорова, слухова, інтелектуальна діяльність.
 • Вирішувати, що робити, які діагностичні та лікувальні процедури необхідно проводити повинен тільки невролог. Якщо пацієнту хочеться, він може пройти консультацію у різних фахівців, щоб бути впевненим у правильності виставленого діагнозу.

  Інші причини

  Почему постоянно кружиться голова: основные причины

  Іноді запаморочення може бути наслідком довгостроково протікає в організмі пацієнта патологічного процесу, симптоми якого він не звертав належної уваги:

  • дегенеративне ураження шийних елементів хребта – спостерігається у людей, змушених тривалий період часу знаходиться в одному положенні, наприклад, в офісних працівників: перетискання судин, які постачають поживні елементи до структур головного мозку, буде проявлятися періодичним або постійним запамороченням;
  • непомітне формування запаморочення в комбінації з пониженням параметрів слуху може спостерігатися на тлі злоякісного новоутворення – рекомендується терміново порядку проконсультуватися з онкологом;
  • при міграції зерен карбонату кальцію у рецепторах завитки внутрішнього вуха може бути відповіддю, чому у людини спостерігаються напади пароксизмального позиційного запаморочення – дуже важко диагностируемая патологія;
  • не проходить навіть після тривалого відпочинку слабкість, відчуття, що хочеться спати, що голова паморочиться і болить протягом усього дня – типові скарги при хронічному варіанті анемії – здача аналізу крові з пальця прояснить ситуацію;
  • багато людей відчувають колосальні психоемоційні навантаження, самі цього не помічаючи, що призводить до формування депресивних розладів – саме слабкість, сонливість, підвищена дратівливість і плаксивість будуть свідчити про це неврологічному захворюванні: своєчасне проведення консультації невролога і наступних лікувальних процедур дозволяє усунути негативний стан в найкоротші терміни.

  Рішення, що робити, повинен приймати тільки спеціаліст відповідного профілю – відмова від діагностичних і лікувальних процедур багаторазово підвищує ризик формування важких ускладнень і наслідків.

  Коли консультація потрібно в екстреному порядку

  Почему постоянно кружиться голова: основные причины

  Якщо голова у пацієнта паморочиться настільки сильно, що він не в змозі навіть встати з ліжка і у нього спостерігаються такі негативні симптоми: судомні скорочення м’язових волокон кінцівок, неприборкана блювота, високі параметри температури або тиску, різні кровотечі, діарея – надання медичної допомоги повинно бути здійснено в екстреному порядку.

  Відкладати консультацію спеціаліста не рекомендується і у випадку наявності симптомів:

  • нехарактерною раніше, виснажливої слабкості і значного зниження працездатності;
  • двоїння навколишніх предметів перед очима, наявності «пелени», «туману»;
  • не припиняється навіть в години відпочинку, дзвону, шуму у вухах, істотного зниження слуху;
  • коливань параметрів артеріального тиску;
  • наявності одночасно з запамороченням нудоти і блювоти.

  Уважне ставлення до всіх виникаючих відхилень в діяльності власного організму – значний внесок у здоров’я. Фахівці закликають не ігнорувати запаморочення, а боротися з ним – вчасно звертатися за консультацією і проходити курси лікування.

  Профілактика

  Почему постоянно кружиться голова: основные причины

  Профілактичні заходи щодо попередження нападів або постійного запаморочення полягають у наступному:

  • скорегувати раціон;
  • забезпечувати якісний нічний відпочинок;
  • щодня боротися з гіподинамією – взяти за правило відвідувати фітнес-зал або басейн 2-3 рази за тиждень;
  • скорегувати режим трудової діяльності;
  • вчасно лікувати наявні соматичні патології;
  • курсами приймати сучасні вітамінні комплекси;
  • уникати важких стресових ситуацій.

  Кожен в змозі проводити зазначені профілактичні заходи – і про запамороченні можна буде забути назавжди.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *