Чому раптово і довго крутиться голова?

Почему внезапно и подолгу кружится голова?

Причини запаморочення різні і, звичайно, іноді це цілком нормальне явище. Багато хто задається питанням, чому відбувається раптове запаморочення голови, наприклад, у вагітних на початкових термінах, при виступі перед широкою аудиторією, під час поцілунку або на висоті, коли спазми судин призводять до різкого викиду адреналіну.

Запаморочення іноді буває від раптового посилення кровообігу в мозку на воні переживань, розумового або фізичного перенапруження. Заколисує при катанні на каруселі, поїздки в транспорті коли сидиш, відвідування кінотеатру. Або коли довго не їж внаслідок нестачі глюкози в крові. При невдалому, різкому повороті голови вестибулярний апарат просто не встигає перебудовуватися до незвичайних умов. В результаті нестиковки чому щось відбувається плутанина в центрі рівноваги і крутіння в голові. Тільки регулярні тренування допоможуть уникнути подібних явищ.

Все це невинне причини й не вимагають звернення до лікарів. Однак, найчастіше запаморочення — ознака хвороби. Якщо саме раптово з’явився дискомфорт і не пов’язаний з ідеологічними моментами, то це перші дзвіночки того, що необхідно перевірити здоров’я.

Зміст

 • 1 Причина цього — хвороби
 • 2 Коли лікування запаморочення не потрібно?
 • 3 Демпінг-синдром
 • 4 Причини
 • 5 Небезпеку самолікування

Причина — в хвороби

Почему внезапно и подолгу кружится голова?

 • Отит. Місцерозташування вестибулярного апарату — внутрішнє вухо. В першу чергу, що може призвести до запаморочення – отит. Паморочиться в голові раптово, приступообразно і довго, при цьому свистить і шумить у вухах, знижується слух. Внутрішнє вухо наповнюється серозної гнійною рідиною.
 • Пухлина. Поява раптового і тривалого запаморочення в легкій формі може говорити про розвиток пухлини в мозку з помутнінням свідомості, нестачею повітря, потемнінням перед очима.
 • Гіпотиреоз. Страждають зазвичай літні люди, коли тиск знижений, є сонливість, м’язова слабкість, загальне нездужання і запаморочення внаслідок неможливого продукування гормонів в щитовидній залозі.
 • Якщо різко виникла однобічна глухота, то можливо стався розрив мембрани. Посилюються напади в момент чхання, кашлю.
 • Мігрень – причина недуги, коли нудить, шумить у вухах.
 • Черепно-мозкова травма, як причина запаморочення. Починається раптово і аж до втрати свідомості, зміни координації рухів, появи сильної слабкості, зниження зору.
 • Остеохондроз шийного відділу хребта призводить до уповільнений запаморочення з посиленням при повороті голови.
 • Ішемія серця на тлі звуження просвіту артерій мозку призводить до недуги.
 • Анемія, коли знижений гемоглобін у крові. Це гематологічна проблема, призводить до запаморочення, мельканию мушок перед очима.
 • Діарея або розлад кишечника при попаданні та розвитку кишкової палички сальмонели. Паморочиться в голові, підвищене потовиділення.
 • Яка б не була причина запаморочення, раптове прояв небезпечно. Явно порушений відтік крові, стався збій в судинній системі мозку. Вимагається звернення до фахівців і проходження обстеження.

  Коли лікування запаморочення не потрібно?

  Почему внезапно и подолгу кружится голова?

  Бувають випадки, коли запаморочення має так званий психогенний характер. Довго крутиться голова чомусь під час депресії, причому присутнє відчуття нудоти, затуманення перед очима.

  Можливо причина в прийомі медикаментів: антибіотиків (метронідазол, ванкоміцин, ампіцилін), снодійних (золпідем), транквілізаторів, протиалергічних або антигістамінних препаратів (тавегіл, супрастин, діазолін). Не всі ліки настільки нешкідливі і деякі з них цілком можуть привести до обертання або пливучесті предметів перед очима. Організм таким чином намагається захиститися від несприйняття тих чи інших компонентів.

  Паморочиться голова іноді при зміні погоди, швидкому переміщенні в транспорті, від поцілунку. Все пливе з причини неправильної подачі імпульсів в головний мозок. Явище буває під час поцілунку внаслідок вироблення ендорфінів. Ефект від поцілунку приблизно в 100 разів сильніша, ніж при прийомі наркотиків, викликаних морфієм.

  Голова паморочиться, коли доводиться довго сидіти, перебувати в одній і тій же незручній позі. Наприклад, перед комп’ютером. М’язи постійно знаходяться в напрузі, втомлюються очі, а значить, підвищується внутрішньочерепний тиск. Це нездужання знайоме офісним працівникам, яким доводиться довго просиджувати за роботою.

  Демпінг-синдром

  Почему внезапно и подолгу кружится голова?

  При неможливості роботи шлунка, неузгодженості з кишечником надходить на їжу неприємні симптоми проявляються іноді відразу після прийому їжі через 10 – 20 хвилин. Приблизно через 1,5-2 години починає нудити, з’являється слабкість в кінцівках, паморочиться голова, бурчить в кишечнику при підвищенні тиску в стінках.

  Запаморочитися голова у людини може трохи від переїдання внаслідок бродіння в шлунку або, навпаки, з’являється нічим необгрунтоване почуття голоду. Хворий відчуває слабкість, втома, відходження холодного поту, поява відблисків перед очима.

  Так само як і переїдання недуга спостерігається при дотриманні жорстких дієт. Коли їси, то чому починається запаморочення як відповідна реакція організму на мізерність їжі, нестача в раціоні корисних речовин. При прийомі їжі малими порціями може виникнути так зване перманентне запаморочення з нападами нудоти і блювання на фоні роздратування слизової шлунка. Або при прийомі деяких сублімованих продуктів, наприклад, з вмістом тираміну у великій кількості, що призводить до спазмів, звуження судин у мозку.

  Не рекомендується їсти у великій кількості синтетичних продуктів, також провокують бродіння в шлунку і кишечнику: фруктів, сирів, кефіру, сиру, ряжанки, консервованих продуктів, маринадів, також пити пиво.

  Можливо це прояв харчової алергії або непереносимості на деякі види продуктів, їх компонентів. Як правило, після їжі іноді з’являється нудота, блювота, відчуття здавлювання в черепі, слабкість у кінцівках. Постійно повторювані симптоми можуть говорити про серйозні порушення в організмі, або наслідки жорсткої дієти і недоїдання.

  При синдромі подразненого шлунка, або анорексії чомусь іноді спостерігається нездужання після чергового прийому їжі. Все пливе перед очима виникають чорні точки, різко паморочиться голова з посиленням при повороті в сторони або тому, слабшають м’язи, бліднуть покриви шкіри.

  Хиткість ходи, порушення координації рухів, неможливість навіть встати з ліжка, запаморочення буває у дітей. Вся справа в неузгодженості нервових імпульсів, що надходять від органів почуттів до мозку. Те ж саме відбувається при отруєнні лікарськими засобами, побутовою хімією, вдихання шкідливих домішок, наприклад, ацетону.

  Паморочиться голова внаслідок:

  • цукрового діабету;
  • гіпертонічного кризу;
  • порушення діяльності підшлункової залози;
  • розладів травного тракту;
  • застуди;
  • кровотеч;
  • травм;
  • менінгіту і енцефаліту.

  При раптовому запамороченні, особливо у дітей, потрібно звертатися за допомогою до лікарів: педіатра, невролога, гастроентеролога, травматолога.

  В якості надання першої допомоги потрібно сісти, спертися об спинку стільця. При появі запаморочення в темряві, втрати орієнтації у просторі під час нападу краще лягти в ліжко.

  Визначити те, що запаморочення — симптом хвороби можна, якщо з’явилося відразу, коли встаєш. Це явна ознака отиту внутрішнього вуха, захворювань ЦНС, патології або розвиток пухлини в мозку, гормонального збою, стресу, неврозів, кисневого голодування.

  У жінок часто паморочиться голова перед місячними, у період гормональної перебудови і при клімаксі, коли підвищений рівень гормонів в крові, або знижений рівень гемоглобіну, що буває при анемії або анорексії.

  При вагітності нудить і довго крутиться голова, скаче артеріальний тиск, з’являється зайва збудливість вегетативної нервової системи.

  Причини

  Почему внезапно и подолгу кружится голова?

  Може бути причина – в дегенеративних змін в судинах, депресіях, розлад психіки, киснем при голодуванні перебування тривалий час у задушливому непровітрюваному приміщенні. У літніх людей буває порушення координації рухів, втрата орієнтації у просторі, раптове запаморочення буває при:

  • атеросклерозі судин;
  • порушення функцій вестибулярного апарату;
  • ішемічної хвороби серця;
  • зміні характеристик і складу крові;
  • дегенеративних процесах, що відбуваються у внутрішньочерепних судинах або в головному мозку;
  • порушення кровопостачання при цукровому діабеті або гіпертензії;
  • аритмії;
  • дегенеративних процесах в хребті;
  • шийному остеохондрозі;
  • компресії нервових закінчень;
  • психологічної дезадаптації, що призводить до порушення рівноваги та втрати орієнтації.

  З віком у літніх людей зменшуються фізичні і розумові можливості, з’являється хиткість та нестійкість при ходьбі, відчуття сп’яніння. Запаморочення виникає на фоні прийому сильнодіючих психотропних засобів, при цьому часто знижується зір, мушки перед очима з’являються темні кола, як ніби йде земля з-під ніг.

  Нудить, паморочиться голова, німіють кінцівки. Літні пацієнти на час випадають з реальності. Присутній апатія, байдужість, запаморочення в темряві, закладання вух.

  Для мінімізації такого нападу потрібно лягти, розслабитися, закрити очі або без різких рухів просто спокійно посидіти. Справжні причини запаморочення може виявити тільки лікар, тому при появі раптового і тривалого запаморочення, не проходить навіть у стані спокою і тиші, настав час пройти обстеження.

  Небезпеку самолікування

  Почему внезапно и подолгу кружится голова?

  Самолікування невідомими медикаментами небезпечно, може лише посилити симптоматику. Відомо, що куріння, алкоголь і недосипання призводять до недуги. Але, може крутитися голова від серйозної патології в організмі. Невідкладне лікування потрібне при ішемії, звуженні просвіту в артеріях мозку, атеросклерозі, цефалгії, тахікардії, інфаркті міокарда, онкології, невротичних розладах, скачки артеріального тиску, порушення мозкового кровообігу. У дітей спостерігається патологія при рухової хвороби (неузгодженості нервових імпульсів), застуді, мігрені, вегетосудинної дистонії, черепно-мозкових травмах, кровотечах, менінгіті, невралгії. У підлітків при недостатньому кровопостачанні мозку, збої судинної системи. Якщо запаморочення почало виявлятися постійно і без причин, посилюється при зміні положення тіла у просторі:

  • при цьому темніє перед очима;
  • нудить;
  • шумить у вухах;
  • частішає серцебиття;
  • з’явилися судоми, втрата рівноваги та орієнтації у просторі, оніміння кінцівок;
  • підвищилася пітливість;
  • ріже в очах;
  • ослабли м’язи;
  • знесилені кінцівки;
  • все пливе перед очима і з’явився туман, то все це свідчить про розвиток серйозних внутрішніх проблемах зі здоров’ям.

  Страшного нічого немає, якщо запаморочення походить від поцілунку, поїздки в транспорті, піднятті на висоту, пересуванні на літаку, або в море на кораблі. Небезпеку представляють скачки артеріального тиску, а також розвиток онкології, інсульту, базилярній мігрені. Потрібно якомога раніше з’ясувати причину недуги, особливо якщо раптово стало погано, помутніло перед очима, порушилася координація рухів.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *