Чому сильно крутитися голова: основні причини, тактика дій

Почему сильно кружиться голова: основные причины, тактика действий

Дивна і вельми неприємне відчуття, коли паморочиться голова і земля буквально втікає з-під ніг, знайоме багатьом. Фахівцями запаморочення вважається лише одним з безлічі ознак патологій і рішення, що робити приймається в кожному випадку індивідуально, виходячи з першопричини дискомфорту.

Найчастіше скарги на те, що у них паморочиться голова і сильно погіршилося самопочуття, пред’являють представниці прекрасної частини населення, але й у багатьох чоловіків запаморочення може знизити працездатність і порушити плани на поточний день.

Зміст

 • 1 Фізіологічні причини
 • 2 Патології вестибулярного органу
 • 3 Неврологічні патології
 • 4 Судинні патології
 • 5 Інші причини запаморочення
 • 6 Загальні рекомендації

Фізіологічні причини

Почему сильно кружиться голова: основные причины, тактика действий

Дуже неприємно, якщо голова раптом стала кружляти в самий невідповідний для цього момент, наприклад, перед важливим співбесіди при прийомі на роботу, або під час сольного концерту.

Пояснення такого стану просте – запаморочення було спровоковано потужним викидом адреналіну, внутрішньочерепні судини сильно звузилися, структури мозку недоотримали поживних речовин і кисень.

Нерідко паморочиться в голові та в автотранспорті, на каруселі або в кінотеатрі під час перегляду кінофільму – в силу вродженої слабкості вестибулярного апарату: зоровий орган передає одну інформацію, а мозок сприймає інше.

При сходженні на гору багато людей стикаються з тим, що при перегляді пейзажів далеко, очам важко сфокусуватися на близько розташованих об’єктах – голова не тільки паморочиться, але і болить.

Любительки дотримуватися різних дієт, також дуже часто стикаються з тим, що у них раптом виникло запаморочення і сильна слабкість.

Якщо подібні неприємні симптоми виникають рідко і їм знаходиться цілком фізіологічна причина, лякатися не варто. Якщо ж дискомфорт повторюється частіше 2-3 разів за останній місяць – рекомендується провести консультацію фахівця.

Патології вестибулярного органу

Почему сильно кружиться голова: основные причины, тактика действий

Досить часто в результаті рекомендованих фахівцем діагностичних обстежень вдається виявити відхилення у діяльності вестибулярного органу.

Основні патології:

 • Справжнє вертиго – формується раптово, супроводжується ілюзією переміщення в просторі, при одночасному, нерухомому, розташування корпусу людини, вираженому відчуття нудоти, блювоти, проливного холодного поту. Може бути ускладненням перенесеного раніше отиту. Напрямок лікувальної тактики – що робити, буде прийматися невропатологом.
 • Якщо голова паморочиться 4-6 годин і при цьому спостерігається шум, свист, у вухах, дисбаланс слухової діяльності – необхідно виключити наявність хвороби Меньєра. В її основі лежить гиперпродуцирование рідини, що омиває структури внутрішнього вуха. При цьому пацієнт може відмінно чути, що йому кажуть пошепки, але не розрізняти гучних звуків.
 • Раптовий розрив мембрани між внутрішнім і середнім вухом – перилімфатична фістула – може сформуватися у людей, що захоплюються стрибками з парашутом, підводним плаванням. Голова у них сильно паморочиться в момент кашльовий діяльності, чхання.
 • Проведення сучасних діагностичних процедур допомагає розставити все по своїх місцях. Тільки після отримання всієї повноти інформації, фахівець виставляє адекватний діагноз і вирішує, що робити, який буде комплекс лікувальних заходів.

  Неврологічні патології

  Почему сильно кружиться голова: основные причины, тактика действий

  Уважно проаналізувавши власні відчуття – паморочиться голова і болить, нудить, з’явилася раніше не властива слабкість, і попередні їм події, рекомендується негайно провести консультацію з фахівцем, докладно все йому розповісти.

  У підлітковому віці дуже часто перелічені вище ознаки супроводжують таку патологію, як вегето-судинна дистонія. Це збірне медичне поняття, що об’єднує в собі дисбаланс неврологічної і судинної системи. Голова у людини болить в різних районах – в потилиці, скронях, потилиці, з’являється дискомфорт у лівій половині грудної клітки, відчуття нестачі повітря, тремтіння і оніміння в пальцях рук. Комплексне, своєчасне проведення лікувальних заходів допомагає купірувати неприємну симптоматику – фахівець вирішує, що робити в кожному випадку строго індивідуально.

  Не проходять больові імпульси в голові, зберігаються навіть після прийняття препарату, що супроводжуються зниженням параметрів слуху, зору на одне око, відчуттям, що все крутиться і пливе, може свідчити про такий дуже серйозної патології, як злоякісне новоутворення. Сучасні діагностичні процедури допомагають виявити їх на ранніх етапах формування, якщо людина вчасно звернувся до невролога.

  Грізним у своїх ускладненнях визнається і гостро виникло порушення мозкового кровообігу – інсульт. Особливо геморагічний його варіант, з излитием в структури мозку крові і здавленням гематомами сусідніх районів мозку. Голова не тільки болить, але і сильно паморочиться, з’являються різні парестезії і паралічі.

  Тільки своєчасне проведення діагностичних і лікувальних процедур дозволяє потерпілому уникнути інвалідизації. Рішення – що робити, приймається в умовах спеціалізованих стаціонарів.

  Судинні патології

  Почему сильно кружиться голова: основные причины, тактика действий

  Вродженою схильністю до гіперреактивності внутрішньочерепних судин на негативні впливи ззовні наділена третина населення. Пульсуючі відчуття в одній половині черепа, в комбінації з нудотою, відчуттям, що все крутиться і пливе, миготять зигзаги і блискавки перед очима – характерні для такої патології, як мігрень. Від мігренозних атак частіше страждають жінки в дітородному і преклімактеричному віці, але симптоми можуть виявлятися і у чоловічої частини населення.

  Поява виражених больових імпульсів у потиличній і скроневих районі черепа в ранкові години на тлі коливань параметрів тиску – основні ознаки гіпертонії. На піку кризи голова не тільки сильно болить, але і крутиться. Може виникнути позиви на блювоту, страждає зір. Що робити при гіпертонічному кризі вирішує гипертензиолог, він підбирає адекватну гіпотензивну терапію.

  Вроджені або придбані локальні розширення внутрішньочерепних судин – різні аневризми і мальформації – тривалий часовий проміжок ніяк себе не проявляють. Погіршення самопочуття може наступити на тлі розриву ураженого судинного ділянки – по варіанту мозкового удару. Людина раптово втрачає свідомість, падає, сильно погіршується серцева та дихальна діяльності.

  Тільки сучасні діагностичні дослідження, що проводяться в стаціонарних умовах, дозволяють достовірно встановити локалізацію патологічного вогнища, його природу і протяжність, наявність інших ускладнень.

  Інші причини запаморочення

  Почему сильно кружиться голова: основные причины, тактика действий

  Уважний збір анамнезу допомагає виявити першопричиною запаморочення травму черепа. Навіть у віддаленому часовому проміжку вона може спровокувати значне погіршення самопочуття – паморочиться голова, погіршується загальне самопочуття, з’являтися різні парестезії, розлад мовленнєвої, рухової діяльності.

  Дегенеративні зміни в структурах шийного району хребта, можуть призвести до того, що при різких поворотах, незручній позі під час нічного відпочинку, структури мозку недоотримує поживних речовин і кисню, що буде проявлятися дискомфортом – раптом все крутиться перед очима, мушки, сильно болить голова. Рішення – що робити, приймається у цьому випадку невропатологом, у прямій залежності від виявлених патологічних видозмін.

  Постійного характеру відчуття нудоти, «туману» в голові, коливань настрою, схильність до плаксивості, підвищеної дратівливості, буде характерно для різних неврозів і депресивних станів. План лікувальних заходів буде складатися психотерапевтом – тільки при тісній взаємодії з фахівцем вдасться усунути неприємні симптоми, вирішити, що робити, повернути фарби в життя.

  Самодіагностика і самолікування абсолютно заборонені – прийом окремих підгруп медикаментів також може призвести до того, що раптом почала дуже сильно і часто паморочиться голова. Організм сприймає надмірне вживання аптечних засобів, як інтоксикацію і дає знати про це людині погіршенням самопочуття: запамороченням, нудотою, слабкістю, головним болем. Всі препарати мають рекомендуватися тільки фахівцем, після проведених діагностичних заходів та ретельного аналізу отриманої інформації.

  Загальні рекомендації

  Почему сильно кружиться голова: основные причины, тактика действий

  Дуже часто запаморочення супроводжується порушенням рівноваги, тому в момент, коли земля «втекла» з під ніг, головне – не впасти. Рекомендується швидко куди-небудь присісти і опустити голову нижче – приплив крові до внутрішньочерепних судин допоможе їм отримати додаткове харчування і самовосстановиться.

  Для профілактики формування частих запаморочень фахівці рекомендують:

  • частіше вибиратися за місто, здійснювати неспішні прогулянки;
  • провітрювати робоче приміщення – кожні 25-30 хвилин;
  • скорегувати раціон – дотримуватися высоковитаминизированой та збалансованої дієти;
  • відвідувати спортзал, басейн 2-3 рази в тиждень;
  • ретельно готуватися до нічного відпочинку – прийняти розслабляючий душ, провітрити спальню, підібрати ортопедичний матрац;
  • намагатися уникати хронічних, важких стресових ситуацій;
  • замість звичного чаю можна пити цілющі відвари з м’ятою, мелісою, липовим цвітом.

  При відсутності позитивного ефекту і повторення нападів запаморочення, поза прямого зв’язку з якою-небудь негативною ситуацією – пройти всебічне діагностичне обстеження. У жіночої частини населення необхідно виключити наявність вагітності – дуже часто запаморочення може бути першим «дзвіночком» радісної події.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *