Чому третій день болі голова: основні причини

Почему третий день боли голова: основные причины

Неприємний стан, коли болить потилиця і паморочиться голова, знайома багатьом людям не з чуток. Але для 10-12 % населення воно стало постійним супутником життя. Багато хто намагається перетерпіти дискомфорт, не звертати на нього уваги, тим самим посилюючи ситуацію.

Якщо у людини за останній місяць неодноразово третій день болить голова – затягувати з консультацією фахівця не рекомендується. Тільки проведення діагностичних процедур здатне з’ясувати, чому погіршився стан, і що необхідно робити для його покращення.

Зміст

 • 1 Характеристики головного болю
 • 2 Основні прояви цефалгії
 • 3 Патологічні причини головного болю
 • 4 Інші причини цефалгий
 • 5 Інші фактори, що призводять
 • 6 Що слід зробити

Характеристики головного болю

Почему третий день боли голова: основные причины

Фахівці наголошують – безпосередньо кістки черепа і мозкова тканина не здатні відчувати біль. На больові подразники реагують судинні структури, розташовані усередині голови. Негативні симптоми – болить потилиця три дні, і паморочиться голова – формуються саме на цьому тлі.

Подібні прояви можуть виникнути у будь-якої людини, незалежно від його статі, вікової категорії та соціальної захищеності. Головний біль все частіше виявляється у дітей віком 8-10 років – що робити, і які лікувальні заходи проводити, вирішується фахівцем у кожному випадку строго індивідуально.

На сьогоднішній момент все різноманіття варіантів болі в голові можна підрозділити на такі основні види:

 • головний біль напруги;
 • психогенної природи відчуття;
 • патологічний розлад судинних структур;
 • дисбаланс ліквородинаміки;
 • комбіновані типи болю.

Крім вищеописаних причин, голова може боліти і паморочиться три дні поспіль з-за наявних в організмі соматичних захворювань:

 • інфекційного характеру патології;
 • недуги судинної природи;
 • різні внутрішньомозкові новоутворення;
 • хронічні інтоксикації, наприклад, медикаментозної, алкогольної, хімічної природи.

Ретельний збір анамнезу фахівцем під час першої консультації дозволяє виставити попередній діагноз, чому у пацієнта часто паморочиться голова, і болить потилиця. Надалі він буде підтверджений або спростований результати діагностичних обстежень.

Основні прояви цефалгії

Почему третий день боли голова: основные причины

Ще на етапі планування звернення до фахівця рекомендується уважно проаналізувати власні неприємні відчуття дискомфорту в голові і події, що їм передують. Це дозволяє спеціалісту більш чітко зорієнтуватися в симптоми та основні причини, чому паморочиться голова, болить потилиця, другий день мушки, спостерігаються інші клінічні прояви.

Біль в голові у вигляді пульсуючих, односторонніх імпульсів в комбінації з нудотою, світлобоязню і слуховими галюцинаціями вказує на судинну природу виникнення – властиво гіпертонії і мігрені.

Цілий день біль може тривати з-за значної спазмированности внутрішньочерепних судин, обумовлює локальну або загальну гіпоксію мозкових структур – тупий, розпираючий симптоми три і більше дні поспіль характерні для церебральних уражень. Що робити, повинен вирішувати невропатолог, самолікування може тільки погіршити ситуацію.

Кластерний характер болів у голові в достатній мірі до теперішнього часу не вивчений. З частіше званих пацієнтами симптомів можна вказати – болі в області очниці, лоба з одного боку, виникають три і більше дні поспіль в ранкові або вечірні години. Голова паморочиться рідко, потилицю не болить.

Охоплює наче обручем головний біль, шум, нудота, відчуття, що все крутиться і пливе перед очима, сонливість – ознаки підвищення параметрів внутрішньочерепного тиску, що є симптомом ряду неврологічних захворювань – дізнатися, чому воно виникло і що робити, компетенція невропатолога.

Патологічні причини головного болю

Почему третий день боли голова: основные причины

Четвертий день паморочиться голова і болить потилиця, звичні анальгетики не допомагають – необхідно задуматися, що могло спровокувати таке погіршення самопочуття. Якщо були виключені важкі стресові ситуації, фізична перевтома і порушення сну, необхідно провести диференціальну діагностику серед таких можливих захворювань:

 • Травматична цефалгия – людина може навіть не звернути уваги, що у нього відбулася травма черепа легкого ступеня, наприклад, при падінні під час ожеледиці, але його буде турбувати відчуття, що голова паморочиться, злегка нудить, є слабкість.
 • Виражений больовий синдром на тлі різних інфекційних процесів, що протікають в структурах головного мозку, обумовлений артеріїту. Через 3-4 дні, крім гіпертермії і болючості в ділянці шиї, у пацієнта можуть спостерігатися погіршення зору, неприборкана блювота, пригнічення свідомості – тільки своєчасне звернення до фахівця, який порекомендуется, що робити і які медикаменти приймати, допоможе уникнути важких ускладнень.
 • Цефалгия в комбінації з шумом і дзенькотом у вухах, ниючим болем у районі шийних структур і плечового пояса – ознака синдрому хребетної артерії. Напад може тривати від кількох хвилин, до відчуття, що другий день болить і паморочиться голова. Анальгетики практично не допомагають, лікувальні процедури повинен призначати тільки фахівець після проведення діагностичного обстеження.
 • Односторонній, стріляючий, нападоподібний характер носить больовий синдром, що супроводжує запалення трійчастого нерва – вельми неприємною патології, що виникає найчастіше з-за локального переохолодження. Для купірування дискомфорту потрібно комплексна терапія – протизапальні препарати, вітаміни, фізіопроцедури.
 • Самостійно приймати рішення про лікування тим чи іншим способом абсолютно заборонено – високий ризик формування важких ускладнень і станів. Рекомендується довірити призначення відповідних, адекватних лікувальних процедур фахівцям.

  Інші причини цефалгий

  Почему третий день боли голова: основные причины

  Фахівці вказують і на інші причини, що провокують больові імпульси в голові протягом 3-5 діб, різної локалізації та інтенсивності:

 • Запальне ураження придаткових раковин, наприклад, при синуситах, гайморитах, фронтитах, в ротовій порожнині, при ураженні зубів. Головним симптомом стає саме ниючий або пульсуючий, що давить біль, у комбінації з вираженою гіпертермією, слабкістю, симптомами загальної інтоксикації. Неприємні прояви зникають після виліковування основного вогнища.
 • Голова паморочиться і постійно болить, знижуються параметри слуху чи зору – дуже насторожують в прогностическом плані симптоми. Вони цілком можуть свідчити про наявність злоякісних новоутворень у структурах мозку. Що робити в цьому випадку вирішується на лікарському консиліумі, в індивідуальному порядку.
 • Аденовирусное ураження організму часто стає першопричиною ниючого характеру цефалгії. Крім загальної слабкості, розбитості у людини протягом 5-12 днів спостерігається субфибрилитет, зниження апетиту та працездатності. Атаці піддаються тканини верхніх дихальних шляхів та кон’юнктиви.
 • Запальне ураження носоглоткової мигдалини – аденоїдит, ще одна часто виявляється причина тривалих головних болів. Частіше спостерігається у педіатричній практиці. Голова в цьому випадку болить через значне утруднення відтоку лімфи та крові на фоні запального набряку тканин. Лікувальні процедури рекомендується ЛОРом.
 • Голова може боліти 5 і більше днів з причини зниженого заліза в кров’яному руслі людини при різних анеміях. У цьому випадку наполеглива цефалгия доповнюється задишкою навіть при мінімальному навантаженні, відчуттям, що все крутиться перед очима, значним понижем апетиту, підвищеною крихкістю нігтів і волосся.
 • Яка б не була причина наполегливих больових відчуттів в різних районах голова – їх встановленням і усуненням повинен займатися фахівець. Самолікування і самодіагностика призводять до формування важких наслідків, аж до летального результату.

  Інші фактори, що призводять

  Почему третий день боли голова: основные причины

  Щоденні головні болі можуть бути викликані і іншими сприятливими факторами:

 • Алергічною реакцією на прийом будь-якої їжі, наприклад, морозива чи охолодженого напою, нерідкі наполегливі болі розлитого характеру в голові при наявності у раціоні різних ковбас, готових страв в тетрапаку. Це пояснюється підвищеним вмістом в них глютамата натрію.
 • Системний прийом окремих підгруп медикаментів, необхідний в силу наявності соматичних патологій, також може провокувати неприємний дискомфорт в голові.
 • Більше 3-5 днів біль у черепі може спостерігатися при пережитих людиною важких стресових ситуаціях, постійному психоемоційному перенапруженні.
 • Метаболічні розлади в організмі також не проходять безслідно – часті локальні або розлиті вогнища гіпоксії провокують різної інтенсивності больові імпульси, в тому числі і в районі голови.
 • Подібною симптоматикою – упорні ниючі головні болі, апатія, слабкість, підвищена дратівливість, розлад апетиту характеризуються початкові етапи формування різних депресивних станів. Лікуванням в цьому випадку повинен займатися психотерапевт, психіатр.
 • Уважний аналіз всіх параметрів цефалгий і передують їм моментів життя пацієнта допомагає фахівцю виставити адекватний діагноз, в подальшому підтверджується або опровергаемый діагностичними процедурами.

  Що слід зробити

  Почему третий день боли голова: основные причины

  Якщо голова болить 3 і більш дні поспіль – ігнорувати такий стан не рекомендується. Необхідно звернутися за консультацією до фахівця і провести повне обстеження організму для встановлення істинної першопричини дискомфорту.

  Фахівцями даються такі рекомендації, як полегшити симптоми головного болю:

  • постаратися розслабитися, випити ромашковий або м’ятний чай з крапелькою меду;
  • провести самомасаж і постаратися заснути;
  • частіше провітрювати робоче приміщення, проводити короткі перерви кожні 45-60 хвилин;
  • скорегувати раціон – багато продукти можуть викликати часті головні болі.

  Рецепти народної медицини цілком можуть доповнювати основні лікувальні процедури, рекомендовані фахівцями, але не підміняти їх – для запобігання алергічних проявів.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *