Чому у дитини болить голова в лобовій частині і як вирішувати проблему?

Зміст

  • 1 Головний біль у дитини (підлітка)
  • 2 Чому болить голова у дитини
  • 3 Що, якщо голова болить періодично?
  • 4 Мігрень у дитини
  • 5 Тензионная головний біль у дітей
  • 6 Головний біль і хребет

Головний біль у дитини (підлітка)

Почему у ребёнка болит голова в лобной части и как решать проблему?

Головний біль різного характеру і походження є досить поширеним явищем серед дітей, причому, набагато більш поширеним, ніж більшість дорослих схильні думати. Голова у дітей болить аналогічно представників дорослого населення: в області чола, маківці, потилиці, скронь…

Типова мігрень, аналогічна тій, якої страждають деяких дорослі люди, сьогодні характерна для дитини дошкільного віку, і знижує якість життя дітей у всіх інших вікових категоріях. Ця головний біль зустрічається у дівчаток і хлопчиків. Так само, як і в дорослої людини, у дитини не кожна не головний біль має характерні ознаки мігрені, при якій голова болить в області скронь і чола. Навіть в дитячій популяції часто зустрічається тензионная головний біль, як правило, вертеброгенного походження, тобто хвороба, викликана порушеннями шийного відділу хребта, який може багато в чому наслідувати типовою мігрені. Цей тип захворювання характерний концентрацією хворобливих відчуттів в лобовій частині, області скронь і очей.

Чому болить голова у дитини

Почему у ребёнка болит голова в лобной части и как решать проблему?

Ситуація, коли у дитини болить голова, сьогодні не вважається настільки зловісною ознакою хвороби, як це було раніше. З болем в області лоба і скронь зустрічаються близько 40% 7-річних дітей і до 70% 15-річних.

У віці 13-18 років головний біль у лобовій частині іноді вражає 59% хлопців і 84% дівчат. Хоча більшість цих проблем у дитини не є ознакою якого-небудь серйозного захворювання, їм слід приділити належну увагу.

Гостра головний біль у дитини в області скронь і лоба, пов’язана з симптомами інфекції, жаром, слабкістю поряд з лабораторними тестами, що вказують на запалення, свідчать про менінгіті. У разі, якщо має місце енцефаліт, до основних симптомів додається порушення свідомості, висока температура тіла і неврологічні розлади (частковий параліч).

За головний біль у лобовій частині у дитини може ховатися і травматичний крововилив у мозок. Воно проявляється порушенням свідомості, нудотою, блювотою, підвищеною чутливістю до світла і судомами. Крім того, раптовий біль у дитини може розвинутися в результаті пухлини головного мозку.

На додаток до раптових нападів у дітей і зустрічається хронічна біль. Якщо вона зберігається, але не погіршується, як правило, вона не є симптомом серйозного захворювання. Напад може тривати від 30 хвилин до 7 днів. Така головний біль у дитини, як і у дорослого, є двосторонньою, локалізується в області чола або скронь, характерна легкою або помірною інтенсивністю, не погіршується при фізичній активності і не пов’язана з блювотою. Цей симптом часто супроводжується депресією, і виникає у дитини, яка має проблеми в школі чи вдома.

Хронічні головні болі у дитини можуть бути пов’язані з запаленням придаткових пазух носа або порушенням зору; часто концентруються в лобовій і скроневій частині, іноді – в області очей. Пусковим механізмом є перегляд телевізора або гри на комп’ютері; після відновлення зору – проходить. Необхідно звернути увагу на той факт, не пробуджує проблема дитини від сну, не є дуже інтенсивною. Недуга такого типу може вказувати на підвищення внутрішньочерепного тиску і пошкодження головного мозку; може супроводжуватися проблемами при ходьбі, на задній частині ока видимі набряки зорового нерва. У цьому випадку лікар завжди направляє пацієнта на КТ і МРТ. Причиною підвищеного внутрішньочерепного тиску можуть бути лікарські препарати, але, перш за все, слід визначити присутність основного захворювання, наприклад, ожиріння, захворювання надниркових залоз, запалення пазух носа та середнього вуха.

Що, якщо голова болить періодично?

Почему у ребёнка болит голова в лобной части и как решать проблему?

Найбільш частою причиною рецидивуючий головного болю у дитини є мігрень. Хвороба характеризується локалізацією хворобливих відчуттів в області чола і скроневої частини, часто буває односторонньою. Безпосередньо, болю передує підвищена активність дитини, дратівливість, втома. Першою ознакою нападу, як правило, є візуальна аура, представлена у вигляді спалахів перед очима і порушень зору. Біль зазвичай інтенсивна, пульсуюча, супроводжується нудотою, блювотою, іноді – болем у животі, який посилюється під час фізичних навантажень; голова, переважно, болить протягом 2-12 годин, відступає після сну. Між нападами наступають безболісні періоди.

Лікування дитини полягає в адекватному питному режимі, прийомі антирвотных і седативних препаратів, іноді, при можливості, Парацетамолу та Ібупрофену для полегшення болю. У тих випадках, коли напади у дитини повторюються частіше, ніж 4 рази на місяць і значно впливають на якість життя, призначається профілактичне лікування спеціальними препаратами.

Гострий синусит не є загальною причиною головних болів. Проте у дитини слід звернути увагу на різке початком болю на обличчі з температурою, нежиттю і хворобливістю в області носа. Діагноз підтверджується рентгенологічно або за допомогою КТ.

Рецидивуючі головні болі в області чола і скроневій частині у дитини викликає високий кров’яний тиск. При коливаннях або постійному високому тиску з болем слід виключити важкі ниркові, серцеві, ендокринні захворювання або рак.

Мігрень у дитини

Почему у ребёнка болит голова в лобной части и как решать проблему?

Діагноз мігрені може бути встановлений тільки після виключення інших можливих причин головних болів в широкому діапазоні варіантів: від запальних захворювань мозкових оболонок або пазух, до порушення зору і хребта, наслідку травм потік і навіть внутрішньочерепної кровотечі або пухлини головного мозку.

Враховуючи вищесказане і ризик серйозних захворювань, можна ще раз підкреслити, що головний біль, в першу чергу, слід розглядати, як симптом хвороби, а не саму хворобу. Якщо лікар після ретельного обстеження хворого дитини встановлює діагноз мігрені (головний біль викликана, в основному, порушенням кровообігу в судинах мозкових оболонок), призначається відповідне лікування. В даний час існує цілий ряд ефективних терапевтичних методів гострої фази (полегшення нападу, включаючи супровідні симптоми) і профілактики мігрені.

Лікування слід довірити фахівцеві. Безумовно, не можна займатися самолікуванням (тобто лікуванням батьками). Замість звичайних анальгетиків більше підходять до застосування конкретні препаратів у дозах, адаптованих до організму дитини.

Тензионная головний біль у дітей

Почему у ребёнка болит голова в лобной части и как решать проблему?

Мова йде про найбільш частої причини головного болю у дітей, походження якої, в основному, криється в стресі. Ця недуга зустрічається приблизно у 80% випадків. Як вже було зазначено вище, в деяких випадках тензионная головний біль проявляється, як мігрень, але іноді, особливо у маленьких дітей, які не можуть розповісти про свої відчуття спостерігається занепокоєння, іноді – гіперактивність, дратівливість, нудота, блювання. Типовим симптомом є підвищена чутливість аж до хворобливої реакції цих дітей при стисненні м’язів в області шиї і плечей.

Зокрема, хронічні проблеми такого роду іноді можуть навіть деякими лікарями помилково оцінюватися, як мінімальна мозкова дисфункція, СДУГ (синдром дефіциту уваги і гіперактивності) або, як поведінковий розлад. При хронічній формі хвороби з’являються порушення сну. Дитина погано засинає, має неспокійний або занадто глибокий сон, типовим проявом є ранкове пробудження у втомленому, розбитим і роздратованому стані.

Головний біль і хребет

Почему у ребёнка болит голова в лобной части и как решать проблему?

Головні болі, викликані порушенням шийного відділу хребта, зустрічаються не тільки у дорослих, але і молодшого покоління. Частою причиною є падіння дитини з висоти або травма голови, іноді навіть кілька років тому.

Проблема може полягати не тільки у фактичній травмі, але і в різкому русі шийного відділу хребта, що призводить до його прихованих пошкоджень і подальшого блокування.

Інший поширений причиною головного болю, пов’язаного з хребтом, є неправильна постава, поза голови і шиї.

Болі цього типу найчастіше локалізуються в потилиці, поширюючись до області чола. Іноді болить шия і плечі.

Попередження проти маніпуляції шийного відділу хребта у дорослих подвійно актуально у випадку молодшої популяції. На місці легкий підхід до розслаблення м’язів в області шиї і плечей, дозволяє подальшу мимовільну корекцію шийного відділу хребта та його зв’язок з черепом. Для того, щоб лікування було ефективним і безпечним, його слід довірити фахівцеві з великим досвідом у лікуванні дитячого хребта.

Якщо причиною проблеми є погана постава, спочатку необхідно звільнити заблокований шийний відділ хребта, після чого відразу ж почати систематичні дії, спрямовані на виправлення постави, від підошви ніг до голови. Це лікування має проводитися з урахуванням індивідуальних особливостей кожної дитини, включаючи його вік і фізичний стан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *