Чому від куріння кальяну болить голова?

Почему от курения кальяна болит голова?

У більшості курців, які вперше вирішили спробувати куріння кальяну, виникають проблеми при курінні – крутиться і болить голова, починає нудити. Якщо у Вас заклало вуха, дере або заболіло горло, іноді люди навіть падають в непритомність, значить, Ви викурили занадто багато кальяну. Це називають хворобою кальяну або кальянним похміллям. Зазвичай цим страждають ті, у кого тиск скаче, але і цілком здорові люди можуть відчувати неприємні наслідки. Чому так? Причин цьому декілька, спробуємо їх розглянути: чому вони з’являються і як все виправити, щоб кальян приносив тільки задоволення. Позбутися від неприємних наслідків не складно, а уникнути їх ще легше.

Симптоми кальянного похмілля:

 • зазвичай болить голова в потилиці – кров стукає і хочеться опинитися в тихому місці;
 • паморочиться голова, відчувається слабкість у всьому тілі, погіршується координація руху;
 • людина відчуває себе хворим, його нудить, ще трохи-і йому здається, що він вирве;
 • навколишня атмосфера здається голосніше;
 • серце починає битися в кілька разів сильніше;
 • дуже рідко, але трапляється, з’являються невеликі галюцинації.

Чому болить або паморочиться голова, є нудота?

Почему от курения кальяна болит голова?

 • Куріння в голодному стані. Цього краще уникати, так можна і втратити свідомість. Перед курінням необхідно поїсти, а під час куріння потрібно що-небудь, щоб не було зневоднення. Вся справа в тому, що коли людина купить, то рідина швидко виходить через слизову оболонку органів дихання і, якщо не відновлювати водний баланс, то після випаровування рідини настане сильне зневоднення, що і викликає головний біль.
 • Вугілля низької якості. Ні за яких обставин не можна брати стандартний деревне вугілля (він згодиться для шашлику). Його просочують різними хімікатами для легкого розпалювання. Для кальяну потрібно брати спеціальний вугілля, можна і деревне, але тільки якщо він натуральний, і призначається тільки для кальяну.
 • Алкоголь. Дуже часто в колбу кальянщики з досвідом додають алкоголь. Якщо Ви новенький в цій справі, то бажано такі експерименти не робити. Суть в тому, що випари алкоголю потрапляють у кров і легкі, що іноді призводить не тільки до того, що болить голова, але і до інтоксикації. З цих причин варто обійтися без алкоголю в період куріння і до початку.
 • Неправильно зроблений вугілля. Вугілля потрібно розпалити червоного з різних сторін, не залишати не прогрітих місць. Чому? Тому що, якщо залишаються чорні сторони, то при курінні людина вдихає зайвий газ. Варто розпалювати вугілля далеко від місця розташування куріння, щоб не вдихати дим, який з’являється при розпалюванні вугілля.
 • Голова інколи болить і після того, як попіл проникає в легені, що викликає трохи неприємні почуття.
 • Приміщення. Як говорилося, базовий джерело головного болю, нудоти після кальяну – це отруєння димом, випарами. Тому, якщо Ви збираєтеся палити, необхідно провітрити кімнату, і після цього приступайте до ритуалу. Дим набагато краще засвоюється організмом, ось чому починає боліти голова. Тому потрібно провітрюваних кімната.
 • Спокій. Куріння кальяну – дія не любляче поспіх. Робіть рідко і короткі вдихи, це збереже ваші легені. Розслабтеся і отримуйте задоволення від дії. До речі, робити це краще в колі друзів. Під час передавання мундштука одному вдихніть чисте повітря. Це допоможе відновити нестачу кисню, запобігає накопичення зайвого нікотину і вуглекислого газу в крові. В іншому випадку з’являється ризик відчути спазми судин у мозку, і в результаті почне боліти голова.
 • Як запобігти неприємним наслідкам після кальяну?

  Почему от курения кальяна болит голова?

  Оскільки ми з’ясували основні джерела нудоти, головного хворобливих спазмів, підведемо підсумки. Чому ж виникають причини поганого самопочуття – надмірний рівень нікотину в організмі, зневоднення, надлишок вуглекислого газу.

  Деякі поради, щоб уникнути неприємних відчуттів після паління:

  • не вживайте алкоголь: або кальян, або спиртне;
  • добре розпалюйте вугілля;
  • беріть спеціально призначений вугілля;
  • паліть, будучи ситим;
  • застосовуйте слабкий тютюн;
  • пийте більше рідини;
  • їжте;
  • паліть дрібними вдихами.

  Після кожного ритуалу куріння вымывайте кальян. Після чергового куріння в ньому залишаються шкідливі елементи, що дуже погано позначається на самопочутті.

  Голова може розболітися і від використання електронної сигарети, багато курців звертається до застосування електронної сигарети заради заміни звичайної. Але задіяння електронної сигарети ніяк не вирішить проблеми нікотинової залежності. І саме тут криється «ахіллесова п’ята» електронної сигарети.

  З цієї причини потрібно обдумати всі нюанси до того, як купувати таку цигарку. Наприклад, куріння такий сигарети не обмежується п’ятьма хвилинами, можна розтягувати задоволення на годину. Однак якщо не встежити за часом, який блискавично біжить в колі компанії, легко можна одержати дуже велику дозу нікотину. У підсумку після цього виникає холодний піт, людина стає блідим, мутнится свідомість або з’являються галюцинації, виникає головний біль, прискорене биття серця, можуть з’явитися навіть судоми. Від такої сигарети, звичайно, не помрете, так як всі ці симптоми швидко почнуться, і сигарету Ви кинете. Але отруєння нікотином може стати хронічним.

  Якщо сила волі у курця слабка, то за допомогою цієї сигарети він може робити дозу нікотину більше. Цьому ніщо не заважає – неприємний запах немає, сигарета завжди поруч. Проблема почнеться після того, як курець повернеться до звичайних сигарет. Чому? Тому вже буде не вистачати 7 штук в день, але зате легко зможете викурити всю пачку. На такі негативні моменти вказує канадський виробник електронних сигарет, який попереджає про негативний вплив куріння в цілому. Тому варто звертатися до такої сигарети вирішувати тільки Вам.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *