Чому виникає головний біль у скронях і очах?

Почему возникает головная боль в висках и глазах?

Щодня велика кількість людей стикається з таким неприємним симптомом як сильний головний біль. За статистикою подібні неприємні больові відчуття зустрічаються більше, ніж у 90% населення землі. При цьому, біль може віддавати в скронях і починає дуже сильно боліти ніс.

З яких причин болять очі і голова зрозуміти, можливо, тільки в тому випадку, якщо детально вивчити причини, які можуть спровокувати дану симптоматику.

Зміст

 • 1 Особливості болю, що виникає у скронях і вражаючою ніс і очі
 • 2 Причини, за якими з’являється біль у скронях, болять очі і ніс
  • 2.1 Причина №1. Підвищений артеріальний тиск
  • 2.2 Причина №2. Вегетосудинна дистонія
  • 2.3 Причина №3. Збільшення внутрішньочерепного тиску
  • 2.4 Причина №4. Захворювання судин головного мозку (атеросклероз)
  • 2.5 Причина №5. Мігрень
  • 2.6 Причина №6. Менінгіт
 • 3 всілякі Інші причини болю в скронях і очах
 • 4 Як полегшити неприємні симптоми?
 • 5 Надання першої допомоги при сильних болях

Особливості болю, що виникає у скронях і вражаючою ніс і очі

Почему возникает головная боль в висках и глазах?

Враховуючи дані симптоми необхідно знати, що подібні відчуття у скронях і очах проявляються не дуже часто. Біль в голові і скронях має нападоподібний характер і іноді пульсує. При цьому людині здається, що на ніс чиниться сильний тиск зсередини. Неприємні відчуття і слабкість можуть проявитися в будь-який час доби. Людина може відчувати залишилося і неприємні відчуття в скронях протягом тривалого періоду часу.

Особливістю такого болю є те, що вона виникає тільки з одного боку голови.

Крім того, що у людини болять очі і голова, на протязі усього дня у нього може виникати нудота, слабкість, запаморочення. Під час нападу хворого дуже важко сприймати яскраве світло, що викликає у нього ще більший дискомфорт.

Причини, за якими з’являється біль у скронях, болять очі і ніс

Почему возникает головная боль в висках и глазах?

Причини подібних болів можуть ховатися за різними захворюваннями. Деякі з них не представляють небезпеки для життя людини. Інші ж створюють масу неприємностей.

Щоб усунути проблему важливо своєчасно встановити діагноз і розпочати лікування хвороби.

Причина №1. Підвищений артеріальний тиск

При даному захворюванні больові відчуття виникають по обидва боки. Вони мають спазматичний характер. Часто при цьому може виникати запаморочення і сильно болить ніс. Зменшити такі болі можна за допомогою спеціальних медичних препаратів, які спрямовані на зменшення спазмів.

Причина №2. Вегетосудинна дистонія

Коли ставиться такий діагноз, то неприємні відчуття в скронях і голові стають постійними. Частіше вони починаються в період зміни температурного режиму або при випаді опадів. Так само спровокувати ці відчуття можуть сильне фізичне навантаження і стресові ситуації.

Щоб позбутися такого нездужання потрібно вдатися до допомоги знеболюючих засобів. Якщо біль триває тривалий проміжок часу, варто в обов’язковому порядку звернутися до лікаря.

Причина №3. Збільшення внутрішньочерепного тиску

При такому діагнозі людина відчуває сильні болі, які можуть концентруватися не тільки в храмах, але і вражати інші ділянки голови. Дуже часто страждає ніс і шия. Так само симптоми можуть проявлятися в сильній нудоті і рясної блювоті. Хворий буде відчувати слабкість, а біль буде збільшуватися при кожній зміні положення тіла.

Що робити в такому випадку? При таких симптомах категорично забороняється проводити лікування самостійно. Обов’язково необхідно пройти медичне обстеження, яке дозволить встановити справжню картину хвороби. Тільки після цього можна приступати до терапевтичному лікуванню.

Причина №4. Захворювання судин головного мозку (атеросклероз)

У такому разі дискомфортний стан проявляється лише з одного боку. Але при цьому неприємні відчуття можуть виникати в скронях. Очі і ніс болять дуже рідко.

Чир робити? Для зниження інтенсивності нападу можна випити знеболююче засіб, після чого звернутися за медичною допомогою. Подібні болі можуть свідчити про важких захворюваннях головного мозку.

Причина №5. Мігрень

Мігрень вважається хронічним захворюванням неврологічного характеру. Чому вона виникає, зрозуміти донині так і не вдалося. Під час нападу людина відчуває дискомфорт у скронях. Больові відчуття виникають з певною періодичністю і носять пульсуючий характер. Хворіти може шия і ніс. З одного боку, людину буде сильно турбувати слабкість, а з іншого боку він буде так само болісно сприймати світло, його буде нудити і рвати. Може навіть статися порушення координації рухів.

Така симптоматика може тривати від кількох годин до кількох днів.

Що робити? В даній ситуації вживання стандартних препаратів для зняття болю не підійде. Необхідно використовувати індивідуальне лікування для кожного випадку.

Причина №6. Менінгіт

Діагностування менінгіту говорить про те, що мозкові оболонки сильно запалені. У такій ситуації біль поширюється не тільки на очі і віскі, але дуже сильно страждає ніс і шия. Крім цих відчуттів у хворого різко збільшується температура тіла, з’являється слабкість, сонливість. У деяких випадках можуть спостерігатися симптоми харчового отруєння.

Якщо не приступити до своєчасного лікування може загрожувати смертельна небезпека!

Інші всілякі причини болю в скронях і очах

Почему возникает головная боль в висках и глазах?

Стати причиною появи хворобливих відчуттів в очах, скронях і навіть у носі можуть самі звичайні простудні та інфекційні захворювання (ангіна, грип, синусит). Зазвичай, після грамотно проведеного лікування дана симптоматика сама по собі зникає, і подібна біль більше не турбує людину.

Коли людина недосипає або багато нервує, у нього так само може з’явитися дискомфорт в очах і скронях. У такому разі спеціального лікування не потрібно. Необхідно просто нормалізувати свій сон і намагатися уникати стресових ситуацій.

Як полегшити неприємні симптоми?

Почему возникает головная боль в висках и глазах?

Будь-який біль можна трохи зменшити, здійснюючи легкі масажні рухи певних ділянок голови. В першу чергу необхідно приділити увагу:

 • Області скронь.
 • Області потилиці.
 • Вушними раковинами.
 • Легко придавити повіки на очах.

Дуже ефективним виявиться масаж кистей рук і колінних суглобів. При дуже сильної болі, людину необхідно покласти на диван в тій кімнаті, в якій буде найменше надходити сонячне світло. Якщо немає протипоказань, можна використовувати холодний або теплий компрес на лобову область.

Надання першої допомоги при сильних болях

Почему возникает головная боль в висках и глазах?

Якщо у людини раптово вразила гостра біль у скронях і очах, то при можливості можна випити трохи теплого чаю з цукром і випити один з запропонованих препаратів:

 • Ÿ знайомий всім «Анальгін».
 • Ÿ «Пенталгін».
 • Ÿ «Спазмалгон» (відмінно знімає біль спазмуючого характеру).
 • Ÿ «Аскофен».
 • Ÿ «Но-шпа».

Як раз і назавжди позбутися від болю в очах і скронях, на жаль не відомо. Багато людей тривалий час намагаються підібрати ліки, яке б давало позитивний результат.

Але в будь-якому з випадків необхідно знати про те, що дані симптоми не проявляються просто так. Біль такого плану дуже часто свідчить про наявність важкого захворювання. Тому необхідно звернутися за консультацією до фахівця (невропатолога). Тільки після ретельного обстеження можна буде встановити діагноз і призначити препарати, які не тільки знімуть біль, але і назавжди позбавлять людину від основної причини розвитку цієї недуги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *