Чому з похмілля болить і паморочиться голова, і як боротися з цією неприємністю?

Зміст

 • 1 Паморочиться голова з похмілля або Наслідки надмірного споживання алкоголю
 • 2 Що робити для профілактики, і яку таблетку випити?
 • 3 Як правильно пити алкоголь і що робити, щоб не «перебрати»?
 • 4 Перша допомога при отруєнні алкоголем – що слід робити?
 • 5 З похмілля паморочиться голова – як собі допомогти?
 • 6 Що робити після «перебору»?

Паморочиться голова з похмілля або Наслідки надмірного споживання алкоголю

Почему с похмелья болит и кружится голова, и как бороться с этой неприятностью?

Англійська назва «hangover» означає «головний біль після вживання надмірної кількості алкоголю», тобто, стан похмілля. Воно, переважно, проявляється наступними симптомами:

 • Болить голова.
 • Паморочиться голова.
 • Присутня надмірна спрага, сухість у роті.
 • Людину нудить.
 • Болить живіт.
 • Проявляється загальна втома та інші труднощі.
 • Співвідношення симптомів і кількості алкоголю прямо пропорційно: чим більше алкоголю, тим сильніше ускладнення. Труднощі викликають токсичні метаболічні продукти алкоголю: ацетальдегід і малондиальдегид. Також не слід недооцінювати посилення впливу вільних радикалів і їх шкідливу дію на організм.

  Що робити для профілактики, і яку таблетку випити?

  Почему с похмелья болит и кружится голова, и как бороться с этой неприятностью?

  Перед запланованим святкуванням, де доведеться випити келих-другий, доцільно споживання жирної їжі з тривалим часом переварюванням, т. к. повний шлунок уповільнює всмоктування алкоголю і, таким чином, запобігає виникненню таких проблем, як головний біль і запаморочення. Втомлений і депресивний людина п’яніє швидше, ось чому рекомендується достатню кількість сну і відпочинку.

  Добре подумайте перед тим, як прийняти якусь таблетку, наприклад, небезпеку становить поєднання деяких препаратів (Діазепам, Рогипнол) та алкоголю, що може призвести до неадекватними симптомів інтоксикації або навіть втрати свідомості. Більшість препаратів збільшує навантаження на печінку, обтяжену алкоголем (в результаті виникає не тільки головний біль, але і багато інші неприємні прояви).

  Важливим є досить високий рівень вітаміну С (можна випити апельсиновий сік, таблетку вітаміну С). Алкоголь знижує рівень вітаміну С, вітамінів групи В (особливо, тіаміну), магнію та інших мінералів. Ось чому рекомендується превентивне застосування полівітамінних добавок, що містять мінерали.

  Як правильно пити алкоголь і що робити, щоб не «перебрати»?

  Почему с похмелья болит и кружится голова, и как бороться с этой неприятностью?

  Для того, щоб запобігти головний біль та інші неприємні наслідки бурхливої вечірки, бажано зупинити вибір на одному типі алкогольного напою і не змішувати різні сорти алкоголю (наприклад, не рекомендується міцний спиртний напій випити з пивом і т. д.).

  Разом з концентрованим рекомендується випити безалкогольний напій, що допоможе запобігти зневоднення організму і, отже, головний біль. Ось чому, чим більше води ви вип’єте перед сном, тим краще – це також, якщо і не запобіжить біль повністю, то зменшить її прояв.

  Доцільно споживання солоної їжі, особливо, разом з пивом, та інших відповідних продуктів. Рекомендується, в основному, хліб, а також продукти харчування і напої з високим вмістом вітаміну С.

  Світлі напої (горілка, біле вино), вимиваються з організму швидше, ніж темні (червоне вино, коньяк). Солодкий алкоголь викликає більше проблем на наступний день, після нього сильніше і довше болить і паморочиться голова. Деякі напої можуть викликати головний біль у людей, які є надчуттєвими (мають алергію) до конкретного інгредієнта або консерванту (наприклад, у разі віскі). Достаток руху прискорює деградацію спирту, ось чому рекомендується, як можна, більше танцювати.

  Толерантність до спиртного індивідуальна, вона залежить від ферментативної функції печінки (10% людей мають дуже хорошу здатність до метаболізму алкоголю, на відміну, наприклад, від 50% японців, для яких характерне слабке ферментування альдегиддегидрогеназа). Жінки переносять алкоголь гірше, ніж чоловіків. Багато залежить від ваги та «звички» – до певного порогу толерантність збільшується. У молодих людей (від 18 років!) метаболізм алкоголю краще, ніж у літніх. Куріння посилює дію спирту.

  Перша допомога при отруєнні алкоголем – що слід робити?

  Почему с похмелья болит и кружится голова, и как бороться с этой неприятностью?

  Важка одноразова алкогольна інтоксикація може бути смертельною. При вмісті алкоголю в крові 1 г/л людина не може утримувати рівновагу, при концентрації 2 г/л стає сонним, а якщо концентрація перевищує 4 г/л йому загрожує розлад свідомості і смерть.

  Що робити у випадку отруєння? При першої долікарської допомоги доцільно викликати блювоту, поклавши людини на бік, щоб виключити асфіксію блювотною масою.

  Якщо стан людини не поліпшується або спостерігається ослаблення дихання, необхідна транспортування в лікарню – часто виникає необхідність інтубації і штучне дихання. Після промивання шлунка внутрішньовенно вводиться 50% глюкоза і тіамін.

  Якщо людина був знайдений на вулиці, є необхідність виключення іншого захворювання як причини його стану. Досліджується рівень глюкози в крові; після неврологічного обстеження часто вимагається дослідження мозку за допомогою комп’ютерної томографії (КТ) для виключення субдуральної гематоми (крововиливи під тверду мозкову оболонку). Це захворювання знаходить своє відображення у порушенні свідомості, розширення зіниці на боці кровотечі та слабкість кінцівок на протилежному боці. Якщо людина не буде терміново прооперований, а гематома – видалена, хворий помирає протягом кількох годин.

  З похмілля паморочиться голова – як собі допомогти?

  Почему с похмелья болит и кружится голова, и как бороться с этой неприятностью?

  Симптоми абстинентного синдрому, як правило, відбуваються протягом 6-8 годин після вживання останньої дози алкоголю. Вони включають в себе наступні прояви:

 • Головний біль.
 • Дратівливість.
 • Тремор рук.
 • Занепокоєння (тривога).
 • Ознаки підвищеної активності симпатичної нервової системи.
 • Підвищена пітливість.
 • Почервоніння обличчя або носа.
 • Прискорення серцевого ритму.
 • Організм має порушене управління сольовими та водними ресурсами (метаболізм). У людини з’являється апетит на солоне і кисле.

  При тривалому епізодичному вживанні алкоголю (наприклад, протягом тижня) на протязі близько 24 годин після вживання спиртного виникають і інші симптоми:

 • Дратівливість.
 • Можливі судоми.
 • Когнітивні порушення.
 • І, все та ж, головний біль…
 • Внаслідок позбавлення алкоголю в осіб з фізичною залежністю протягом 2-5 днів після припинення споживання спиртного може розвинутися delírium tremens («біла гарячка»), важкий стан, що вимагає госпіталізації. Попереджувальними знаками є провали в пам’яті щодо певних подій під час пиття. Голова, зазвичай, вже не болить…

  Що робити після «перебору»?

  Почему с похмелья болит и кружится голова, и как бороться с этой неприятностью?

  Необхідно почати лікування порушення метаболізму води і мінералів. Важливо поступове повільне зволоження, наприклад, споживання мінеральної води з вмістом натрію, калію, кальцію. Рівень цукру в крові – низький, тому необхідним є споживання підсолоджених напоїв або продуктів. Рекомендується апельсиновий або томатний.

  Може допомогти і кава з лимоном, однак у деяких людей, особливо, втомлених, кофеїн може погіршити стан – посилити втому, зробити частішим серцебиття і т. д., в цьому випадку – ефект індивідуальний.

  Для доповнення солі хороший ефект показує оселедець і курячий бульйон. Рекомендуються і білки – варені яйця або омлет.

  Для полегшення головного болю ефективним є мішечок з кубиками льоду, прикладений до чола і маківці.

  Важливо достатнє споживання вітаміну С, тіаміну (В1), а також амінокислот (цистеїн і глутатіону), магнію (у таблетках), калію (банани і томатів), а також антиоксидантів – вітамінів А, С, Е і селену.

  З трав’яних чаїв рекомендується м’ятний і ромашковий чай. Олія м’яти перцевої можна використовувати для інгаляцій.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *