Чому ж у вагітної так часто болить голова?

Почему же у беременной так часто болит голова?

Вагітність – найбільш важливий і відповідальний період в житті кожної жінки. Безумовно, будь-яка майбутня мама переживає за своє здоров’я і малюка.

На жаль, протягом усього періоду вагітності можна зіткнутися з різними проблемами за станом здоров’я. Досить часто з’являються головні болі, які можуть супроводжувати жінку все 9 місяців, а можуть раптово з’явитися і пройти безслідно самі собою. Як правило, болі в голові з’являються в перші три місяці вагітності, причини змін, що відбуваються в організмі. Також нерідко і на останніх місяцях вагітності виникають періодичні болі через велике навантаження на організм жінки.

Зміст

 • 1 Головний біль
 • 2 Причини виникнення головного болю під час вагітності
 • 3 Що ж робити і як звільнитися від нападів головного болю вагітним?
 • 4 Як допомогти собі без допомоги лікарських засобів
 • 5 Небезпечно коли болить голова для вагітних?
 • 6 Коли потрібно йти до лікаря?
 • 7 Профілактичні заходи

Головний біль

Почему же у беременной так часто болит голова?

Для багатьох головний біль не вважається серйозним приводом для звернення до лікаря. Більшість людей прагнуть взяти потрібну таблетку і забути про присутність больових відчуттів, вважаючи, що проблема вирішена. Однак, не варто так легко ставитися до цього недугу, особливо під час вагітності. Не варто чекати почастішання нападів або сильної постійним болю.

Безумовно, виникнення нападів головного болю у вагітної не завжди є серйозною підставою для переживань, найчастіше це може проявлятися як реакція на що сталися в організмі жінки зміни. Однак, терпіти, коли сильно болить голова під час вагітності, насилу виходить, а якщо біль досить сильна, це часом зовсім не безпечно. Так що ж робити, як бути і діяти в ситуації, коли розколюється голова від больових відчуттів? Які вжити заходів, і як полегшити стан? Дозволяється пити лікарські препарати?

Причини виникнення головного болю під час вагітності

Почему же у беременной так часто болит голова?

Головні болі можуть виникнути раптово, в різний час, мати різний характер і причину появи. Больові відчуття можуть бути ниючими і безперервними, а можуть носити нападоподібний періодичний характер. Спровокувати появу головного болю можуть різні фактори.
Чому у вагітних так часто і іноді сильно болить голова? З чим це пов’язано і як з цим боротися?

 • Голова може боліти у зв’язку зі зміною гормонального фону;
 • Нерідко голова болить з-за загального стану організму: втома, стреси, депресія, загальне емоційний стан;
 • Важливий щоденний раціон харчування або наявність певної дієти. Існують продукти харчування, які здатні викликати виникнення головного болю. Це, насамперед, копчені і мариновані продукти, шоколад;
 • Часто причиною можуть стати порушення в роботі серцево-судинної системи;
 • Ускладнення хронічних захворювань або виникнення нових. Це в першу чергу хвороби хребта, а також спазми в судинах;
 • Впливає велика надбавка у вазі;
 • Має значення будь-які зміни артеріального тиску;
 • Поява гестозу, при якому спостерігаються набряки і спазми судин, що провокують порушення кровообігу.

Що ж робити і як звільнитися від нападів головного болю вагітним?

Почему же у беременной так часто болит голова?

Всі майбутні мами з обережністю ставляться до прийому будь-якого лікарського препарату в цей період. Проте, біль в голові довго терпіти зовсім не варто, її необхідно лікувати. Тоді як бути, якщо сильно болить голова під час вагітності?
Вирішити, що робити, коли болить голова і як звільнитися від больових відчуттів самостійно не слід. Варто обов’язково звернутися до лікаря. По-перше, потрібно визначити джерело і причину появи болю. По-друге, багато препарати негативно позначаються на розвитку плоду і можуть послужити причиною розвитку внутрішньоутробної патології.

Слід особливо звернути увагу на появу нових захворювань. Багатьом хворобам, що з’явилися під час вагітності можуть викликати напади головного болю. У цьому випадку потрібне лікування і відповідна терапія даних хвороб.
При болях, виниклих з-за сильної стресовій ситуації, страхи або постійних переживаннях, можуть бути призначені заспокійливі препарати.

Якщо голова болить у зв’язку з підвищеним тиском, слід визначити і усунути причини, що провокують підвищення артеріального тиску. Можуть бути призначені препарати, дозволені вагітним жінкам, тиск. В випадку пониження тиску, якщо вагітній жінці не протипоказано, рекомендується випити кавовий напій або прийняти препарати, що містять у своєму складі кофеїн.
У будь-якому випадку, єдино-правильним і необхідним рішенням, коли часто болить голова, є звернення до лікаря.

Як допомогти собі без допомоги лікарських засобів

Почему же у беременной так часто болит голова?

 • Може допомогти теплий чи холодний компрес, який слід додати до потиличної частини голови.
 • З болем в області скронь можна впоратися, якщо прийняти контрастний душ або теплу ванну. У разі відсутності можливості прийняття душу, можна умити обличчя холодною водою.
 • Якщо причина виникнення болю в голові — низький вміст цукру в крові, в такому випадку необхідно правильно і повноцінно харчуватися. Рекомендується приймати їжу маленькими порціями, але часто. Зовсім не слід приймати цукерок, шоколаду і солодкого печива, кави. Не забувайте регулярно пити рідину, бажано маленькими ковтками. Мале вживання рідини може порушити циркуляцію крові, що призводить до спазмів судин. Це в свою чергу відбитися у вигляді ниючих больових відчуттів в голові.
 • Регулярний відпочинок і сон допоможуть привести самопочуття в порядок. Організму потрібно відпочивати, у період вагітності подвійно.
 • Застосування деяких способів релаксації можуть допомогти відволіктися і звільнитися від головного болю. Наприклад, медитація або йога допомагають багатьом вагітним дівчатам, коли болить голова.
 • Хорошим способом розслабитися, заспокоїтися, зняти напругу і усунути застійні явища в кровообігу допоможе масаж всього тіла або шиї. Це і посприяє зменшенню головного болю.
 • Внесіть зміни в свій режим дня. Побільше відпочивайте, проводьте час на свіжому повітрі, менше нервуйте і переживайте. Рекомендується робити легку зарядку вранці.
 • Помірна головний біль піддається лікуванню народними засобами. Можна робити настої і відвари з лікарських трав. Добре підійдуть м’ята, шипшина, ромашка.

Небезпечно коли болить голова для вагітних?

Почему же у беременной так часто болит голова?

На жаль, часте виникнення головного болю під час вагітності не є нормою, значить, що її провокує. Особливо будьте обережні при дуже сильної болі, яка порушує сон і апетит, не дає можливості робити повсякденні справи.

Незважаючи на те, що в більшості випадків головні болі нешкідливі, проте, вони можуть бути симптомом якого-небудь серйозного захворювання. У будь-якому випадку, якщо біль в голові тримається постійно, потрібно пройти необхідний курс обстеження і встановити причину появи болю.

Якщо біль характеризуються приступообразной, пульсуючої, з супроводом нудоти і блювоти, це вже мігрень – небезпечний стан для здоров’я вагітної жінки. Без належної уваги мігрень залишати не варто. Мігрень лікують за допомогою лікарських препаратів, дозволених для вагітних, за призначенням лікаря.

У більшості випадків, вагітним не варто переживати щодо впливу больових відчуттів в голові на розвиток дитини в утробі і протягом вагітності. Мігрень не може вплинути на розвиток плода, тільки принесе вам незручності і неприємні відчуття.

Коли потрібно йти до лікаря?

Почему же у беременной так часто болит голова?

Незважаючи на причини і характер головного болю, потрібно повідомити про цю проблему свого лікаря-гінеколога. У необхідних випадках він може направити вас до терапевта або невропатолога для проходження подальшого обстеження і з’ясування чому у вас сильно болить голова.

Звернутися до лікаря, слід обов’язково в наступних ситуаціях:

 • Спостерігається постійна присутність больових відчуттів в голові протягом всього дня;
 • Больові відчуття локалізуються в якомусь одному конкретному місці;
 • Спостерігаються зміни від норми артеріального тиску в будь-яку сторону;
 • При нападах дуже сильного головного болю з присутністю нудоти і різкими болями в області живота.

Чи можна приймати лікарські препарати для полегшення больових симптомів?
Нерідко, навіть у разі відсутності серйозних захворювань, головний біль доводиться лікувати лікарськими препаратами. У будь-якому випадку, курс лікування повинен бути призначений лікарем. Важливо оцінити співвідношення впливу препарату і розвитку негативних наслідків, в першу чергу на плід. Багато препаратів звужують судини, які постачають кров’ю плаценту і матку, а це зовсім небажано при вагітності.

Які ж лікарські препарати можна пити вагітним? Допустимим лікарським препаратом під час вагітності вважається парацетамол, однак, пити його можна в помірній допустимій дозі. Такі засоби як анальгін, нурофен і аспірин застосовувати небажано.

Профілактичні заходи

Почему же у беременной так часто болит голова?

Зменшити вірогідність появи головного болю під час вагітності дуже просто. Досить стежити за харчуванням, дотримуватися режиму дня, де буде присутній відпочинок і сон. А зовсім добре буде, якщо ще при плануванні дитини, пройти необхідне обстеження, і вилікувати наявні проблеми зі здоров’ям. Однак, повністю захистити себе від появи головних болів, неможливо, оскільки основною причиною все ж виступає саме «цікаве положення» жінки.
У будь-якому випадку, якщо вас турбують сильні і тривалі головні болі, лікування повинно бути негайним!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *