Чим лікувати мігрень – медикаментозні способи і корисні поради. Загальна інформація

Чем лечить мигрень – медикаментозные способы и полезные советы. Общая информация

Успішна терапія, часто багаторічної мігрені, не може бути досягнута за короткий проміжок часу. Довгостроковий успіх заснований на поєднанні превентивних заходів, лікарських засобів і немедикаментозних методів. При визначенні способу лікування слід враховувати тяжкість мігрені. Вилікувати мігрень назавжди неможливо. Щодо терапії мова йде лише про полегшення симптомів.

Зміст

 • 1 Як вилікувати головний біль – загальні заходи
 • 2 Окремі ліки при легкій та помірній головного болю
 • 3 Анальгетики
 • 4 Ліки при помірному і сильному головному болі
  • 4.1 Мігрень і Триптаны
  • 4.2 Мігрень і Эрготамины
 • 5 31 спосіб, як перемогти мігрень

Як вилікувати головний біль – загальні заходи

Чем лечить мигрень – медикаментозные способы и полезные советы. Общая информация

Полегшити мігрень у разі виникнення нападу можна за допомогою холодних компресів, сприяють ослаблення болю, а також усамітнення в темному, тихому приміщенні, щоб вирішити, як можна, більше провокують імпульсів. Часто допомагає сон. у довгостроковій перспективі можна спробувати вплинути на тригери, Полегшити мігрень у разі виникнення нападу можна за допомогою холодних компресів, сприяють ослаблення болю, а також усамітнення в темному, тихому приміщенні, щоб вирішити, як можна, більше провокують імпульсів. Часто допомагає сон. у довгостроковій перспективі можна спробувати вплинути на тригери, що викликають мігрень. Ці заходи включають в себе відмову від деяких продуктів, таких, як сир, шоколад, алкоголь і глутамат натрію. Крім того, необхідно звернути увагу на баланс ритму сну і неспання, а також навчитися справлятися зі стресом.

Окремі ліки при легкій та помірній головного болю

Чем лечить мигрень – медикаментозные способы и полезные советы. Общая информация

Насамперед доцільно прийняти препарати, що полегшують вегетативні супутні симптоми, такі як нудота. Вони також сприяють тому, що анальгетики, тобто знеболюючі препарати будуть краще засвоюватися організмом і матимуть максимальний ефект.

Анальгетики

Чем лечить мигрень – медикаментозные способы и полезные советы. Общая информация

Після 15-20 хвилин можна прийняти анальгетики, а саме:

 • Ацетилсаліцилова кислота, наприклад, Аспірин, у вигляді жувальних таблеток або шипучих напоїв.
 • Парацетамол, перорально або у вигляді супозиторіїв ректально.
 • Ібупрофен (Бруфен).
 • Важливо, щоб доза ліків була достатньою; слід обережно поставитися до комбінованих препаратів, наприклад, тим, які містять кофеїн, оскільки вони можуть призвести до постійного головного болю.

  Ліки при помірному і сильному головному болі

  Мігрень і Триптаны

  Чем лечить мигрень – медикаментозные способы и полезные советы. Общая информация

  В останні роки розробка конкретних активних речовин досягла чималих успіхів, наприклад, що стосується селективного серотоніну, високу ефективність показали агоністи. Мова йде про активних речовинах, які мають той же ефект, як і власного серотонін в організмі людини. Першим представником цієї групи був Суматриптан. Сама остання розробка цієї групи представлена Наратриптаном, препаратом, який характерний своєю здатністю проникати через гематоенцефалічний бар’єр і тривалим періодом напіврозпаду, що забезпечує максимальну ефективність.

  Триптаны – речовини, які показали найкращі ефекти при гострих нападах. Вони полегшують мігрень у будь-який час нападу, а також допомагають боротися з типовими явищами, які супроводжують мігрень, такими, як нудота і блювання.

  Триптаны не слід використовувати під час появи симптомів аури. У разі постійних нападів може (частіше, ніж при прийомі Ерготаміну) з’являтися головний біль; у такому разі потрібна додаткова доза.

  В даний час фармацевтичний ринок являє такі препарати з групи Триптанов, покликані полегшити мігрень:

 • Суматриптан.
 • Золмітриптан.
 • Наратриптан.
 • Ризатриптан.
 • Алмотриптан.
 • Вибір різних Триптанов заснований на індивідуальних особливостях, і визначається залежно від дозування та лікарської форми (таблетки, таблетки з покриттям, супозиторії, назальний спрей або підшкірна ін’єкція).

  Триптаны не слід застосовувати у пацієнтів з ішемічною хворобою серця, порушеннями кровообігу в руках (хвороба Рейно) або судинах головного мозку (особливо при діабеті, підвищеному рівні холестерину в крові, при курінні та надмірній вазі), а також у разі обмеженої функції печінки або нирок.

  Застереження! Не приймайте Триптаны і Эрготамины одночасно! Час очікування після введення ріжків становить 24 години.

  Триптаны можуть викликати побічні ефекти, такі, як тиск у грудній клітці, озноб, відчуття жару, страх, втома, слабкість і запаморочення. Якщо гостре тиск у грудях зберігається протягом тривалого періоду часу, негайно зверніться до лікаря, оскільки це явище відноситься до звуження коронарних судин. Прийом Триптанов слід припинити.

  Мігрень і Эрготамины

  Чем лечить мигрень – медикаментозные способы и полезные советы. Общая информация

  В якості другого вибору після Триптанов можуть бути призначені, якщо не з’являться які-небудь поліпшення, препарати, відомі як алкалоїди ріжків, наприклад, Эрготамины. Вони можуть бути введені перорально або у вигляді супозиторіїв. В даний час алкалоїди ріжків мало рекомендовані, приймати їх можна в тому випадку, якщо мігрень тривала або характерна рецидивами. Однак, людям, який лікував В якості другого вибору після Триптанов можуть бути призначені, якщо не з’являться які-небудь поліпшення, препарати, відомі як алкалоїди ріжків, наприклад, Эрготамины. Вони можуть бути введені перорально або у вигляді супозиторіїв. В даний час алкалоїди ріжків мало рекомендовані, приймати їх можна в тому випадку, якщо мігрень тривала або характерна рецидивами. Однак, людям, який лікував мігрень цими препаратами і добре їх переносившим, можна приймати їх і далі, не припиняючи терапію.

  Можна використовувати такі препарати:

 • Эрготаминтартрат перорально або ректально.
 • Дигідроерготамін – вводиться внутрішньом’язово або підшкірно.
 • Ерготамін та Дигідроерготамін слід призначати у вигляді монотерапії, а не у вигляді змішаних препаратів.

  Будьте гранично обережні з неконтрольованим використанням знеболюючих препаратів! Більш часто зустрічаються головні болі вимагають лікарського огляду. У всіх препаратів (Анальгетиків, Триптанов, Эрготаминов) застосовується:

  Приймати ліки слід не частіше, ніж 10-12 раз на місяць, в іншому випадку, існує ризик головних болів, викликаних лікарськими препаратами.

  Ні знеболюючі препарати, ні алкалоїди ріжків не підходять для терапії в інтервалі без особливих симптомів, тому що тривале їх використання може призвести до довгострокових головних болів і непереносимості шлунком. Тривале застосування ріжків приховує в собі небезпеку ерготизму. Мова йде про порушенні кровообігу аж до закупорки судин, що може вплинути на всі органи.

  31 спосіб, як перемогти мігрень

  Чем лечить мигрень – медикаментозные способы и полезные советы. Общая информация

 • Уникайте певних продуктів харчування. Мігрень часто викликають такі продукти, як пшениця, дріжджі, молоко, цукор, кукурудза, цитрусові або яйця. Не слід приймати і консерванти, штучні підсолоджувачі і інші хімічні добавки. У кожної людини – інші тригери. Тому зверніть увагу, які продукти харчування викликають мігрень саме у вас.
 • Алергія. Деякі види алергії можуть також викликати напад. Уникайте відомих алергенів, особливо тих, до яких ви найбільш уразливі.
 • Дегідратація або голодування. Пийте достатньо рідини, регулярно, протягом усього дня. Пріоритет слід віддати чистій воді і молочних коктейлів перед мінеральною водою, кавою, чаєм або іншими підсолодженими ароматизованими рідинами. Що стосується їжі, не переїдайте, але й не голодуйте. Голод часто викликає головні болі і мігрені.
 • Зміни в циклах сну. Обидва фактори – недолік сну, а також його надлишок може призвести до мігрені. Дотримуйтесь регулярний цикл сну, в т. ч. і у вихідні дні.
 • Стрес. Кожен вид емоційної напруги може ініціювати головні болі, причому, навіть після того, як пройшов стрес.
 • Фізична втома. Надзвичайно інтенсивні вправи можуть викликати мігрень.
 • Гормони. Деякі жінки страждають від мігрені до або під час менструального циклу, вагітності або під час менопаузи. Мігрень також викликають деякі гормональні препарати, такі, як протизаплідні таблетки або інші ліки, призначені для гормональної терапії.
 • Зовнішні подразники. Відблиски, флуоресцентне світло (енергозберігаючі лампи або неонові вогні), гучні звуки або сильний запах – всі ці фактори можуть призвести до приступу.
 • Зміни погоди, сезонні коливання і зміни висоти. У наведених вище випадках вказані причини, які можуть викликати мігрень. Всім відомо, що найкраще лікування – це профілактика. Тому важливо, щоб кожна людина, що страждає від мігрені, міг визначити її джерело і запобігти його. Іноді це не представляється можливим і, незважаючи на всі зусилля, виникає напад. Що ж тоді робити? Існують деякі додаткові поради та рекомендації, щоб позбутися від болю.
 • Стимулювання власної здатності організму пригнічувати біль. Один з трюків полягає в тому, щоб натиснути на нерв, розташований під бровою. Він відразу ж стимулює гіпофіз до секреції ендорфінів.
 • Кайенский або перець чилі. Насипте кілька чайних ложок кайенского перцю в склянку води і випийте. Після контакту спецій зі слизової шлунка мозок починає виділяти ендорфіни.
 • Запах зеленого яблука. Одне дослідження показало, що запах може значно полегшити головні болі. Цей метод може також діяти у відношенні інших запахів, які ви любите.
 • Холодні компреси на чоло та шию. Так, це дуже відомий традиційний рецепт, що допомагає полегшити біль.
 • Гарячі компреси. Деяким людям холодні компреси не допомагають, а гарячі, в свою чергу, показують гарні ефект.
 • Масаж мочок вух.
 • Масування «корони» на голові – коло м’язів, оточуючих голову
 • Кішка. Деякі стверджують, що кішка біля голови, яка муркоче на низьких частотах, може полегшити головні болі.
 • Регулярні фізичні вправи. Вони можуть зміцнити імунітет. Формування імунітету запобігає запалення в головному мозку під час стресу. А без запалення мігрень не заявить про себе.
 • Сонце і свіже повітря. Цей пункт, ймовірно, не потребує коментарів. Сонце і вітамін D не тільки допомагають запобігти грип, але і врятуватися від мігрені і багатьох інших проблем зі здоров’ям.
 • Магній внутрішньовенно. Було показано, що цей мінерал може бути надзвичайно ефективним при раптовому нападі головного болю. На жаль, він не діє при пероральному застосуванні. Тим не менш, якщо магній вводять внутрішньовенно, біль слабшає протягом декількох хвилин. Магній розширює кровоносні судини і викликає у людини відчуття тепла. Для середньої людини доза, звичайно, становить близько 1500 мг.
 • Обмеження вживання лікарських препаратів. Це стосується як безрецептурних ліків, так і відпускаються за рецептом.
 • Застосування вітамінів, мінералів та біологічно активних добавок. Це зміцнить загальний стан тіла. Як кажуть, в здоровому тілі – здоровий дух.
 • Виняток оброблених харчових продуктів (або, принаймні, їх значне обмеження). Вони включають білий хліб, цукор, крохмаль, напівфабрикати і т. д.
 • Дієта на основі свіжих органічних продуктів харчування. Вони включають в себе органічне м’ясо, свіжу дику рибу, органічні фрукти і овочі, горіхи, мигдаль, насіння гарбуза і соняшнику…
 • Виняток солодощів. Так, людина можете вижити без цукерок, тортів, шоколаду, тістечок або цукерок.
 • Замінити масло, на якому ви готуєте. Замість традиційних харчових масел віддайте перевагу використовувати масло з виноградних кісточок, органічне масло, оливкову або кокосове масло.
 • Підвищені дози вітамінів групи В. Вітамін B6 показує ефективність в полегшенні менструальної мігрені (рекомендується приймати 100 мг в день). Інші вітаміни цієї групи: В2 (рибофлавін – 400 мг), В12 (400 мкг) і фолієва кислота (2 мг). Ці вітаміни можуть зменшити силу і частоту головних болів, пов’язаних з мігренню. Вищевказані дозування використовуються при моноприеме. Якщо ви приймаєте комбінацію з декількох вітамінів, доза може бути знижена до 1/4.
 • Уникайте поширених помилок, пов’язаних зі сном. Сон вже частково обговорювалося. Встановіть регулярний графік сну. Крім того, слід уникати деяких помилок. Не використовуйте «дрімає» функцію будильника. Кілька зайвих хвилин сну вранці залучають усіх, але вони також можуть мати неприємні наслідки. Перерваний сон збільшує вашу втому. Точно так же, не спите протягом більш тривалих періодів часу протягом дня. І, нарешті, перед сном не їжте нічого солодкого (про каву, напевне, говорити зайве).
 • Кілька інших рекомендацій щодо сну. Спите в повній темряві. Навіть самий маленький світло в спальні може порушити ваші внутрішні біологічні годинники. Підтримуйте температуру в спальні нижче 21°С. Оптимальна температура для сну становить від 16°С до 20°С. Крім того, переконайтеся, що у вас в спальні немає підвищеного рівня електромагнітного випромінювання. І не дивіться телевізор з ліжка!
 • Коензим Q10. Різні джерела вказують на те, що мігрень часто викликає митохондриальное розлад у виробництві енергії. Кофермент Q10 є необхідним інгредієнтом для виробництва АТФ, який виступає в якості основи для «паливного елемента мітохондрій.
 • Омега жирні кислоти. Вони можуть ефективно пригнічувати запалення в організмі. Кислоти Омега можна знайти в таких продуктах, як лляне насіння або риб’ячий жир.
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *