Де і як болить голова при підвищеному тиску?

Зміст

 • 1 У вас болить голова? Може, варто перевірити тиск: нормальне воно, низька або висока?
 • 2 Не варто недооцінювати гіпертонію!
 • 3 Що може статися?
 • 4 Захворювання, яке зачепило і знаменитих
 • 5 Верхнє і нижнє
 • 6 Коли – вже висока?
 • 7 Захворювання з відсутністю симптомів
 • 8 Захворювання, що загрожує молодому поколінню
 • 9 Причини недуги

У вас болить голова? Може, варто перевірити тиск: нормальне воно, низька або висока?

Где и как болит голова при повышенном давлении?

Чому не слід недооцінювати артеріальний тиск (нормальний, знижений, висока), що робити при підвищеному тиску, щоб воно впало, і які може мати неприємні наслідки тиск (вірніше, його не нормальне значення)?

Ви напевно знаєте, які неприємності здатне принести тиск, якщо воно не нормальне: при підвищеному – болить голова, якщо він знижений (а тим більше, дуже низький) – голова паморочиться… А ви знаєте свої значення? Багато людей не знають, нормальне у них тиск, високий або низький, відповідно, не мають поняття про його значеннях і те, що слід робити, якщо з причини гіпертонії болить голова. Багато з них живуть з гіпертонією, і протягом тривалого часу не знають про це. Як і чому таке можливе?

Тиск, що досі було в нормі, може піднятися до небезпечних висот, а ви про це навіть не будете знати. Так, при підвищеному тиску болить голова, але часто це стан, не в якій мірі, не проявляється конкретно. Якщо ви уникаєте регулярних профілактичних медичних оглядів та лікарів взагалі, може статися так, що про гіпертонії не будете знати протягом тривалого часу. Однак те, що ви відчуваєте себе досить добре, зовсім не означає, що нічого не відбувається.

Відбувається, і не тільки тому, що гіпертонія є окремою проблемою, але вона також являє собою один з основних факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Результати великого дослідження, проведеного в Європі та США, показали, що до половини людей, які страждають від гіпертонії, не знають про присутність проблеми.

Не варто недооцінювати гіпертонію!

Где и как болит голова при повышенном давлении?

Ви думаєте: що можете робити «звичайне» підвищений кров’яний тиск! Часто саме через відсутність специфічних симптомів, гіпертонію багато схильні недооцінювати. Можливо, деякі люди навіть знають про неї, але, оскільки відчувають себе відносно добре, не надають значення цієї проблеми.

За таких обставин людина може «згрішити» келихом спиртного, сигаретою або блюдом, яке фахівці зі здорового харчування, безумовно, викреслили б з меню. Але, потім, як грім серед ясного неба приходить стихійне лихо у вигляді серцевого нападу або інсульту. І це все – завдяки гіпертонії. Висока (як, втім, і низький) тиск підступно, воно може завдати великої шкоди. Тому, профілактики або лікування захворювання слід приділяти достатньо уваги, прислухатися до порад лікарів і вести здоровий спосіб життя.

Будьте обережні! Якщо високий тиск різко впало, це може призвести до серйозних проблем! Приймайте ліки від гіпертонії тільки в рекомендованих дозах!

Що може статися?

Где и как болит голова при повышенном давлении?

Гіпертонія справляє негативний вплив на роботу серця, йому доводиться набагато більше працювати, а коли воно функціонує без зупинок, починає адаптуватися до завантаженнями. Результатом є потовщення стінок судин серця, що призводить до зниження їх еластичності. У людей починає проявлятися задишка навіть при набагато меншому фізичному навантаженні; кровоносні судини з-за високого тиску і зниженої еластичності сильно перевантажуються.

Це – дуже небезпечний етап і, якщо нічого не робити і не почати лікування, гіпертонія може призвести до дуже негативних наслідків – до серйозних серцево-судинних ускладнень: інсульту, інфаркту, серцевої недостатності і раптової смерті. На думку експертів, у гіпертонічних пацієнтів існує підвищений ризик (в 3 рази) серцевого нападу або серцевої недостатності, в 6 разів збільшується ризик утворення тромбів і в 7 разів – інсульту в порівнянні з людьми, що мають нормальний артеріальний тиск.

Захворювання, що стосувалося і знаменитих

Где и как болит голова при повышенном давлении?

Навіть багато знаменитостей, як відомо або передбачається, страждали від гіпертонії, яка стала причиною їх смерті. Згадуються, наприклад, такі відомі імена, як Людвіг ван Бетховен, у якого з-за гіпертонії відбулося порушення функції серця і печінки, Чарлі Чаплін або Франсіско Гойя, який помер від інсульту.

Навіть Франклін Д. Рузвельт страждав від високого тиску і гіпертрофії лівого шлуночка – збільшеного серця. Під час Ялтинської конференції, значення його тиску коливалися близько 250/150 мм рт.ст., і Рузвельту неодноразово доводилося переривати засідання з-за сильних головних болів. Кажуть, що при підписи багатьох документів він був не в змозі зосередитися. Рузвельт помер від інсульту.

Верхнє і нижнє

Где и как болит голова при повышенном давлении?

Так, звичайно, називають систолічний і діастолічний кров’яний тиск. Перше число в числовому значенні артеріального тиску – систолічний (верхнє). Друге значення – діастолічний (низький).

Кожне серцебиття засноване на скоординоване скорочення (систоли) і розслаблення (діастолі) 4 камер серця. Ці точно контрольовані скорочення м’язів системою клапанів перекачують кров з 2 верхніх камер (передсердя) до 2 нижніх порожнин (камер) і однієї аорти та легеневого стовбура в тіло і легкі. Цей процес називається серцевим циклом, і поділяється на 5 основних етапів.

Колись вже висока?

Где и как болит голова при повышенном давлении?

Високий тиск – артеріальна гіпертензія, згідно з визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я має місце, якщо відбувається повторне підвищення систолічного артеріального тиску понад 140 мм рт.ст. та/або діастолічний артеріальний тиск піднімається вище 90 мм рт.ст. Такі значення повинні бути встановлені принаймні, в 2 з 3 наступних друг за іншому вимірювань, які проводяться з інтервалом приблизно 1 тижня.

Визначення та класифікація артеріального тиску (мм рт.ст.):

Категорія Систолічний Діастолічний

Оптимальне <120 <80

Нормальне 120-129 80-84

Високий нормальний 130-139 85-89

Гіпертонія – рівень 1 140-159 90-99

Гіпертонія – рівень 2 160-179 100-109

Гіпертонія – рівень 3 ≥ 180 ≥ 110

Захворювання з відсутністю симптомів

Где и как болит голова при повышенном давлении?

Гіпертонія не болить, не викликає яких-небудь проблем. Іноді може статися так, що при ній болить голова або особа, людина страждає запамороченням. Саме із-за відсутності симптомів або попереджувальних знаків, існує тенденція говорити про високий тиск, як про тихому вбивці, оскільки недуга здатний викликати серйозні або навіть смертельні ускладнення:

 • Пошкоджуючий ефект в судинах, головному мозку, серці, нирках.
 • Пошкодження серцевого м’яза.
 • Порушення функції нирок.
 • Порушення функції мозку.
 • Захворювання, що загрожує молодому поколінню

  Где и как болит голова при повышенном давлении?

  Експерти попереджають, що більше, ніж за половину смертельних випадків відповідають серцево-судинні захворювання. Велика кількість людей у віці 45-64 років мають особливо високий ризик серцевого нападу або інсульту.

  Багато хто з них, незважаючи на високий кров’яний тиск, не мають ніяких симптомів або суб’єктивного дискомфорту, фізично відчувають себе добре. У той же час багато з них курять, страждають від надмірної ваги і відсутності фізичної активності, при цьому навіть не вважають за потрібне перевіряти кров’яний тиск і рівень холестерину. Ці ризики, на жаль, не обмежуються лише літніми людьми, але торкаються і багатьох молодих людей, тому, що молоде покоління починає бути менше фізично активним, набирає вагу, їсть нездорову їжу, п’є солодкі напої…

  Причини недуги

  Где и как болит голова при повышенном давлении?

  У більшості випадків причини високого тиску експертам не відомі. За словами кардіологів лише у невеликої групи пацієнтів може бути визначена т. н. вторинна гіпертензія. Мова йде про захворювання нирок, ниркових судин, надниркових залоз, що виникли внаслідок використання нестероїдних протизапальних засобів для полегшення болю та деяких антидепресантів.

  Фактори ризику розвитку гіпертонії можуть включати фактори навколишнього середовища і ті, на які людина може вплинути:

 • Ожиріння.
 • Надмірна кількість солі в раціоні.
 • Надмірне вживання алкоголю.
 • Куріння.
 • Стрес.
 • Відсутність фізичних вправ.
 • Цукровий діабет.
 • Високий рівень холестерину.
 • Вік (ризик збільшується з віком, у чоловіків ризиковий період настає раніше, у віці 35-50 років, у жінок збільшує його менопауза).
 • Стать (чоловіки більш схильні до ризику).
 • Генетична схильність.
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *