Дуже болить і паморочиться голова. Що робити?

Очень болит и кружится голова. Что делать?

Якщо у людини болить голова (або паморочиться голова), це не тільки стає причиною дискомфорту, але також може сигналізувати про серйозні проблеми щодо здоров’я.

Голова болить у потилиці, області чола, скронь, крутиться – при повороті голови, зміні положення тіла…

Головний біль або, з технічної точки зору, цефалгия, є частою причиною звернення до лікаря. Складно знайти людину, яка не зустрівся з таким станом, коли болить або паморочиться голова. Іноді біль сильна, інтенсивна, іноді – більш м’яка. У кого-то біль характерна короткою тривалістю, у когось- більш тривалою. Біль може бути давить, колючої, нападоподібний або тупий.

Біль – це суб’єктивне відчуття. Різні люди описують її по-різному і також інакше переживають. Причому, існують великі індивідуальні відмінності. Головний біль (так само, як стан, коли паморочиться голова) – дуже поширене захворювання, що вражає 70% чоловіків і 80% жінок. Тому, головний біль (і стан, коли паморочиться голова) являє собою часту і актуальну проблему.

Проблема може характеризуватися яскравим характером, перешкоджати людині робити звичайні дії.

Зміст

 • 1 Хвороба цивілізації
 • 2 Проблема з безліччю причин
 • 3 Мігрень і її симптоми
  • 3.1 Що робити, якщо наближається мігрень?
 • 4 Тензионная головний біль
  • 4.1 Що робити, якщо з’являється тензионная біль?
 • 5 Напругу хребта
  • 5.1 Що робити в превентивних і терапевтичних заходи?
 • 6 Високий кров’яний тиск
  • 6.1 Що робити?
 • 7 Напругу і пошкодження очей
  • 7.1 Що робити?
 • 8 Лікарські препарати
  • 8.1 Що робити?
 • 9 Деякі захворювання
 • 10 Болі в задній частині голови і ослаблення нирок
 • 11 Інші прояви ослаблення нирок
  • 11.1 Що робити?
 • 12 Акупрессура від головного болю

Хвороба цивілізації

Очень болит и кружится голова. Что делать?

Швидка і динамічна сучасна життя означає і різке збільшення нападів, при яких болить і паморочиться голова. Стрес, хімічні речовини, зловживання лікарськими препаратами, малорухливий спосіб життя і високе навантаження… Якщо ви живете в такому ритмі, споживання лікарських засобів, пошук відповідей на питання, що робити, якщо дуже сильно болить (або паморочиться голова), є вашою щоденною завданням. Аптеки повні ліків… Статистика споживання фармацевтичних препаратів ясно показує зростання зловживання ліками. Ліки, покликані полегшити стан, коли болить (або паморочиться) голова, лідирують у рейтингу найбільш широко використовуваних препаратів.

Проблема з безліччю причин

Очень болит и кружится голова. Что делать?

Фахівці говорять про десятки різних причин. Найбільш часто згадується понад 150 різних причин. В одній статті не представляється можливим згадати все. До того ж, деякі причини є рідкістю. Тому, давайте зупинимося на найбільш поширених і масових причини.

Мігрень і її симптоми

Очень болит и кружится голова. Что делать?

Добре відома і широко поширена причина стану, при якому дуже сильно болить (і нерідко паморочиться) голова. Він входить в число первинних головних болів. Зачіпає до 15% дорослого населення. Основний механізм виникнення полягає в судинній системі головного мозку і в раптовому стисненні і розслабленні мозкових кровоносних судин.

Симптоми діляться на 2 типи:

 • Болить (іноді – паморочиться голова).
 • Біль сильна (нерідко – дуже сильна), найчастіше, одностороння; локалізується переважно в ділянці лоба, скронь, рідше – на потилиці.
 • Що робити, якщо наближається мігрень?

  При мігрені найбільш широко використовуваними препаратами є триптаны. Якщо наближається напад, бажано відійти в темне, прохолодне приміщення і прилягти.

  Тензионная головний біль

  Очень болит и кружится голова. Что делать?

  Найбільш поширений тип недуги. Пов’язаний зі стресом і напругою. Якщо має місце напруження шийних м’язів, це проявляється неприємним станом, коли болить потилиця, біль часто віддає в область скронь і лоба.

  Болючість (як у потилиці, так і в інших частинах голови) не дуже сильна, набагато більш помірна, ніж при мігрені.

  Найбільш часто причиною недуги є напруженість, стрес, втому і тривога. Важливу роль може грати і надмірне споживання кави, алкоголю чи нікотину.

  Що робити, якщо з’являється тензионная біль?

 • Якщо біль сильна, то можна взяти звичайне знеболююче.
 • Доцільно навчитися керувати стресовими ситуаціями (т. к. уникнути їх в сьогоднішній час, навряд чи вийде).
 • Якщо болить потилиця поряд з підвищеною температурою, слід негайно звернутися до лікаря, оскільки це може сигналізувати про запаленні!

  Напругу хребта

  Очень болит и кружится голова. Что делать?

  Теж нерідка причина недуги. Про хребті в якості можливого джерела проблем слід подумати у тому випадку, якщо виникають хворобливі відчуття у потилиці, які погіршуються при зміні пози або повороті голови. Іноді проблеми виявляються настільки яскраво, що людина не може нічого робити, оскільки йому боляче рухатися.

  Хребет сильно реагує на стрес і статичну напругу. Сидяча робота з неправильним положенням хребта мають катастрофічні наслідки для його стану і функції. Пошкодження шийного відділу хребта часто стає причиною сильної болі в потилиці і ригідності потиличних м’язів.

  Що робити в превентивних і терапевтичних заходи?

 • Постарайтеся при сидячій роботі (наприклад, за комп’ютером) робити перерви, масажувати потилицю.
 • Якщо відчувається сильне напруження м’язів потилиці, яке не піддається «домашньої» терапії, рекомендується робити професійний масаж. Зверніться до фахівця!
 • Високий кров’яний тиск

  Очень болит и кружится голова. Что делать?

  Високий кров’яний тиск часто є причиною хворобливості, особливо в потилиці. Головний біль може бути одним з перших попереджувальних знаків гіпертонії. Вимірювання артеріального тиску є фундаментальним діагностичним кроком!

  Що робити?

  У разі гіпертонії, перш за все, необхідно звернути увагу на лікування основного захворювання.

  Напруга і пошкодження очей

  Очень болит и кружится голова. Что делать?

  Очі сучасної людини сильно страждають. Люди сидять протягом декількох годин за комп’ютером або телевізором… Погіршення зору, зорове напруження або використання неправильних очок часто стає причиною головного болю внаслідок перевантаження зору. Комп’ютери, монітори, ноутбуки, iPADы, мобільні телефони, домашні кінотеатри – все це надмірно перенапружує очі. Повільно, поступово, підступно. Виникають хворобливі відчуття.

  Що робити?

 • Забезпечте очам відпочинок після робочого дня.
 • Носіть правильні окуляри (порадьтеся з офтальмологом).
 • Лікарські препарати

  Очень болит и кружится голова. Что делать?

  Сьогодні дуже часті випадки, коли головний біль виникає внаслідок прийому деяких ліків. Їх часте, повторювана і надмірне використання завдає шкоди організму і, крім того, викликає звикання. В результаті виявляється абстинентний синдром. Аналогічну дію надає неправильне поєднання деяких лікарських препаратів.

  Що робити?

  Прийом фармакологічних засобів завжди повинен бути розумним і згідно з рекомендаціями лікаря.

  Деякі захворювання

  Очень болит и кружится голова. Что делать?

  Головний біль часто супроводжує такі захворювання, як грип, синусит, запалення трійчастого нерва, стоматологічні порушення, загальні гарячкові стани, травми голови та обличчя, а також деякі психічні захворювання.

  Болі в задній частині голови і ослаблення нирок

  Очень болит и кружится голова. Что делать?

  Нирки відповідають за розподіл води в організмі і є джерелом життєвої енергії. Якщо у нирках присутня нестача вода, відбувається надмірна «сухість» в інших органах, викликаючи біль. До недоліку води в нирках призводить недостатнє споживання рідини, тривалі гарячкові захворювання, загальне виснаження організму, занадто багато стресу і навіть секс або тривале стояння на ногах.

  Цей орган містить в собі нашу вроджену енергію, яку ми отримали від своїх батьків в момент зачаття, але і постнатальну, яку забезпечує якісна їжа і гармонійний спосіб життя. В разі поганого харчування і неправильної розтрати енергетичних запасів енергії нирки виснажуються. Це згодом відбивається на безпліддя, імпотенції, виділеннями у жінок, сивим волоссям, забудькуватістю, слабкістю кінцівок, болями в бедерной або колінної частини, відчуттям жару в кістках, зубний і головний біль, дзвін у вухах і т. п.

  Інші прояви ослаблення нирок

  Очень болит и кружится голова. Что делать?

  Головні болі в потилиці, як правило, тривалі, від помірної до сильної інтенсивності, що супроводжуються гудінням в голові, шумом у вухах, порушенням слуху, забудькуватістю, хворобливими відчуттями в кістках і зубах.

  Що робити?

  При гострих станах доцільно підвищити споживання рідини. Краще всього пити теплу кип’ячену воду. Можна приготувати чай з хвоща, бузини, липи або золотушника. Збільште споживання продуктів, які сприяють підвищенню функції нирок – тофу, ячмінь, боби, горох, кунжут, морські водорості, гриби, зелена цибуля, селера, петрушка, виноград, кавун і фенхель.

  При хронічних станах хороший ефект показує кавунова чистка. Протягом дня їжте лише червоний соковитий кавун. Ще однією відмінною підтримкою для нирок є овочевий сік з буряка, моркви і петрушки (можна додати свіжий імбир). Харчових продуктів, які доповнюють енергію нирок, існує відносно мало. З легко доступних слід зазначити горіх, чорний кунжут і кордицепс – гриб, який можна придбати у вигляді таблеток в магазинах здорової їжі та аптеках.

  Акупресура від головного болю

  Очень болит и кружится голова. Что делать?

  Одним або двома пальцями натискайте хворобливу область впродовж 20 секунд. Поступово ослабляйте тиск; повторіть процес кілька разів, поки не відчуєте полегшення.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *