Двоїться в очах і паморочиться голова – причини та розв’язання проблеми

Двоится в глазах и кружится голова – причины и решение проблемы

Стан, коли двоїться перед очима, враховуючи важливість зору, є дійсно дратівної проблемою. Подвійне бачення обумовлене або проблемами в самому оці, або в м’язах очного яблука, ситуація, коли двоїться перед очима може виникнути внаслідок розладів центральної нервової системи – наприклад, після струсу мозку або інсульту.

Зміст

 • 1 Подвійне бачення або чому двоїться і пливе перед очима
 • 2 В очах туман, паморочиться голова – характер проблеми
 • 3 В очах туман, паморочиться голова… або розлади центральної нервової системи
 • 4 Візуальний стрес
 • 5 Візуальний стрес і кольорові закладки
 • 6 Кольорові закладки і дислексія
 • 7 Кілька слів на завершення

Подвійне бачення або чому двоїться і пливе перед очима

Двоится в глазах и кружится голова – причины и решение проблемы

Подвійне бачення – неприємне явище. В основному, тому, що зір – це найважливіше людське почуття; воно допомагає розпізнавати предмети і орієнтуватися в навколишньому світі при русі. Око являє собою складний орган, який має дуже точно працювати і, крім того, обидва очі повинні ідеально співпрацювати. Таким чином до стану, коли двоїться і пливе перед очима (а іноді – навіть сіпається око), може спричинити розлад одного ока і порушення взаємного співробітництва обох очей. Але, не слід забувати, що подвійне бачення також може бути викликано порушеннями в головному мозку.

В очах туман, паморочиться голова – характер проблеми

Двоится в глазах и кружится голова – причины и решение проблемы

Як уже згадувалося на початку, двоїться, пливе перед очима і часто смикається і тисне очей, переважно, з-за розладів в одному оці або обох. Найпростіший спосіб визначити, де знаходиться «несправність», полягає у закритті одного ока. Якщо подвійне бачення зникає, причина – в розладі взаємозв’язку очей, якщо ні, то виною тому – розлад одного ока. У другому випадку, подвійне бачення часто захворюваннями рогівки або кришталика. Прикладом може бути катаракта. Це – захворювання, при якому відбувається втрата еластичності офтальмологічної лінзи і прогресивне погіршення зору. Іншою причиною може бути вродженим дефект очей, істерія або травма, при якій відбулося зміщення лінзи.

Подвійне бачення, викликане дисгармонією, найчастіше виникає внаслідок паралічу очних м’язів. Ця умова може бути викликано ушкодженнями, запаленнями, що переходять до очним м’язами і пухлинами (в цих випадках часто не тільки двоїться, але і тисне в ураженій області, очі болять).

Інша причина подвійного бачення може полягати в порушенні передачі імпульсів від нервів до м’язів. Це відбувається, коли є аутоімунне захворювання (захворювання, при якому імунна система атакує частини власного тіла); при цьому стані, званому міастенією, іноді сіпається око, присутній болючість (особливо при русі і/або повороті), тисне в ураженій області.

В очах туман, паморочиться голова… або розлади центральної нервової системи

Двоится в глазах и кружится голова – причины и решение проблемы

Подвійне бачення також може бути викликана явищами, що впливають на центральну нервову систему (тобто, головний і спинний мозок), наприклад, струсом мозку. Коли має місце ця проблема, присутні й інші симптоми:

 • Нудота.
 • Блювоти.
 • Головний біль (часто посилюється при русі і повороті очей).
 • Іншою причиною стану, коли двоїться перед очима або сіпається око, може бути пухлина мозку. Вона може зростати поруч з нервами, які використовуються для контролю очних м’язів, може пригнічувати будь-яку частину мозку, що відповідає за обробку поля зору.

  Подібні явища можуть виникнути після інсульту, якщо він локализировался в зоні, що відповідає за обробку бачення або в області, що лежить в основі нервів, контролюючих очні м’язи. В цьому випадку подвійне бачення виникає, в основному, не при русі або повороті, а, коли погляд спрямований в певному напрямку. В інших стосунках людина бачить нормально. Ця ситуація обумовлена тим, що очні м’язи іннервуються кількома нервами.

  Наступною причиною, чому виникає подвійне бачення, є розсіяний склероз. Це – аутоімунне захворювання, що вражає центральну нервову систему (головний мозок, спинний мозок). Інші симптоми можуть включати порушення ходи, мови, сечовипускання, психічні зміни в поведінці (депресія, ейфорія).

  Подвійне бачення може виникнути при захворюваннях, які підвищують рівень гормонів щитовидної залози.

  Крім того, цей симптом може виникнути в результаті прийому деяких антидепресантів і, в кінцевому рахунку, не слід випускати з уваги також отруєння алкоголем.

  Візуальний стрес

  Двоится в глазах и кружится голова – причины и решение проблемы

  Людина бачить очима, але візуальна інформація обробляється в мозку. Якщо процес обробки інформації в головному мозку не відбувається, як і годиться, мова йде про візуальному стресі. При цьому, з очима все в порядку, так що, при перевірці у офтальмолога не виникає жодних проблем з читанням.

  Причиною візуального стресу є перевантаження нервових клітин в зоровому центрі головного мозку, що обумовлено певними довжинами хвиль світла (які відповідають колірним спектром). Те, який колір викликає візуальний стрес, є індивідуальним. Біле світло містить усі кольори веселки. Окремі кольори можуть бути відфільтровані, зважаючи чого можна зменшити візуальний стрес за допомогою кольорових фільтрів (закладки, окуляри з кольоровими лінзами тощо).

  Візуальний стрес часто описується, як дискомфорт при тривалому читанні. Симптоми варіюються, але найбільш поширеними є головні болі та мігрені (особливо, при роботі на комп’ютері), втомлені очі і відчуття «ворушіння» букв.

  Найбільш поширені симптоми візуального стресу включають:

 • Головні болі.
 • Біль, печіння, свербіж, почервоніння очей, сльозотеча.
 • «Танцюючі» букви.
 • Людина при читанні пропускає букви або пропозиції.
 • Швидке читання з великою кількістю помилок і погіршення розуміння тексту.
 • Розмитий текст.
 • Відчуття зміни розміру букв.
 • Ілюзія «зайвих» літер в словах.
 • Літери стають розмитими, темніше, що світліше або «блимають».
 • Ілюзія різних візерунків у тексті або в білих просторах між пропозиціями.
 • Людина бачить кольорові плями, які переміщуються по папері і розсіюються.
 • Чутливість до світла.
 • Запаморочення, іноді з нудотою.
 • Іноді – подвійне бачення.
 • Втома.
 • Бачення не є вродженим, так як ми часто думаємо. Баченню людина повинна навчитися, так само, як він вчиться ходити. Візуальна система сприймає світлові хвилі довжиною 400-600 нм. Власна світлочутлива частина сітківки (внутрішня частина очного яблука) містить два типи клітин:

 • Одні служать для колірного сприйняття і палички.
 • Інші – для чорно-білого.
 • Зір – це здатність обох видів клітин перетворювати світлові імпульси в електричні сигнали, які надсилаються в зоровий центр мозку. Цей процес відбувається з самого народження, але бінокулярний зір (здатність бачити обома очима одночасно перетворити отриману інформацію в 3D-зображення) розвивається поступово. Якщо цей процес не йде так, як повинен, дитина може стати короткозорим, гиперметропическим, у нього може розвинутися амблиопичное косоокість. Інша проблема може виникнути з концентрацією уваги або навчанням, особливо щодо читання.

  Візуальний стрес і кольорові закладки

  Двоится в глазах и кружится голова – причины и решение проблемы

  Кольорові закладки можуть полегшити симптоми візуального стресу. Звичайно, ми читаємо чорний текст на білому фоні (папері), що є найбільш контрастним поєднанням. При використанні інших кольорів, цей контраст можна зменшити. Толерантність до контрастом індивідуальна для кожної людини, і гарні кольорові закладки у кожного можуть бути різними. Дослідження показали, що, якщо ми читаємо через правильний колір, поліпшується читання і його швидкість, концентрація, розуміння текстів. Кольорові закладки, зроблені з кольорового прозорого пластику. Поставте закладку на текст, який збираєтеся прочитати. Закладки мають одну сторону глянцева, іншу – матову. Якщо світло відбивається на закладці, ви можете використовувати матову бік.

  Кольорові закладки і дислексія

  Двоится в глазах и кружится голова – причины и решение проблемы

  Кольорові закладки не вилікують дислексію. Якщо хтось стверджує протилежне, це просто маркетинговий хід, який не має жодних підстав у наукових дослідженнях. Візуальний стрес не є захворюванням, аналогічним дислексії, незважаючи на схожість симптомів. Закладки можуть значно полегшити симптоми, але не володіють терапевтичним ефектом!

  Кілька слів на завершення

  Двоится в глазах и кружится голова – причины и решение проблемы

  Зі сказаного вище випливає, що подвійне бачення має багато причин. Цей симптом можуть викликати захворювання більш легкого характеру, наприклад, косоокість або катаракта, але він також може бути проявом дуже серйозної недуги, такого, як черепно-мозкова травма, захворювання імунної системи, алкогольна інтоксикація, пухлина головного мозку, інсульт. Тому, якщо подвійне бачення ускладнює ваше життя, не соромтеся звернутися до лікаря, тому, що тільки фахівець в змозі об’єктивно оцінити ситуацію та діагностувати захворювання.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *