Голова болить вранці – в чому причина?

Голова болит по утрам – в чём причина?

Головний біль може виникати в різних областях, від шиї до голови. В залежності від типу, напади можуть проявлятися, як помірно, так і сильно, супроводжуватися блювотою, напругою м’язів, хворобливими відчуттями в очах або іншими симптомами.

Зміст

 • 1 Головний біль і ранок – чому і як вони пов’язані?
 • 2 Кави і кофеїн як причини того, чому голова, переважно, болить вранці
 • 3 Синусит
 • 4 Надмірний прийом ліків
 • 5 Стрес і депресія
 • 6 Сильний звук
 • 7 Загальні причини, що пояснюють, чому болить голова
 • 8 Дегідратація
 • 9 стрес
 • 10 Різке зниження рівня цукру в крові
 • 11 Іноді винуватцем болю може бути їжа
 • 12 Кофеїн
 • 13 Різкі зміни погоди
 • 14 Гормони
 • 15 Пасивне куріння

Головний біль і ранок – чому і як вони пов’язані?

Голова болит по утрам – в чём причина?

Лікарі при складанні плану лікування враховують такі характеристики, як час, частоту і розташування головного болю. Враховуючи, що організм вранці виробляє більше адреналіну і менше ендорфінів, тому, природно, що голова частіше болить вранці.

Кава і кофеїн як причини того, чому голова, переважно, болить вранці

Голова болит по утрам – в чём причина?

Якщо головний біль турбує вас, практично, щоранку, причини цього можуть полягати у відсутності кофеїну протягом ночі. Чашка кави вранці забезпечить тілу цю відсутню дозу кофеїну, з-за якої болить голова.

Якщо головний біль супроводжує вас у вихідні та святкові дні, причини можуть критися в тому, що організм має «нестандартне» ранок, в якому не присутній звична чашка кави, що є нормальним початком робочого дня.

Одне дослідження навіть показало, що післяопераційна головний біль, винуватцями якої протягом довгого часу вважалися анестетики, у багатьох людей викликана відсутністю їх звичайних доз кофеїну перед операцією, під час і після неї!

Інші причини того, чому вранці болить голова

Синусит

Голова болит по утрам – в чём причина?

Іноді біль може бути викликана запаленням пазух навколо носа і очей. Локалізується на передній частині голови і погіршується, коли людина нахиляється вперед, зокрема, вранці, відразу після пробудження і зміни позиції. Хворі скаржаться на біль у горлі і нежить. Лікування алергії, в якій полягають причини недуги, знімає симптоми.

Надмірний прийом ліків

Голова болит по утрам – в чём причина?

Прийом ліків від головного болю більше, ніж 2 рази в тиждень, може спровокувати ще більшу біль від надмірного застосування препаратів. Симптоми включають в себе двосторонню головний біль вранці. До ліків, які приховують в собі причини проблеми і відповідають на питання багатьох людей, чому ж так сильно вранці болить голова, відноситься аспірин, парацетамол, кофеїн і багато препаратів від мігрені. Зупинка прийому медпрепаратів, як правило, знімає симптоми, але іноді процес відновлення організму займає кілька тижнів.

Стрес і депресія

Голова болит по утрам – в чём причина?

Напруга, головні болі і відчуття стиснення голови з лещата… Ці неприємності деякі люди відчувають щодня. Причини такого стану епізодичного криються в стресі, неспокої або гніві. Хронічна щоденна форма недуги може бути пов’язана з депресією. Проблема проявляється рано вранці або пізно ввечері.

Сильний звук

Голова болит по утрам – в чём причина?

Зустріти ранок головним болем можна також з вини дзвону будильника. Біль починається раптово і триває короткий час, але людина може страждати від недуги щоранку протягом декількох тижнів або місяців.

Достаток свіжого повітря, зміна способу життя або скасування прийому деяких ліків, можуть допомогти зменшити і запобігти напади головного болю, зробити ранок, а, відповідно, і цілий день, приємним.

Загальні причини, що пояснюють, чому болить голова

Голова болит по утрам – в чём причина?

Головний біль, викликана наступними факторами, що проявляється не тільки вранці, вона здатна супроводжувати людину протягом цілого дня.

Дегідратація

Голова болит по утрам – в чём причина?

Ймовірно, зневоднення є найбільш частою причиною недуги. Якщо ви зневажаєте питним режимом, ваша голова вам про це нагадувати. Тіло людини складається з 60% води, і тому для правильного функціонування йому необхідний достаток рідини. Доросла людина повинна випивати не менше 2-х літрів рідини на день (під час спекотної погоди або підвищеної фізичної активності – більше). Але будьте обережні, деякі напої, як це ні парадоксально, здатні ще більше збезводнити організм. До них відносяться кава, магазинні соки і деякі лимонади.

Стрес

Голова болит по утрам – в чём причина?

Це не дивно – психологічний стан людини є досить надійним тригером головного болю. Рада «уникати стресу» є хорошим і його дотримання може врятувати нас від багатьох турбот, але дотримуватися його досить складно. Дійсно, коли ви в останній раз не почували себе під тиском? Тому, скоріше, потрібно навчитися справлятися зі стресовими ситуаціями. Кожен повинен знайти свій метод, універсального рецепту, на жаль, не існує (в кінці кінців, ми – люди, а не машини).

Різке зниження рівня цукру в крові

Голова болит по утрам – в чём причина?

У разі гіпоглікемії, тобто зниження рівня цукру в крові, одним із сигналів, якими тіло намагається сказати вам про порушення, є головний біль. В якості джерела цукру віддайте перевагу протеїну перед шоколадом. Саме білки стабілізують рівень цукру в крові більш ефективно та на тривалий період часу, ніж «швидкі» вуглеводи.

Іноді винуватцем болю може бути їжа

Голова болит по утрам – в чём причина?

Може бути, за головним болем стоїть певний компонент вашого раціону харчування. Зокрема, проявити обережність слід з шоколадом, червоним вином, арахісом або навіть ковбасою. Всі ці продукти містять речовини, які можуть викликати хворобливі відчуття. У деяких чутливих людей, те ж саме правило застосовується і щодо молочних або навіть зернових продуктів.

Кофеїн

Голова болит по утрам – в чём причина?

Від цієї речовини багато очікують, швидше, допомоги в зменшенні болю. Так, кофеїн, здатний вирішити проблему (або, принаймні, пом’якшити), але, якщо ви переборщите з ним, він викличе зворотний ефект. Іноді він може діяти у зворотному напрямку – коли ви раптом вирішите відмовитися від кофеїну, існує відносно висока ймовірність того, що в найближчі кілька днів вашу голова на відсутність щоденної дози кофеїну висуне ноту протесту.

Різкі зміни погоди

Голова болит по утрам – в чём причина?

Зміни погоди, різкі перепади тиску і т. п. також можуть проявитися головним болем. Те ж саме відноситься і до змін висоти над рівнем моря (наприклад, під час поїздок в гори). Перед такою головним болем навряд чи хтось може захиститися – на погоду чи географію неможливо вплинути.

Гормони

Голова болит по утрам – в чём причина?

В особливості, естроген і прогестерон впливають на мозкові речовини, які вносять значний внесок у формування головного болю. В той час, як більш високий рівень естрогену може заспокоїти біль, низький часто сприяє її виникненню. Деякі жінки відчувають себе недобре в залежності від менструального циклу. Якщо це ваш випадок, вам бажано звернутися до лікаря.

Пасивне куріння

Голова болит по утрам – в чём причина?

Сигаретний дим у чутливих людей може викликати мігрень. Але навіть у більш стійких представників популяції, які страждають від цієї недуги, пасивне куріння може сприяти виникненню головного болю. Тому, намагайтеся уникати сильно прокурених приміщень. Якщо така можливість відсутня, може допомогти м’ятна ароматичне масло, яке відверне увагу мозку від небажаних запахів і створить ілюзію чистого повітря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *