Головні болі при виразці – які ліки безпечні?

Зміст

 • 1 У вас виразка шлунка? Добре обміркуйте використання знеболюючих препаратів!
 • 2 Небезпечна виразка
 • 3 Біль при виразці шлунка – як її полегшити
 • 4 Правильний вибір
 • 5 Швидке рішення
 • 6 Парацетамол (Панадол, Парален)
  • 6.1 Коли допомагає
  • 6.2 Переваги
  • 6.3 Недоліки
  • 6.4 На що звернути увагу
  • 6.5 Як використовувати
  • 6.6 У якій формі приймати
 • 7 Ацетилсаліцилова кислота (Аспірин, Анопирин)
  • 7.1 Коли допомагає
  • 7.2 Переваги
  • 7.3 Недоліки
  • 7.4 На що звернути увагу
  • 7.5 Як використовувати
  • 7.6 У якій формі приймати
 • 8 Ібупрофен (Нурофен, Бруфен та ін)
  • 8.1 Коли допомагає
  • 8.2 Переваги
  • 8.3 Недоліки
  • 8.4 На що звернути увагу
  • 8.5 Як використовувати
  • 8.6 В якій формі приймати

У вас виразка шлунка? Добре обміркуйте використання знеболюючих препаратів!

Головные боли при язве – какие лекарства безопасные?

Хоча ряд знеболюючих препаратів (зокрема, від головного болю) в аптеках є комерційно доступним, прийом цих ліків при виразці шлунка являє собою певний ризик. Якщо ви страждаєте від тривалої біль у шлунку, або вам був поставлений діагноз виразкової хвороби, при виборі анальгетиків будьте вкрай обережними!

Небезпечна виразка

Головные боли при язве – какие лекарства безопасные?

На думку експертів, приблизно 1/3 всіх виразок викликана застосуванням анальгетиків, і за більшу частину тих, які супроводжуються кровотечею, несуть відповідальність саме ці ліки. Ускладнення зі здоров’ям, пов’язані з виразковою хворобою, можуть бути дуже серйозними. В деяких випадках вони навіть призводять до летального результату! Мова йде, в першу чергу, про кровотечі або перфорації виразки (перфорація стінки шлунка).

Біль при виразці шлунка – як її полегшити

Головные боли при язве – какие лекарства безопасные?

Причини, чому прийом деяких знеболюючих є ризикованим, серед іншого, включають той факт, що анальгетики руйнують захисний шар на слизовій оболонці шлунка. Вона стає доступною для речовин, які можуть пошкодити її. Результатом є можливий розвиток запалення або ускладнення виразки. Захисний шар слизової оболонки порушується шляхом блокування деяких хімічних речовин. Це відбувається навіть у тому випадку, якщо препарат використовується іншим способом, ніж перорально (наприклад, у вигляді супозиторіїв). Як звести до мінімуму ризик?

 • Є анальгетики, які можна застосовувати локально, наприклад, у формі спреїв, гелів або кремів (болі в суглобах, головні болі в скронях і т. д.), що зводить до мінімум ризик ускладнень при виразці.
 • Подразнення шлунка, викликане присутністю в ньому препарату, може бути зменшено шляхом прийняття ліків разом з їжею або у шипучою формі.
 • Завжди необхідно подумати про те, чи є можливість полегшення головного болю іншим способом, крім прийому лікарського препарату (відпочинок і релаксація, рух, холодні або, навпаки, теплі компреси).
 • Правильний вибір

  Головные боли при язве – какие лекарства безопасные?

  Ризик виразкової хвороби шлунка та інших ушкоджень шлунково-кишкового тракту, в основному, є при регулярному і тривалому використанні НПЗП, включаючи Ібупрофен та Ацетилсаліцилову кислоту. На противагу цьому, Парацетамол є в цьому відношенні більш безпечним. Однак, його часте застосування в підвищених дозах може бути пов’язано з іншими ускладненнями, наприклад, пошкодженням печінки. Крім того, часто цей препарат не має бажаним протизапальним ефектом.

  Запитайте у свого лікаря, які анальгетики проти головного болю безпечні і доречні саме у вашому випадку. Якщо ви приймаєте знеболюючі за своїм розсудом, дотримуйтесь інструкцій і рекомендованої дозуванні. У разі неодноразового або раптового і сильного болю в шлунку, зверніться до лікаря.

  Швидке рішення

  Головные боли при язве – какие лекарства безопасные?

  При виразці шлунка є можливість застосування Парацетамолу і препаратів з його змістом (також у разі наявності порушень згортання крові).

  Парацетамол (Панадол, Парален)

  Головные боли при язве – какие лекарства безопасные?

  Підходить для дітей

  Коли допомагає

  Полегшує біль (у т. ч., головні) і жар. Може бути використаний при хворобливих недугах різного походження, мігрені, суглобових і зубних болях.

  Переваги

  Препарат не подразнює слизову шлунка, що важливо при виразці; знижену добову дозу можуть приймати і люди, що приймають ліки, що розріджують кров (Варфарин).

  Недоліки

  Використання понад рекомендованої дози може призвести до серйозного пошкодження печінки. Ця проблема, однак, може розвинутися навіть при більш низьких дозах, якщо після прийому вживати алкоголь або інші ліки, де є небезпека для печінки.

  На що звернути увагу

  Головные боли при язве – какие лекарства безопасные?

  Обережними повинні бути хворі з тяжкою нирковою недостатністю, дисфункцією печінки: тут рекомендується подовжити інтервал між дозами, принаймні, до 6 годин. Протипоказання або суворе обмеження є для пацієнтів з алергією до активного інгредієнта препарату.

  Як використовувати

  Прийом ліків залежить від індивідуальних лікарських форм; завжди необхідно дотримувати інтервал між окремими дозами, принаймні, 4 години, для дітей – до 6 годин.

  В якій формі приймати

  В залежності від кількості активної речовини препарат призначений для дітей від 7 кг (форма – супозиторії), для дітей від 3-х місячного віку (сиропоподібна – форма), для дітей від 6 років (таблетки) для дорослих (найбільш сильний варіант таблеток і супозиторіїв).

  Ацетилсаліцилова кислота (Аспірин, Анопирин)

  Головные боли при язве – какие лекарства безопасные?

  Легка та помірна біль (у т. ч. головний)

  Коли допомагає

  Препарат допомагає при легкій та помірній інтенсивності болю різного походження (головний, суглобової…), а також при грипі, що супроводжується жаром. Він також служить в якості профілактики серцево-судинних захворювань, але тільки за рецептом лікаря.

  Переваги

  Допомагає полегшити біль та підвищення температури в більш високих дозах чинить протизапальну дію.

  Недоліки

  Діти у віці до 16 років не повинні використовувати ліки, що містять ацетилсаліцилову кислоту, т. к., це може призвести до розвитку синдрому Рейє, пошкодження печінки, мозку та інших органів. Обмеження є також для вагітних і жінок, що намагаються завагітніти. Як правило, не рекомендується літнім людям.

  На що звернути увагу

  Головные боли при язве – какие лекарства безопасные?

  Препарат розріджує кров, через що не може бути використаний людьми, які страждають від порушень згортання крові після хірургічних операцій, а також при виразці шлунка або дванадцятипалої кишки, людьми з астмою. Для жінок в 1-2 триместрах вагітності і тих, хто тільки збирається завагітніти, доза повинна бути низькою, а при прийомі лікарського засобу – дотримані найкоротші терміни ( лікування повинно завжди проводиться після консультації з лікарем).

  Як використовувати

  Препарат, як правило, приймається в разовій дозі 500-1000 мг, прийом можна повторити через 4-8 годин.

  В якій формі приймати

  Тільки у формі таблеток: звичайних або шипучих.

  Ібупрофен (Нурофен, Бруфен та ін)

  Головные боли при язве – какие лекарства безопасные?

  Допомагає навіть при більш сильної болі

  Коли допомагає

  При підвищеній температурі і запальних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, мігрень судинного походження та іншої головному та зубному болю, післяопераційних станах і хворобливих менструаціях. Препарат також використовується при лікуванні захворювань опорно-рухового апарату.

  Переваги

  При лікуванні деяких захворювань, пов’язаних із запаленням, Ібупрофен є більш ефективним, ніж Парацетамол. Препарат можуть приймати діти (попередньо батьки повинні уважно прочитати вкладиш-інструкцію!).

  Недоліки

  Ліки може викликати проблеми з травленням (біль у шлунку, печія), в силу чого бажано вживати його з їжею або запивати молоком.

  На що звернути увагу

  Головные боли при язве – какие лекарства безопасные?

  Не слід приймати Ібупрофен при виразці шлунка, особливо, якщо вона супроводжується кровотечею або мова йде про людей старшого покоління, спільно з разжижающими кров ліками при серцевій недостатності та вагітності, особливо, в 3 триместрі. Хворим з нирковою або печінковою недостатністю препарат можна приймати тільки після консультації з лікарем або фармацевтом!

  Як використовувати

  При захворюваннях суглобів рекомендована доза становить 3-6 таблеток на день, при хворобливої менструації 400 мг препарату приймається повторно через 4-6 годин. Для зниження температури, зазвичай, Ібупрофен приймається 3 рази в день по 400 мг.

  В якій формі приймати

  У вигляді звичайних таблеток, суспензій, капсул, розчинних таблеток або супозиторіїв (призначені тільки для дітей).

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *