Головні болі у період вагітності і що можна приймати

Головные боли в период беременности и что можно принимать

Вагітність — це напевно один з найпрекрасніших періодів у житті кожної жінки. Як правило, під час вагітності прекрасна половина людства просто розквітає, стає більш жіночною і прекрасною, але досить часто період вагітності дуже затьмарюють сильні і часті головні болі. Головні болі — це свого роду неприємні і хворобливі відчуття, які можуть виникати у будь-який час, в будь-якому місці і в будь-якій частині голови. Вагітні жінки дуже схильні до частих головних болів, і на це є свої причини, які ми розглянемо трохи пізніше.Природно, в період вагітності жінки дуже емоційні і чутливі, і якщо виникають часті головні болі, то майбутні матусі починають сильно переживати, намагаються самостійно поставити собі діагноз і просто впадають в депресію. Але, багато хто забуває, що поганий настрій і самопочуття майбутньої мами так само погано відображається і на дитині, якого вона носить. А самі головні болі не обов’язково є свідченням якогось більш серйозного захворювання, хоча якщо болі з’являються все частіше або ж якось по-новому, то обов’язково треба повідомити про це своєму лікуючому лікарю і перевірити стан свого здоров’я.

Зміст

 • 1 Головний біль і причини її виникнення при вагітності
 • 2 Мігрень і її прояв при вагітності
 • 3 Головні болі напруги
 • 4 Зміни артеріального тиску (гіпотонія та гіпертонія)
 • 5 Гормональні зміни
 • 6 Лікування головного болю без ліків
 • 7 Таблетки, які можна приймати

Головний біль і причини її виникнення при вагітності

Головные боли в период беременности и что можно принимать

Під час вагітності зазвичай виділяють первинну головний біль, яка, як правило, абсолютно ніяк не пов’язана з яким-небудь іншим захворюванням (а є самостійною болем), а також вторинну, яка є одним із симптомів більш небезпечного і серйозного захворювання.

Природно в наш досить важкий час і з нашою поганою екологією причин, які можуть провокувати розвиток головного болю досить багато. Можна виділити кілька основних, від яких найчастіше страждають саме вагітні жінки:

 • мігрень;
 • головні болі напруги;
 • артеріальний тиск (гіпертонія або гіпотонія);
 • гормональні зміни.

Досить часто неприємні головні болі можуть загострюватися саме в першому триместрі вагітності, так як організму жінки буває дуже важко справлятися зі змінами, що відбуваються, але з другого триместру неприємні хворобливі відчуття можуть зменшуватися, а на третьому триместрі зовсім пройти. АЛЕ, в будь-якому випадку, не можна пускати недуга на самоплив, а обов’язково потрібно повідомити про нього своєму лікарю, який проведе діагностику і припише Вам правильне лікування.

Мігрень і її прояв при вагітності

Головные боли в период беременности и что можно принимать

Мігрень — неврологічне і дуже часто хронічне захворювання, яке досить часто є спадковим і починає проявлятися в юному віці. Найчастіше мігрень проявляється і розвивається саме у жінок (в 3-4 рази частіше, ніж у чоловіків) і часто переходить у спадок від мами до доньки. Відрізнити мігрень від інших недуг досить просто, як правило, напади болю є повторними і можуть тривати від години до трьох діб, болі зазвичай сильні і пульсуючі. Зазвичай болю проявляються з одного боку і не мають властивості змінювати місце локації. Досить часто перед проявом головного болю може виникати, так звана аура, яка проявляється порушенням зору, спалахами перед очима, виникає сильна чутливість всього тіла. Причин або так званих провокаторів мігрені досить багато, наприклад, можна відзначити:

 • погодні зміни й так звані магнітні бурі;
 • певні продукти харчування, особливо ті, до складу яких входить тирамін (певні види сирів, шоколадні вироби, цитрусові, консерви і вино, особливо червоне);
 • перенесені стресові ситуації;
 • поганий сон, а також фізична та розумова втома;
 • яскраве світло, шум, різкі і важкі запахи.

Найчастіше відзначаються зменшення болю і нападів вже у другому триместрі вагітності, але багатьох неприємні спазми можуть супроводжувати всю вагітність.

Головні болі напруги

Головные боли в период беременности и что можно принимать

Болі напруги зустрічаються не так часто, як мігрень, але, як правило, подібного роду болю охоплюють відразу всю голову, стягують і стискають її, виникає почуття обруча на голові. Зазвичай такі болі можуть виникати після стресів і сильного перенапруження, також больові симптоми можуть проявлятися після тривалого сидіння в незручній і неправильній позі з-за того, що сильно перенапружуються м’язи на шиї. Як правило, біль починається шиї, далі може переходити на потилицю і після опановувати всією головою.

Такі болі можуть проявлятися під час всієї вагітності, але так як спазми зазвичай середньої інтенсивності, то справлятися з ними набагато простіше. Дуже часто достатньо просто добре відпочити, зробити масаж, а також гарненько виспатися.

Зміни артеріального тиску (гіпотонія та гіпертонія)

Головные боли в период беременности и что можно принимать

Досить часто під час вагітності голова болить через сильно зниженого тиску (гіпотонії), яке може істотно знижуватися в першому триместрі з-за сильного і раннього токсикозу. При зниженому тиску можна випити чашку міцного чаю чи кави, які зазвичай мають властивість добре піднімати тиск.

Також, варто відзначити, що неприємні відчуття можуть виникати з-за підвищеного тиску (гіпертонії), яке може підвищуватися з-за серйозних патологій вагітності, таких як пізній токсикоз (гентоз). Якщо перепади тиску спостерігалися ще до вагітності, то можна і навіть потрібно негайно повідомити про це лікуючого лікаря. Так як під час вагітності перепади тиску можуть проявлятися набагато частіше. Які лікарські препарати можна пити, Вам зможе точно сказати тільки лікар.

Гормональні зміни

Головные боли в период беременности и что можно принимать

Найчастіше голова, під час вагітності, болить через сильні гормональні зміни, які відбуваються, як правило, у першому триместрі. Організму досить важко впоратися із змінами і адаптуватися до того, що необхідно здійснювати життєдіяльність відразу двох організмів. До другого і третього триместру болю, як правило, просто проходять і не залишають навіть сліду. Багато лікарі рекомендують плануючи вагітність досить сильно контролювати гормональні зміни, так як саме на гормональному фоні найчастіше виникає багато проблем, які можуть псувати самопочуття і здоров’я всю вагітність.

По мимо цього, може впливати і нестача продуктів харчування, так як вони засвоюються набагато швидше і відчуття голоду не змушує себе чекати. Так що дуже важливо, як говоритися “харчуватися за двох”.

Лікування головного болю без ліків

Головные боли в период беременности и что можно принимать

Що ж можна пити, коли сильно болить голова у вагітної? Насправді лікарських препаратів досить мало, так як практично всі заборонені препарати під час вагітності та при годуванні груддю. Лікарі стверджують, що багато препарати можуть істотно нашкодити, як майбутній мамі, так і її плоду, так що пити лікарські препарати можна лише після консультації з лікарем і при його чіткому контролі. Пам’ятайте, що буквально одна таблетка може призвести до порушення розвитку плоду і розвитку патологій, які можуть бути несумісними з життям (особливо небезпечно пити лікарські препарати в першому триместрі). Якщо у Вас часто болить голова, то обов’язково повідомте про це Вашого лікаря, який досить дохідливо і точно зможе відповісти на всі виниклі питання і призначити необхідне лікування, яке не зашкодить ні Вам, ні Вашому малюку.

Як тільки у Вас почали проявлятися перші симптоми болю, то спробуйте відразу ж прилягти і відпочити. Досить часто це дійсно допомагає. Також можна спробувати випити трав’яний чай (у складі якого буде м’ята, меліса, шипшина, ромашка, липа, валеріана або ж лаванда). Якщо голова болить через почуття голодування, то можна пити солодкий чай з цукеркою або просто з чимось солодким. Дуже добре допомагає розслабитися і впоратися з болем звичайний масаж голови, скронь і стоп (при цьому на віскі можна нанести м’ятний або ж ментоловий бальзам, і добре помасажувати скроні і всю голову). Багато жінок стверджують, що їм під час вагітності допомагав справлятися з головним болем прикладений холодний компрес на лоб. А найпоширеніший спосіб боротьби з головним болем — це просто проводити багато часу на свіжому повітрі.

Таблетки, які можна приймати

Головные боли в период беременности и что можно принимать

Якщо нічого з перерахованого Вам не допомагає, то можна випити таблетку Но-шпи, яка знімає спазми, робить м’язи більш розслабленими. Можна також випити Парацетамол (бажано дитячий, так як в ньому менше дозування), який добре знімає біль і точно не зашкодить ні майбутній мамі, ні плоду. Варто відзначити, що даний препарат можна пити без особливого дозволу лікаря. Також, важливо пам’ятати, що якщо голова болить з-за зниженого артеріального тиску, то можна прийняти Панадол, так як в його склад входить кофеїн, який зможе підвищити тиск і прибрати спазм.

Такі препарати, як Анальгін і Аспірин взагалі категорично протипоказані, так як вони можуть суттєво зашкодити розвитку плоду, а такий препарат, як Ібупрофен взагалі може спровокувати передчасні пологи або спровокувати викидень. Так що перед тим, як приймати якісь препарати обов’язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем і ні в якому разі не займайтеся самолікуванням, так як воно може дуже згубно позначитися не тільки на Вашому здоров’ї, але і на ще не народжене маля. У будь-якому випадку, потрібно не прибирати напад болю, а виявити і боротися з істинною причиною її прояви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *