Головні болі в області скроні зліва — причини

Головные боли в области виска слева — причины

Майже у кожної людини хоча б раз у житті була головний біль, яка мала різну локалізацію. Якщо дані больові відчуття спостерігаються протягом тривалого періоду і навіть з часом тільки посилюються, то потрібно звернутися до фахівця – невропатолога, і пройти ретельне обстеження. Така ситуація може говорити про розвиток якої-небудь серйозної патології.

Якщо у пацієнта спостерігається головний біль у лівій скроні, то це зможе зменшити його працездатність і призвести до погіршення самопочуття. Больові відчуття можуть мати різний характер, який буде свідчити про причини цього відхилення:

 • За відчуттями бувають: постійні, різкі, розпираючий, пекучі та інші.
 • По періоду прояву виділяють: епізодичні, періодичні, хронічні.
 • По інтенсивності бувають від незначного дискомфорту до сильних відчуттів.
 • Зміст

  • 1 Що може спровокувати цефалгію в даній частині голови?
  • 2 Інфекційні та неврологічні патології
  • 3 Атеросклероз судин шиї та головного мозку. Підвищений артеріальний тиск
  • 4 Остеохондроз шиї і артеріїт судин
  • 5 Збій у гормональному фоні
  • 6 Захворювання ротової порожнини
  • 7 Новоутворення, які мають різну локалізацію
  • 8 Неправильне харчування і поганий спосіб життя
  • Зовнішні фактори 9
  • 10 Терапія та профілактичні заходи

  Що може спровокувати цефалгію в даній частині голови?

  Головные боли в области виска слева — причины

  Болючі і неприємні відчуття в області лівого виска можуть насторожити і розповісти про розвиток якоїсь серйозної патології або діагностуватися в результаті перевтоми.

  До головних причин неприємних відчуттів відносяться:

 • Захворювання.
 • Фактори навколишнього світу.
 • Неправильне харчування і поганий спосіб життя, шкідливі звички.
 • Також можуть виникати і в результаті відхилень:

 • Інфекційні захворювання.
 • Захворювання ЦНС.
 • Патології серцево-судинної системи.
 • Остеохондроз шиї.
 • Артеріїт судин.
 • Збій в гормональному фоні.
 • Захворювання, патології ротової порожнини.
 • Новоутворення, які мають різну локалізацію.
 • Інфекційні та неврологічні патології

  Головные боли в области виска слева — причины

  При інфекційних захворюваннях у пацієнта завжди спостерігається отруєння організму різними речовини і продуктами життєдіяльності бактерій. Інфекції вражають судинну системи і нервові клітини, тим самим провокую цефалгію. Неприємні відчуття діагностуються у період застуди, грипу, ангіни або гаймориту. Також паралельно пацієнт буде скаржитися на іншу яскраво виражену симптоматику. У такій ситуації варто піти до фахівця за допомогою додаткової та обстеженням.

  Також сильна біль дуже часто спровокована безпосередньо нервовим перенапруженням. Тупі ниючі болі можуть виникнути у пацієнта з-за інтенсивної розумової діяльності, яка не супроводжувалася відпочинком. В даній ситуації пацієнт стає розсіяним, не в змозі думати. У більшості випадків діагностується у працівників перенасиченого дня або робочої діяльності. Якщо виникла гостра інтенсивна біль, то це мігрень. Вона супроводжується додатковою симптоматикою, такий як:

 • Больові відчуття, які можуть віддавати в ніс, ротову порожнину, очі.
 • Присутні порушення слухової, зорової функції.
 • Виникають проблеми з нюхом.
 • Запаморочення.
 • У пацієнта виникає боязнь яскравого світла.
 • Нудота і блювотні позиви.
 • Мігрень може мати періодичний характер. В більшості випадків даний вид головного болю не подається лікуванню звичайними препаратами, анальгетиками. Щоб позбутися від мігрені необхідно пройти обстеження у невропатолога, який зможе призначити правильний і безпечний курс терапії.

  Якщо у пацієнта відзначається біль , яка поєднується з неприємними відчуттями в області брів і нижньої щелепи, то це може свідчити про тригемінальної невралгії. Дані відчуття в більшості випадків локалізується з одного боку. Легкі дотики можуть викликати напади болів, які будуть мати стріляючий характер.

  Також даний вид болю може бути спровокований і вегетосудинною дистонією. Дана патологія має негативний вплив на тонус судинної системи, що може привести до сильного звуження чи, навпаки, розширення судин, також паралельно вплинути на артеріальний тиск. Цефалгия при даній патології виникає у пацієнта при зниженому артеріальному тиску.

  Атеросклероз судин шиї та головного мозку. Підвищений артеріальний тиск

  Головные боли в области виска слева — причины

  Атеросклероз – захворювання з хронічним характером, яке вражає артерії великого розміру. Дана патологія провокує запальний процес у внутрішній оболонці судин, потім починають накопичуватися холестеринові бляшки, як наслідок відбувається звуження просвіту. Атеросклероз діагностується практично у кожного пацієнта після 42 років. На прогресування даного захворювання можуть надати різні фактори і відхилення в організмі.

  Звужені судини і артерії в шийної області і в голові стають чутливими і в більшості випадків провокують цефалгію. При цьому у пацієнта може бути і інша симптоматика: сторонні шуми у вухах, нудота. Необхідно пам’ятати, що атеросклероз – захворювання, яке постійно прогресує і якщо не провести своєчасне лікування, то це може призвести до незворотних наслідків.

  Також необхідно пам’ятати, що цефалгия є першою ознакою підвищеного тиску, яке має хронічний характер. Гіпертонія може спровокувати болі в потиличної, скроневої області. В даній ситуації пацієнт буде відчувати себе пониклим, слабким. Може виникнути запаморочення.

  Остеохондроз шиї і артеріїт судин

  Головные боли в области виска слева — причины

  Остеохондроз шиї може спровокувати защемлення судин і нервових клітин, які спрямовані до голови. При цьому у пацієнта спостерігається порушений кровотік у головному мозку, в результаті чого виникають неприємні больові відчуття. В основному хворіти буде тільки з одного боку голови.

  Артеріїт – захворювання, що характеризується запальним процесом стінок артерій. Дане захворювання, яке локалізується в скроневій області.

  Спровокувати запальний процес може травмування, операційне втручання, інфекційні, аутоімунні захворювання і процеси. При артерій у пацієнта спостерігається гостра, пекуча, пульсуючий біль. Також паралельно виникає шкірний висип, свербіж, цефалгия, температура тіла стає підвищеною.

  Збій в гормональному фоні

  Головные боли в области виска слева — причины

  Дуже часто цефалгия в даній області голови виникає у жінок перед місячними. Цей симптом свідчить про ПМС. Незначні відчуття не повинні стати причиною для переживання, особливо в даний період. Але, необхідно задуматися про візит до фахівця, якщо біль стала інтенсивнішими, тривалішими і не проходить після прийому знеболюючих засобів. Дана симптоматика у більшості випадків говорить про гормональному збої, тому потрібне лікування та обстеження. Дані болі можуть діагностуватися у жіночої половини населення безпосередньо в період клімаксу.

  Захворювання ротової порожнини

  Головные боли в области виска слева — причины

  У пацієнта дуже часто виникає цефалгия через прорізування «зубів мудрості», які здатні принести багато незручностей. Також спровокувати відчуття може і каріозне ураження зуба на останній стадії, яке зачіпає пульпу. При стоматологічних захворюваннях може спостерігатися і тригеминальная невралгія, яке заподіює больові відчуття.

  Варто сказати, що біль буває і при патології скроневого нижньощелепного суглоба. Якщо у пацієнта наявна перерахована симптоматика, то необхідно негайно звернутися до фахівця.

  Новоутворення, які мають різну локалізацію

  Головные боли в области виска слева — причины

  При пухлини надниркових залоз у пацієнта зрідка може погіршуватися самопочуття. Це пояснюється тим, що новоутворення періодами викидає в кров зайва кількість адреналіну, який викликає спазм в судинах і підвищує артеріальний тиск. Паралельно у пацієнта відзначається така симптоматика: різка цефалгия, тривалість якої може бути від хвилин до години і більше.

  При великих утворення в головному мозку у пацієнта діагностується підвищений внутрішньочерепний тиск, що супроводжується постійною розпираючим болем, нудотою і блювотними позивами. Також можуть виникнути проблеми із зоровою функцією.

  Неправильне харчування і поганий спосіб життя

  Головные боли в области виска слева — причины

  Якщо пацієнт правильно харчується, дотримується режим відпочинку і роботи, то у нього не буде проблем ні з головними болями, ні з загальним самопочуттям. Необхідно пам’ятати, що при недосыпах, постійної втоми можуть виникати больові відчуття в області скроні. Також варто враховувати, що на стан судин може надати негативний вплив тютюнопаління, призводить до спазмів і підвищеного тиску. Алкоголь у великих кількостях і часте його споживання, призводить до токсичного впливу на нервові клітини. Інтоксикація алкоголем може спровокувати виникнення багатьох неприємних відчуттів. Тривале дотримання дієти і голодування призводить до порушення харчування мозкових клітин, біохімічного процесу.

  Зовнішні фактори

  Головные боли в области виска слева — причины

  Також дуже часто болить голова в області скронях через надання негативного впливу на людину навколишніх чинників. Шибеники спровоковані отруєнням чадним газам, в такій ситуації необхідно надати пацієнту строкову термінову допомогу. Також при довгому не отримання поживних речовин виникає цефалгия. Неприємні відчуття можуть виникати і з-за тривалого голодування, які може надати негативний вплив на всі органи і системи організму.

  Болі можуть виникати із-за підняття на гору високу, або польоту в літаку, так як перепад тиску впливає на скроні. Паралельно у людини виникає страх, нудота і блювотні позиви.

  Терапія та профілактичні заходи

  Головные боли в области виска слева — причины

  При разовій і незначною цефалгії можна:

 • Прогулятися або провітрити кімнату.
 • Вмитися, прийняти душ теплою або прохолодною водою.
 • Зробити розслабляючий масаж голови, шиї або обличчя.
 • Зменшити кількість дратівливих шумів або світла.
 • Поспати.
 • Прийняти знеболювальні препарати.
 • Якщо цефалгия спровокована застудою, то необхідно звернутися за допомогою до фахівця і почати лікування, можна навіть народними засобами. Також варто виключити з раціону продукти швидкого приготування, а також ті, які містять заборонені добавки. При постійних болях, які супроводжуються однаковою симптоматикою, варто пройти обстеження і виявити провокує причину.

  Будь-які типи головних болів необхідно лікувати і не відкладати цю терапію в дальній ящик, адже більшість з них, особливо які присутні на протязі тривалого періоду, свідчать про розвиток серйозних і небезпечних патологій. Також не варто проводити самостійну терапію, так як неможливо визначити в домашніх умовах провокуючий фактор цефалгії.

   

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *