Головний біль, біль в потилиці при кашлі — 7 можливих причин і рішень проблеми

Головная боль, боль в затылке при кашле — 7 возможных причин и решений проблемы

Кожна людина іноді кашляє, особливо, в зимовий холодний час, коли застуда переживає період тріумфу. Кашель – досить поширене незручність, про який часто нема чого турбуватися. Але як знати, що має місце серйозна проблема? Давайте, поговоримо про те, як декодувати кашель.

Кашель виникає внаслідок подразнення рецепторів слизової оболонки. Довгостроковий кашель не являє собою нормальне явище, як правило, він є ознакою того, що щось не так. Особливо, якщо присутній головний біль, зокрема, на потилиці, яка посилюється при кашлі або запаморочення. Крім того, із більш м’яких форм недуги може «вирости» серйозне захворювання – бронхіт (присутня загальна головний біль, болить в потилиці, дискомфорт посилюється при кашлі), пневмонія (головний біль присутній за все й області голови, часто болить в потилиці, висока температура, при кашлі може відчуватися біль «усередині тіла») і коклюш (можуть виникнути симптоми, подібні описаним вище: головний біль, особливо при кашлі, часто болить в потилиці…).

Задайте собі питання: скільки часу триває ваша проблема, як довго присутній головний біль (у т. ч., в потилиці, при кашлі або без нього…)? Через вісім тижнів кашель стає хронічним, і сам по собі не зникає. Але лікарі закликають звернутися за допомогою після 2 тижнів нез’ясовного кашлю. Якщо він супроводжується жаром, болить у грудній клітці, є задишка, зелена або темно-жовта мокрота, сильно болить голова, в особливості, в потилиці (може віддавати в інші області), яка посилюється при кашлі, слід негайно йти до лікаря.

Зміст

 • 1 Отже, як визначити захворювання? За симптомами!
  • 1.1 Грип і застуда
  • 1.2 Задній риніт
  • 1.3 Гострий бронхіт/пневмонія
  • 1.4 Алергія
  • 1.5 Астма
  • 1.6 Наслідки куріння
  • 1.7 Коклюш
 • 2 Захистіть себе, захистіть свою дитину

Отже, як визначити захворювання? За симптомами!

Грип та застуда

Головная боль, боль в затылке при кашле — 7 возможных причин и решений проблемы

Під час грипу кашель – більш сухий, головний біль (зокрема, в потилиці), що є типовим симптомом цього захворювання, при кашлі погіршується; стан поліпшується перед сном. Кашель від застуди, навпаки, мокрий, продуктивний. Від нього не варто позбуватися, в крайньому випадку, можна прийняти відхаркувальний препарати або муколітики на розрідження слизу.

Що робити? Якщо кашель м’який, то краще почекати, поки симптоми вщухнуть самі по собі. Але якщо при кашлі сильно погіршується головний біль, виникає біль у грудях або проблеми з диханням, не покладайтеся на самолікування і йдіть до лікаря.

Задній риніт

Головная боль, боль в затылке при кашле — 7 возможных причин и решений проблемы

Густі виділення неможливо висякати, вони стікають вниз по задній частині горла, внаслідок чого виникає лоскотання в горлі і головний біль, який посилюється при кашлі.

Що робити? Приймайте ліки для розрідження слизу і відхаркувальні препарати, пийте багато рідини, спробуйте кожен день протягом 20 хвилин занурювати лікті в гарячу воду. Якщо протягом тижня симптоми не вщухнуть, проконсультуйтеся з лікарем. Зазвичай, він призначає антибіотики або виконує пункцію.

Гострий бронхіт/пневмонія

Головная боль, боль в затылке при кашле — 7 возможных причин и решений проблемы

Обидва захворювання виникають внаслідок вірусної або бактеріальної інфекції. Вони проявляються великою кількістю густого слизу, яка спонукає до болючого кашлю, в початковій стадії, особливо вранці, який може погіршуватися.

Що робити? Легкий бронхіт може бути лечен аналогічно, як застуда. Якщо з’являється біль і утруднення в грудях, негайно йдіть до лікаря. При бактеріальної причини захворювання призначають антибіотики та бронхолітичні препарати (розширюють бронхи). При важкої пневмонії людина може бути госпіталізований.

Алергія

Головная боль, боль в затылке при кашле — 7 возможных причин и решений проблемы

Кашель, зазвичай, сухий, подразливий, виникає в поєднанні з водянистим нежиттю і частим чханням.

Що робити? Перш за все, постарайтеся уникати дратівливих алергенів (пил, пилок, запах, шерсть тварин). Допомогти полегшити симптоми можуть антигістамінні препарати. Якщо зміни не відбуваються, відвідайте алерголога.

Астма

Головная боль, боль в затылке при кашле — 7 возможных причин и решений проблемы

Чутливість людини до змін температури, вологості і забрудненням повітря можуть спровокувати астму. Хронічна хвороба вражає дихальні шляхи. Кашель – сухий, подразливий, людині «не вистачає повітря», часто виникає головний біль.

Що робити? Уникайте збудників астми (алергенів) і обмежити фізичну активність. Якщо симптоми зберігаються протягом більше 2 тижнів, йдіть до лікаря.

Наслідки куріння

Головная боль, боль в затылке при кашле — 7 возможных причин и решений проблемы

Ранковий потужний продуктивний кашель може означати і щось гірше, ніж хронічний бронхіт – емфізему легенів і навіть рак легень. На додаток до кашлю виникає задишка.

Що робити? Припиніть палити, причому негайно. Протягом місяця після відмови від куріння кашель зникне. Будь-який курець у віці старше 40 років має пройти спірометрію (тести дихальних функцій у пульмонолога) і подальше лікування. Для раннього виявлення раку дихальних шляхів також є придатними проби тумормаркеров та онкомаркерів.

Коклюш

Головная боль, боль в затылке при кашле — 7 возможных причин и решений проблемы

Кашлюк є захворюванням, яке дорослих людей не дуже турбує, але для маленької дитини може бути смертельним. І часто саме мама, тато чи бабуся, тобто, самі близькі та люблячі люди бувають носієм інфекції.

Чи ви є носієм? Оскільки хвороба все ще зберігається в популяції, і є дуже заразною, то існує висока ймовірність, що ви теж нею заразитеся. Помітити недуга не обов’язково – дорослий може коклюш легко сплутати з застудою або іншої вірусної інфекцією. На початковій стадії проявляється кашлем і нежиттю, як правило, без підвищення температури. Загалом, не відбувається нічого такого, з чим людина відразу ж біжить до лікаря. Однак, виявити коклюш складно навіть при медичному обстеженні: для підтвердження діагнозу виникає потреба в проведенні цільових лабораторних випробувань, які, зазвичай, не робляться. Таким чином, протягом декількох тижнів людина неусвідомлено поширює бактерії при кашлі, розмові і поцілунках. Ризик того, що захворювання вразить когось із близьких носія інфекції, за оцінками експертів, становить близько 80%.

Діти не вміють кашляти! Якщо інфікованим членом сім’ї є новонароджена дитина, це може бути великою проблемою. Немовлята, фактично, за допомогою аутовакцинация повністю захищені у віці 5-6 місяців. Пацієнти молодшого віку перед кашлюк набагато більш уразливі.

При важкій формі захворювання напади майже безперервні, особливо, у нічний час. Дитина задихається, з’являється синюшність шкіри і блювота, що виникає зневоднення і загроза повного виснаження. Особливу небезпеку представляє захворювання для самих маленьких пацієнтів, які ще не розробили кашльовий рефлекс – вони можуть задихнутися.

Захистіть себе, захистіть свою дитину

Головная боль, боль в затылке при кашле — 7 возможных причин и решений проблемы

Рішення просте: для того, щоб маленькі діти були захищені від інфекції, захиститися від неї повинні, в першу чергу, дорослі. Національний комітет з імунізації рекомендує ревакцинацію, принаймні, 1 раз у своєму житті, особливо, це актуально для тих, хто вступає в контакт з новонародженим:

 • Жінки, які планують вагітність.
 • Жінки, безпосередньо після народження дитини.
 • Близькі члени родини, тобто, отці, брати і сестри, бабусі і дідусі (принаймні, за 4 тижні до народження дитини).
 • Фахівці, що доглядають за маленькими дітьми, тобто, няні, персонал у відділеннях для новонароджених, дитячих клініках і т. п..
 • Що ще можна зробити? Інфекція кашлюку дуже чутлива до навколишнього середовища. Її губить сонце, тепло і сухість. Якщо дозволяє погода, відкривайте вікна, провітрюйте постільна білизна, використовувати дезинфікуючі засоби.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *