Головний біль і блювота у дорослого: причини, лікування, профілактика

Головная боль и рвота у взрослого: причины, лечение, профилактика

Поєднання таких серйозних симптомів, як нудота, блювання і головний біль може бути ознакою різних захворювань або травм. Починаючи від струсу мозку, закінчуючи важким отруєнням. Давайте розберемося, які найбільш часті причини викликають такі неприємні наслідки.

Зміст

 • 1 Причини
 • 2 Лікування
 • 3 Профілактика

Причини

Головная боль и рвота у взрослого: причины, лечение, профилактика

Сильна нудота, блювання і головний біль можуть проявитися одночасно, а можуть поступово змінювати один одного.

У дорослої людини така симптоматика свідчить про різних недугах. Найпоширеніші з них:

 • Вагітність. Будь-яка жінка дітородного віку, насамперед, повинна виключити або ж навпаки підтвердити наявність вагітності. Практично будь-яка нормальна вагітність протікає з токсикозом на ранніх термінах. Токсикоз може бути як слабовыраженным, так і дуже сильним. Сильна нудота, блювота, поганий апетит, невелика втрата ваги і набряклість – часті супутники вагітних жінок.
 • Мігрень. Це серйозне захворювання неврологічного характеру, часто має генетичний механізм спадкування. Це означає, що, якщо в одного з ваших предків, особливо по материнській лінії, що спостерігалися напади мігрені, то існує велика ймовірність виникнення захворювання і у вас. Відрізнити мігрень від інших видів головного болю досить просто. Напади мігрені найчастіше супроводжуються світлобоязню, задишкою, запамороченням і непереносимістю сторонніх запахів.
 • Похмільний синдром. Якщо днями ви брали участь у веселому відзначення якоїсь знаменної події, то, швидше за все, головний біль, нудота і сильна блювота — це обов’язкові супутники похмілля. Такий стан може супроводжуватися ще запамороченням, поганий просторовою орієнтацією, ознобом, сильною спрагою і розладом травлення.
 • Підвищений артеріальний тиск. Надмірно високий артеріальний тиск часто супроводжується сильними головними болями. Причиною появи гіпертонії може стати малорухливий спосіб життя, погана спадковість і неправильне харчування. Часто підвищення артеріального тиску супроводжується слабкістю, пульсацією в скронях, онімінням кінцівок, особливо кінчиків пальців, і почастішанням серцебиття.
 • Пухлини головного мозку. Новоутворення в головному мозку супроводжуються нудотою, блювотою і сильним головним болем. Якщо ви помітили у себе погіршення слуху, часта поява слухових і зорових галюцинацій і постійну сонливість, то у вас могла з’явитися пухлина головного мозку. Не лякайтеся. Доброякісні новоутворення практично ніяк не впливають на стан здоров’я. Єдине, що може погіршитися, це пам’ять.
 • Підвищення внутрішньочерепного тиску. Це патологічний стан часто буває викликано порушеною циркуляцією ліквору у шлуночках головного мозку. З’являється внутрішньочерепного тиску у дорослих через перенесених інфекційних захворювань, інсультів, предынсультных станів та пухлин. Швидка стомлюваність, сонливість і утворення темних кіл під очима можуть свідчити про підвищення внутрішньочерепного тиску.
 • Харчове отруєння. Інтоксикація організму людини отруйними речовинами супроводжується сильною нудотою, блювотою, головним болем і розладами шлунково-кишкового тракту. Отруєння відбувається через вживання в їжу неякісних або прострочених продуктів харчування.
 • Черепно-мозкові травми. Струс мозку може виникнути в результаті навіть незначного удару головою. Якщо ви помітили порушення кольорового сприйняття і звукосприйняття, втрату пам’яті і загальну слабкість всього організму, то обов’язково покажіться лікарю-травматологу, для обстеження на виникнення травм голови та річного мозку.
 • Лікування

  Головная боль и рвота у взрослого: причины, лечение, профилактика

  При виявленні у себе неприємних симптомів рекомендується звернутися до лікаря. Саме грамотний фахівець допоможе підібрати найбільш адекватне і оптимальне лікування для кожного пацієнта, залежно від причин головного болю, нудоти і блювоти.

  В домашніх умовах хворий може тільки трохи полегшити свій стан, а керувати лікуванням все ж повинен кваліфікований професіонал.

  Щоб швидко полегшити больові відчуття, потрібно:

 • Прийняти знеболювальні та спазмолітичні препарати. До них належать всіма відомий парацетамол, аспірин, анальгін і спазмалгон.
 • Якщо ви вирішили, що нудота, блювання і головний біль викликані отруєнням і токсичною дією шкідливих радикалів, то прийміть абсорбуюча речовина. У такій ситуації на допомогу прийде звичайний активоване вугілля, наявний практично в кожному будинку.
 • Якщо сильна нудота, блювання і головний біль викликані підвищеним кров’яним тиском, дозволяється вживання ліків, що нормалізують кровообіг.
 • Прикладіть до лоба, потилиці або скронь, в залежності від місця локалізації больових відчуттів, прохолодний компрес або свіжий капустяний лист. Вони мають судинозвужувальну властивістю, що знімає спазми і полегшує головний біль.
 • Відпочиньте. Якщо причина нудоти, блювоти і головного болю полягає в нервовому перенапруженні, то короткий денний сон або прогулянка на свіжому повітрі перед нічним сном значно поліпшать ваше самопочуття і настрій.
 • Профілактика

  Головная боль и рвота у взрослого: причины, лечение, профилактика

  Зрозуміло, що хворобу краще попередити, ніж потім лікувати. Саме тому профілактикою таких неприємних станів, як нудота, блювання і головний біль, краще зайнятися заздалегідь:

 • Здоровий нічний сон. Організуйте собі щоденний восьмигодинний нічний сон. Цілком можливо, що головний біль викликається перевтомою і нервовим перенапруженням.
 • Відмова від шкідливих звичок. Відмовтеся від куріння і частого вживання алкогольних напоїв. Це дозволить організму, у тому числі шлунково-кишковому тракту і головного мозку, позбавитися від накопичених шлаків і токсинів. Ви відразу відчуєте себе набагато краще.
 • Правильне харчування і здоровий спосіб життя. Частіше ходіть пішки до роботи, замість задушливого громадського транспорту або авто, піднімайтеся до квартири по сходах замість ліфта. Ваше фізичне здоров’я за короткий проміжок часу зможе вас порадувати. Їжу намагайтеся вживати тільки здорову. Щоденне меню повинне бути оптимально збалансоване по калорійності, кількості білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, солей і мінеральних речовин.
 • Підтримуйте в будинку або квартирі чистоту і оптимальний температурний режим. Зрозуміло, запилене повітря часто провокує запаморочення і головні болі. А якщо в кімнаті ще душно і жарко, то з величезною ймовірністю почнуться проблеми зі здоров’ям.
 • Намагайтеся підтримувати оптимальні умови життя для попередження різних проблем зі здоров’ям. А якщо хворобливі симптоми вже атакували вас, то швидше звертайтеся за допомогою лікарів. Сильна нудота, блювання і головний біль можуть свідчити про досить серйозних недугах. Тільки грамотний фахівець допоможе вам з’ясувати причину захворювання і досить швидко ліквідувати всі неприємні наслідки.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *