Головний біль і мігрень – корисні поради, як боротися з недугою

Головная боль и мигрень – полезные советы, как бороться с недугом

Для того, щоб визначити мігрень, її причини і симптоми, важливо провести розходження між такими захворюваннями, як тензионная головний біль, кластерна головний біль і пульсуючі головні болі – мігренозні. Відмінності, насамперед, полягають в інтенсивності болю, місце прояви (локалізація болю в ділянці потилиці, лоба, скронь, в очах…) і частоті виникнення нападів.

Мігрень – це загальний термін для сильної болі, як правило, пульсуючої, односторонньої, у дітей головний біль може бути двосторонньою. Мігренозні напади відомі попереджувальними знаками. Зазвичай, про їх наближення попереджають неврологічні симптоми. Частота нападів залежить від індивідуальних особливостей, а також часу реверберації. Є люди, які страждають від захворювання кілька разів на місяць, є такі, хто зустрічається з ним лише кілька разів у житті. Тривалість нападів також залежить від конкретної людини: у деяких людей болючість триває протягом 1 години, у деяких – на протязі 3 днів. Локалізація болю також варіюється може проявитися в скронях, лобі, очі області…

Тензионная головний біль є найбільш поширеною серед жінок 20-50 років. Ця недуга менш серйозний, ніж мігренозні напади, і може відчуватися в будь-якому місці голови, в т. ч. в очах. Людям, які страждають від нападів мігрені, переважно, доводиться жити і з тензионной цефалгією.

Кластерна головний біль являє собою рідкісне захворювання, характерне больовими відчуттями, які є більш сильними, ніж мігренозні. Біль, як правило, носить односторонній характер, може супроводжуватися закладеністю носа, нежитем та розладами очі на ураженій стороні: кон’юнктивіт, опущені повіки і сльозотеча з очей. У чоловіків захворювання зустрічається частіше, особливо у віці 20-40 років.

Зміст

 • 1 Мігрень – причини
 • 2 Симптоми мігрені
 • 3 Можна лікувати мігрень?
 • 4 Оріс і лікування мігрені
 • 5 Медикаментозне лікування
 • 6 Превентивні заходи

Мігрень – причини

Головная боль и мигрень – полезные советы, как бороться с недугом

Причини мігрені не відомі в повній мірі. Але, той факт, що захворювання частіше зустрічається в сім’ях, дозволяє висунути припущення, що вказує на генетичну причину.

Відповідальність за виникнення нападів можуть нести також гормони, наприклад, під час менструального циклу. Мігренозні болі, їх інтенсивність і частота може знаходиться під впливом гормональної оральної контрацепції.

Мігрень у виняткових випадках може бути викликана і судинними порушеннями. Іншою можливою причиною може бути експансивність судин. У цих випадках захворювання є відповіддю на зовнішні впливи (недолік сну, стрес, певні продукти харчування, погода, запах, подразники, що зачіпають очі…).

Важливо зрозуміти причини, які призводять до виникнення недуги. Публікація IgG Food Intolerance Case Studies, по суті, висуває на перший план зв’язок між їжею і мігренню: індивідуальні продукти, на які у людини, можливо, відсутня алергія, його організм розпізнає, як токсини, так само, як і ті речовини, на які у нього, дійсно, є алергія. Це – імуномодулююча нетерпимість до їжі.

Симптоми мігрені

Головная боль и мигрень – полезные советы, как бороться с недугом

Передвісником мігрені є втома, відчуття депресії, апатія, дратівливість або навіть надмірно гарний настрій. Часто зачіпаються очі: в очах мигреника виникають сліпучі вогні, іскри, може статися розлад бачення – т. зв., аура.

Через кілька хвилин, але не більше, ніж через 1 годину, настає вже згадана біль, яка може супроводжуватися чутливістю до звуку, світла або запахів, цих симптомів може акомпанувати нудота, блювання і діарея. На останній стадії, після вщухання больових відчуттів, виникає сильна втома.

Незважаючи на те, що невідомі причини мігрені, можна з упевненістю стверджувати, що розширення кровоносних судин і, що виникло в результаті запалення, несе відповідальність за розвиток захворювання. До запалення можуть призвести сполуки, які виникли через нервової дисфункції в розширених кровоносних судинах. Скорочення судин може бути відповідальний за прояв провісників нападу.

Чи можна лікувати мігрень?

Головная боль и мигрень – полезные советы, как бороться с недугом

У разі, якщо внаслідок медичного огляду встановлюється діагноз мігрені, проводиться неврологічне обстеження, спрямоване на виключення захворювань інших органів, здатних викликати головні болі. Може проводитися офтальмологічне, стоматологічне обстеження, а також КТ або МРТ кровоносних судин.

У певних випадках не можна уникнути використання ліків. Триптаны, антагоністи CGRP-рецепторів були спеціально розроблені для лікування мігрені. В залежності від частоти нападів, часто вводиться профілактичне лікування, яке може бути здійснено за допомогою безрецептурних препаратів.

Частиною лікування головних болів, в т. ч., мігрені, також є харчування. Доцільно вести щоденник головного болю, в якому буде записана не тільки тривалість хворобливих відчуттів, але і їх інтенсивність і характер. Із щоденника згодом можна визначити, які чинники можуть викликати напад. Також на підставі записів може бути визначено, дійсно, ефективні, індивідуальні терапевтичні методи.

Оріс і лікування мігрені

Головная боль и мигрень – полезные советы, как бороться с недугом

Популярні сьогодні методики лікування мігрені, які пропонує цілитель Оріс, деякі хвалять, деякі – піддають критиці. Враховуючи той факт, що при такому лікуванні, ні сам Оріс, ні ніхто інший, не дає людині ніяких гарантій того, що терапія буде ефективною (або, щонайменше, не зашкодить!), сліпо слідувати «лікувальним» методів, відкидаючи терапевтичні способи офіційної медицини, категорично не рекомендується! В крайньому випадку, можна в цілях релаксації подивитися відео-ролик «Мої контакти з внеземлянами і духовними учителями», який пропонує своїм послідовникам той же Оріс…

Медикаментозне лікування

Головная боль и мигрень – полезные советы, как бороться с недугом

Є два типи препаратів, що використовуються при лікуванні мігрені – профілактичні ліки та препарати, що полегшують сам напад. Переривання нападу ефективно і безпечно в самому початку, профілактична терапія призначається при захворюванні, характерному рецидивами. Серед використовуваних препаратів найбільш поширені наступні:

 • Вільно доступні знеболюючі – Парацетамол, Аспірин та інші нестероїдні протизапальні препарати; підходить їх комбінація з кофеїном.
 • Эрготаминовые препарати – їх дія спрямована на звуження кровоносних судин в голові.
 • Триптаны – дію цих лікарських засобів полягає у звуженні дрібних кровоносних судин в голові.
 • Опіати – Кодеїн або комбінація Парацетамолу і Ацилпирина, зменшує сприйняття болю.
 • Профілактичні препарати, бета-блокатори та блокатори кальцієвих каналів, антидепресанти.
 • Превентивні заходи

  Головная боль и мигрень – полезные советы, как бороться с недугом

  Насамперед, необхідно визначити пускові механізми захворювання. Записуйте в щоденник продукти харчування, зміни погоди, менструальний цикл та інші фактори, які пов’язані з виникненням нападів.

  Забезпечте собі достаток сну, але його надлишок, алкоголь споживайте в помірних кількостях, обмежте кави, уникайте стресу, спробуйте медитаційні вправи.

  Якщо ці заходи не призводять до полегшення, поговоріть зі своїм лікарем з приводу прийому профілактичних препаратів.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *