Головний біль і вагітність

Головная боль и беременность

Головний біль — це досить неприємне хворобливе відчуття, яке може просто зіпсувати навіть самий довгоочікуваний і прекрасний день. Особливо самі неприємні ті болі, які виникають під час вагітності. Варто зауважити, що вагітність досить часто проявляє себе саме головними болями. Більше 15 — 19% вагітних скаржаться на сильні головні болі, які супроводжують їх всю вагітність, а після пологів проходять самі собою. Найчастіше в період вагітності голова болить чи може боліти через різних факторів (які ми звичайно ж розглянемо нижче), але найчастіше хворобливі відчуття починають проявлятися з 12 тижня і можуть тривати навіть по 31 — 37 тиждень.

Основні причини головного болю

Головная боль и беременность

 • Мігрень — мабуть саме небезпечне і підступне захворювання. Варто зауважити, що раніше його називали “хворобою аристократів”. Найчастіше така недуга проявляється у жінок у віці 15 років і може супроводжувати практично все життя. Під час вагітності больові відчуття можуть загострюватися і починаючи з 12 тижня жінку можуть переслідувати напади болю.
 • Перенесені стреси можуть викликати досить сильні головні болі. Особливо в період з 22 — 23 тижнів вагітності і по 25 — 26 намагайтеся менше всього піддаватися стресам, так як це один з найважчих періодів. Досить часто саме з 22 по 26 тижня можуть відбуватися завмирання плоду або ж відбуватися передчасні пологи. Так що варто бути пильними.
 • Втома і перевантаження на роботі — пам’ятайте, що все позначається не тільки на Вас, але і на Вашому майбутньому малюку. Намагайтеся берегти себе з перших тижнів вагітності і якщо у Вас болить голова, то спробуйте відкинути всі проблеми і турботи і просто відпочиньте.
 • Психічний стан — дуже позначається на самопочутті вагітної. Починаючи з 12 — 15 тижні жінка, як правило, починає хвилюватися і накручувати себе щодо того, чи все нормально з плодом, чи добре він розвивається. Жінки досить емоційні і стають дуже нервовими, і найчастіше стан може посилюватися саме на 31 — 37 тижня вагітності (так як до пологів залишається всього нічого).
 • Гормональні зміни відбуваються найчастіше з перших тижнів вагітності, починаючи з 12 — 19 тижні жінка може відчувати гормональні сплески (які досить часто є провокатором головного болю), а ось до 24 — 26 тижня стан стабілізується і гормони нормалізуються.
 • Зайва вага, як правило, в період вагітності жінка набирає (досить стрімко) зайву вагу, так як їсть за двох і починаючи з 15 19 тижні вага стрімко зростає, а ось до 31 — 37 тижня вагітна може набрати близько 12 — 19 кілограмів. Але, варто врахувати,що при стрімкому набір ваги також можуть виникати головні болі. Найчастіше голова болить саме з набором 12 — 15 кілограм. А найжахливіше те, що в період вагітності досить складно контролювати себе і свої бажання.
 • Остеохондроз — як правило, голова болить саме в області потилиці і шиї. Починаючи з 19 тижні вагітності болі можуть посилюватися і розростатися, але не варто залишати їх без уваги, так як з такими болями впоратися без медичної допомоги практично неможливо. Найчастіше, якщо не лікувати цю недугу, то до 23 — 26 тижня болі можуть ставати просто нестерпними.
 • Артеріальний тиск також є провокатором того, що починає боліти голова. Перепади тиску відбуваються, як правило, з-за зміни погодних умов. Найчастіше саме з 19 — 22 тижні жінки починають бути більш чутливими до таких перепадів. Так що краще регулярно вимірювати тиск.
 • Насправді причин виникнення головних болів досить багато і в період вагітності з ними справлятися досить складно, так як половину лікарських засобів приймати не можна. Але, при цьому вже з 12 тижня Ви будете зобов’язані встати на облік до гінеколога і спостерігатися у нього всю вагітність (тобто до 37 тижня акушер — гінеколог Ваш головний лікар). До речі, при бажанні саме на 22 — 23 тижня лікар зможе Вам сказати стать майбутнього малюка.

  Не варто також забувати, що важливу роль відіграє вік майбутньої мами, так як канадські вчені довели, що дівчата у віці 19 — 23 років набагато простіше переносять вагітність і набагато менше скаржаться на виникнення головного болю, ніж жінки у віці 31 — 37 років. Тому, всі вчені твердять в один голос, що краще народжувати саме в період з 19 до 26 років, щоб полегшити собі вагітність. Але, в наш час мало хто дослухається до цих порад. Так, деякі дівчата народжують в 25 — 26 років, але багато відтягують цей період до 35 — 37 років, так як в 22 — 23 роки багато дівчат ще самі відчувають себе дітьми.

  Лікування народними засобами

  Головная боль и беременность

  Варто відзначити, що відомі лікарі стверджують, що якщо у вагітної болить голова, то такі ж болі відчуває і її малюк. Так що дуже важливо спробувати позбутися від болю, як можна швидше. Давайте розглянемо основні методи:

  • розслабляючий масаж — дуже добре робити такі масажі починаючи з 12 — 15 тижня і продовжувати їх до пологів. Варто відзначити, що зараз є спеціальні курси для майбутніх батьків, на яких навчають чоловіків спеціальному масажу, який допомагає позбавитися від головного болю;
  • прогулянки на свіжому повітрі — всю вагітність варто намагатися якомога більше часу проводити на свіжому повітрі. Починаючи з 15 тижня намагайтеся як можна більше ходити, а ось з 25 — 26 тижня краще більше сидіти на свіжому повітрі. Ну а на 37 тижні краще просто берегти себе і чекати довгоочікуваного малюка (при цьому навантаження і прогулянки варто скоротити).
  • ароматерапія — дуже добре допомагає розслабитися і позбутися від головного болю. Особливо радять влаштовувати такі релаксы перед сном (з 15 тижня і до 24 — 25). При цьому варто дивитися, чи немає у Вас непереносимість до певних запахів, так як саме такі запахи можуть спровокувати напад болю.
  • заняття йогою допомагають дуже добре розслабитися і, як стверджують самі вагітні, відчути свого малюка. Займатися йогою для вагітних можна буквально до 37 тижня, але багато жінок з-за яких-небудь внутрішніх страхів припиняють заняття на 24 — 26 тижня. Варто відзначити, що практики йоги рекомендують всім дівчатам починати займатися йогою з 22 — 23 років, так як це дуже добре розвиває тіло і допомагає розслабитися;
  • плавання — дуже добре допомагає розвивати тіло і задіює практично всі групи м’язів, що дуже добре для вагітної. Якщо у Вас болить голова, то звичайне розслаблене плавання допоможе Вам позбавитися від головного болю і отримати масу задоволення. Але, не варто забувати, що потрібно досить обережно вибирати басейни і ходити тільки в нові і якісні спорт — центри (щоб не нагородити себе яким-небудь захворюванням);
  • також, дуже важливо стежити за якістю свого сну. Намагайтеся лягати спати не пізніше 22:00 — 23:00 і спати не менше 8 — 9 годин;
  • дуже важливо протягом 24 годин піклуватися про себе і свого малюка;
  • їсти потрібно не менш 4 — 5 разів на день (тобто протягом доби, адже багато матусі саме вночі починають відчувати почуття голова);
  • намагайтеся не дивитися на ніч (після 22:00 — 23:00) фільми жахів.

  Пам’ятайте, що у Вас розвивається і росте нове життя і потрібно берегти її протягом 24 годин на добу. Обов’язково правильно харчуйтеся, гуляйте на свіжому повітрі, слухайте класичну музику і читайте своєму дитинчаті. Коли Ваш малюк виросте, він буде Вам дуже вдячним.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *