Головний біль на тлі стресу

Головная боль на фоне стресса

Головний біль часто супроводжує сучасних людей, і часто це відбувається з-за стресу. Стрес є фактором виникнення багатьох захворювань і здатний викликати серйозні проблеми зі здоров’ям.

Зміст

 • 1 Причини
 • 2 Головний біль напруги
 • 3 Мігрень
 • 4 Гіпертонія
 • 5 Лікування

Причини

Головная боль на фоне стресса

Незважаючи на наявність стресу, головний біль є симптомом якого-небудь захворювання. Тому визначити причини головного болю після стресу можна як наступний перелік:

 • Головний біль напруги;
 • Мігрень;
 • Артеріальна гіпертензія, гіпертонічний криз.
 • Відрізнити один вид болю від іншої можна по інтенсивності і локалізації болю, а також тривалості.

  Можна перерахувати ще ряд захворювань, які супроводжуються головним болем і причиною яких стає стрес. Однак зазначені 3 причини – це ті, при яких біль є основним симптомом.

  Головний біль напруги

  Головная боль на фоне стресса

  Після стресу головний біль часто виникає напруга, близько 50% всіх випадків головного болю. Вона може бути гострою і хронічною: про гострому прояві можна говорити в тому випадку, коли напади виникають рідко, але дискомфорт триває протягом тривалого часу, до декількох тижнів. Хронічне стан – це коли голова болить більше 180 днів на рік і на місяць більше 2 тижнів.

  Стрес може проявлятися наступними ознаками:

 • Безсоння, порушення тривалості і глибини сну.
 • Підвищення тривожності, дратівливість, плаксивість.
 • Стан апатії, депресії, відсутність бажання що-небудь робити.
 • Причинами появи нападів після стресу може бути не тільки стрес і напруга головного мозку, а ще м’язову напругу шийного відділу хребта, очей. Така напруга може виникати внаслідок тривалого перебування за кермом, роботі за комп’ютером, а також на виробництві з дрібними механізмами. Мігрень і стресовий напад напруги виникає при прийомі антидепресантів, анальгетиків, транквілізаторів. Розрізнити головний біль напруги і мігрень деколи складно, оскільки симптоми болю напруги можуть бути різними.

  Ознаками болю напруги може бути відчуття дискомфорту, стискання в голові, розпирання. Больові відчуття можуть мігрувати в різні частини голови: з скроневої області в тім’яну, потиличну постійно. Частіше голова болить з обох сторін, однак може бути односторонньою.

  Мігрень

  Головная боль на фоне стресса

  Мігрень – це поняття, коли болить голова, частіше з одного боку. При цьому розвивається сильна світлобоязнь, з’являються зорові порушення, втрата чутливості кінцівок або відчуття поколювання в кінцівках і по всьому тілу. При нападі також турбує нудота і блювота.

  Мігрень може виникати після стресу або без видимих причин. Небезпека полягає в тому, що людина тривалий час може не відчувати ознак стресовій ситуації, що погіршує стан людини.

  Приступу може передувати аура, коли перед нападом з’являється слабкість, нездужання, запаморочення, порушення зору. Однак далеко не завжди приступу передує подібний стан.

  Напади можуть бути рідкими, епізодичними, або виникати кілька разів на місяць.

  Гіпертонія

  Головная боль на фоне стресса

  Еластичність судин порушується з віком. Найчастіше проблема тиску (при відсутності вроджених порушень будови судин) виникає після 40 років.

  В іншому випадку на тлі атеросклерозу і після стресу починається підвищення тиску.

  Напад у такому випадку протікає з появи неприємних відчуттів у потилиці, відчуття здавлення в лобової частини голови. Супроводжується стан нудотою, блювотою.

  При різкому підйомі тиску говорять про гіпертонічному кризі. Часті перепади тиску провокують розвиток гострих порушень мозкового кровообігу.

  Лікування

  Головная боль на фоне стресса

  Оскільки стан людини виникає після стресу, то головним напрямком лікування є усунення його наслідків в організмі.

  От методи боротьби зі стресом:

 • Це може бути прийом седативних препаратів. На початковому етапі віддають перевагу легким засобів на основі трав, а потім вже більш складних препаратів.
 • Можна взяти на роботі вихідний або відпустку і присвятити час відпочинку, більше бувати на свіжому повітрі.
 • Теплий солодкий чай на травах з лимоном і медом допоможуть зняти напругу, розслабитися.
 • Необхідно нормалізувати режим сну, приділяти достатню кількість часу.
 • Симптоматична боротьба – це призначення препаратів, які допомагають організму впоратися з стан. Це знеболюючі препарати з групи нестероїдних протизапальних засобів і аналгетиків, судинорозширювальні препарати.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *