Головний біль, нудота, запаморочення — основні причини

Головная боль, тошнота, головокружение — основные причины

Як показує статистика, кожен 3-ій людина на планеті страждає від головних болів, які супроводжуються нудотою. Ну а причини цієї патології можуть бути різноманітними, від хронічного захворювання до серйозної травми. Також в якості супроводжуючих симптомів до головного болю можуть додатися запаморочення, нудота і озноб. Сьогодні ми разом з вами розберемося в причинах їх появи та способами боротьби з ними. Отже, приступимо до більш детального вивчення даної теми.

Зміст

 • 1 Причини
 • 2 Мігрень
 • 3 Пухлина мозку
 • 4 Артеріальна гіпертонія
 • 5 Гайморит
 • 6 Менінгіт
 • 7 Симптоми
 • 8 Діагностика
 • 9 Лікування
 • 10 Профілактика

Причини

Головная боль, тошнота, головокружение — основные причины

Запаморочення, що супроводжується блюванням або нудотою яскраво говорить про те, що у хворого серйозні проблеми з вестибулярним апаратом. Також подібна проблема може бути пов’язана з неправильним функціонуванням нервової системи. Ну а причини можуть бути наступними:

 • Низка стресових ситуацій, перевтома і загальне виснаження організму.
 • Забій або пошкодження або травма іншого роду, з-за яких збільшується внутрішній тиск в голові.
 • Хронічна патологія також, може стати одним із чинників провокування головних болів.
 • Насправді причин може бути незліченна кількість і всіх їх перерахувати в одній статті неможливо, але вище були описані найбільш часті.

  Важливо знати: ну а, що відчуває хворий під час подібних метаморфоз? – напевно запитаєте ви. Відповідь буде досить очевидний. Під час нападу головного болю у хворого створюється відчуття каруселі. Тобто його ніби сильно розкрутили на гойдалки і все перед його очима змішується в одну картину. Також подібний стан характерно загальним нездужанням, слабкістю і ознобом.

  Крім того причиною головних болів, які супроводжуються додатковими симптомами можуть бути різні захворювання, про які ми і поговоримо нижче.

  Мігрень

  Головная боль, тошнота, головокружение — основные причины

  Мігрень – це серйозне захворювання характерне ураження нервової системи організму, а головною його ознакою, як раз і є головний біль, нудота, запаморочення, блювота. Захворювання, може бути як і яскраво вираженим, так і бути в срытой формі лише зрідка проявляючи себе (все залежить від того наскільки було порушено кровообіг). Також дане захворювання викликає у хворого посилену чутливість до гучних звуків і яскравого сонячного світла, так як мігрень досить сильно впливає на нервову систему людини внаслідок чого, крім мігрені в додачу, може гратися таке нервове розлад, як світлобоязнь і психологічний розлад: дратівливість, порушення сну, а також уповільнення деяких мозкових процесів.

  Важливо знати: крім того є ще й хронічна мігрень, яка характерна більш виразними ознаками (нудота і головний біль – це ще квіточки), а також без вжиття необхідних медикаментів турбує хворого на постійній основі, але лікування патологія все ж піддається.

  Пухлина мозку

  Головная боль, тошнота, головокружение — основные причины

  Пухлина мозку — це незвичайне розростання клітин у мозку або в оболонках, що оточують мозок. На сьогоднішній день причина виникнення даної патології сучасній науці так і не відома, а характерна пухлина мозку частою і довго не проходить головним болем, блювотою, нудотою, порушеннями зору і погіршенням роботи розумових процесів. Діагностика даного захворювання процес тривалий і повинен проводиться висококваліфікованим лікарем.

  Важливо знати: при діагностиці пухлини мозку не варто затягувати з лікуванням. У свою чергу лікування патології проходить виключно хірургічним шляхом.

  Артеріальна гіпертонія

  Головная боль, тошнота, головокружение — основные причины

  Артеріальна гіпертонія — це хронічне захворювання, що супроводжується стійким підвищенням артеріального тиску вище допустимих меж (систолічний тиск вище 139 мм рт.ст. або (і) діастолічний тиск вище 89 мм рт.ст.).

  Важливо знати: з-за того, що дане захворювання в своєму арсеналі не має яскраво виражених симптомів, то виявити його з першого разу досить складно і воно діагностується тільки після повного клінічного обстеження. Але, є один нюанс. Виявити його можна, якщо ви страждаєте частими головними болями, які тривають протягом півгодини.

  Чому ж дане захворювання складно виявити? – запитаєте ви. Головна хитрість полягає в тому, що подібні симптоми досить часто зустрічаються при харчових отруєннях, непереносимості окремих лікарських препаратів, цукровому діабеті. Ну а для того, щоб зменшити прояви такого стану і незабаром зовсім від нього позбутися, дуже важливо оперативно та безпомилково визначити причини його появи.

  Гайморит

  Головная боль, тошнота, головокружение — основные причины

  Гайморит – це гостре або хронічне захворювань, що проявляється запаленням пазухи носа з-за чого хворий відчуває дискомфорт, і його мучать головні болі. Головна причина виникнення даного захворювання – це інфекційний процес в дихальних шляхах. Лікування гаймориту комплексне і полягає в прийомі сильнодіючих антибіотиків, які сприяють відтоку вмісту вашої пазухи. Також слід врахувати, що без належного лікування гайморит, може перерости в серйозне захворювання, а саме у менінгіт. Але, найчастіше зустрічається ускладнення у вигляді переходу гаймориту в очну ямку.

  Менінгіт

  Головная боль, тошнота, головокружение — основные причины

  Менінгіт – це інфекційне запальне захворювання, яке характерне запалення мозкових оболонок. Найчастіше причиною виникнення даного захворювання є бактерія. Вона проникає в головний мозок і інфікує здорову оболонку, що в підсумку і призводить до утворення менінгіту. Ну а що стосується лікування, то в першу чергу слід врахувати, що затягувати з ним не варто. Проводиться воно у стаціонарі з прийомом сильнодіючих антибіотиків та антибактеріальних препаратів, які вводяться внутрішньовенно.

  Важливо знати: також нерідкі випадки, коли бактерія, вызывающа захворювання оселяється в дихальних шляхах. У цьому випадку захворювання не небезпечно для людини.

  Симптоми

  Головная боль, тошнота, головокружение — основные причины

  Як бачите, причини запаморочень з супроводжуються проблемами зі здоров’ям досить великі, а що стосується симптомів, то вони виглядають наступним чином:

 • Потемніння в очах або розмита картинка, після нетривалих фізичних навантажень.
 • Несподівані непритомність і неприродне відчуття слабкості.
 • Під час тривалого фокусування на певному об’єкті у хворого може з’явитися пелена перед очима.
 • Незрозуміла нудота, блювання і озноб.
 • Незначна втрата координації і рівноваги під час руху (будь-то звичайна ходьба або біг).
 • Діагностика

  Головная боль, тошнота, головокружение — основные причины

  Отже, вище ми вже з’ясували, які причини виникнення головного болю і запаморочення – різні хвороби, а також була виявлена їх симптоматика. Але, як же відбувається діагностика? Про це зараз і піде мова.

 • Ультразвукове дослідження голови.
 • Дослідження з допомогою аудиографического апарату.
 • Офтальмологічне обстеження. Комп’ютерна і магнітно-резонансна томографія.
 • Рентген черепа необхідний для пояснення загальної картини того чи іншого захворювання.
 • Важливо знати: для отримання точної картини про захворювання необхідно пройти обстеження у невролога, офтальмолога та отоларинголога завдання, якого полягає в тому, щоб з’ясувати працездатність вашої нервової системи, а також вестибулярного апарату.

  Лікування

  Головная боль, тошнота, головокружение — основные причины

  Для усунення підвищеної втомлюваності, загальній слабості, постійних головних болів і системних запаморочень важливо знайти причину патологічного процесу, що викликає ці явища. Перш за все, ефективна терапія заснована на:

 • Раціональне харчування;
 • Застосування лікарських препаратів для зміцнення тонусу кровоносних судин;
 • Заняттях вестибулярної гімнастикою — лікувальною фізкультурою для тренування рівноваги і правильної орієнтації в просторі.
 • При діагностуванні злоякісного утворення, що викликає ці симптоми, необхідно хірургічне втручання. Наявність скроневої епілепсії (локалізація вогнища епілептичного стану припадає на скроневу частку мозку), базилярній мігрені (серйозної неврологічної патології), стволового інсульту (порушення кровообігу в стволовом відділі мозку), бактеріального лабиринтита (бактеріального інфекційного процесу в середньому вусі) застосовують етіологічну терапію.

  Для усунення систематичної запаморочення і сильних головних болів досвідчені фахівці призначають вестибулолітичні засоби:

  • Димен-гидринат;
  • Діазепам;
  • Скополамін;
  • Клона-зепам.

  Нормалізувати сон, знизити тривожність і дратівливість допоможуть лікарські препарати психотропної групи (транквілізатори):

  • Гидозепам;
  • Мебікар;
  • Афабазол.

  Для зняття нападів нудоти і болісної блювоти використовують препарати, що володіють протиблювотну ефектом: Метоклопраміду гідрохлорид, Церукал.

  Профілактика

  Головная боль, тошнота, головокружение — основные причины

  В першу чергу для того, щоб уникнути головного болю, озноб і інших неприємних супроводжуючих факторів (наприклад, нудота) необхідно переглянути свій раціон харчування, зокрема і позбутися від великої кількості кофеїну, якщо ви його вживаєте. Пам’ятайте, добова норма кави в день – не більше 2 кавових чашок.

  Також нудота, запаморочення і болю може бути викликана нитринами, які активно використовуються при виготовленні ковбасних виробів, щоб надати їм апетитний рожевий колір. Мінімальний надлишок цієї речовини викликає в людини головні болі і озноб, а також проявляється невелика нудота.

  Ну а якщо ви любитель сиру, то слід пам’ятати, що в витриманих сортах (наприклад, в пармезані) міститься чимала кількість тираміну і внаслідок його надмірного вживання вам забезпечена блювання, головний біль, озноб.

  Як бачите, правильне харчування – це запорука здорового організму.

  Висновок, короткі висновки і наставні поради

  Отже, сильні головні болі і запаморочення досить часто супроводжує слабкість, нудота, блювота, озноб і інші неприємні симптоми. Щоб лікування цього стану було ефективним, важливо виявити причини, які призвели до його появи. Для цього важливо звернутися до кваліфікованого лікаря, пройти ретельну діагностику і дотримуватися всіх приписів лікаря.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *