Головний біль, озноб ломота в тілі – причини і лікування

Зміст

 • 1 Підвищена температура тіла
 • 2 Інфекційні захворювання
 • 3 Онкологічні захворювання
 • 4 Запалення
 • 5 Ряд інших захворювань

Підвищена температура тіла

Головная боль озноб ломота в теле – причины и лечение

Інші назви: субфебрилітет

Підвищеної вважається температура тіла, яка знаходиться в межах 37-38°С. Вона, зазвичай є сигналом про те, що в тілі щось відбувається (наприклад, організм бореться з якоюсь недугою). Цей симптом характерний для ряду захворювань, таких, як:

 • Застуда.
 • Вірусні захворювання дихальних шляхів.
 • Деякі інфекційні та запальні захворювання.
 • У багатьох випадках субфебрилітет супроводжується іншими симптомами; у такому випадку краще вирішувати проблему шляхом медичного обстеження. Якщо мова йде всього лише про короткочасному стані, немає підстав для паніки зараз і негайного звернення до лікаря.

  Симптоми, що вказують на наявність захворювання:

 • Висока температура, яка зберігається довше, ніж 3 дні.
 • Озноб.
 • Ломота в тілі.
 • М’язова біль.
 • Головний біль.
 • Слабкість у тілі.
 • В той час, як підвищена температура (яку часто супроводжують такі симптоми, як головний біль, м’язовий біль, ломота в тілі і слабкість у тілі, озноб…) знаходить своє відображення в широкому спектрі захворювань, які мають більш тривалий (довше, ніж 3 дні) або легкий перебіг, гарячка вище ніж 38°С вказує на більш серйозне захворювання, як правило, бактеріального походження. У багатьох випадках можливо, що висока температура виникає, як перший симптом захворювання, а в подальшому, якщо хвороба не лікується в достатній мірі, переростає в жарове стан, у важких випадках навіть вище 40°С. В такому випадку, що супроводжують симптоми (головний біль, м’язовий біль, ломота в тілі і слабкість у тілі, озноб…) виявляються максимально, обмежуючи людини в повсякденній діяльності та в більшості випадків приковуючи його до ліжка.

  Інфекційні захворювання

  Головная боль озноб ломота в теле – причины и лечение

  Підвищення температури характерно для різних інфекційних респіраторних захворювань, таких як грип, пневмонія, назофарингіт, тонзиліт, синусит і запалення придаткових пазух носа, туберкульозу, застуди, бронхіту… При різних інфекційних і запальних захворюваннях верхніх або нижніх дихальних шляхів виникає жар поряд з іншими симптомами. Крім таких проявів, як головний і м’язовий біль, ломота і слабкість у тілі, озноб, як правило, починають турбувати і інші симптоми:

 • Кашель.
 • Закладеність носа і нежить.
 • Втома.
 • Загальна слабкість.
 • Деякі з цих проблем, таких, як звичайна застуда, можуть обійтися без лікування у лікаря-терапевта або фахівця в області захворювання легенів, але, якщо симптоми не регресують, головний і м’язовий біль, ломота в тілі, озноб зберігаються протягом більш тривалого періоду (довше, ніж 3 дні) необхідно обстеження. Деякі форми, такі, як туберкульоз або пневмонія, можуть перейти у хронічні і, в цьому випадку, вже є серйозною загрозою для здоров’я людини. Тому, якщо підвищена температура і супроводжується іншими симптомами (головний і м’язовий біль, ломота і слабкість у тілі, озноб), це стан не слід недооцінювати.

  Якщо ж підвищена температура зберігається, наприклад, не 3-4 дні, а більш, ніж півроку, і пов’язана з досить невизначеними симптомами, які найбільш часто представлені втомою, легкої головної, суглобного та м’язового болем (відсутня озноб), це також може свідчити про синдром хронічної втоми. В цьому випадку краще розслабитися і відпочити від напруженої діяльності протягом так довго, як це можливо. Через деякий час ці симптоми поступово вщухнуть.

  Онкологічні захворювання

  Головная боль озноб ломота в теле – причины и лечение

  Дуже часто, підвищення температури відзначається в якості одного з симптомів навіть при раку і онкологічних захворюваннях різного типу, які можуть виникнути в будь-якому місці тіла. Мова йде не про безперервному гарячковому стані, але про період, коли при відсутності зовнішніх причин, температура підвищується, після чого – знову знижується. Зважаючи на це необхідно спостерігати і за іншими симптомами, характерними для тієї чи іншої хвороби, доцільно зробити аналіз крові або визуализационную медичну експертизу.

  Жар є характерним симптомом, наприклад, при рак кістки, крові, відомому, як лейкоз, рак гортані, щитовидної залози, печінки, при пухлинах товстої кишки, порожнини рота, підшлункової залози, шлунка, стравоходу, а також при раку легенів та інших видів пухлин, будь то доброякісних або злоякісних форм.

  Запалення

  Головная боль озноб ломота в теле – причины и лечение

  Гарячкові стани можуть проявитися при інфекційних захворюваннях, наприклад, при епідемічному паротиті, краснухи, інфекційному ендокардиті, кору, правці, нематоди, поліомієліті або інших типових дитячих хворобах, які вражають дітей в дуже молодому віці і в період після народження. В деяких випадках вони також можуть торкнутися дорослих у тому випадку, якщо в дитинстві вони не подолали деякі з поширених інфекційних захворювань, через що не дійшло до створення антитіл.

  Дуже поширеними є гарячкові стани та при запаленнях, наприклад, при запаленні яєчників, молочних залоз, зовнішнього слухового проходу і середнього вуха, а також при запаленні апендикса, матки, сечовивідних шляхів, гортані, нирок, при запаленні міокарда, тобто, серцевого м’яза, перикарда (серцевої мембрани), запаленні товстої кишки, жовчного міхура і, наприклад, при наявності каменів у жовчному міхурі. В цілому, різні запалення в шлунково-кишкової, судинної та репродуктивній системі виявляють підвищенням температури.

  Ряд інших захворювань

  Головная боль озноб ломота в теле – причины и лечение

  Загальновідомо, що при ряді захворювань інфекційної природи, незалежно від типу і розташування, присутній гарячковий стан. До таких хвороб відноситься, наприклад, гонорея, сальмонельоз, гепатит, хвороба Лайма, грибкові інфекції, хламідійні інфекції чи навіть сифіліс.

  Нерідко жар виникає при захворюваннях, які, насамперед, виявляються зовсім іншими симптомами, і цей, лише вторинний ознака, часто відбувається на більш пізній стадії розвитку недуги. Такі хвороби включають артрит, герпес або оперізувальний лишай, хвороба Крона, ентеробіоз, ВІЛ інфекцію та СНІД.

  При тривалій підвищеній температурі необхідно звернутися до лікаря! Він, на основі аналізу крові, сечі чи інших симптомів або тестів, зможе визначити можливу причину спека.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *