Головний біль при оргазмі – причини і лікування

Головная боль при оргазме – причины и лечение

Така проблема зі здоров’ям, як головний біль, знайома майже кожному: це – одна з найбільш поширених причин відвідування лікаря. Головні болі можуть свідчити про наявність загального серйозного захворювання, але і самі по собі представляють для людини особисту психологічну та соціальну навантаження, приводячи до зниження якості життя.

Діагностика головного болю, як правило, не вимагає яких-небудь спеціальних навичок або складних неврологічних досліджень, це – повсякденна робота практиків.

Основою діагностики головного болю, як і більшості інших захворювань, є ретельний анамнез. Але іноді встановлення діагнозу ускладнюється тим фактом, що пацієнт вказує на різні типи болю. У таких випадках доцільно рекомендувати йому ведення щоденника, в якому буде описано характер та тривалість болю, обставини її виникнення і назва використовуваних препаратів.

Попереджувальним знаком є раптова зміна в характері болю у молодих і літніх пацієнтів: у такому випадку доцільно особливо ретельне обстеження.

Більшу частину необхідної інформації, як правило, дає анамнез і фізична експертиза. Зазвичай, рекомендується доповнити дослідження вимірюванням кров’яного тиску і неврологічним обстеженням, в т. ч. офтальмологічним. Дослідження голови і шиї може показати болючість м’язів при пальпації, обмежену рухливість або крепітацію (яка, хоча і вказує на необхідність фізіотерапії, але не обов’язково є причиною головних болів). Інструментальні обстеження (методи візуалізації) голови є слушним тільки в тому випадку, якщо є підозра на наявність основного захворювання; в іншому випадку вони принесуть мало корисної інформації.

Згідно з класифікацією ВООЗ, виділяється 13 основних типів і багатьох інших підтипів головного болю. Але на практиці, частіше всього зустрічаються 5 основних типи:

 • Мігрень.
 • Тензионная.
 • Кластерна.
 • Оргазмическая цефалгия.
 • Біль через передозування ліків.
 • Зміст

  • 1 Мігрень
  • 2 Тензионная цефалгия
  • 3 Кластерна цефалгия
  • 4 Головний біль і сексуальна активність
  • 5 Етіологія – чому виникає сексуальна цефалгия
  • 6 Епідеміологія
  • 7 Лікування
  • 8 Диференціальна діагностика

  Мігрень

  Головная боль при оргазме – причины и лечение

  Мігрень – це поширене захворювання, яке вражає близько 2-15% світового населення і характерно більшою частотою, ніж епілепсії. Частіше зустрічається у людей працездатного віку (від пізнього підліткового віку до 50 років життя), і в 3 рази частіше зачіпає жінок, ніж у чоловіків. За оцінками фахівців, у Європі кожен рік через мігрені близько 100 мільйонів людей пропускають роботу і навчання.

  Тензионная цефалгия

  Головная боль при оргазме – причины и лечение

  Ця недуга уражає менш інтенсивним болем, але вищою частотою (80% усіх недуг), ніж мігрень. Напади зазвичай тривають протягом декількох годин, частота їх змінюється в широких межах. Іноді пацієнти описують біль, як тиск (обруч навколо голови), іноді вона поширюється від шиї. Напад не супроводжується специфічними симптомами, такими, як при мігрені.

  Це захворювання може бути пов’язане зі стресом, функціональними або структурними порушеннями м’язів в області шиї і голови. Різні етіологічні фактори можуть бути об’єднані.

  Кластерна цефалгия

  Головная боль при оргазме – причины и лечение

  Це – дуже неприємне захворювання, що вражає приблизно 1 з 1000 чоловіків і 1 з 6000 жінок, в основному, після 20-річного віку; багато з постраждалих людей є курцями. Це – точно певний тип первинної головного болю, яка проявляється суто однобічно, інтенсивно, з локалізацією навколо очей. Напади зазвичай тривають протягом 6-12 тижнів, і з’являються 1 раз в 1-2 роки.

  Головний біль і сексуальна активність

  Головная боль при оргазме – причины и лечение

  Головний біль і сексуальна активність представляє собою дуже цікаву медичну і психологічну тему. Сильний біль під час статевого акту (сильна тензионная головний біль, від помірного до сильного нападу мігрені) дуже часто є «супутником» оргазму; однак неприємність може виникнути не тільки після статевого акту, але і під час нього.

  Мігрень після статевого акта може стати причиною позашлюбних відносин і навіть розлучення. Перший опис сексуальних головних болів приходять від Гіппократа, який приписував провину за те, чому виникає головний біль під час оргазму, надмірне фізичної активності під час самого акту і різкого її скорочення.

  Термінологія сексуальної головного болю різноманітна. У різних джерелах вона згадується, як:

  • доброякісна біль після статевого акту;
  • коитальная;
  • оргазмическая;
  • доброякісна сексуальна;
  • коитальная цефалгия.

  Проблема може виникнути під час традиційного гетеросексуального статевого акту (під час статевого акту і після нього, під час оргазму), але і при сексуальній активності іншого типу (наприклад, під час мастурбації чоловіків і жінок).

  Чоловіки частіше страждають від цієї недуги, ніж жінки (85%), ймовірно, з-за більш активної фізичної активності під час статевого акту. У цьому контексті цікаво порівняння болю під час або після сексуальних дій з доброякісною цефалгією, що виникає внаслідок фізичної активності. Вчені відзначають, що у людей, що страждають цією проблемою під час або після статевого акту, приблизно у 40% вона виникає і під час надмірної фізичної активності.

  Часто мігрень і інші первинні цефалгії присутні в анамнезі таких пацієнтів.

  Розрізняють 3 види головного болю, яка виникає в контексті з сексуальною активністю:

 • Тупа, що давить, двостороння субокципитальная біль. Проявляється після статевого контакту (росте разом з збудженням, досягає піку при оргазмі). Це – двостороння біль, часто локалізується в потилиці, тупий, без нудоти, блювоти і світлобоязні, легкої та середньої інтенсивності, з відчуттям скорочення шийних м’язів. Причиною, швидше за все, є скорочення краниофациальных м’язів перед оргазмом.
 • Коротка, дуже інтенсивна, «вибухова» цефалгия, локалізована в потиличній частині або за очима, що супроводжує оргазм. Це – найбільш поширений тип сексуальної головного болю. Вона обумовлена збільшенням внутрішньочерепного та артеріального тиску під час оргазму. Хворобливі відчуття, як правило, односторонні, пульсуючі, дуже сильні, супроводжуються нудотою, блювотою, світлобоязню, фонофобией, погіршуються при фізичних навантаженнях.
 • Цефалгия, що виникає із-за низького лікворного тиску. Біль нагадує постпункционную. Це – тип недуги, поки не потрапить до нової класифікації. Згідно останньої класифікації головного болю (2004), ці болі поділяються на 4 групи («Інші первинні типи цефалгії»), які містять і підтипи поділяються на: преоргазмическую цефалгію, оргазмическую цефалгію.
 • Преоргазмическая цефалгия діагностується в тому випадку, коли присутні наступні діагностичні критерії:

 • Тупий біль голови і шиї, пов’язана з почуттям скорочень шийних та/або щелепних м’язів, що виконує критерій.
 • Виникнення проблеми під час сексуальної активності.
 • Відсутність інших причин.
 • Оргазмическая цефалгия діагностується в тому випадку, коли присутні наступні діагностичні критерії:

 • Різкі, раптові, вибухові хворобливі відчуття, які виконують критерій.
 • Виникнення проблеми після сексуального контакту, під час оргазму.
 • Відсутність інших причин.
 • Первинна цефалгия, пов’язана з сексуальною активністю, як правило, доброякісна, але в деяких випадках має місце вторинна головний біль, більш серйозний тип. Найбільш частою причиною прояви недуги під час або після сексуальної активності є субарахноїдальний крововилив. У 3,8-12% пацієнтів з аневризмою, як і у 4,1% – з артеріовенозної мальформацією субарахноїдальний крововилив є результатом сексуальної активності!

  Етіологія – чому виникає сексуальна цефалгия

  Головная боль при оргазме – причины и лечение

  Дуже часті причини сексуальної головного болю пов’язані з соматичними розладами, такими як гіпертонія, ожиріння та низький рівень фізичної культури. Навіть незвичайна ступінь сексуального збудження (тобто коїтус літнього чоловіка з молодою і дуже активною жінкою або, навпаки, дуже активного молодого чоловіка і жінки «занудьгував» у шлюбі) може бути чинником, здатним викликати виникнення такої неприємної проблеми.

  Епідеміологія

  Головная боль при оргазме – причины и лечение

  Расмуссен і Ольсен (1992) визначили поширеність оргазмічних головних болів протягом життя на рівні 1%.

  Лікування

  Головная боль при оргазме – причины и лечение

  Немедикаментозна терапія рекомендує поліпшення фізичного стану, зменшення маси тіла, зміна поз, зниження статевої активності у визначені дні.

  Фармакологічна терапія аналогічна лікування мігрені у гострій фазі. Іноді доцільно профілактичне введення Індометацину (100 мг) протягом 2-х годин до коїтусу або протягом 2 днів до передбачуваного статевого акту 3 рази на день у дозі по 25 мг.

  Диференціальна діагностика

  Головная боль при оргазме – причины и лечение

  Завжди необхідно мати на увазі можливість субарахноїдального кровотечі під час статевого акту і артеріальної дисекції. Клінічна картина субарахноїдального крововиливу відрізняється від доброякісної оргазмической цефалгії великим загальним зміною характеру, частим порушенням свідомості якісного або кількісного типу і швидким проявом менингеального синдрому.

  Дуже важливо КТ обстеження і, можливо, люмбальна пункція.

  У разі артеріальної дисекції біль локалізується переважно в області шиї і поширюється на всю область голови. Біль носить дуже інтенсивний характер, але триває протягом короткого часу.

  При хронічних і часто повторюваних хворобливих відчуттях під час сексуальної активності і, особливо, у разі оргазмической цефалгії, неконтрольованої зазначеними вище превентивними заходами, рекомендується більш детальне вивчення мозкових артерій (МРТ, МР-ангіографія, класична ангіографія).

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *