Головний біль при застуді, грипі та синуситі – як з нею впоратися?

Зміст

 • 1 Застуда – характеристика
 • 2 Симптоми застуди
 • 3 Грип і застуда – як полегшити симптоми?
 • 4 Найкращі методи боротьби із застудою і грипом
 • 5 Як вибрати відповідний лікарський препарат?
 • 6 Коли слід звернутися до лікаря?

Застуда – характеристика

Головная боль при простуде, гриппе и синусите – как с ней справиться?

Застуда також відома, як назофарингіт, ринофарингіт, гострий риніт або нежить. Це – легко розповсюджується респіраторне інфекційне захворювання, яке вражає, в основному, ніс. Симптоми включають кашель, біль у горлі, забитий ніс, підвищується температура тіла. Сильна або помірна головний біль, зазвичай, з’являється після кашлю. Нерідкі випадки, коли сльозяться очі і болить потилиця. Симптоми зазвичай зникають протягом 7-10 днів, але деякі з них можуть тривати до 3 тижнів.

Застуда може виникнути після впливу більше 200 вірусів. Найбільш частою причиною захворювання є інфекція риновірус.

Сильна або помірна головний біль при застуді, що з’являється після кашлю, так само, як забитий ніс або біль у горлі, здатна внести ложку дьогтю в такий прекрасний стан, вагітність, т. к., лікування передбачає обмеження на більшість лікарських препаратів. Зважаючи на це немає можливості швидко вилікувати захворювання.

Вагітність дозволяє жінці препарат Парацетамол в мінімальних дозах, однак, навіть перед його застосуванням необхідна консультація з лікарем!

Симптоми застуди

Головная боль при простуде, гриппе и синусите – как с ней справиться?

Найбільш поширені симптоми застуди:

 • Кашель (часто виникає головний біль при застуді саме після сильного кашлю).
 • Нежить (головний біль при нежиті також не є рідкісним явищем).
 • Закладений ніс.
 • Біль у горлі.
 • Інші симптоми можуть включати:

 • Біль у м’язах (міалгія).
 • Почуття втоми.
 • Головний біль при застуді.
 • Втрата апетиту.
 • Підвищена температура.
 • Сльозяться очі.
 • Біль у горлі виникає приблизно у 40% людей, в той час, як наявність кашлю і м’язового болю характерно для 50% випадків. Висока температура не є звичайною ознакою застуди у дорослих, однак, у немовлят і дітей молодшого віку є поширеним явищем. Кашель і температура у дорослих, як правило, передбачає наявність грипу.

  Грип та застуда – як полегшити симптоми?

  Головная боль при простуде, гриппе и синусите – как с ней справиться?

  Біль у горлі, висока температура, закладений ніс, кашель, м’язовий і суглобовий біль, сльозяться очі… Після появи цих ознак людина стає надовго «виключеним» з нормального режиму.

  Грип та застуда – це захворювання, що відносяться до групи гострих інфекційних хвороб дихальних шляхів. Людина може зустрітися з ними протягом всього року. Лікування засноване на полегшенні прояви симптомів і достатку відпочинку. У переважній кількості випадків людина в стані з грипом і застудою впоратися самостійно, за допомогою відповідних безрецептурних лікарських препаратів.

  Винятком є вагітність, коли немає можливості приймати ліки. Тому, при застуді/грипі слід негайно звернутися до лікаря, який призначить безпечне лікування!

  Найкращі методи боротьби із застудою і грипом

  Головная боль при простуде, гриппе и синусите – как с ней справиться?

  Грип та застуда мають подібні симптоми; при грипі, однак, на відміну від застуди, є більш висока температура тіла (до 40°C) і сильні суглобові і м’язові болі (при цьому забитий ніс не є обов’язковою ознакою).

  Висока температура, жар – регулярно контролюйте температуру тіла, і після її перевищення значення 38°C, використовуйте відповідні препарати для його зниження (винятком, знову ж таки, є вагітність: допускається таблетка Парацетамола і швидке звернення до лікаря!). У підвищенні температури до 38°C немає проблеми, вона є проявом природної самозахисту організму. І навпаки, у випадку, якщо жар близько 39°С триває більше доби, відвідайте лікаря! Пам’ятайте про достатньому споживанні рідини, близько 2 літрів в день.

  Головний біль при застуді, суглобовий та м’язовий біль– на допомогу прийде повноцінний відпочинок, якісний сон, можна прийняти будь-який з безрецептурних знеболюючих препаратів (вагітність передбачає звернення до фахівця!). Ці препарати одночасно, володіють та жарознижувальними властивостями.

  Біль у горлі – ідеальним варіантом є полоскання солоною водою або чайна ложка меду. Можна використовувати спеціальні спреї. При сильному болі в горлі, разом або після зазначений методів можна використовувати болезаспокійливі засоби.

  Закладений ніс – щоб звільнити закладений ніс і полегшити симптоми застуди можна спробувати інгаляції солоної або мінеральну водою, носові краплі або спреї з морською водою.

  Кашель – у разі кашлю слід визначити вид і після цього вибрати лікування. Заспокійливий ліки підходить для сухого (немає мокротиння) подразливого кашлю. Якщо є мокрота, мова йде про мокрому або продуктивному кашлі, і в цьому випадку виберіть відхаркувальний засіб. Ніколи не використовуйте обидва види ліків одночасно (максимум, протягом дня можна використовувати відхаркувальний засіб, а на ніч взяти заспокійливу ліки).

  Як вибрати відповідний лікарський препарат?

  Головная боль при простуде, гриппе и синусите – как с ней справиться?

  Ліки від застуди і грипу повинні бути частиною домашньої аптечки. Таким чином, в ній повинні оселитися:

 • Знеболюючі та жарознижуючі препарати.
 • Сироп від кашлю.
 • Краплі/спрей, звільняють забитий ніс.
 • Спрей для лікування болю в горлі.
 • Добре полегшує симптоми застуди і грипу такий препарат Колдрекс. Крім того, він забезпечить організму необхідний вітамін С.

  Перевага комбінованих препаратів для лікування застуди та грипу полягає в їх практичності. Для того, щоб впоратися з симптомами протягом кількох годин достатньо тільки однієї розчинної таблетки на чашку гарячої води. У разі приймання комбінованого препарату вам не слід турбуватися про взаємодію декількох лікарських препаратів. Поєднання активних інгредієнтів в одному лікарському засобі, безсумнівно, оцінить і ваш гаманець. Слід зазначити, що розчинні комбіновані препарати є лікарськими засобами для внутрішнього використання. Завжди читайте вкладиш-інструкцію.

  Коли слід звернутися до лікаря?

  Головная боль при простуде, гриппе и синусите – как с ней справиться?

  Першим випадком, що передбачає допомогу фахівця, є вагітність.

  У переважній кількості випадків, людське тіло з застудою і грипом справляється протягом приблизно одного тижня. В ослаблених людей або наявності супутнього захворювання можуть виникнути ускладнення, такі, як пневмонія, синусит і т. д., лікування яких вже вимагає медичного втручання. Відвідування лікаря необхідно в тому випадку, якщо стан здоров’я не поліпшується (або навіть погіршується) після 3 днів протікання хвороби, виникає біль в обличчі і в області чола, є розлади дихання або інші тривожні симптоми.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *