Головний біль, що виникає при шийному остеохондрозі і її симптоми

Головная боль, возникающая при шейном остеохондрозе и ее симптомы

Головний біль або цефалгия, як її ще називають, може виникати як самостійне захворювання, але найчастіше він є симптомом якого-небудь захворювання і сигналізувати про наявність якогось збою в організмі. Нерідко, поштовхом до непроходящим головних болів може послужити остеохондроз шийного відділу. Шийний відділ хребта, це місце, через яке проходить безліч кровоносних судин, а також нервових закінчень, саме тому хворобливі відчуття в області шиї можуть відгукуватися в різних частинах тіла. Симптоми остеохондрозу проявляються миттєво, головний біль відносять до основних симптомів. Щоб точно знати, що послужило джерелом, потрібно точно знати, що це за хвороба і які ще симптоми її характеризують.

Зміст

 • 1 Симптоми остеохондрозу
 • 2 Головний біль при остеохондрозі шийного відділу
 • 3 Причини виникнення недуги
 • 4 Лікування
 • 5 Профілактика остеохондрозу
 • 6 Діагностика остеохондрозу

Симптоми остеохондрозу

Головная боль, возникающая при шейном остеохондрозе и ее симптомы

При шийному остеохондрозі відбувається ураження міжхребцевих дисків. Причини, що викликають хворобу можуть бути найрізноманітнішими, але варто виділити найосновніші:

 • недостатня рухливість;
 • порушення постави;
 • підвищені навантаження на тіло;
 • неправильне харчування;
 • генетична схильність;
 • ожиріння.

М’язи шийного відділу хребця дуже слабкі, зайве навантаження на них може стати причиною розвитку недуги. Остеохондроз — досить болісне захворювання, але воно викликає больові відчуття не тільки в шиї. Хоча, основним симптомом захворювання є саме головний біль. Для даної недуги характерно те, що головний біль не проходить після прийому анальгетиків і посилюється при русі. Больовий синдром відчувається в руках і плечах. У той же час, спостерігається погіршення зору, можуть виникати або каламутні темні плями перед очима, а також відчуватися дзвін у вухах.

Характер цефалгії при шийному хондрозі, виражається в гострій біль при повороті голови, напругу шийних м’язів, вона посилюється в ранкові години, особливо після сну.

Головний біль при остеохондрозі шийного відділу

Головная боль, возникающая при шейном остеохондрозе и ее симптомы

Хворобливі відчуття в голові, що виникають з причини остеохондрозу, починають розвиватися більшою мірою, через обмеження хребта артерії кістковими відростками. Характер неприємних відчуттів криється в тупий і давить біль в головний області, при цьому може хворіти тільки одна сторона, діагноз доповнюється онімінням і втратою чутливості в області плеча. Лікувати хворобливі відчуття малоефективно, необхідно викорінювати основну причину – шийний остеохондроз. Всі основні зусилля повинні бути спрямовані на позбавлення від цього захворювання.

Причини виникнення недуги

Головная боль, возникающая при шейном остеохондрозе и ее симптомы

Причин розвитку больових відчуттів при шийному остеохондрозі предостатньо, але найбільш поширеними є спазми м’язів і обмеження хребетних артерій.

Спазмом м’язів організм реагує на гостру біль, яка розвиває свою активність в шийному відділі хребта. Таким чином, організм намагається захистити уражені тканини і захистити їх від болю, тому він обмежує руху, підвищуючи рівень напруги м’язових тканин. В результаті чого, біль переноситься на іншу ділянку і відбивається в різних частинах тіла, а саме – в скроневій головної частини, а також тім’яної і потиличної.

Обмеження хребетних артерій, в результаті якого відбувається порушення кровообігу судин головного мозку і збої тиску. Все це призводить до неприємних відчуттів в області голови та шиї. Джерелом болю є шия, далі біль починає поступове поширення у скроневу і тім’яної відділи. Може відзначатися скутість і болючість під час повороту голови.

Лікування

Головная боль, возникающая при шейном остеохондрозе и ее симптомы

Зменшити цефалгію можна за допомогою комплексу анальгетиків і спазмалитиков. Аспірин і диклофенак знизить м’язову напругу в районі шиї. Але варто мати на увазі, що даний комплекс лікарських препаратів не лікує хворобу, а лише тимчасово полегшує загальний стан і знижує симптоми. Щоб позбутися від хворобливих відчуттів назавжди, потрібно лікувати саме остеохондроз.

До основних терапевтичних методів в даному випадку відносять:

 • фізіотерапію;
 • лікувальну фізкультуру;
 • масаж;
 • комплекс вітамінів.

До фізіотерапевтичним процедурам відносять електрофорез та магнітотерапію. Електрофорез покращує кровообіг і знижує м’язову напругу. Магнітотерапія має болезаспокійливий і протизапальний характер лікування, знижує симптоми захворювання.

Систематичні фізичні вправи сприяють лікуванню від недуги, але їх потрібно виконувати з великою обережністю. Оскільки, при неправильному підборі комплексу фізичних вправ можна завдати значної шкоди організму і тільки погіршити перебіг хвороби.

Протистояти захворюванню допоможе комплекс вітамінів, особливо корисні вітаміни груп А, В, С і D. Також корисні мікроелементи, особливо кальцій, марганець, фосфор, магній.

Профілактика остеохондрозу

Головная боль, возникающая при шейном остеохондрозе и ее симптомы

Остеохондроз – досить поширене захворювання, зазвичай воно виникає у людей, що переступили 30-річний віковий рубіж. Але в даний час захворювання значно «помолодшав», багато молодих людей мають цей неприємний діагноз. У зв’язку з цим, доцільно заздалегідь застосовувати профілактичні заходи. Краще їх дотримуватися, починаючи з дитячого віку.

Основна профілактична міра полягає у виробленні правильної постави, стежити, щоб хребет був завжди прямим.

Якщо робота передбачає тривале знаходження в сидячому положенні, необхідно регулярно знімати напругу з хребта. Для цього треба періодично влаштовувати фізичні розвантаження і робити вправи, спрямовані на зняття важкості з хребта.

Ні в якому разі не можна ривком піднімати важкі предмети, носити ношу перед собою.

Для сну потрібно вибирати тверді поверхні, правильно підбирати матраци і подушки.

Плавання дуже корисне, як в профілактичних, так і в терапевтичних цілях при шийному хондрозі. Плавальні рухи значно знижують тонус м’язів і благотворно впливають на загальний стан хребта.

Остеохондроз більшою мірою виникає внаслідок тривалого знаходження в сидячій позі і надмірних навантажень на хребет. Якщо стежити за своїм здоров’ям, можна не допустити та попередити розвиток цієї недуги. У разі, коли виникли перші симптоми недуги, важливо своєчасно почати лікування.

Діагностика остеохондрозу

Головная боль, возникающая при шейном остеохондрозе и ее симптомы

Щоб встановити точну причину виникнення головних болів, потрібно провести діагностичні заходи на уточнення джерела основного захворювання, що викликав подібні симптоми. До основним діагностичним методам в даному випадку відносять рентгенологічне дослідження, комп’ютерну томографію та магниторезонансную терапію.

Рентгенологічні дослідження дозволяють діагностувати кожен відділ хребта, а саме, шийну його частина. Характер захворювання в даному випадку буде виражатися в будь-якій патології руху окремих хребців, можливе їх усунення, наявності сольових відкладень, звуження міжхребцевих щілин, наявність різного роду ущільнень.

За допомогою комп’ютерної томографії роблять окремі знімки кожного позвонкового сегмента, докладно вивчаються судини і м’які тканини. Дане дослідження дозволить визначити наявність утиску нервових тканин, розриви міжхребцевих контурів, нестабільність хребців.

І, нарешті, магніторезонансна терапія. Характер цього дослідження полягає в більш ретельної діагностики шийного позвонкового відділу з застосуванням електромагнітних хвиль. В даному випадку виходить дуже точна картина захворювання. Такий метод дозволяє вивчити в найдрібніших подробицях всі судини, нервові відростки, міжхребцеві диски при шийному хонрозе.

Для того щоб вести ефективну боротьбу із захворюванням, необхідно звернутися до лікаря або невролога. Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *