Головний біль в області потилиці – причина проблеми і лікування

Головная боль в области затылка – причина проблемы и лечение

Хвороба, симптом або виправдання? Головний біль може приховувати в собі різні причини: просту втому, грип, травми, пухлини… Тому, мова йде, як про хвороби, так і про симптом, що супроводжує основне захворювання.

Головний біль – явище широко поширене. Її причини, перебіг, лікування та профілактика оповиті безліччю напівправди або повністю непідтверджених міфів. Тим не менш, біль болю – ворожнечу. Кожне її прояв має свої особливості, які характерні для однієї людини, і не проявляються в іншого. Вона може локалізувати в потиличній частині, області чола або скронь; головні болі можуть бути сильні, помірні, слабкі…

Зміст

 • 1 Що, власне, болить?
 • 2 Пройде кожен приступ головного болю без медичної допомоги?
 • 3 Попереджувальні знаки
 • 4 Які найбільш часті причини головного болю?
 • 5 Що означає – головний біль від хребта?
 • 6 Мігрень – не тільки жіноче виправдання?
 • 7 Головний біль і діти
 • 8 Може чашка кави полегшити головний біль?
 • 9 Є головний біль результатом неправильного способу життя?

Що, власне, болить?

Головная боль в области затылка – причина проблемы и лечение

Мозок сам по собі, не болить. Неприємні хворобливі відчуття, найчастіше, викликані роздратуванням нервів, які супроводжують кровоносні судини усередині черепа. Це означає, що головний біль є проявів роздратування нервово-судинних пучків, розташованих на лицьовій області (хворобливі відчуття в області чола), у пазухах носа (в скронях) або шийного відділу хребта (в потиличній частині).

Пройде кожен приступ головного болю без медичної допомоги?

Головная боль в области затылка – причина проблемы и лечение

Якщо у людини болить голова, один раз на рік, особливо, після бурхливих вечірок перед оплатою податків, то немає ніяких причин для занепокоєння. Однак, якщо напади носять рецидивний характер, особливо, зважаючи на зростання їх інтенсивності, мова може йти про симптом фактичного захворювання. Крім внутрішньочерепних пухлин, наслідків черепно-мозкової травми, хронічного запалення, захворювань шийного відділу хребта, головний біль може супроводжувати і інші системні захворювання – наприклад, високий кров’яний тиск, анемію, інтоксикацію (навіть нікотином і окисом вуглецю).

Попереджувальні знаки

Головная боль в области затылка – причина проблемы и лечение

Абсолютної командою до термінового звернення за професійною допомогою є ситуації, коли раптовий головний біль супроводжується наступними ознаками:

 • Висока температура.
 • Блювота.
 • Кровотеча.
 • Погіршення або втрата свідомості або судоми.
 • Порушення зору або мовлення.
 • Поява хворобливих відчуттів після черепно-мозкової травми.
 • Які найбільш часті причини головного болю?

  Головная боль в области затылка – причина проблемы и лечение

  Ймовірно, мова йде про тензионной головного болю. Вона – тупа, локалізується на скронях, в області чола, потиличної області і тімені. Не відриває людину від нормального життя, але є неприємним явищем; тривати від 10 хвилин до декількох днів. В її виникненні значну роль відіграє психіка: внутрішнє напруження, втома, неспокій – фактори, що призводять до збільшення напруги м’язів в області потилиці.

  Лікування грунтується на прийомі легких анальгетиків – Аспірину або Цитрамону. Рецидиви хвороби цього типу краще спробувати запобігти гарну послугу в цьому випадку може надати психотерапія, аутогенне тренування, методи релаксації. Часто корисні режимні заходи: більше відпочинку, помірні заняття спортом, зменшення кількості нікотину, кофеїну та алкоголю.

  Що означає – головний біль від хребта?

  Головная боль в области затылка – причина проблемы и лечение

  Можливо, причина полягає в цервикокраниальном синдромі, тобто, патологічних змінах шийних хребців, які дратують навколишні структури – м’язи, нерви і кровоносні судини в їх околицях. У м’язах відбуваються контрактури (спазми), що призводять до подальшого подразнення і, можливо пригнічення судинних нервів. Біль, зазвичай, тупа, локалізується в потиличній частині, що іноді проявляється в області чола, часто супроводжується запамороченням, порушенням концентрації уваги, нудотою і блювотою.

  Причини можуть полягати у неправильній моделі руху, такий, як погана постава при сидінні за комп’ютером, неправильне положення під час сну, що приводить до напруги м’язів в області потилиці і т. д.

  Лікування спрямоване, насамперед, на полегшення м’язових спазмів вздовж хребта. Тим не менш, необхідно усунути причини недуги і навчити пацієнта тримати правильну поставу. Інколи головні болі в ділянці потилиці і лобу допомагає корекція висоти робочого столу або заміна ліжка. Велику м’яку подушку краще замінити меншою, яка найбільше підтримує шию.

  Мігрень – не тільки жіноче виправдання?

  Головная боль в области затылка – причина проблемы и лечение

  Мігрень визначається, як рецидивуюча головний біль, яка носить різкий, пульсуючий характер і локалізується, в основному, в області чола, скронь, часто проявляється на одній стороні голови. Супроводжується загальним нездужанням, нудотою і блювотою, світлобоязню і дратівливістю. Приступу передують продромальні симптоми – зміна настрою, позіхання, нудота, дратівливість, підвищення/зниження апетиту, порушення зору або «спалахи» перед очима (в даному випадку мова йде про мігрені з аурою).

  Виникнення хвороби залежить від генетичних факторів і впливу зовнішнього середовища. Мігрень, як правило, передається з покоління в покоління. Напади можуть бути викликані багатьма факторами. На деякі з них людина може вплинути на інші – ні. Провокаційним моментом найбільш часто є стрес, гормональні зміни під час менструального циклу, неправильний спосіб життя, атмосферні зміни, вживання в їжу деяких продуктів харчування (зрілі сири, деякі види червоного вина, глутамат, апельсини) та ін.

  Перед початком лікування необхідно виключити інші захворювання або інший тип болю. При лікуванні гострого нападу застосовуються спеціальні противомигренозные препарати. Медикаментозна профілактика нападів мігрені розглядається в тому випадку, якщо напади виникають частіше, ніж в 3-4 рази на місяць, а їх тривалість становить більше 24 годин. Мета полягає в зменшенні частоту виникнення проблеми, принаймні, наполовину.

  Дуже популярна в профілактиці акупунктура, яка може зменшити кількість, інтенсивність і тривалість окремих нападів, призводить до зниження споживання анальгетиків. Невід’ємною частиною терапії є також режимні заходи. Мета полягає у виключенні пускового механізму недуги (деяких продуктів харчування, дотримання режиму сну, відмова від надмірного розумового напруження).

  Головний біль і діти

  Головная боль в области затылка – причина проблемы и лечение

  Голова може боліти в будь-якому віці, навіть у немовлят. Навіть діти, приблизно, 10-річного віку знайомі з такою недугою, як класична мігрень, включаючи ауру і інші її симптоми. Іноді, однак, виникає атипова мігрень, при якій присутні болі в животі (абдомінальна), проблеми із зором (офтальмологічна мігрень, характерна локалізацією болю за очима і в області чола), труднощі з промовою.

  Головний біль у дітей (як і у дорослих) може бути симптомом гострого синуситу, захворювань очей (в обох випадках хворобливі відчуття концентруються переважно в області чола) око, починається менінгіту або наслідком травми. Тому скарги дітей слід приймати всерйоз і приділяти увагу таким ознакам, як підвищена температура або поколювання в вусі.

  Може чашка кави полегшити головний біль?

  Головная боль в области затылка – причина проблемы и лечение

  Якщо це – друга чашка в день, то, цілком можливо, що біль вщухне. Особливо, коли для того, щоб приготувати чашку кави, ви пройдетеся по довгому коридору, що веде через зимовий сад, або до сусіднього офісу, де сидить ваша подруга, з якою приємно поговорити. Кофеїн у поєднанні з несвідомої релаксацією може бути хорошим засобом при що починається головний біль, включаючи мігрень (поряд з аспірином). Але, на жаль, якщо мова йде про 8-ї чашці, випитої в 2 ковтки і доповненої жадібними затяжками з сигарети, то це – найкращий спосіб «зафіксувати» головний біль. Відносини кофеїну до головного болю є дивним і часто суперечливим. Голова болить, коли людина п’є багато кави. Одночасно наступає збудження, неспокій, біль у животі, прискорене серцебиття. Подібні симптоми виникають при абстинентному синдромі у людей при спробі виключити споживання кофеїну. Так що, краще дотримуватися відомого правила – все в міру.

  Є головний біль результатом неправильного способу життя?

  Головная боль в области затылка – причина проблемы и лечение

  Як правило, немає. За винятком похмілля або «згорання» на роботі. Є люди, які ретельно дбають про правильне харчування, дотримуються денного раціону, і все ж, увечері лягають в ліжко з відчуттям, що їх голова вибухне. А є люди, які не дбають ні про що. Вони весело проводять час і живуть цілком щасливо нездорово – і без головних болів. У чому причина? Надмірно дбайливі і відповідальні люди, як правило, схильні до тривожних психічних реакцій, які приводять до збільшення м’язового напруги в осьовому скелеті (хребті і голові), м’язах, пригнічення кровоносних судин і нервів, провідних в череп. Через деякий час це може призвести до в’яжучим головних болів. Наприклад, турботливий чоловік при отриманні відповідального завдання, яке вимагатиме понаднормової роботи, в буквальному сенсі, зціплює зуби (збільшує напругу м’язів), робить роботу і в якості «винагороди» отримує головний біль. Людина з більш легкими поглядами постарається прийти до альтернативного розумному рішенню і терміну. Біль зірвана в зародку!

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *