Головний біль в потилиці і очах – що робити?

Зміст

  • 1 Головний біль і її види
  • 2 У вас болить потилиця, область очей або скроні? Можливо, виною тому погода або температура повітря у вашій квартирі
  • 3 Вплив температури
  • 4 Вплив тиску
  • 5 Вплив якості повітря
  • 6 Вода і вентиляція – кращі ліки
  • 7 Спробуйте йогічний дихання

Головний біль і її види

Головная боль в затылке и глазах – что делать?

Тензионная головний біль (близько 90%) – це сильна, тупа і часто возвращающаяся біль, яка тисне на голову і, як правило, викликана надмірним нервово-психічним напругою, стресом і перевтомою. Внутрішні напруги призводить до збільшення м’язового напруги шиї та обличчя, викликаючи біль, яка проявляється, переважно, в потилиці (іноді болить в області скроні або обох скронь, віддає в око або обидва ока, часто тисне в оці).

Мігрень – найвідоміша головний біль, причина якої досі не повністю з’ясований. Крім спадковості також важливу роль відіграє цілий ряд факторів, таких як стрес, яскраве світло, коливання рівнів гормонів та інші, здатні викликати напад. Пульсуючий біль, зазвичай, виникає на одній стороні голови (болить або тисне в області скроні, може віддавати в правий/лівий очей або обидва ока), іноді болить в потилиці. Напад може тривати 4-72 годин і супроводжуватися порушеннями зору, нудотою і блювотою.

Кластерна головний біль – цей тип, як правило, характеризується дуже інтенсивним і раптовим нападом, який може бути настільки болісним, що людина буквально б’ється головою об стіну. Болить, переважно, в області скроні, ока або обох очей, рідше віддає в потилицю. Хворобливі відчуття – різкі і пульсуючі. Напад може виявлятися декілька разів протягом 1 місяця, після чого протягом декількох місяців вщухає.

У вас болить потилиця, область очей або скроні? Можливо, виною тому погода або температура повітря у вашій квартирі

Головная боль в затылке и глазах – что делать?

Підозри про те, що погодні умови можуть стати причиною головного болю (болить в потилиці, області скроні або обох скронь, ока або обох очей), вчені висловлюють вже протягом тривалого часу, але останнім часом їм вдалося довести цю взаємозв’язок. Крім алкоголю, стресу або їжі, головний біль може виникнути і з-за погодних умов. Вчені з Гарвардського університету в Бостоні досліджували вплив погоди на людей протягом 7 років, дослідивши більше 7000 респондентів. Крім температури і тиску повітря вони також зосередили увагу на його якість у зв’язку з виснаженням озонового шару, забрудненням навколишнього середовища.

Вплив температури

Головная боль в затылке и глазах – что делать?

Тіло середньостатистичного людини відчуває себе комфортно при температурі до 22ºC. Коли показання ртутного стовпчика піднімається вище, ми починаємо відчувати себе втомленими і, крім того, може виникнути головний біль. Тому температура повітря, складова 22ºC є оптимальною температурою для житлового приміщення. У такому випадку організм людини не потребує охолодження або обігріву. Будь-яке підвищення температури -5 C, згідно з даними опитування, збільшує частоту головних болів до 7,5%. Якщо мова йде про більш низьких температурах, приємними для тіла є показники до 15ºC. Якщо температура опускається нижче, організм переходить в режим, коли намагається виробляти тепло, внаслідок чого доходить до його виснаження і, отже, необхідності збільшити дозу сну і їжі.

Вплив тиску

Головная боль в затылке и глазах – что делать?

Незважаючи на те, що вченим не вдалося зареєструвати конкретні значення, відповідно до їх словами, чим нижче тиск, тим більше ймовірність головних болів, які локалізуються в потилиці, області очей, скроні (або обох скронь). Тим не менш, будь-який вплив тиску в організмі людини проявляється через 1-3 дні, на відміну від впливу температури, яка дає про себе знати після кількох годин. Ці дані вченим вдалося зареєструвати за допомогою записів погоди протягом декількох днів до і після виникнення головних болів згаданих респондентів.

Вплив якості повітря

Головная боль в затылке и глазах – что делать?

До недавнього часу вважалося, що повітря (вірніше, його якість) може принести дискомфорт тільки тим людям, які страждають від мігрені. Але дослідження показали, що внаслідок впливу неякісного повітря головні болі виникають у людей, які в звичайних умовах не мають до них схильності. Пил і запах у повітрі діють, приблизно, протягом декількох годин. Головні болі, що виникли внаслідок цього впливу, можуть зберігатися протягом декількох днів і, з часом перерости в хронічні. Тому поступово інтервал між перебуванням в забрудненому повітрі та виникненням головного болю зменшується.

Вода і вентиляція – кращі ліки

Головная боль в затылке и глазах – что делать?

Перед тим, як закликати на допомогу «рятівну хімію», спробуйте спробувати боротися з болем за допомогою сили природи. Занадто тепле повітря і низький тиск повітря може бути нейтралізовано шляхом регулярного і достатнього питного режиму. Фахівці радять бути на один крок попереду виникає головного болю, і вже до весни навчитися випивати 1-2 склянки щогодини. Таким чином, ви зможете повністю запобігти неприємну біль.

Якщо ви не можете уникнути забрудненого повітря, постарайтеся перебування у шкідливому середовищі чергувати з перебуванням на свіжому повітрі. Наприклад, якщо ви працюєте в задимлених приміщеннях, робіть перерву кожні 2 години.

Спробуйте йогічний дихання

Головная боль в затылке и глазах – что делать?

Повне йогічний дихання починається глибоким вдихом у нижній частині живота, триває одним подихом в легені і груди, і завершується в центрі ключиці. На видиху це – протилежний процес: слід поступово видихати зверху вниз, останній вихід виходить з живота. Повністю сконцентруйтеся на диханні, розслабте все тіло і спробуйте відключити» розум.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *