Головний біль в потилиці і слабкість

Головная боль в затылке и слабость

Іноді люди відчувають сильні і регулярні болі в потилиці. У різних людей потилицю теж болить по-різному. Іноді біль буває різка і гостра, а іноді тупий і здається, ніби потилицю розпирає зсередини. Чинників, з-за яких болить потилиця або лоб досить багато.

Потилицю або лоб часто болить після тренування і взагалі після будь-яких фізичних переутруждений. Найчастіше причиною, через яку болить лоб або потилицю може стати постійний стрес. З’являється слабкість і втому в організмі. Також іноді віддає в плечі.

Якщо голова потилицю і лоб болять вже довго, наприклад, рік, болить скронева кістка, кісточка в задній частині голови, часта слабкість, важко робити тренування і з’являється погане самопочуття після неї, то швидше за все причинами можуть бути захворювання або неправильне розташування черепних сполук, неправильний прикус, хвороби шиї (остеохондроз, грижа), гіпертонія, тривала мігрені, спазм судин в області потилиці та інше.

Зазвичай, якщо болить лоб і потилицю, то це все-таки пов’язано з шийним відділом або травмою головного мозку. Якщо з’являється слабкість і болить лоб, віддає в потилицю, болять кістки голови з-за пройшла травми головного мозку, то слід негайно звернутися до фахівця, так як це може спричинити тяжкі ускладнення.

Якщо ж болить якась кісточка в голові, болить лоб і потилицю, важко робити тренування, і після них все стає гірше, то це пов’язано із захворюванням судин в шийної області. Такі болі виникають через малорухливого способу життя, неправильної постави, захворювань кістки в шиї.

Зміст

  • 1 Шийний остеохондроз
  • 2 Шийний спондильоз
  • 3 Гіпертонія
  • 4 Шийний міозит
  • 5 Миогелоз шийного відділу хребта
  • 6 Професійні болю
  • 7 Підвищений внутрішньочерепний тиск
  • 8 Порушення прикусу
  • 9 Що слід робити в першу чергу?
  • 10 Народна медицина

Шийний остеохондроз

Головная боль в затылке и слабость

При цій хворобі відбувається зміщення хребців, після чого з’являється шийна і головний біль, болить лоб і часто потилицю. Іноді протікає разом з нудотою, погіршенням зору, паморочиться голова, після чого також порушується координація рухів. Можуть з’являтися «мушки» перед очима. Після тренування починає боліти голова, втрачається здатність рухатися. Часто при цій хворобі з’являється мігрень, болить скронева кістка.

Шийний спондильоз

Головная боль в затылке и слабость

Хвороба проявляється як нарости на кістки хребта, які заважають рухатися. При цьому з’являються регулярні болі в голові. Після будь-яких рухів біль стає тільки гостріше. З’являється недосип із-за болів під час сну.

Гіпертонія

Головная боль в затылке и слабость

Хвороба, при якій підвищується артеріальний тиск. Протікає разом з частими і сильними головними болями в районі потилиці. Майже завжди з’являється нудота, втома, паморочиться голова, висока частота серцебиття.

Шийний міозит

Головная боль в затылке и слабость

Ця хвороба часто з’являється на тлі простуди, а також травм. Може виникнути із-за довгого незручного положення. Після тряси або рухи головою болить потилиця або лоб. Часто біль віддає у спину, груди. Часто біль з одного боку голови сильніше, ніж з іншого.

Миогелоз шийного відділу хребта

Головная боль в затылке и слабость

Хвороба, при якій з’являються потовщення в шийному відділі, після чого і виникають головні болі і запаморочення після чи під час тренування. Також нерідко стає причиною болю стає невралгія шийних нервів. Болі проявляються напади і віддаються в обличчя, вуха, шию і спину. Біль При рухах тільки посилюється. Біль має різкий і гострий характер прояву.

Судинні болі, які з’являються з-за запалень судин. З’являється різка біль в області потилиці, болить лоб, особливо сильно проявляються під час будь-яких рухів. Менш сильними стають, якщо прийняти лежаче положення. Після тренування біль стає сильна і яскраво виражена, так як пов’язаний зі спазмом судин. Іноді з’являються мурашки по всьому тілу.

Професійні болю

Головная боль в затылке и слабость

Найчастіше з’являються у тих, хто веде малорухливий спосіб життя з-за якої-небудь спеціалізації. Наприклад, якщо людина працює в офісі або водить машину. Вони завжди знаходяться у сидячому положенні, тому можуть виникати болі.

Підвищений внутрішньочерепний тиск

Головная боль в затылке и слабость

Біль з’являється у потилиці, починає боліти лоб інші головні кістки, відчуття стискання в голові, важкість тіла, з’являється нудота. Може супроводжуватися болем, тобто непереносимістю світла і звуку.

Порушення прикусу

Головная боль в затылке и слабость

З-за, здавалося б, незначної хвороби можуть розвиватися більш важкі наслідки. З’являється різка і постійний біль в області потилиці, стає сильнішим до більш пізнього часу доби. Порушується сон, може тривати кілька днів.

Що слід робити в першу чергу?

Головная боль в затылке и слабость

Спочатку потрібно припинити на час робити важкі тренування, якщо після них знову болить лоб і потилицю. Також якщо болять кістки, то потрібно проводити спеціальні фізіотерапії. Виключити стрес і агресію, тобто для початку навести порядок в собі. Шкідливі звички теж можуть бути причиною, з-за чого болить лоб або потилицю. Особливо, якщо болі тривають цілий рік, то варто приділити пильну увагу своєму способу життя. Виключити тютюн і алкоголь. Не робити занадто складні тренування.

Ще однією причиною, по якій може хворіти лоб і потилицю, а також кістки – брак певних вітамінів у людському організмі. Це може бути із-за нестачі йоду або магнію і взагалі багатьох інших речовин, які організм не може сам виробляти. У такому разі потрібно одержати консультацію професіонала і чітко її виконувати.

Щоб можна було призначити грамотне лікування при сильних болях в потилиці і лобу, потрібно спочатку зрозуміти її причини. Робити це потрібно так: пацієнт повинен пройти повне обстеження у всіх спеціалістів від невролога до стоматолога, зробити рентгенный знімок шийного відділу хребта. Насправді лікуванням головних болів займається далеко не вузьке коло фахівців, ці можуть займатися майже всі відомі лікарі. Це залежить від причини болю, яку потрібно було з’ясувати на етапі діагностики. Наприклад, найчастіше цим займається мануальний терапевт, масажист, дуже важливі фізіотерапії, які теж проводять кваліфіковані лікарі. Особливо якщо біль викликаний такими захворюваннями як остеохондроз або професійні фактори, то дуже добре може допомогти масаж. Але при високому внутрішньочерепному або артеріальному тиску масаж категорично протипоказаний, оскільки викличе погіршення, болю тільки посиляться. Найкраще рішення від практично будь-якої головного болю – правильна фізіотерапія. При остеохондрозі і миогелозе часто роблять ультразвукові, магнітні фізіотерапії, також поширений електрофорез. А в разі порушення прикусу допомогу може надати тільки хороший стоматолог, так що не варто затягувати з лікуванням.

Народна медицина

Головная боль в затылке и слабость

Як завжди є і альтернативи лікування в лікарні для тих, хто більше полюбляє народну медицину. Від головного болю в області чола і потилиці може допомогти постійне проведення провітрювання в приміщенні, також потрібно зволожувати повітря за допомогою особливих приладів, для підтримки нормального рівня вологості в повітрі. Допомогти може накладення компресу на голову і більше вживання рідини всередину. Робити компрес можна з капустяного листя, який перед накладенням потрібно пром’яти, щоб він став м’яким. Компрес можна робити також з покришеної цибулі і розтертого хрону, корисно частіше пити гарячий міцний чай з ромашки або липи. Також можна вживати шавлію, м’яту і мелісу. Звичайно, потрібно абсолютно виключити або хоча б на час хвороби звести до мінімуму вживання алкогольної та тютюнової продукції. Шкідливі речовини тільки посилять біль і погіршать становище. Якщо мучить професійне захворювання, то потрібно просто облаштувати своє місце максимально зручно. Краще придбати ортопедичну продукцію. На ортопедичній подушці сон людини буде помітно поліпшено, якщо була безсоння. Під час сну на такий подушці всі м’язи розслабляються і відпочивають.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *