Головний біль в районі очей, лоба та інших областях

Головная боль в районе глаз, лба и других областях

Ця загальна проблема є не тільки однією з типових відмовок дам, відкидають спроби сексуального контакту, але найбільш поширеною проблемою зі здоров’ям в цілому. У свій час головний біль осягає 9 з 10 чоловік. Чому вона виникає, і коли слід звернутися до лікаря?

Зміст

 • 1 Чому виникає головний біль? Винуватців – безліч
 • 2 Попереджувальні сигнали
 • 3 Найбільш частий недуг
 • 4 Комп’ютери, очі і головний біль
 • 5 Вечірка пройшла успішно, але наслідки…
 • 6 Голова «тріщить». Чому?
 • 7 Знеболюючі ліки
 • 8 Допоможіть собі масажем
 • 9 Головні болі і діти
 • 10 «Звичайна» головний біль або мігрень?
 • 11 Діти і мігрень
 • 12 Кластерна головний біль
 • 13 Головний біль «від хребта»

Чому виникає головний біль? Винуватців – безліч

Головная боль в районе глаз, лба и других областях

Широкий термін «головний біль» визначає біль в області голови (в районі очей, скронь, чола, потилиці) і шиї. Вона може бути симптомом багатьох різних патологічних станів. Сама мозкова тканина не передає сигнали болю, тому що не має больових рецепторів. Неприємне відчуття викликається роздратуванням відчувають біль органів в безпосередній близькості від головного мозку, тканини окістя на поверхні черепа, в оточуючих м’язах, нервах, кровоносних судинах і т. п.

Попереджувальні сигнали

Головная боль в районе глаз, лба и других областях

Є понад 200 видів цієї недуги. Вони викликані цілим рядом причин – від банальних до дуже серйозним. Розрізняють первинні головні болі (мігрень і тензионная головний біль) і вторинні, коли проблема є проявом іншого, часто серйозного захворювання.

Напади можуть викликати очі, ніс та вуха, вірніше, захворювання цих органів.

Небезпечне стан, що викликає болючі відчуття, допомагає визначити наявність таких попереджувальних знаків:

 • Новий початок головного болю у людей старше 50 років.
 • Проблеми, які розвинулися протягом декількох хвилин.
 • Нездатність рухати кінцівками або присутність інших неврологічних розладів.
 • Сплутаність свідомості.
 • Порушення сну з-за інтенсивного головного болю.
 • Біль, яка змінюється з положенням тіла або кашлем.
 • Порушення зору або зміна поля зору (можуть бути вражені очі).
 • Жар.
 • У наведених вище випадках слід негайно звернутися до лікаря!

  Найбільш частий недуг

  Головная боль в районе глаз, лба и других областях

  Найбільш поширеним типом головного болю вважається тензионная головний біль, з якою рано чи пізно стикається кожна. Це – тупе тиск у голові, особливо, в районі скронь, яке не дозволяє людині ні на чому зосередитися. Біль може поширюватися на область лоба та очей. Недуга викликає напруженість, будь то психічна або м’язова, зачіпає переважно м’язи плечей і шиї. Типовим прикладом є пересування на великі відстані, яке поєднує в собі необхідність тривалої концентрації, довгі години в незмінному положенні і напруження очей.

  Комп’ютери, очі і головний біль

  Головная боль в районе глаз, лба и других областях

  Миготливі екрани перших комп’ютерів, насправді, викликали головні болі. Сьогодні це актуально з огляду на те, що монітор налаштований належним чином, і не страждають очі. За виникнення проблем, швидше, несуть відповідальність робочі умови – непридатне облаштоване робоче місце, дуже слабкий або, навпаки, яскраве освітлення (несприятливо впливає на очі), кондиціонер тощо.

  Головний біль може викликати недолік рідини або низький рівень цукру в крові – намагайтеся більше пити і не пропускайте прийоми їжі.

  Вечірка пройшла успішно, але наслідки…

  Головная боль в районе глаз, лба и других областях

  Лише деякі люди в своєму житті відчували похмілля… Може бути, ви навіть спробували застосувати на практиці один з «гарантованих» рецептів, як від нього позбутися. При похмілля найкращими ліками є вода, створює втрачену рідину.

  Терапевти рекомендують на наступний день пити чай з м’яти, кропиви, ромашки, деревію для заспокоєння шлунка та печінки. Один з кращих способів запобігти похмілля – не споживати алкоголь на порожній шлунок і пити достатньо води заздалегідь (0,5 л).

  Похмілля проявляється сильним головним болем, що локалізується переважно в районі очей, скронь і чола.

  Голова «тріщить». Чому?

  Головная боль в районе глаз, лба и других областях

  Ви відчуваєте втому, у вас закладений ніс, а голова пульсує, як барабан? Тиск в районі лоба і скронь змушує вас побоюватися синуситу. Якщо є нежить, біль локалізується в корені носа, позаду лоба та очей, погіршуватися, коли ви нахиляєтеся вперед, дійсно, мова може йти про синуситі. У цьому випадку слід обов’язково відвідати лікаря.

  Але, не лякайтеся передчасно. Багато людей з симптомами синуситу, насправді, страждають від алергії або мігрені. Майже половина мігренозних нападів супроводжується нежиттю.

  Знеболюючі ліки

  Головная боль в районе глаз, лба и других областях

  При звичайних нападах можуть бути використані такі препарати, як аспірин, парацетамол або ібупрофен. Аспірин і ібупрофен не підходять для тих, хто має або коли-небудь мав виразку шлунка, оскільки ці препарати можуть дратувати його.

  Кращі розчинні у воді варіанти анальгетиків, які, як правило, більш доброзичливі до шлунку, ніж таблетки, і їх ефект є більш швидким. Звичайні знеболюючі, такі, як парацетамол і аспірин не допоможуть, якщо головний біль викликаний надмірним напруженням м’язів (вона може локалізувати, як в області чола, очей і скронь, так і в районі потилиці – в залежності від того, яка група м’язів порушена).

  Допоможіть собі масажем

  Головная боль в районе глаз, лба и других областях

  Якщо вас турбує головний біль в ділянці потилиці, вам може допомогти масаж шиї, проводиться долонею шляхом легкого розминання та розтирання шийних м’язів.

  Головні болі і діти

  Головная боль в районе глаз, лба и других областях

  Цей недуг у дітей і підлітків відбувається занадто часто, що було підтверджено результатами недавніх досліджень, проведених американськими лікарями. За їх словами, він турбує більш ніж 20% школярів не рідше 1 рази в тиждень. 11% дівчаток і 3,5% хлопчиків мають проблеми з головою кожен день! Чому так відбувається? Зазвичай, причиною є різні вірусні інфекції, перенапруження м’язів та очей. Дуже рідко їх може також спровокувати набряк тканини мозку. Найбільш поширеною причиною є мігрень. Вона вражає більше 10% дітей шкільного віку. Крім того, інтерес викликає той факт, що переважно мігренню страждають діти у віці близько 12 років (19%).

  «Звичайна» головний біль або мігрень?

  Головная боль в районе глаз, лба и других областях

  Мігрень – це інтенсивна, пульсуючий головний біль, що іноді супроводжується нудотою. Зазвичай починається з області чола, зачіпає всю половину голови або концентрується навколо очей, і поступово збільшується. Не зачіпає область потилиці. Біль значно зростає при русі. У багатьох дітей збільшення хворобливих відчуттів викликає яскраве світло (від нього дуже страждають і болять очі) або шум.

  Діти і мігрень

  Головная боль в районе глаз, лба и других областях

  У багатьох випадках мігрень викликають харчові продукти або алергія на них. Іноді досить виключити з раціону дітей небезпечні продукти, такі як сир, субпродукти, горіхи, прянощі і гострі соуси. Було доведено, що шоколад, глутамат натрію та деякі добавки у сприйнятливих людей провокують напади мігрені. До 1/3 людей, які страждають від мігрені, в кінці кінців приходить до висновку про те, як і на які продукти реагує їх організм.

  Коли у дитини починається напад мігрені, відведіть його в прохолодне приміщення без яскравого світла, щоб ніщо не дратувало його очі, провокуючи посилення нападу. На область лоба покладіть холодний компрес. Ліки, прописані лікарем, слід давати вже при перших ознаках нападу, в іншому випадку, вони не допоможуть.

  Ніколи не варто недооцінювати скарги дитини на хворобливі відчуття, особливо, якщо вони зосереджені в районі лоба або очей. Локалізація в ділянці потилиці, швидше за все, говорить про м’язовому перенапруженні, що, однак, не є причиною для ігнорування. Звернутися до лікаря слід при будь-сильного головного болю, особливо, якщо вона рецидивуюча або пов’язана з незвичайною поведінкою.

  Кластерна головний біль

  Головная боль в районе глаз, лба и других областях

  Цей тип представлений односторонньої болем максимальної інтенсивності, що зачіпає область лоба очі. Деякі лікарі описують її, як саму сильну біль, яку людина може відчувати; згідно зі свідченнями, вона гірше, ніж біль при пологах, опіках або переломах. У деяких випадках вона настільки сильна, що здатна призвести до самогубства людини. Наступ кластерного болю характерно деякими супровідними симптомами (сіпання лицьових м’язів, сльозяться очі). Гострий біль може тривати від 15 хвилин до 3 годин.

  Головний біль «від хребта»

  Головная боль в районе глаз, лба и других областях

  Цервикокраниальный синдром вказує на проблему голови, викликані шийним відділом хребта. Тупий біль часто виникає в односторонньому порядку в області потилиці або тім’я, і поширитися на район лоба та очей. Часто проявляється або посилюється при русі шиї, голови або при тиску на певні точки на потилиці.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *