Головний біль з правого боку — причини, лікування

Головная боль с правой стороны — причины, лечение

Цефалгия або головний біль виникає у пацієнтів з багатьох причин, в основному вона є вторинним симптомом і може свідчити про серйозне відхилення. у більшості випадків хворі скаржаться на дискомфорт і неприємні відчуття безпосередньо в певній області голови. Больовий синдром тільки з одного боку повинен насторожити і змусити пройти обстеження. Далі будуть представлені захворювання та відхилення, які можуть спровокувати цефалгію з правого боку голови, тобто в скроневій області.

Причини цефалгії в скроневій області

Головная боль с правой стороны — причины, лечение

У більшості випадків цефалгия виникає, як вторинний ознака якої-небудь патології або відхилення в організмі:

 • Мігрень. Вважається хронічною патологією, яка має неврологічний характер. При мігрені голова болить безпосередньо з одного боку, при цьому больовий синдром дуже сильний. Кількість нападів може бути різне – від 3-4 разів на рік і до 9 разів на місяць. Якщо у пацієнта спостерігається мігрень без аури, то напад буде тривати від 2-5 до 3-4 діб. При цьому виникає сильна пульсація в скронях, може супроводжуватися блювотою і боязню світла. Іноді пацієнт при мігрені скаржиться на стріляє головний біль саме з правого боку. Якщо у пацієнта мігрень з аурою, то за певний проміжок часу виникає розлад, яке носить неврологічний характер, потім починає боліти ліва або права сторона голови. У більшості випадків фахівці дотримуються думки, що мігрень – захворювання, що передається спадково, яке переважно передається по жіночій лінії.
 • Остеохондроз шийного відділу. У сучасній медицині визнаний поширеною патологією, від якої страждає майже кожен офісний працівник. Остеохондроз пошкоджує диски, розташовані між хребцями в області шиї. Дане захворювання супроводжується головним болем, яка може посилюватися при пересуваннях і поворотах. В даній ситуації переважно болить тільки одна сторона голови – ліва або права. Більшість фахівців цю головний біль називають «шийної мігрені». Також варто сказати, що неприємні відчуття можуть віддавати в область, лоба, маківки або скроні.
 • Кластерна цефалгия. Відрізняються своєю періодичністю. Неприємні відчуття можуть бути тривалими. Голова болить при даному виді лише справа чи зліва, іноді кожен день по кілька годин. Також біль може супроводжуватися прострілами, розпирає відчуттями і різями в очних яблуках. Такий стан пацієнти дуже часто характеризують, як гостре. Причини виникнення кластерної цефаогиинеизвестны.
 • Новоутворення в голові. У сучасній медицині існує широка класифікація новоутворень головного мозку. Сила виразності симптоматики не залежить від прогресування новоутворення. В основному пухлина супроводжується розпираючим болем праворуч або ліворуч, яка виникає в уранішній годинник і може посилюватися при стресових ситуаціях. Також у пацієнта може спостерігатися запаморочення, втрата свідомості, напади епілепсії. Якщо біль у правій скроні, то це не означає, що пухлина локалізується саме в даній області.
 • Кровотеча всередині черепа. Гематома всередині черепної коробки розвивається через кровотечі, яке утворилося в результаті розриву судини. В основному таке відбувається через травмування голови, вродженого пороку розвитку судинної системи мозку або аневризми. Поступово гематома збільшується і виникає посилений тиск. Через деякий час у пацієнта з’являються такі симптоми, як: загальмованість, сплутаність, брадикардія, судоми, блювотні позиви, нудота, біль у скроні, іноді тільки з одного боку. Симптоматика поступово збільшується.
 • Травмування. В результаті отримання травми шиї або голови у пацієнта можуть виникнути болі, переважно з одного боку – правою або лівою. При цьому отримані ушкодження можуть бути практично непомітними, але симптоматика буде присутній: біль з правого боку, в області скроні, проблеми з пам’яттю, блювотні позиви, порушення свідомості та координації, нездужання.
 • Струс головного мозку. При цьому порушення у пацієнта біль виникає в області скроні або в іншій стороні, дзвін у вухах, слабкість, запаморочення і блювотні позиви. Біль виникає через пару годин після отримання травми. При легких випадках неприємні відчуття присутні протягом кількох годин, а при важких – кілька днів. Стан може погіршитися під час пересування. Загальна вираженість симптоматики буде залежати від віку і загального стану пацієнта. Також при струсі не спостерігається ушкодження речовини головного мозку.
 • Синдром Костена. Виникає в результаті багатьох захворювань, у тому числі інфекційних. Дана патологія супроводжується такою симптоматикою, як: болить голова, з правої сторони біля скроні, може віддавати навіть у вухо, язик і ніс починає палити, спостерігається сухість у роті або підвищене виділення слини. Висок може хворіти тривалий час, поки не буде усунена патологія.
 • Захворювання ротової порожнини. Дуже часто біль в області скроні з правого або лівого боку виникає в результаті прогресування патології і захворювання ротової порожнини. Тому не зайвим буде проконсультуватися зі стоматологом. Висок буде вболівати до тих пір, поки не усунеться проблема. Спровокувати неприємні відчуття може карієс, неправильний прикус або запальний процес ясенної тканини.
 • Тонзиліт. Захворювання, що характеризується запальним процесом піднебінних мигдалин. Дана патологія здатна спровокувати больові відчуття в скроневій області з правого або лівого боку. Простріли виникають через подразнення токсичного характеру нервових закінчень м’якого неба.
 • Лікування цефалгії з правого боку, в області скроні

  Головная боль с правой стороны — причины, лечение

  Що стосується терапії головного болю, то вона буде залежати від провокує причини. У будь-якій ситуації, якщо неприємні відчуття тривають тривалий час необхідно звернутися до спеціаліста, пройти обстеження, щоб точно встановити захворювання і розпочати ефективне лікування. Самостійна терапія в даній ситуації не допоможе, навіть може погіршити ситуацію.

  Якщо у пацієнта було діагностовано мігрень, яка локалізується в області скроні, то обов’язково потрібно звернутися до лікаря. Самостійний підбір препаратів буде малоефективним, оскільки потрібно комплексний підхід до лікування. Хворому прописують анальгетики, антиконвульсанти, блокатори кальцієвих каналів, а також антидепресанти. Доза та курс лікування буде залежати від вираженості болю.

  При остеохондрозі позбутися від болю допоможе масаж і мазі, які будуть розігрівати запалену ділянку на тілі. Якщо у пацієнта спостерігається загострення патології, то необхідно заспокоїтися, полежати. Щоб позбутися від больових відчуттів, можна скористатися знеболюючими препаратами і приступити до терапії основного захворювання.

  Якщо у пацієнта кластерна головний біль, то медикаментозна терапія буде в даній ситуації малоефективна. Тому пацієнту необхідно пройти ретельне обстеження і дотримуватися рекомендацій фахівця. При новоутвореннях в головному мозку потрібен комплексний підхід до лікування, навіть проводитися операційне втручання, радіохірургія або хіміотерапія. При захворюваннях ротової порожнини і тонзиліті, щоб позбутися від виражених неприємних відчуттів необхідно пройти обстеження, почати терапію. При необхідності можна прийняти знеболюючий засіб, але тільки щоб дістатися до лікарні.

  Потрібно пам’ятати, що цефалгия, яка спостерігається тривалий час, може тільки свідчити про прогресування яких-небудь захворювань або патологій, тому даний симптом повинен насторожити і спровокувати відвідати фахівця.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *