Йога від головного болю — плюси і мінуси даних занять

Йога от головной боли — плюсы и минусы данных занятий

Йога давно відома своєю користю для організму. Однак лікування будь-якої патології спортом та духовною практикою вимагає обережності, дотримання техніки безпеки. Інакше після занять замість свіжої голови, ви отримаєте болі в спині або серйозну травму.

Йога може бути екстрену допомогу при головному болю, але закріпити здорове стан тіла і духу вийти тільки після регулярної практики.

Чому йога від головного болю стала популярною? По-перше, прийом лікарських засобів веде за собою різні побічні дії, а наявність протипоказань робить їх прийом неможливим для певної групи людей. По-друге, випадково випитий таблетка не завжди приносить ефект. Йога ж не тільки спортом, але й надає лікувальний ефект. У вас є можливість славити двох зайців одночасно – і тіло зміцнити разом з гнучкістю, і знизити кількість нападів головного болю.

Куди ходити? Багато турбуються, де можна займатися йогою. Це ваш особистий вибір. Можете дивитися навчальний матеріал, можете записатися до інструктора. Головне – це дотримання техніки безпеки, відсутність напруги в тілі, бажання зрозуміти і перейнятися духовною практикою.

Зміст

 • 1 Де шукати корінь проблеми?
 • 2 Підступна йога. Там де здоров’я, там і шкоду
 • 3 Основні пози від головного болю, які освоїть будь-який новачок

Де шукати корінь проблеми?

Йога от головной боли — плюсы и минусы данных занятий

Перш ніж починати займатися необхідно, знайти причину. Іноді больові відчуття в голові сигналізують про серйозні захворювання, деякі з яких є протипоказаннями до йоги.

В яких випадках вона піддається лікуванню спортом:

 • Нервозність;
 • Життя в постійному психологічному напруженні;
 • Загострення хронічних захворювань;
 • Затискачі в області шийного відділу хребта;
 • Гормональний дисбаланс;
 • Незбалансований раціон харчування;
 • Порушений режим сну і відпочинку;
 • Сидячий спосіб життя.
 • Це лише неповний перелік факторів, які важливо подолати спортом.

  Якщо етимологія дискомфорту – важка хвороба, йога може стати додатковою терапією, що підтримує ваш стан, прискорює одужання.

  Люди звикли шукати причину больових відчуттів у зміні артеріального тиску, коли насправді корінь проблеми – мігрень або порушення роботи ендокринної системи.

  Підступна йога. Там де здоров’я, там і шкоду

  Йога от головной боли — плюсы и минусы данных занятий

  Про правила безпеки під час занять йогою пишуться цілі томи. І не даремно, побажав позбутися від болісного симптому, зробивши це неправильно, ви ризикуєте отримати травми, ускладнення.

  Де криється небезпека? В першу чергу може постраждати хребет. Багато поспішають освоювати асани з глибокими прогибами хребта. Приступати до них рекомендується тільки через 2-4 місяці після регулярних занять. Важлива і постановка корпусу, наприклад, поза «Собака мордою вниз» робиться виключно з прямою спиною, новачок може навіть злегка згинати коліна і не ставити п’яти на підлогу, головне збереження правильного положення корпусу.

  Гнучкість. Йога багата асанами, допомагають розтягнути різні області м’язового корсета. Новачки хочуть граціозно сідати на шпагат, дотягуватися ногами до вух. Але вона не терпить поспіху, за що карає розтягненням м’язів і порваними зв’язками.

  Якщо вирішили обійтися без тренажерного залу, дотримуйтесь кількох правил:

 • Починати робити навіть парочку асан від головного болю краще всього, коли у вас є великий запас часу;
 • Після прийому їжі повинно пройти мінімум 1,5-2 години;
 • Не можна пити спиртне палити перед виконанням асан;
 • Вибирайте зручну, не тугий одяг;
 • Приступайте до поз тільки після розминки;
 • Не поспішайте виконувати асану відразу. Вивчіть її протипоказання, техніку виконання, лікувальні властивості;
 • Не беріться відразу за складні пози;
 • При появі найменшої болі в колінах, спині, шиї, плечах — припиняйте вправу;
 • Займайтеся в приміщенні з комфортним температурним режимом;
 • Після будь-якої практики навіть складається з двох асан рекомендується робити розслаблюючі «Шаванса» не менше 5-10 хвилин.
 • Основні пози від головного болю, які освоїть будь-який новачок

  Йога от головной боли — плюсы и минусы данных занятий

  Перед практикою розімніться, налаштуйте дихання, поперемінно вдихаючи і видихаючи повітря животом. Як тільки відчуєте тепло у м’язах, а дихання стане рівним, можна починати виконувати асани.

  Ці пози, як для тренажерного залу, так і для виконання в домашніх умовах.

 • Нахил голови. Іноді больові відчуття в голові народжуються від затискання в шийному хребці, зняти напругу, відновити кровообіг допоможе ця поза. Сядьте, перехрестивши ноги, однією рукою прямо упріться в підлогу, нагните голову і схопитеся, відтягуючи протилежною рукою в інший бік. Робіть це повільно, затримайтеся в цьому стані на 5-6 дихальних циклів;
 • Собака мордою вниз. Асана збільшує відтік крові до голови, знімає напругу з плечового корпусу. Все тіло набуває форму трикутника, руками упираєтеся в підлогу, нахиляєте голову до рук, ноги на ширині стегон. Якщо ви новачок, і задні сідничні м’язи не розтягнуті, п’яти можете не ставити на підлогу, злегка зігніть коліна. Головне зберігати ідеально пряму спину;
 • Поза дитини з руками замком. Розставте ноги паралельно один одному на ширині стегон, зведіть руки в замок і відведіть їх назад, поступово заглиблюйтесь головою вниз до тих пір, поки голова не торкнеться підлоги. Виходьте з асани після 5-6 дихальних циклів. Якщо голова паморочиться під час нахилу або виникає відчуття хворобливого припливу крові до голови – вийдіть з пози;
 • Прогин назад. Після виконання вправи ви відчуєте легкість у спині, шийному відділі хребта, головний біль пройде. Сядьте на гомілки, поставте руки назад і повільно починайте прогинатися хребтом так, щоб погляд падав знизу назад. Якщо у вас жорстка спина не намагайтеся відразу прогинатися назад, при появі больових відчуттів вийдіть з пози. Затримайтеся на 4-5 дихальних циклів;
 • Щаслива дитина. Розтягує попереково-крижовий відділ, знімає напругу в спині, покращує надходження крові до голови. Ляжте на підлогу, варто придивнути коліна до грудей, зігніть їх, схопитеся за стегна або ступні з зовнішньої сторони руками. Якщо відчули легкість, можете розгойдуватися з боку в бік;
 • Ногами до стіни. Після виконання асани ви розслабитеся, відчуєте прилив енергії, всі больові відчуття залишають тіло. Покладіть на підлогу щільне ковдру, кілька валиків з рушників, ляжте так, щоб таз був щільно притиснутий до стіни, підніміть і розведіть в сторони ноги (наскільки зможете), руки теж розгорніть по сторонах. Залишайтеся стільки, скільки знадобитися для поліпшення самопочуття;
 • Голова на коліні. Сядьте на підлогу так, щоб спина була рівна — для цього витягніть куприк, розправте плечі. Одну ногу, зігнуту в коліні притисніть до паху, пальці повинні бути спрямовані вгору. Витягніть ногу на себе. Якщо раніше не займалися спортом, то покладіть валик з рушника на ногу. На видиху лягайте на валик з рушника, на вдиху випросталась. Повторюйте 4-7 дихальних циклів;
 • Плуг з опорою. Прийміть положення лежачи на спині, покладіть руки прямо вздовж тулуба. Поступово піднімайте ноги до тих пір, поки вони не будуть далі рівня голови, покладіть ноги на стілець позаду голови. Залишіться в змозі на 4-7 дихальних циклів. Після виконання асани ви відчуєте себе краще – кровообіг в головному мозку поліпшується, усувається напруга в спині. Якщо відчуваєте, що голова почала паморочиться або кров сильно приливає до голови з шумом – залиште виконання вправи на потім;
 • Розкриття кульшового суглоба з опорою на верхній корпус. Покладіть велику подушку під спину, трохи нижче повинні лежати валики з тканини, важливо щоб коліна при виконанні асани стосувалися них. Ляжте спиною на подушку, вона впирається в куприк, стопи з’єднайте разом і розставте по сторонам. Зберігайте позу протягом декількох дихальних циклів;
 • Ноги вище голови. Покладіть ковдру і ляжте на нього так, щоб ноги разом з сідницями, частиною спину виявилися вище голови. Зберігайте рівне дихання. Щоб отримати максимальну користь залишайтеся в такому стані 10-15 хвилин. Не поспішайте відразу вставати, спочатку перекотіться на бік, зігніть ноги в колінах, поступово распрямляйтесь та вставайте.
 • Кішка. Встаньте на карачки, ноги паралельні один одному на ширині стегон, руки на рівні плечі. Робіть хвилеподібні рухи від хребта те, розгинаючи спину, згинаючи її від куприка. Продовжуйте вправу протягом 8 дихальних циклів. Цієї асаной можна завершити практику.
 • Якщо паморочиться голова, не рекомендується виконувати перевернуті пози, сильні прогини в спині. У будь-якому випадку, не забувайте, що заняття спортом є дуже корисними для нашого організму і допомагають нам завжди бути у формі та гарному самопочутті.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *