Кава і головний біль — який взаємозв’язок?

Кофе и головная боль — какая взаимосвязь?

Незважаючи на те, що головні болі можна назвати самою поширеною проблемою, їх мало хто сприймає серйозно. Для того щоб швидко вирішити таку проблему подібного роду приймається знеболююча таблетка, і голова більше не болить. Тривога з’являється тільки в тому випадку, якщо болі починають повторюватися з великою періодичністю, що може стати ознакою мігрені і інших захворювань. Частою ситуацією можна назвати випадок, коли Незважаючи на те, що головні болі можна назвати самою поширеною проблемою, їх мало хто сприймає серйозно. Для того щоб швидко вирішити таку проблему подібного роду приймається знеболююча таблетка, і голова більше не болить. Тривога з’являється тільки в тому випадку, якщо болі починають повторюватися з великою періодичністю, що може стати ознакою мігрені і інших захворювань. Частою ситуацією можна назвати випадок, коли голова болить після випитої чашки кави. Варто тривожитися в цьому випадку? На які проблеми може вказувати подібний симптом? Чому болить голова від кави розглянемо далі детальніше.

Зміст

 • 1 Часті головні болі
 • 2 Як напій діє на організм?
 • 3 Причини появи болів
 • 4 Серце і судини
 • 5 Синдром відміни
 • 6 Підводимо підсумки

Часті головні болі

Кофе и головная боль — какая взаимосвязь?

З’ясувати справжні причини появи головних болів вирішують небагато, так як часто вирішують просто пити таблетки. Варто враховувати, що видів болю дуже багато, як і причин, за яких вони можуть виникати. Біль є симптомом того, що є проблеми зі здоров’ям. Прикладом можна назвати мігрені, які також призводять до того, що періодично болить голова.

Останнім часом часто можна зустріти ситуацію, коли голова болить від кави. Для того, щоб самостійно проаналізувати причини виникнення головного болю, слід звернути увагу на те, коли саме виникає дискомфорт, яка тривалість болю, відразу після кави починається проблема. Адже в деяких випадках не кофеїн стає причиною, а приміром, мігрені.

Як напій діє на організм?

Кофе и головная боль — какая взаимосвязь?

Для того щоб визначити, чому можуть з’являтися болі після кави, слід врахувати те, яке цей напій, зокрема кофеїн, надає вплив на організм. Адже відразу після кави багато відчувають приплив енергії і бадьорості.

Після того, як кофеїн потрапляє в організм починається стимуляція обміну речовин і багатьох інших процесів. Тонізуючий вплив багато порівнюють з наркотичним засобом, так як якщо постійно пити каву, то можна звикнути до цього напою і організм буде вимагати кофеїн.

Кофеїн призводить до:

 • Проясненню в голові.
 • Появі почуття голоду.
 • Бажанням дихати повними грудьми і заснути.
 • Появі надлишку енергії.
 • Все це можна назвати реакцією головного мозку на те, що в організм у великій кількості надходить кофеїн. Чому цього може призвести до головного бої розглянемо далі.

  Причини появи болів

  Кофе и головная боль — какая взаимосвязь?

  Чому ж після кави у деяких людей болить голова? До основних причин можна віднести:

 • Тонізуючий напій впливає на рецептори. Це пов’язано з тим, що склад кофеїну дещо схожий на склад аденозину. Ця речовина виробляється організмом протягом дня у малій кількості. Саме аденозин призводить до того, що людина після довгого активного дня вирішать відпочити.
 • Підвищення активності мозку призводить до того, що йому потрібно більше поживних речовин і кисню. Після кави багато вирішують вийти на вулицю і прогулятися, а також є бажання дихати на повні груди. Якщо є проблеми з серцево-судинною системою, то підвищення струму крові після кофеїну може привести до головного болю.
 • Аденозин при виробленні впливає на судини головного мозку. Це проявляється тим, що судини починають розширюватися.
 • Висока концентрація кофеїну призводить до того, що організм починає сприймати його як аденозину. При щоденному заміщення основного речовини відбувається порушення передачі нервового імпульсу, починається звуження судин головного мозку при високій активності мозку. При сильному спазму кровоносних судин виникає запаморочення і болю. Тому після кави люди, які страждають від серцево-судинних захворювань, не повинні сідає за кермо або виконувати небезпечну, відповідальну роботу. Зазначимо, що розглянута проблема може виникати і при мігрені. Тому при високій періодичності появи запаморочення і болю слід обов’язково звернутися до лікаря.

  Пити напій, що бадьорить також слід з урахуванням того, що стимуляція діяльності головного мозку призводить до активації багатьох інших відділів, наприклад, гіпофіза. Гіпофіз стимулює ряд інших секрецій та залоз, які впливають на наднирники і проводиться вироблення адреналіну. Саме тому після підбадьорливого напою можна спостерігати:

 • Розширення зіниць.
 • Почастішання пульсу.
 • Часте дихання.
 • Зміна стану магістральних судин.
 • При мігрені та інших захворюваннях зустріти подібну реакцію організму не можна. Однак вищенаведені моменти — це не все вплив, який чинить кофеїн на організм.

  Серце і судини

  Кофе и головная боль — какая взаимосвязь?

  Поживні речовини і кисень до мозку і всім клітинам в організмі подається через судини. Звуження судин призводить до запаморочення і болю, може виникати задишка, нудота, у тяжких випадках можна втратити свідомість.

  Пити каву вкрай не рекомендується тим, хто має стрибаючий або високий тиск. Це пов’язано з тим, що підбадьорливий напій призводить до стимуляції роботи не тільки мозку, то і серцево-судинної системи за рахунок викиду великої кількості адреналіну. Підвищення тиску приводить до головного болю. Варто відзначити, що кофеїн можна назвати однією з причин настання інфаркту або інсульту у разі проблем з серцево-судинною системою. Тому варто бути обережним з цим напоєм.

  Синдром відміни

  Кофе и головная боль — какая взаимосвязь?

  Деякі люди вирішують різко відмовитися від вживання цього напою і стикаються ще з більшими проблемами. Це пов’язано з тим, що організм звикає до кофеїну і при його відсутності починається синдром відміни. Тому кидати пити каву слід поетапно, так як в противному випадку буде боліти голова постійно, з’явиться відчуття сонливості.

  Підводимо підсумки

  Кофе и головная боль — какая взаимосвязь?

  Голова може боліти при мігрені і багатьох інших проблемах У випадку, коли проблема проявляється відразу після вживання кави, слід серйозно задуматися про необхідність відвідування лікаря. Подібна реакція організму на помірний прийом кофеїну може вказувати на проблеми з серцево-судинною системою. При мігрені відразу після підбадьорливого напою не повинно бути подібної реакції. Знеболюючі таблетки погіршать ситуацію, так як вони також надають навантаження на серце. Для того, щоб зберегти своє здоров’я, слід своєчасно звертатися до фахівців. Бережіть своє здоров’я і пам’ятайте, що ні за які гроші його не купиш, а воно найголовніше в нашому житті.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *