Коли болить голова і потилицю?

Когда болит голова и затылок?

Головний біль у потилиці досить поширене явище і доставляє чимало дискомфорту. Спровокувати цей стан можуть різні фактори і захворювання, тому при виникненні болю в потилиці варто негайно звернутися до кваліфікованого лікаря, щоб не спровокувати серйозні ускладнення. Не варто займатися самостійною терапією, так як потрібна професійна діагностика стану, на підставі якої і буде призначатися лікування. Також паралельно даного стану у пацієнта можуть виникнути інші симптоми, які будуть вказувати на причину.

Зміст

 • 1 Фактори-провокатори болі в потилиці
 • 2 Чому болить голова в потилиці?
 • 3 Діагностика та лікування

Фактори-провокатори болі в потилиці

Когда болит голова и затылок?

Інтенсивний головний біль в потилиці в більшості випадків виникає в результаті розвиваючої патології. Вона може свідчити про захворювання:

 • хребта;
 • судинної системи;
 • неврологічної системи.

Залежно від причини голова може боліти з різною інтенсивністю, при цьому будуть присутні інші симптоми, які необхідно повідомити фахівцеві для постановки чіткого діагнозу.

Чому болить голова в потилиці?

Когда болит голова и затылок?

 • Остеохондроз шийного відділу. При цьому відхилення хребта у хворого спочатку виникають болі в області шиї, які плавно переходять на потилицю. Захворювання прогресує з-за сильного руйнування дисків шийних хребців, а больові відчуття при цьому присутні постійно. Також дискомфорт може виникати і в скроневій області, при цьому посилюватися під час руху. Також пацієнт відзначає і такі додаткові симптоми: шум у вухах; порушена координація; пелена перед очима.
 • Підвищений артеріальний тиск. При гіпертонічних атаках дуже часто у пацієнта болить голова в потилиці. Болі при цьому мають розпираючий характер, супроводжуються сильною пульсацією. Виникають, коли пацієнт прокинувся вранці. Також паралельно відзначаються такі симптоми, як слабкість і запаморочення; часте биття серця; сильні больові відчуття при нахилах; біль стає менш вираженою після блювоти; шум у вухах.
 • Підвищений внутрішньочерепний тиск. При цьому стані у хворого також присутній головний біль у потилиці, при цьому вона супроводжується такою симптоматикою, як: больові відчуття давить і розпираючого характеру, які можуть поширюватися по всій голові; голова болить ще сильніше, коли присутні світлові або звукові подразники; тяжкість в голові і больові відчуття в очних яблуках; блювота, яка зменшує неприємну симптоматику; шум у вухах.
 • Шийних міозит. Дане відхилення діагностується в результаті запалення в шийних м’язах, після переохолодження або травмування. При цьому болить не тільки шия, а й потилиця, плечі і область між лопатками. Неприємні відчуття виникають тоді, коли хворий починає рухати головою, при цьому вони асиметричні. Також можуть бути нудота і шум у вухах.
 • Невралгія нерва в потиличній області. Дана патологія прогресує через переохолодження або остеохондрозу. Симптоми при невралгії виражені: голова болить сильно, болі мають стріляючий характер. Неприємні відчуття можуть виникати періодично у вигляді нападів, особливо при зміні положення голови. У стані спокою біль має гнітючий характер.
 • Судинні захворювання. Прогресують в результаті спазмів черепних артерій, які провокують больові відчуття пульсуючого характеру, що виникають при рухах голови. Болить спочатку в області потилиці, потім виникають біль там, де верхівка і плавно переходять в лобову частину. Також присутні і такі симптоми, як: тяжкість в голові вранці, шум у вухах, можлива нудота.
 • Новоутворення в головному мозку. Може спровокувати не тільки біль у потилиці, але блювоту, нудоту, порушення зорової і слухової функції, а також буде присутній слабкість і швидка стомлюваність, шум у вухах. Потрібно термінового діагностування та лікарського втручання. Має серйозні наслідки при відсутності своєчасного лікування. При цьому біль може виникати як в правому, так і лівому відділі голови.
 • Стресові і неприємні ситуації. Із-за постійно присутніх стресів можуть виникати мігрень. Болі можуть бути як хронічні, так і гострі.
 • Надмірне фізичне і розумове перенапруження, тривале перебування в незручній позі.
 • Деформація і розростання остеофітів – шийних спондильоз. Остеофіти виникають через переродження тканин зв’язок і кісткову тканину. Діагностується в літньому віці. Бувають випадки, коли виникає в 30-40 років через малорухливого способу життя. Симптоми даної патології виражені в наступному: болі в потилиці і плечовому поясі, шум у вухах і очах. Больові відчуття незалежно від положення і активності постійно посилюються, при цьому знижується рухливість шийного відділу і голови. Виникає безсоння. При натисканні на запалений міжхребцевий суглоб, то біль тільки посилюється.
 • Діагностика та лікування

  Когда болит голова и затылок?

  Якщо голова болить постійно, особливо там, де потилицю, верхівка або віскі, при цьому присутній шум у вухах, нудота, блювання та інша виражена симптоматика, то варто терміново звернутися до кваліфікованого лікаря і провести ретельне обстеження. Щоб усунути неприємні відчуття потрібно встановити фактор-провокатор даного стану.

  В першу чергу фахівець проведе опитування пацієнта, обов’язково приділить увагу скаргам. Паралельно вимірюється артеріальний тиск, проводиться ультразвукове дослідження, электроэнцефалограмма, магнітно-резонансна та комп’ютерна томографія, а також проводитися дослідження очного дна.

  Після того як всі дослідження будуть проведені і встановлений діагноз, фахівець складає план лікування, який спрямований на усунення провокує патології і неприємної симптоматики. Якщо захворювання не представляє небезпеки для життєдіяльності пацієнта, але постійно розвивається, то проводиться:

 • Фізіологічна терапія: лазерне і ультразвукове лікування, призначається електрофорез і магнітотерапія.
 • Професійний масаж.
 • Лікувальна фізкультура, дозволяє зняти напругу з шийного відділу і поліпшити кровотік до мозку.
 • Голкорефлексотерапія.
 • Лікувально-діагностичні блокади.
 • Радіочастотна абляція потиличних нервів.
 • Щоб не виникали болі в потилиці, шум у вухах, слабкість і інша симптоматика необхідно проводити профілактику захворювань, які здатні спровокувати даний стан. А краще всього своєчасно звернутися за консультацією до лікаря, який зможе поставити точний діагноз і при необхідності призначити правильне і необхідне лікування.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *