Коли болить потилиця і віскі – причини і що робити

Когда болит затылок и виски – причины и что делать

Багато, хто стикаються з головним болем в області потилицях і у скронях, знають, наскільки сильно можуть турбувати її напади. При цьому такі болі в області чола і потилиці можуть свідчити про багатьох серйозних патологій, захворюваннях, які розвиваються в організмі. Саме тому, перш ніж почати лікування, варто розібратися в тому, які причини того, що болить голова, напад віддає в потилицю і віскі і вже виходячи з цього, вирішувати, що і як робити.

Зміст

 • 1 Першопричини і характер головного болю в ділянці потилиці
 • 2 Головний біль у потилиці та її причини
 • 3 У результаті

Першопричини і характер головного болю в ділянці потилиці

Когда болит затылок и виски – причины и что делать

Коли болить голова в області потилиці – це може бути одним з ознак більш 50 патологій та захворювань, які розвиваються в організмі людини, його голови і внутрішніх системах і органах. Так характер болю, причини, чому болить голова в області потилиці, обумовлені самою патологією та індивідуальними особливостями організму пацієнта.

Серед основних причин, які призводять до головних болів в області потиличної частини, медики виділяють наступні, найбільш поширені і часто зустрічаються.

 • Зміни в артеріальному тиску пацієнта – так пониження або підвищення тиску завжди супроводжується втратою тонусу кровоносних судин, що в свою чергу і призводить до нападів болю. Підвищити або знизити тиск у пацієнта може будь-фактор – міцне кави або ж інтенсивні навантаження, фізичні й психологічні, зміною погоди, алкоголь і так далі і щоб виключити їх, варто звести до мінімуму всі негативні фактори.
 • Патології, хвороби, які вражають нижньощелепові суглоби. У цьому випадку голова болить в області потилиці, при цьому супроводжуючись шум у вухах і характерним клацанням в суглобах при русі щелепою, жуванні або ж розмові. Напади болю можуть досягати по своїй силі великої інтенсивності, нагадуючи болю при мігрені.
 • Інфекційно – запальні процеси, що протікають в організмі – грип, ангіна, синусити. В процесі інфікування в організмі утворюється велика кількість не тільки хвороботворних мікроорганізмів, але і вироблюваних ними токсинів, що призводить до інтоксикації всього організму. Саме головний біль, що віддає в потилицю, є наслідком такої інтоксикації і часто носить помірний характер. Що робити в цьому випадку – лікувати застуду, оскільки просто знеболюючим тут не обмежишся.
 • Інтоксикація організму, яка стала наслідком отруєння алкоголем або ж чадним газом, хімічними препаратами або реактивами, отруєння продуктами харчування. Якщо болить голова внаслідок похмілля, віддаючи в потилицю і віскі – це викликано набряком нервових закінчень мозку, якщо ж пацієнт отруївся чадним газом – це наслідок нестачі в організмі і головному мозку кисню. Біль в даному випадку буде тупий і ниючий, середньої за своєю інтенсивності.
 • Перенапруження, психологічне чи фізичне, постійні стреси або ж недосипання – сьогодні ці причини найпоширеніші серед пацієнтів за словами медиків. Коли болить голова в силу таких причин, то за своєю природою вона буде швидше ниючий, ніби здавлює віскі і віддає в потилицю – напади турбують в будь-який час доби, хоча найчастіше в денний час доби.
 • Гормональні зміни, що відбуваються в організмі – менструальний цикл або ж ПМС, розвиток у жінки клімаксу або ж вагітність і післяпологовий період. Ці фізіологічні причини цілком природні для людини – тут можна лише знеболити напад, знизивши больовий синдром. Біль у цьому випадку напад болю буде носити тупий, ниючий характер, невеликий або середній за своєю інтенсивності.
 • Голова може боліти і через що розвивається запального процесу інфекційної природи головного мозку – менінгіт і енцефаліт. У цьому випадку біль буде носити досить гострий характер, з кожним разом будуть постійно зростати у своїй інтенсивності, при цьому супроводжуючись підвищеною температурою і загальною слабкістю організму.
 • Говорячи про те, які ще існують причини, чому може боліти голова, – це проблеми з шийними відділами хребта. Зокрема, першопричинами головний біль, що віддає в область потилиці, може бути і остеохондроз, відкладення солей і защемлення нервів, міжхребцева грижа, і так далі. У цьому випадку болі будуть носити тупий характер, і за часом вельми тривалі, супроводжуватися обмеженням рухливості в шиї.
 • Невралгія, утиск потрійного або ж лицьового нерва – це також може бути однією з причин, хоча і рідкісною, коли інтенсивні напади болю, простреливающего характеру, що турбують пацієнта.
 • Голодування більше доби також віднесена до причин, чому болить голова, а самі напади будуть віддавати болем в область потилиці і скроневу область. Це викликано нестачею харчування головного мозку, а також зниженням в організмі рівня необхідної йому глюкози.
 • Пухлини, що вражають наднирники – ті причини, які призводять до головних болів, особливо в області потилиці. В цьому відношенні в організмі йде надмірне вироблення адреналіну і як наслідок різкі скачки артеріального тиску і напади головного болю – вона носить хвилеподібний характер і може тривати від декількох хвилин до декількох годин.
 • Мігрень – також першопричина того, чому пацієнта можуть турбувати часті головні болі, що віддають в область потилиці і нерідко в скроневу частину голови. В даному випадку турбує лише одна частина, права чи ліва, потилицю або ж лобова частина голови, а біль за своїм характером буде носити пульсуючий характер, накочуючи нападами і завжди раптово. Крім того, що біль буде здавлювати потиличну частину голови або ж тиснути на область скронь або лобову частину, пацієнта можуть турбувати і порушення слуху і зору, змінюватися смакові відчуття, а також напади нудоти і запаморочення, підвищене потовиділення і миготіння перед очима так званих «мурашок».
 • Головний біль у потилиці та її причини

  Когда болит затылок и виски – причины и что делать

  Головні болі можуть турбувати пацієнта, локалізуючись і в скроневій області скроневої частини голови. Причини такого болю також різноманітні і серед таких медики виділяють наступні.

 • Підвищений або знижений артеріальний і внутрішньочерепний тиск. Якщо має місце підвищений артеріальний тиск – судини розширюються і чинять тиск на навколишні нервові закінчення, що призводить до приступів головного болю. Крім цього артеріальний тиск, гіпертонія або гіпотонія можуть спровокувати розвиток внутрішньочерепного тиску.
 • Проблеми з шийним відділом хребта. Чому болить голова, і біль при цьому віддає у віскі – причини варто шукати саме в проблемах з хребтом і шийним відділом. Розвивається остеохондроз і утиск міжхребцевих нервів, грижа, відкладення солей – захворювання, характерні тим, що їх турбують часті головні болі, що віддають в скроневу область. Біль в цьому випадку носить тривалий, тупий характер, рухи шиї обмежені.
 • Ущільнення м’язової тканини в шийному відділі хребта – миогелез, ще одна причина головних болів, що турбують пацієнта в скроневої частини голови. Причинами розвитку такого захворювання може бути травма або неправильно поставлена постава, тривале напруження м’язів шиї і переохолодження. В даному випадку йде ущільнення м’язової тканини – вона стає болючою, проблемно піддається розслабленню і служить причиною головних болів, особливо в області потилиці і скронь.
 • Невралгія потиличного нерва – якщо дана першопричина головних болів діагностували в пацієнта, то останнього будуть турбувати гострі і різкі напади, частенько віддають в область шиї, шум у вухах і болем в нижній щелепі.
 • Шийна мігрень – ще одна з причин, за яких особи можуть турбувати болі в скроневій частині голови. У цьому випадку напади будуть відзначені гострою та інтенсивної за своїм характером болем, паралельно можуть турбувати і запаморочення і перебої в роботі слухового і зорового апаратів, буде виникати відчуття піску і дрібних крупинок в очницях.
 • Крім перерахованих вище причин, часто пацієнтів можуть турбувати головні болі, що віддають у потилицю або ж скроневу частину голови в силу інших факторів і першопричин. Так недосипання і хронічна втома – причина, з якої пацієнт може відчувати постійні головні болі, а хронічна безсоння може робити життя людини нестерпним.

  В результаті

  Когда болит затылок и виски – причины и что делать

  Також до факторів, які можуть провокувати головний біль, є і підняття на висоту або ж опускання на глибину. Як показують статистичні дані та медичні дослідження, багато людей при проходженні позначки в 4 кілометри над рівнем моря будуть страждати від нападів головного болю, а 30% при цьому відчувають депресію і занепокоєння. Також і при опусканні на певну відстань, що переходить позначку нижче рівня моря, наприклад при глибоководних зануреннях, людина може відчувати головні болі, особливо при проходженні декомпресії.

  Щодо сходжень або ж занурень вченим вдалося встановити, що частіше пацієнт страждає саме при підйомі на певні висоти. Таке явище обумовлено тим, що на більшій висоті над рівнем моря вміст кисню в повітрі менше і пацієнт відчуває кисневе голодування, яке і призводить до головних болів.

  У будь-якому випадку, якщо неприємні і болючі відчуття турбують досить часто, то краще вчасно звернутися до лікаря і пройти повне обстеження.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *