Коли голова паморочиться при вагітності, зверніться до фахівців

Когда голова кружится при беременности, обратитесь к специалистам

Організм жінки протягом всього життя зазнає кілька етапів перебудови. Перша зміна — при ранніх термінах статевого дозрівання і становлення репродуктивного етапу, тобто завершення гормональної рівноваги і становлення. Потім, одне з найважливіших перебудов організму під час вагітності та пологів. І третій, останній перебудовний період – час згасання, стоп-функціонування і вироблення гормонів, перехід в непродуктивний період життя.

Зміст

 • 1 Небезпечно чи запаморочення під час вагітності?
 • 2 Зовнішні причини, що викликають запаморочення
 • 3 Внутрішні причини, що викликають запаморочення
 • 4 Запаморочення при різних етапах виношування плоду
 • 5 чи Є лікування від запаморочення
 • 6 Що рекомендують майбутній мамі?

Небезпечно чи запаморочення під час вагітності?

Когда голова кружится при беременности, обратитесь к специалистам

Запаморочення під час вагітності досить поширене явище, воно може супроводжувати жінку в положенні як в перші місяці, так і протягом всього періоду виношування плоду. Під час вагітності відбувається багато трансформацій в організмі майбутньої мами. Це абсолютно природний процес і тому жінці до всього потрібно ставитися по-филосовски, без трагізму до найменших незнайомих або незрозумілих сигналів організму. З вашим організмом тісно пов’язаний плід, тобто організм майбутнього чоловічка. Всі 9 місяців час розвитку плоду до самої появи малюка на світ, ви будете разом, як один організм. Це явище не рідко супроводжує жінку в положенні і на думку фахівців, не є небезпечним. Як кажуть гінекологи, якщо це викликано природними фізіологічними змінами, то про них слід знати молодій жінці. Тим не менш, відкладати візит до лікаря не слід.

Про запамороченнях, властивих жінки до вагітності, наприклад, при менструаціях або перед місячними з-за наявності гормонального дисбалансу в організмі, слід проінформувати спеціаліста. Такі симптоми можуть повторюватися і у майбутніх мам.

Може паморочитися при проявах загальної слабкості, супроводжуватися підвищеною пітливістю і сильної блідістю. При цьому не рідко при запамороченні може відчуватися дзвін у вухах, спостерігається підвищення артеріального тиску. Може не тільки крутитися, але і боліти голова на ранніх термінах, тобто в першій половині вагітності, проте, це вже викликане іншими причинами.

Зовнішні причини, що викликають запаморочення

Когда голова кружится при беременности, обратитесь к специалистам

Лікарі називають кілька причин, що викликають таке неприємне і дискомфортний явище, вони можуть порадити, що робити в таких випадках.

Під час вагітності розширюються судини головного мозку. Це призводить до зниження кров’яного тиску та швидкості надходження кисню, а отже, дефіциту живлення О2 клітин мозку. Це одна з причин частих, від чого болить голова.

Ще однією з поширених причин нездужання може стати слабка і недостатнє харчування майбутньої породіллі. Навіть якщо вам здається, що досить калорійне харчування, і надходження поживних речовин в організм нормально, плід, що розвивається, вимагає дещо більшого надходження їжі. Якщо з-за цього знизиться рівень цукру в крові, як наслідок, може настати запаморочення, особливо, посилення і учащающееся до вечора.

У вагітних може крутитися на ранніх термінах голова в разі не регуляторного прийому їжі, з великими перервами, що викликає нестачу глюкози в організмі.

Не менш небезпечним вважається недолік заліза в крові, якщо в результаті настає анемія і предобморочного стану.

Передозування сонячними ваннами сприяє запаморочень, вагітним не слід зловживати прогулянками в спекотні дні.

Небезпечні різкі рухи, особливо підйоми зі стільця або ліжка. Якщо запаморочення виникають із-за того, що різка зміна положення тіла призводить до того, що кров не встигає надходити до голови і мозку, то можуть виникнути слабкість і переднепритомний стан.

Але не менш небезпечно довго не міняти положення тіла, наприклад, перебуваючи в черзі або транспорті.

Запаморочення може викликати і алергія, якщо вона мала місце до вагітності.

Внутрішні причини, що викликають запаморочення

Когда голова кружится при беременности, обратитесь к специалистам

Всі внутрішні причини, тобто захворювання, викликають дискомфортний стан і постійно призводять до того, що паморочиться голова.

Може викликати нездужання будь-яка патологія, наприклад, серцево-судинні захворювання. На думку лікарів, період розвитку плоду не проходить без змін в організмі жінки, наприклад, таких, як зміна положення серцевого м’яза з вертикального на горизонтальне. Ось чому така зміна призводить до того, що змінюється кровотік в організмі і ця обставина може викликати запаморочення.

Вважається, що запалення щитовидної залози провокує нездужання. У цьому випадку обов’язкова консультація лікаря.

Якщо у жінки спостерігалися такі захворювання, як вегетосудинна дистонія, гіпертонія або гіпотонія, морська хвороба, захворювання серця, то швидше за все вона буде піддана таких випробувань, як постійне запаморочення.

Однією з найпоширеніших внутрішніх причин нездужання є токсикоз, постійно викликає блювоту і як наслідок зневоднення організму.

Називають ще одну причину, пов’язану зі змінами в організмі жінки – це збільшення матки. Чому її збільшення впливає на загальний стан? В цей період вона здавлює поблизу знаходяться внутрішніх судин, порушуючи нормальний приплив крові до серця.

Запаморочення при різних етапах виношування плоду

Когда голова кружится при беременности, обратитесь к специалистам

Як говорилося вище, запаморочення може супроводжувати всю вагітність, а можуть проявлятися виключно на ранніх термінах. Найнеприємнішим з усіх причин залишається токсикоз. Це явище не лікується і не може бути діагностовано до вагітності. Це залежить від організму жінки, її імунітету або вроджених патологій. Багато жінок не підозрюють, що їм доведеться пережити таке випробування, як токсикоз. Не відомо, які продукти і найменший натяк на них може викликати сильну блювоту. Причини різні, але результат, коли паморочиться голова, вони викликають однаковий. Перша тріада вагітності характеризується тим, що в кров жінки виділяються токсичні речовини, які утворюються в результаті життєдіяльності плода. Реакція на них – різка нудота і блювота. Іноді напади бувають такими частими, що це може загрожувати життю дитини і спровокувати викидень. З цим явищем боротися практично неможливо, тому що це не пов’язано з обмеженнями у прийнятті тих чи інших продуктів. Однак, необхідно виробити режим і дотримуватися його. Виводити токсини з організму майбутньої матері можна і потрібно. Велика кількість кисню, що надходить у кров, може очищати її. Для цього необхідно багато гуляти і дихати свіжим повітрям. Організм адаптується і поступово звикає до «боротьби» за чистоту крові.

У другій половині вагітності вже значно збільшена матка може призвести до «затиску» судин і також, викликати таке неприємного стан, як токсикоз. До великого мінуса призводить токсикоз організм майбутньої породіллі, а саме, при тривалому «отруєння» крові може різко зменшитися вага майбутньої мами. Це, як правило, призводить до неприємного стану, саме тоді настає відчуття, що паморочиться голова.

Чому пізні терміни виношування дитини рідко супроводжуються токсикозом? Тому що до цього часу жіночий організм пристосовується до виділених у кров «токсинів» і вміло нейтралізує їх. Фахівці попереджають, що на цих термінах він можливий лише в тих випадках, коли пережимається порожниста вена або присутній порок серця.

Найбільш небажаною і трагічної причиною, що викликає запаморочення, може бути загибель плода.

Чи є лікування від запаморочення

Когда голова кружится при беременности, обратитесь к специалистам

Якщо під час вагітності настає постійно запаморочення, якого раніше не спостерігалося, не варто панікувати, але й ігнорувати цей стан теж не можна. Необхідно звернутися до фахівців і з’ясувати причину того, що відбувається в організмі. Не небезпечним таке явище вважається тоді, коли не настають такі негативні наслідки, як втрата зору, важка голова, туман в очах, непритомність. Якщо ж подібні симптоми проявилися, необхідно негайно звернутися до ведучого гінеколога.

Лікар негайно проведе діагностику організму і знайде головну причину нездужання. Майбутній породіллі поставлять вердикт:

 • невропатолог
 • гінеколог
 • терапевт
 • хірург
 • ендокринолог
 • уролог
 • отоларинголог

Може бути проведена діагностика після аналізу крові і висновків гематолога. Обов’язково проходження УЗД під врой половині вагітності.

Що рекомендують майбутній мамі?

Когда голова кружится при беременности, обратитесь к специалистам

Якщо з’явилося запаморочення, слід контролювати свій стан і в цей момент необхідно присісти, а краще, якщо є така можливість, прилягти. Коли стан нормалізується, продовжувати життєдіяльність. Цим ви врятуєте себе від ризику впасти.

Обов’язкове отримання повітряних ванн і організація притоку свіжого повітря в квартиру або ж постійні прогулянки на природі, в парку, лісі, парку і т. д.

Отримання достатньої кількості рідини, яка необхідна для нормального регулювання і роботи внутрішніх органів, відчувають подвійне навантаження під час вагітності. Пийте воду, соки, чай, відвари.

Не допускайте гострого почуття голоду. Частіше перекушуйте і харчуйтеся згідно з рекомендаціями лікаря.

Не допускайте різкого підйому з ліжка або стільця, щоб не виникло нестачі кисню в мозку.

Введіть у раціон харчування залізовмісні продукти.

При хронічної гіпотонії вживайте елеутерокок, якщо дозволить лікар, то женьшень, а також, стимулюйте тиск кавою, чаєм, левзеем.

Підвищений тиск нормалізують чаєм з імбиром і свіжим молоком.

Вагітній жінці необхідні постійні консультації лікаря і відвідування гінеколога. Не пускайте на самоплив свій стан і регулюйте, контролюйте і нормалізуйте його разом з лікарем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *