Крутитися голова від запахів і препаратів. Що робити?

Кружиться голова от запахов и препаратов. Что делать?

Запаморочення може виникати у жінки не тільки при прогресуванні якої-небудь патології, але в період виношування дитини, при прийомі лікарських засобів, із-за страху, переживання, недосипання, запахів або поганого світла. Якщо цей стан повторюється щодня протягом тривалого періоду, необхідно звернутися до фахівця і пройти обстеження. Дуже часто при скасування прийому препарату або зменшення дозування цей неприємний симптом зникає, але в такій ситуації не варто займатися самостійним лікуванням, так як це може привести до серйозних наслідків.

Зміст

 • 1 Запаморочення від прийому Утрожестана
 • 2 Побічні ефекти, запаморочення від Мексидола
 • 3 Інші провокуючі фактори запаморочення
 • 4. Що робити, якщо голова паморочиться саме через психогенних розладів?

Запаморочення від прийому Утрожестана

Кружиться голова от запахов и препаратов. Что делать?

Часто голова паморочиться безпосередньо від прийому препаратів, особливо на гормональній основі. У більшості випадків пацієнтки скаржаться на дану симптоматику від прийому Утрожестана.

Утрожестан – препарат, що містить жіночий статевий гормон, який надає позитивний і, в деяких випадках, негативний вплив. Його необхідно приймати суворо за розпорядженням спеціаліста і враховувати протипоказання, а також побічні дії. Не варто займатися самостійним призначенням, так як це може призвести до негативних наслідків.

Утрожестан рекомендовано приймати при вагітності, в період годування груддю, при безплідді і викидні, при синдромі передменструального напруження і в інших ситуаціях. Не рекомендується різко переривати курс лікування, так як це може спровокувати негативну реакцію організму. Дозування кошти буде залежати від ситуації, стану і патології. Утрожестан робить позитивний вплив на слизову оболонку матки і молочні залози.

Утрожестан випускає в капсулах. Якщо зустріли дані препарат в іншій формі, то це не є оригіналом. Капсули кошти можна вводити інтравагінально, що замінює свічки. Необхідно приймати Утрожестан з обережністю, особливо тим особам, робота яких пов’язана з підвищеною уважністю. До протипоказань відносять підвищену схильність до утворення тромбів, гострий флебіт, кровотеча зі статевих органів, неповний аборт, злоякісного характеру новоутворення в статевих органах і молочних залозах та інші. Якщо проігнорувати протипоказання, то це спровокує побічні ефекти.

Утрожестан в більшості випадків викликає порушення з боку центральної нервової системи, тобто:

 • Безсоння, недосипання, які провокують сонливість.
 • Слабкість і швидку стомлюваність.
 • Голова паморочиться відразу після прийому препарату.
 • В результаті запаморочення, у пацієнта може виникнути реакція на запахи.
 • Дуже часто дану симптоматику фахівця пов’язують з передозуванням, тому проводитися коригування. Також можуть спостерігатися побічні ефекти від Утрожестана і з боку статевої системи, при виникненні яких необхідно повідомити фахівця. Варто розуміти, що статеві порушення також пов’язані з підвищеною дозуванням або неправильним застосуванням засобу.

  Утрожестан необхідно виключити із курсу лікування, якщо у пацієнтки не тільки паморочиться голова відразу після прийому і від запахів, є сонливість, але і виникла алергічна реакція. Також при захворюваннях печінки, нирок, цукровому діабеті, бронхіальній астмі, епілепсії, мігрені і депресії варто вживати засіб з особливою обережністю і тільки під наглядом фахівця.

  Утрожестан – ефективний препарат, який допомагає при багатьох порушеннях та збоях, а також при неправильному підібраному курсі лікування або дозуванні може призвести до негативних реакцій організму і наслідків.

  Побічні ефекти, запаморочення від Мексидола

  Кружиться голова от запахов и препаратов. Что делать?

  Необхідно пам’ятати, що запаморочення може виникнути і при прийомі антиоксидантних засобів (Мексидола), які надають позитивний вплив на нервову систему.

  Мексидол – антиоксидантний засіб, яке рекомендує приймати всередину, парентерально при різних захворювання та відхилення нервової системи:

 • Невротичний і неврозоподобное стан.
 • Органічний психосиндром, який спровокований порушеним кровообігом у головному мозку.
 • Енцефалопатія.
 • Черепно-мозкові травми.
 • Порушення пам’яті в літньому віці.
 • Гостре порушення кровообігу в мозку.
 • Психоорганічний синдром.
 • Вегето-судинна дистонія та інші.
 • Перед початком прийому Мексидола необхідно обов’язково проконсультуватися з фахівцем, так як самостійна терапія може тільки погіршити ситуацію і погіршити стан пацієнта. Від прийому Мексидола дуже часто у пацієнтів виникають такі побічні реакції організму:

 • Нудота і блювотні позиви.
 • Спрага і сильна сухість у ротовій порожнині відразу після прийому Мескидола.
 • Підвищена сонливість.
 • Голова сильно паморочиться чи болить.
 • Алергічна реакція на діючі речовини Мексидола.
 • При передозуванні Мексидола у пацієнта відзначається сонливість, може бути блювота. Що стосується протипоказання, то при прийомі Мексидола вони також існують, які необхідно обов’язково враховувати і ні в якому разі не ігнорувати: підвищена чутливість, ниркова або печінкова недостатність, період виношування дитини, період грудного вигодовування та педіатрія.

  Якщо від використання Мексидола у пацієнта виникли побічні реакції організму, необхідно відразу звернутися до фахівця і проконсультуватися з приводу даної ситуації. У більшості випадків коригування дозування Мексидола допомагає зменшити вираженість негативної симптоматики. Також варто сказати, що дуже часто від Мексидола навпаки перестає крутитися голова і його прописують саме для усунення цього стану, але тільки якщо у пацієнта немає супутніх провокують захворювань.

  Інші провокуючі фактори запаморочення

  Кружиться голова от запахов и препаратов. Что делать?

  У більшості випадків такий симптом, як запаморочення, що виникає в результаті багатьох провокуючих чинників, що дуже ускладнює діагностику і лікування. Дуже часто голова кружляти з-за підвищеного артеріального тиску, шийного остеохондрозу, розлади, що пов’язано з вестибулярним апаратом, судинних захворювань, пухлин, особливо головного мозку, а також із-за порушеного метаболізму або онкології. Щоб усунути запаморочення потрібно правильно визначити причину такого стану.

  Необхідно сказати, що голова паморочиться у більшості пацієнта безпосередньо через невротичного стану або іншого психічного захворювання. Адже не дарма кажуть, що багато відхилення і патології виникають на нервовому грунті. При психогенних розладах паралельно не присутня якась інша симптоматика, тому запаморочення уявного характеру важко піддаються діагностиці. У такій ситуації у пацієнта може бути слабкість або втрата свідомості, але при цьому аналізи прекрасні.

  Також цей неприємний симптом може бути при таких частих патологіях, як ВСД, панічні атаки, які супроводжуються такими ознаками, як:

 • Шум у вухах і голові.
 • Помутніння розуму.
 • Порушення орієнтування в просторі.
 • Больові відчуття в грудній області.
 • Підвищене виділення поту, головний біль.
 • У багатьох пацієнтів також відмічається підвищена дратівливість, напад страху, емоційне збудження, безсоння або підвищений артеріальний тиск. При цьому серце б’ється частіше, хода стає нечіткою, порушена слухова функція та інші ознаки порушення роботи вестибулярного апарату.

  Почуття страху і запаморочення може також спровокувати замкнутий простір, будь-які предмети або стресові ситуації, хвилювання, тривала психоемоційна навантаження. Недолік відпочинку і відсутність повноцінного сну відносяться до факторів-провокатором даного відхилення.

  Щоб правильно встановити психогенне запаморочення слід звернути увагу на душевний стан хворого, на його думки, життя, бувають у нього напади страху або занепокоєння, а також часто у нього буває почуття скутості і напруги.

  Що робити, якщо голова паморочиться саме через психогенних розладів?

  Кружиться голова от запахов и препаратов. Что делать?

 • В першу чергу необхідно усунути причину неприємної симптоматики.
 • Приймати препарати седативної дії, в рідкісних випадках пацієнту призначають транквілізатори і антидепресанти.
 • Використання психотерапевтичної методики: гімнастика, дихальні вправи, відвідування психотерапевта.
 • Також запаморочення, дуже часто виникає і при мігрені, що супроводжується сильними головними болями, нудотою, ознобом, задишкою, непереносимість яскравого світла, «мурашками» і блювотними позивами. Напади мігрені спостерігається вранці і після прийому їжі. Лікування повинно проводитися комплексно і тільки під наглядом фахівця.

  Пацієнти з пухлиною головного мозку теж скаржаться на дану неприємну симптоматику, яка може супроводжуватися нудотою, блювотними позивами, слабкістю і сонливістю. Можуть спостерігатися галюцинації, порушення зорової функції. З прогресуванням новоутворення симптоматика буде тільки стає інтенсивніше.

  При вагітності у жінок може паморочитися бути негативна реакція на запахи. Дані ознаки можуть виникати не тільки в ранкові години, але і спостерігатися протягом всього дня. Варто згадати і похмілля, при якому сильно нудить, паморочиться голова і присутній занепад сил. Цей стан не становить небезпеки для життя пацієнта, але може доставити чимало дискомфорту. При харчовому отруєнні дуже часто скаржаться на негативну реакцію організму на запахи, яка провокує або головний біль або запаморочення. Лікування при цьому повинно бути негайним, так як воно може привести до негативних наслідків з боку функціональності печінки і шлунково-кишкового тракту.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *