Масаж при головному болю, що виникає від напруги

Массаж при головной боли, возникающий от напряжения

Кожна людина хоча б раз в житті випробовував головні болі і не знав, чому вони виникають. У багатьох людей така недуга проявляється дуже часто, тому що є багато причин для його появи. Болі можна лікувати за допомогою масажу, який можна робити в домашніх умовах, або за допомогою фахівця. Як це зробити правильно? Чому паморочиться голова? Як визначити причину виникнення болю в голові? Чому після тривалої роботи з’являються болі в потилиці?

Зміст

 • 1 Причини виникнення головного болю
 • 2 Види масажу
 • 3 Точковий масаж
 • 4 Вплив на тригерні зони
 • 5 Масаж шийно-потиличної частини при виниклої головного болю напруги
 • 6 Загальний масаж голови

Причини виникнення головного болю

Массаж при головной боли, возникающий от напряжения

Основними причинами болю в голові є наступні фактори:

 • Проблеми з носовими пазухи. Коли з носа не вдається вивести всю зайву рідину, з-за якої виникає закладеність, тоді точно не уникнути головного болю. Щоб позбутися таких проблем, варто подбати про точковому масажі.
 • Викривлення хребта. Найбільш поширена причина виникнення болю в голові. В цьому випадку краще відразу звернутися до лікаря, тому що є ймовірність зсуву хребців.
 • Проблеми з кишечником. Дуже часто такий фактор виникає через запорів після неправильного харчування. Біль у такому випадку передається на передню частину голови.
 • Зубний біль. Нерідко буває таке, що при сильного зубного болю можуть виникати проблеми з головою. У цьому випадку не варто затягувати з лікуванням і краще відразу звертатися до стоматолога.
 • Але тут слід відрізняти головні спазми від напруги. Вона зазвичай виникає зовсім від інших причин, а саме:

 • Професійна поза. Люди в офісах дуже часто проводять свій робочий день сидячи на одному місці. Це не є добре, бо кістки з часом звикають до такого і потім погано реагують на великі навантаження. Саме тому і можуть виникати болі напруги в голові.
 • Стрес. Найбільш часта причина виникнення головного болю, яка виникає з-за хронічного перенапруження. Тут зазвичай паморочиться голова при тривалому нервовому напруженні.
 • Незручна поза уві сні. Тут може бути присутнім перенапруження м’язів шиї та очей.
 • Щоб позбутися від такої недуги, варто ретельно звернути увагу на лікування після проявилися симптомів. Одним із способів є масаж.

  Види масажу

  Массаж при головной боли, возникающий от напряжения

  Найбільш поширеними різновидами масажу є наступні:

 • Точковий, який ґрунтується на рефлексах.
 • Вплив на тригерні зони.
 • Масаж на шийно-потиличній рівні.
 • Загальний масаж голови при болях напруги.
 • Точковий масаж

  Массаж при головной боли, возникающий от напряжения

  Дуже часто можна побачити, що людина на підсвідомому рівні починає масажувати віскі і натискати в місцях над бровами після болі в потилиці. Це і є дії точкового масажу, який бере початок з східної медицини. У підсумку можна зазначити, що змінюється стан м’язів і судин, покращуючи стан вегетативної системи. Щоб правильно зробити такий вид масажу, варто використовувати великий і вказівний палець, який натискаючи слід розтирати за годинниковою стрілкою. Такий масаж проводиться не менше 5 секунд. Вважається, що точки, по яких проводиться процедура, з’єднані між собою і утворюють меридіани. Тут потрібно тільки знати правильне розташування цих точок.

  Такий масаж можна проводити в домашніх умовах. При цьому варто пам’ятати, що точки розташовуються за наступним принципом:

 • На скронях, там, де починається ріст волосся.
 • У місці кріплення м’язів, а саме у западині на потилиці.
 • Внутрішній куточок очей біля перенісся.
 • Кут нижньої щелепи. Варто звернути увагу, що при натисканні виникає дзвін у вухах.
 • На долоні між великим і вказівним пальцем.
 • Всього таких точок 13, дія яких допомагає позбавитися від різних видів головного болю напруги. Але якщо у вас є тиск, то варто відмовитися від проведення такої процедури.

  Вплив на тригерні зони

  Массаж при головной боли, возникающий от напряжения

  Тригерні точки людини досить часто є причиною неприємних відчуттів. Вони розташовуються по всьому організму і викликають спазми практично завжди відразу за напрямом декількох з них.

  Активні точки, які розташовуються в м’язах обличчя і шиї, є частим джерелом виникнення головних болів. Практично у всіх випадках, така біль має відмінну особливість і називається головним болем напруги. Це свідчить про те, що тригерні точки є частиною основного механізму виникнення мігрені. Область поширення такого болю велика. Дуже часто спостерігаються неприємні відчуття в лобі або скронях. Рідше можна зустріти вплив в області потилиці.

  Такий симптом лікується різними методами, в тому числі і масажем. Відбувається він за допомогою впливу на основні точки. Також непогано допомагає і голковколювання як вид масажу. Після такої процедури часто паморочиться голова, але проходять болі в потилиці.

  Масаж шийно-потиличної частини при виниклої головного болю напруги

  Массаж при головной боли, возникающий от напряжения

  Головний біль у потилиці у багатьох випадках посилюється при напрузі м’язів шиї. Болі викликають не тільки неприємні відчуття, але і можуть погіршувати роботу кровоносної системи. Розвиток такого захворювання можна використовувати як ознака розвитку патології у шийної частини хребта людини. Таким прикладом може виступати остеохондроз. У цьому випадку варто звернутися до масажу шиї, який принесе полегшення.

  Масаж при головному болі в цьому випадку проводиться дуже просто. Спочатку слід розігріти шкіру на шиї і потилиці за допомогою розтирання. Після цього вже можна приступити до самого процесу масажу шиї. Потрібно підготувати не тільки м’язи, але й місця їх прикріплення. При цьому варто звернути увагу, що натискати на судини абсолютно не можна. Це може призвести до запаморочення або інших симптомів у потилиці. Якщо таке вже сталося, то варто припинити всі дії, спрямовані на масаж шиї.

  Масаж при головному болі дуже добре поєднується з різноманітними вправами. Метою у такому випадку буде виступати розтягнення м’язів.

  Після проведення такої процедури від напруги після масажу варто трохи відпочити і полежати протягом 10-15 хвилин поки паморочиться голова. Якщо є теплий шарф, то його варто негайно надіти для отримання кращого ефекту. Варто зазначити, що такий масаж на потилиці – найбільш вдалий метод лікування головного болю.

  Загальний масаж голови

  Массаж при головной боли, возникающий от напряжения

  При головних болях напруги дуже добре може допомогти загальний масаж голови і невеликої ділянки шиї, який починається з розігрівання шкіри за допомогою розтирання і поглажування. Потім варто пройтися кілька разів плавними рухами від низу до верху. Рухи повинні нагадувати конструкцію спіралі, по якій ви як би проходитесь пальцями. При цьому пальці повинні щільно прилягати до шкіри, а не ковзати по ній, тим самим знімаючи болі, які окольцовывают голову. Він допоможе зняти недуга і поліпшити процеси кровообігу.

  В даний час дуже велика кількість пристосувань розроблено для виконання процедури масажу. Вони полегшують сам процес і розподіляють руху рівномірно.

  Але варто звернути увагу на наявність протипоказань для проведення такого масажу, а саме наявність онкологічних захворювань. Дії можуть призвести до зменшення болю, але викликати зростання наявної пухлини.

  Не варто вдаватися до застосування загального розслаблення голови при ароматерапії і вживанні різного роду компресів. Якщо ви приймаєте таблетки, то варто відмовитися від масажу.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *