Мігрень: її різновиди, причини і наслідки

Мигрень: ее разновидности, причины и следствия

Головний біль — це досить часте явище на сьогоднішній день. За статистикою кожен 5 відчуває хоч раз в місяць головний біль. Але, варто зазначити, що головні болі бувають досить різними і можуть проявлятися з різною періодичністю та різних частинах голови. Як правило, багато захворювання спочатку проявляються саме головним болем. Якщо біль проявляється досить часто, при цьому больові відчуття пульсуючі і спазмирующие, і звичайні лікарські препарати особливо не допомагають, то швидше за все це саме мігрень. Вчені стверджують, що найчастіше мігрень є спадковою схильністю і передається по жіночій лінії. Чоловіки також можуть страждати від цього захворювання, але таке трапляється досить рідко. Симптоми головного болю можуть проявлятися досить різноманітно, і як правило, точно і правильно поставити діагноз може тільки лікар, і тільки після повного комплексного обстеження. Так як симптоми мігрені дуже схожі з іншими захворюваннями. Якщо все ж напади болю турбують Вас досить часто, то краще відразу звернутися до лікаря і пройти комплекс обстежень. І тільки після цього, лікар зможе поставити Вам точний діагноз і призначити правильне лікування, а також розповісти методи запобігання та попередження прояви болю.

Зміст

 • 1 Види мігрені і симптоми прояву
 • 2 Частота виникнення і прояви нападів
 • 3 Причини прояви мігрені
 • 4 Лікування захворювання
 • 5 Профілактичні заходи

Види мігрені і симптоми прояву

Мигрень: ее разновидности, причины и следствия

На сьогоднішній день вчені поділяють мігрень на два види:

 • проста;
 • асоційована (мігрень з аурою).

Асоційовану (класичну) форму зазвичай спостерігають у більшої половини всіх хворих. Як правило, за 20-40 хвилин до нападу спостерігаються порушення зору, слуху, нюху, неврологічні порушення, саме це і називають “мігрень з аурою”. Початковий напад може проявлятися блиском в очах, спалахами або потемнениями в очах і т. д.

Порушення зору найчастіше спостерігаються при мигренозной аурі. Вони можуть проявлятися у вигляді переміщаються точок в полях зору, пульсуючих ліній, дефекти зору, ілюзіях, спотворюють реальність. Виникає відчуття, що предмети навколо можуть бути змінені в розмірах, змінюється їх колір, можуть навіть починатися галюцинації.

Зазвичай після аури починається сильний і різкий головний біль. Болі при цьому є односторонніми і віддаються на очі, вуха, шию. Варто зазначити, що біль може посилюватися при прояві будь-яких подразників (сильний і яскравий світ, шуми, запахи). Напад болю може проявлятися від кількох хвилин до трьох діб.

Хоча симптоми досить характерні, проте необхідне спостереження лікаря і постановка точного діагнозу, а також правильного лікування.

Частота виникнення і прояви нападів

Мигрень: ее разновидности, причины и следствия

Напади мігрені можуть проявлятися з досить різною частотою, але середня кількість становить до 7-8 разів на місяць. Напади мігрені можуть бути настільки сильними,що людина може просто втрачати працездатність. На сьогоднішній день людям, у яких діагностували це захворювання, можуть навіть призначати інвалідність. Як правило, мігрень з аурою вважається досить сильним і серйозним захворюванням, лікування обов’язково необхідно.

Мігрень з аурою головне вчасно діагностувати і призначити правильне лікування. Симптоми захворювання досить специфічні, і доктору буде легко визначити правильне лікування і призначити профілактичні заходи.

Причини прояви мігрені

Мигрень: ее разновидности, причины и следствия

Причини і симптоми через які Причини і симптоми з-за яких проявляється мігрень досить різноманітні, однак вчені вважають, що перше, що впливає на виникнення цієї недуги, це саме спадковість. Жінки, зазвичай страждають досить частіше, ніж чоловіки. Серед чоловіків лише одиниці страждають даним захворюванням. Але, давайте також розберемо які ще причини можуть впливати на виникнення нападу:

 • Дієти або ж просто погане харчування;
 • Перенапруження і надмірні навантаження (як фізичні, так і розумові);
 • Зневоднення;
 • Поганий сон або недосипання;
 • Сильне і яскраве світло;
 • Стреси і напруги;
 • Сильні і різкі запахи;
 • Різке виняток кави або напоїв, що містять кофеїн із щоденного раціону;
 • Шкідливі звички (куріння, надмірне вживання алкоголю або ж прийом наркотичних засобів);
 • Зміна погодних умов і атмосферного тиску;
 • Змінення часового поясу, тривалі поїздки;
 • Гормональні зміни (критичні дні, період вагітності, менопауза).
 • Чоловіки, як ми і говорили раніше, набагато менше страждають від цієї недуги, але якщо й страждають, то напади як правило проходять набагато легше, ніж у жінок і лікування не завжди необхідно. Жінки ж більш сприйнятливі до всього, що відбувається навколо, і тому не тільки спадковість впливає на виникнення такого захворювання. Якщо б слабкий жіноча стать більше себе берег і стежив за своїм раціоном, то відповідно і недуга була б менше розвинутий в наш час. Так що варто берегти своїх жінок і давати їм можливість відпочити і побути слабкою.

  Лікування захворювання

  Мигрень: ее разновидности, причины и следствия

  Варто відзначити, що така недуга, як “мігрень з аурою” — це захворювання, яке погано піддається лікуванню, так як напади можуть проявлятися абсолютно з різною періодичністю, і повністю вилікуватися неможливо. Як правило, лікування призначають з метою запобігання виникнення нападів або полегшення їх виникнення. Для цього варто використовувати спробувати самостійно спробувати уникнути нападу. Багато хто, наприклад, при найменших “натяки” на виникнення нападу намагаються своєчасно надати собі допомогу, наприклад, прилягти в темному і безшумному приміщенні і спробувати розслабитися, прийняти теплу ванну, прикласти компрес або перев’язати голову хусткою, випити чашку міцного чаю чи кави, зробити легкий масаж голови і шиї. Якщо все ж нічого не допомагає, то тоді варто прийняти лікарські препарати:

  • спазмолітики;
  • анальгетики;
  • антидепресанти;
  • заспокійливі препарати;
  • протисудомні препарати.

  Крім цього, лікарі зазвичай призначають препарати, які включають в себе вітаміни, магній, кальцій. Варто відзначити, що будь-яке лікування Вам не призначили, на жаль, повністю позбутися від цього захворювання неможливо. Однак, вчасно виявити симптоми і спробувати їх зменшити завжди можливо. Якщо первинні симптоми спробувати своєчасно прибрати, то до фази сильного головного болю справа може і не дійти. До речі, цікавим фактом є те, що з роками напади можуть проявлятися все рідше, а іноді і зовсім зникнути без сліду.

  Профілактичні заходи

  Мигрень: ее разновидности, причины и следствия

  Якщо у Вас все ж мігрень, то перше, що потрібно зробити, це визначити фактори, які викликають напад і спробувати максимально їх уникати. Також варто повністю відмовитися від шкідливих звичок (куріння, алкоголю або наркотичних препаратів), дотримуватися правильного режиму дня, намагатися зменшити фізичні та розумові навантаження, уникати і не піддаватися стресам і перенапруження, варто частіше проводити час на свіжому повітрі і не виключати заняття спортом. Якщо Ви будете дотримуватися даних рекомендацій і берегти себе, то це допоможе істотно знизити частоту прояви нападів і просто полегшить Ваше життя.

  Так що якщо Вам поставили такий діагноз, як мігрень, то це ще не вирок. З мігренню цілком можна впоратися і просто контролювати прояв нападу. При цьому пам’ятайте, що правильне лікування істотно полегшить Ваше життя і допоможе впоратися із захворюванням.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *