Може сильно боліти голова при шийному остеохондрозі

Может ли сильно болеть голова при шейном остеохондрозе

При остеохондрозі шийного відділу головний біль проявляється, поєднуючись зі стрибками тиску і запамороченнями, а нудота найчастіше виявляється їх доповненням. Однак болюче відчуття може зустрічатися в якості самостійного симптому. В описах захворювання хребта області шиї часто вказується на локалізацію болю в потиличній частині і її посилення при поворотах голови. Але практика показує, що нерідкі прояви, коли починає хворіти практично вся голова, а шийний відділ при цьому не турбує. При цьому лікування можливо призначити тільки після повноцінного обстеження.

Зміст

 • 1 Значимість шийного відділу
 • 2 Прояв остеохондрозу в шийному відділі
 • 3 Причини появи головних болів
 • 4 Лікування головних болів
 • 5 Гіпертонія і шийний остеохондроз

Значимість шийного відділу

Может ли сильно болеть голова при шейном остеохондрозе

Природою передбачена підвищена гнучкість шиї. При цьому обертання головою є нагальною необхідністю. Шийний відділ є продовженням хребтового стовпа, остеохондроз може бути виявлений у будь-якій його частині. Але в грудному відділі його можливо довго не помічати через слабо вираженої симптоматики. В попереку найчастіше тільки після досягнення великих розмірів міжхребцевої грижі може проявитися болюче відчуття.

В області шийного відділу остеохондроз «виявляє себе значно швидше. Це викликано тими функціями, які закладені в цю частину тіла природою. У шиї, її досить невеликому обсязі, розташовані безліч найважливіших для організму судин, нервових каналів і їх закінчень. Насиченість та щільність прилягання цих найважливіших сполучних ланок призводять до того, що при найменших ознаках остеохондрозу, можливо, виявиться зачеплену якась їх частина. При цьому болить не тільки шия, а й значна частина голови, можлива нудота.

Прояв остеохондрозу в шийному відділі

Может ли сильно болеть голова при шейном остеохондрозе

Досить поширеним симптомом цього захворювання в області шиї є головний біль. При цьому нудота і запаморочення – часті її супутники.

При яке проявилося остеохондрозі шийного відділу може бути порушена нервова провідність. Можливе виникнення спазмів в певних ділянках головного мозку, що призводить до підвищення внутрішньочерепного тиску. При цьому голова болить у кожному конкретному випадку по-різному і має свої особливості:

 • Виникає найчастіше несподівано. Характер можливий постійний або нападоподібний.
 • Можливо різке і сильне прояв. Посилюється при будь-якому повороті голови. Для цього ж ефекту буває досить рухати очима.
 • Хворобливі відчуття, які зачіпають потиличну частину і віскі – найбільш часте прояв. Проте можливе їх поширення на всю голову.
 • Простріли в шийній ділянці, біль ниючого характеру вгорі тулуба, нудота, оніміння рук, запаморочення, зменшення гостроти слуху – це можливі супутні симптоми.
 • Під час сну важко знайти відповідне положення голови для зниження больових відчуттів. Це викликає безсоння. Становище погіршує той факт, що больові прояви посилюються в передранкові години.
 • Причини появи головних болів

  Может ли сильно болеть голова при шейном остеохондрозе

  Причини проявилися головних болів полягають у деформованих міжхребцевих дисках. При цьому структура хребта зазнає зміни, за яких можливе защемлення не тільки нервових закінчень, але і судин. До найбільш частих причин відносяться:

 • Синдром хребетних артерій. При захворюванні відбувається порушення кровообігу в заднебокових відділах головного мозку. Виникають больові відчуття носять пульсуючий, іноді пекучий характер. Супроводжуються мушками, а іноді «іскрами» або потемніння перед очима, запамороченням.
 • Шийна мігрень. Викликається пошкодженням шийного нерва. З класичної мігренню пов’язує тільки прояв болю в скроневій частині. В іншому є різними захворюваннями. Болі носять приступоподібний характер і проявляються з одного боку. При цьому можлива нудота і блювота.
 • Защемлення нерва. Потилична невралгія характеризується концентрацією болю в потилиці з переходом в зону тімені. Викликається защемленням нерва зміщеними або истонченными хребцями. При цьому може хворіти і в області очниць.
 • Гіпертензивний синдром. Больові відчуття поширюються від шиї і потилиці до скронь. Поява синдрому обумовлено здавленням судин, що проходять через праві та ліві канали хребців, які при даному захворюванні стають вузькими. Болить голова з давлять і розпирає ознаками, може посилюватися при русі очей, при цьому часто з’являється нудота.
 • Лікування головних болів

  Может ли сильно болеть голова при шейном остеохондрозе

  Найчастіше лікування знеболюючими препаратами не допомагає, а біль з часом переростає в хронічну. У зв’язку з цим відбувається зниження працездатності. Через недосипання і загальної втоми людина стає нервовим і дратівливим, артеріальний тиск підвищується, відбувається розвиток неврозів.

  Лікування головних болів часто виконується шляхом комбінування спазмолітиків з анальгетиками. Це в більшості застосовуваних випадків діє благотворно. При надмірному напруженні м’язів шиї і голови використовуються нестероїдні протизапальні засоби. У цьому випадку лікування може виконуватися такими препаратами, як Диклофенак і Аспірин.

  Однак ці препарати є лише засобами для зняття болю. Лікування шийного остеохондрозу вони не виконують. При цьому слід враховувати, що такі препарати володіють побічними ефектами. Серед них нудота, зниження згортання крові, руйнівний вплив на слизову шлунка.

  Необхідно усвідомлювати, що тільки лікування хребта дозволить уникнути подальшого прояви болю в області шиї.

  Гіпертонія і шийний остеохондроз

  Может ли сильно болеть голова при шейном остеохондрозе

  Страждають гіпертонією пацієнти знають, що больові відчуття в потиличній частині однозначно сигналізують про повысившемся артеріальному тиску. Однак точно такі ж симптоми можуть бути викликані і остеохондрозом шийного відділу. При цьому, при здавленні нервових корінців відбувається такий же ефект, як і при гіпертонії. Підвищується тиск.

  Такий прояв у людей, які не були раніше гипертониками, визначається після обстеження серцевої діяльності. Для цього потрібно здати аналізи та пройти процедуру ЕКГ. Якщо серце здорово, то можлива причина потиличних болів – остеохондроз шийного відділу.

  Значно складніше визначити таке явище у гіпертоніків. У цьому випадку постійно проявляються больові відчуття в області потилиці – привід для проходження повноцінного обстеження організму.

  Завдяки повноцінному обстеження може бути своєчасно визначена природа походження болів в області шиї і призначено коректне лікування.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *