На голові з’явилася шишка. Чому болить при натисканні?

На голові з'явилася шишка
На голові з’явилася шишка

Шишка на голові може бути наслідком удару. Зазвичай не болить і особливого дискомфорту не доставляє. Однак не завжди її поява настільки безневинна. Якщо ж ущільнення підозріле, сильно болить, роздулося і навіть підвищилася температура, локалізувалася на потиличній частині або з боків черепа, то все-таки варто виявити причину її появи. Шишка може з’явитися як симптом новоутворення, іншої патології в організмі, що потребує діагностики і лікування, можливо навіть хірургічним шляхом.

Чому з’являються?

На голові шишка
На голові шишка

Шишка на голові здатна з’явитися внаслідок зовнішньої травми: від удару або укусу комахи або внутрішньої: при ліпомі у вигляді жировика, остеома, фурункульоза, катероми (утворення кісти),трихоєпітеліома, збільшення лімфовузлів.

 

  • Травма. Шишка з’являється на голові у вигляді гематоми зі скупченням крові під шкірою, болить при пальпації, набуває бузкового або баклажанового відтінку. Потрібно лікувати, розкривати хірургічним шляхом, очищати рану від скупчення крові і можливо гною.
  • Укус комара, бджіл або ос. Можлива поява припухлості на голові, відчуття печіння, болі, свербіжу, підвищення температури. Лікування полягає в обробці місць ураження, промивання антисептиками, накладення протиалергічних мазей (гелів). Не можна розчісувати шишку. За допомогою краще відразу ж звернутися в травмпункт, особливо якщо піднялася температура, додає сильний свербіж.
  • Атерома у вигляді новоутворення з локалізацією на голові внаслідок недостатнього відтоку секрету сальних залоз, їх закупорки, скупчення щільної консистенції під покровом шкіри. Вимагає видалення хірургічним шляхом, вивчення матеріалу на гістологію. Зазвичай це кіста доброякісної природи походження.
  • Ліпома у вигляді жировика, щільна по консистенції доброякісна пухлина. Зазвичай шишка не болить, особливого дискомфорту не доставляє. Локалізує лоб волосисту частину голови. З’являється в результаті збою обміну речовин, патології жирової тканини. Має спадковий характер походження, може перероджуватися в ліпосаркому, вже злоякісне новоутворення, що вимагає видалення лазером, шляхом проведення кріодеструкції або хірургічним шляхом.
  • Трихоєпітеліома у вигляді доброякісної пухлини на голові, зазвичай носить спадковий характер. Може групуватися у вигляді куполовидних численних дрібних елементів на голові до 6 мм в діаметрі, розростаються з часом, як правило, не болючі при пальпації. При лікуванні застосовується хірургічний метод або електрокоагуляція.
  • Остеома у вигляді доброякісної кісти з повільним розростанням, але не здатною перероджуватися в злоякісну форму, метастазувати, також проростати в навколишні тканини. Шишка болить, але іноді не відчувається зовсім. Гладка на дотик, злегка підноситься над кістковою тканиною у формі кулі з рівними краями. Причиною появи може бути спадковість, травма, ряд захворювань: подагра, ревматизм, сифіліс. Потрібно видаляти шляхом відсікання від ближніх здорових ділянок кісткової тканини.

 

Поява шишки на тлі запалення

шишка на голові
шишка на голові

Якщо, наприклад, після удару до гематоми приєднується інфекція і з’явилася шишка, то можливий розвиток запального процесу під шкірою. Вона стає набряклою, червоною. В результаті наповнення капсули гноєм підвищується температура. Потрібно розтин, очищення порожнини від гнійного вмісту, обробка антисептиками, промивання.

Наріст може з’явитися на волосяному покриві при фурункульозі – запальному захворюванні внаслідок розчісування або занесення інфекції всередину порожнини утвореного фурункула. Зазвичай представляється собою як купол, піднімається над волосяним покривом. Шишка набрякла, болить при натисканні. При появі ямки можна говорити про скупчення всередині гною. Якщо не лікувати звичайний фурункул, то процес запалення може призвести до розвитку флегмони, іншого гнійного процесу, також тромбозу, синуса і навіть абсцесу мозку. Не можна самостійно розкривати фурункули. При появі незрозумілих новоутворень на голові краще якомога швидше звернутися в травмпункт або до хірурга.

Хвороби лімфовузлів можуть призвести до утворення шишки на голові. Фактором-провокатором стає ураження шкірних покривів грибком, педикульозом, інших інфекцій, що привела в підсумку до отиту, фурункульозу або краснухи. Ущільнення болить, опухає, стає твердою, підвищується температура. Лікування полягає в призначенні лікарем антибактеріальної терапії з метою зменшення лімфовузлів в розмірах. Самолікування примочками, компресами, малюванням йодної сітки на голові небезпечно. Варто розуміти, що захворювання лімфи – це внутрішні недуги і народні засоби стануть не тільки не ефективними, але і небезпечними.

Нарости, викликані папіломами, можуть локалізувати практично будь-які ділянки тіла, при появі на голові у вигляді шишечок схильні до збільшення в розмірах, що часто буває на тлі зниженого нестійкого імунітету або постійних стресів. Від бородавок, звичайно, потрібно позбавлятися. Вони не тільки зовні не привабливі, але і доставляють безліч незручностей своєму власникові.

Сьогодні в умовах лікувальних установ лікування проводиться успішно медикаментами, також різними методами: лазеротерапії, кріодеструкції, електрокоагуляції. Для комплексного і успішного лікування незамінна вітамінотерапія, призначення противірусних, імуностимулюючих препаратів.

Висновок

шишка на голові
шишка на голові

Наріст на голові аж ніяк не завжди невинний. Часто це ознака серйозних внутрішніх захворювань. Якщо нарости підозрілі і нічого не сприяло їх появи, то не варто відкладати з відвідуванням лікаря. Не так страшно, якщо наріст викликаний алергеном. Для усунення досить виявити його, налагодити харчування, підібрати для себе косметичні засоби, що не призводять до різного роду негативних реакцій. Гірше справи йдуть, якщо причина появи шишки на голові –розвиток пухлини, іншого злоякісного новоутворення, лікувати які вкрай важливо на початковому етапі їх появи.

Серед народних засобів застосовують примочки, наприклад їз золотого вуса, настояного на спирту шляхом змочування ватного тампона і прикладання до опуклих місць на голові.

При появі шишки від укусу комахи для усунення набряків, роздратування і набряклості тканин показано втирання антигістамінних мазей і гелів. Лікують шишки примочками з содового, сольового розчину.

Якщо наріст – симптом новоутворення то, звичайно, видаляти її потрібно шляхом висічення лазером, хірургічним методом.

Для видалення жировика застосуємо медикаментозний метод шляхом введення в ущільнена місце шприца з лікарським засобом, що сприяє руйнування жирової тканини і швидкому розсмоктуванню наросту надалі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *