Масаж голови при головному болі

масаж голови при головному болі
масаж голови при головному болі

Головний біль – частий і самий вірний супутник сучасного суспільства. У кожної людини вона виникає з різних причин, але завжди ускладнює йому життя.  Через неї важко зосередитися і плідно працювати, приділяти час сім’ї, друзям.

Більшість людей відразу хапаються за таблетки, і п’ють їх жменями, що завдає шкоди травній системі, і не тільки їй. Можна поступити простіше і освоїти техніку масажу, щоб усунути біль і її причину. Тоді не доведеться страждати від дискомфорту і пропускати позитивні моменти життя.

Загальні правила масажу голови

масаж голови при головному болі
масаж голови при головному болі

Відомо чимало способів проведення даної процедури, але частіше використовується класична техніка. Новачкам краще попередньо поспостерігати за діями фахівця і перші кроки в цій сфері зробити під його керівництвом, орієнтуючись на особливості свого дискомфортного стану.

Правильне положення тіла – запорука успіху всієї процедури, оскільки так не буде погіршуватися кровотік і швидше розслабляться м’язи. Необхідно робити масаж сидячи, зі злегка закинутою назад головою. При переході на область шиї потрібно нахилитися вперед і спертися на зігнуті в ліктях руки. Ідеальний варіант, коли сеанс проводиться спеціалістом.

Порядок дій при масажі виглядає так:

 • Слід по черзі і строго по масажних лініях опрацювати області чола, скронь, тімені і потилиці. Їх теж потрібно спочатку вивчити.
 • Кожній ділянці доведеться приділити близько двох хвилин. Тоді середня тривалість процедури буде коливатися в діапазоні 8-10 хвилин.
 • Обов’язкові до використання базові прийоми класичного масажу, звані погладжуванням, розминкою, розтиранням, вібрацією. Вони достатньою мірою стимулюють обмінні процеси в шкірі, судинах, м’язах шиї, завдяки чому усуваються застійні явища в них і зникає біль.

 

Як працювати з лобовою зоною

Масаж голови від головного болю, як і будь-який інший його вид, починають з прийому погладжування. Він підготує шкіру, розслабить м’язи. Його слід виконувати з нарощуванням інтенсивності впливу:

 • спочатку легкими мазками. Напрямок руху – з боку в бік. Достатньо 3-5 повторень;
 • з посиленням тиску долонь. Для цього необхідно розташувати праву з тієї ж сторони чола і протягнути її вліво. При цьому повинно відчуватися рух шкірних складок за рукою. Те ж саме виконують і лівою долонею кілька разів;
 • з точковим впливом вказівних пальців. Їх необхідно розташувати на лобі і проводити ними з боку в бік 2-5 разів.

Важливо чергувати кожен використаний прийом з ніжним погладжуванням. Завершується сеанс масажу теж ними.

Переходячи до розминки, потрібно перелаштуватися на роботу пальцями. Для цього слід упевнитися, що нігті коротко підстрижені і не залишать подряпин. Їх відсутність полегшить виконання будь-яких прийомів і зніме додаткове навантаження з рук.

Для розминання необхідно симетрично розташувати кисті на лобі так, щоб вказівний палець торкався прикореневої зони волосся, а мізинець – надбрівної дуги.

Потім, можна починати плавно переміщати руки зліва – направо і в зворотному порядку. Причому рухи пальців повинні бути обертальними з натисканням, але, не спричиняють біль.

Досить виконати три-чотири підходи, між якими робиться поглажування.

Як працювати з волосяною частиною голови

масаж голови при головному болі
масаж голови при головному болі

Масаж при головному болі повинен охоплювати прикореневу зону росту волосся, скроневу, тім’яну, потиличну. Область шиї теж вимагає розминання, особливо при дискомфорті, викликаному тривалою напругою її м’язів.

Спочатку обрану ділянку слід підготувати з допомогою поглажуючого прийому. Відмінно допоможе зрозуміти суть впливу асоціація з розчісуванням масажною щіткою. Рухи рук повинні бути такими ж, як і при виконанні цієї процедури: м’якими, що поширюються на всю голову. Достатньо 15-20 з такого «причісування», щоб змінити прийом.

Розминання можна виконати, розташувавши обидві руки симетрично щодо проведеного проділу. Причому слід широко розставити пальці і працювати тільки їх подушечками. Рухи повинні бути обертальними з обов’язковим натисканням. У підсумку потрібно опуститися до шиї. Процедура не повинна викликати погіршення стану.

Такі маніпуляції характерні для миття голови, бо зазвичай не викликають у людини труднощів у виконанні. Після них повертаються до поглажування.

Для прийому вібрації важливо розташувати кисті аналогічно попередньому способу, але не торкатися зап’ястями голови. Напрямок руху залишається тим же: зверху – вниз. Різниця лише в тому, що, опускаючись до області шиї, не слід обертати подушечками пальців, а рухати ними з боку в бік, як ніби “взъерошивая” волосся разом зі шкірою. Показник правильного виконання прийому – явне зрушення шкіри голови.

Зазвичай на цьому етапі люди починають помічати, що кров прилила до голови. Про це свідчить відчуття тепла і розслабленості.

Прийом відмінно стимулює обмінні процеси, змушуючи судини розширюватися, а м’язи розслаблятися. Отже, при їхньому спазмі він обов’язковий. Не варто забувати про поглажування після вібрацій.

Точкове вплив відбувається під час постукування. Воно виконується в напрямку від лоба до потилиці. Для цього кисті знову розташовуються, як у попередньому випадку. Тільки постукувати потрібно акуратно, без надмірного зусилля.

Опрацювання волосистої частини голови завершується стисненням і погладжуванням.

Для першого прийому достатньо взяти себе за голову з боків, розташувавши кисті близько скроневої області. Потім, потрібно спробувати стиснути її з обох сторін одночасно.

Після, руки переміщаються на лоб і потилицю відповідно, після чого голова ними знову стискається. Чергувати ці рухи можна кілька разів.

Як працювати з потиличною областю шийної зоною

масаж голови при головному болі
масаж голови при головному болі

Щоб масаж при головному болі вважався повноцінним, важливо не забути і про потилицю. Він опрацьовується так само, як лоб. В кінці потрібно запустити пальці в волосся, і, схопивши їх близько до коренів, злегка потягнути вгору. При правильному розподілі сили відчуття будуть приємними. Так, потрібно пройтися по всій голові.

Поступово слід переміститися на область шиї. Для тих, хто робить це вперше, орієнтиром послужить кінець лінії росту волосся. Якщо промацати дану дільницю, то посередині чітко визначиться хребет, а по обидві сторони від нього – досить щільні м’язи. У людей, які змушені довго сидіти в одному положенні, або знаходитися в постійному емоційному напруженні — нерідко в цьому місці з’являється їх спазм. Тоді м’язи шиї стають схожими на джгути. Під час перших процедур масажу їх важко схопити і розім’яти. Потім людина відчує біль. Поступово, під кінець курсу вона пройде, а м’язи стануть м’якими і податливими.

Щоб розслабити цю зону, необхідно застосувати такі прийоми:

 

 • Поглажування, яке чергують з іншими.
 • Розтирання.
 • Розминання.

Головне, щоб дії виконувалися строго зверху-вниз, не торкаючись хребта і явно пульсуючих судин.

Користь від масажу голови і протипоказання до його проведення

Користь масажу голови
Користь масажу голови

Значення масажних процедур велике. З їх допомогою неважко домогтися таких ефектів:

 • нормалізації кровотоку шляхом відновлення судинного тонусу і зняття спазмів на їх різних ділянках. Після сеансів покращується робота мозку, підвищується рівень уваги і концентрації;
 • усунення причин головного болю за рахунок розслаблення м’язів шиї;
 • поліпшення роботи нервової системи;
 • зняття стресу, постійної напруженості;
 • поліпшення якості сну і самопочуття після пробудження;
 • посилення роботи місцевого та загального імунітету.

Крім великої кількості позитивних сторін процедури, не варто забувати і про протипоказання до неї:

 • важких хворобах (наприклад, злоякісних пухлинах);
 • порушення цілісності шкірного покриву голови, гноячкових висипах, грибку;
 • гіпертонічному синдромі;
 • інфекційних захворюваннях тощо.

Масаж при головному болі – перевірений засіб. Головне, робити його з дотриманням усіх нюансів і не займатися самолікуванням важких хвороб, щоб виключити їх прогресування.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *