Нудить, болить голова, присутній слабкість і запаморочення… Що стоїть за цими симптомами?

Зміст

 • 1 Вертиго або плавання в просторі
 • 2 Тренуйтеся
 • 3 Кожен третій
 • 4 Коли звернутися до лікаря?
 • 5 Від вуха до мозку
 • 6 Хвороба Меньєра або кінетоз
 • 7 Окуляри, алкоголь, сонячний удар
 • 8 Паніка або фобія?
 • 9 Що робити?
 • 10 Від 3 років

Вертиго або плавання в просторі

Тошнит, болит голова, присутствует слабость и головокружение… Что стоит за этими симптомами?

Запаморочення або вертиго, завжди здатне здивувати людину своїм проявом. Раптово перед очима все гойдається, «піднімається» пол… З’являється відчуття, ніби тіло плаває в просторі, присутнє відчуття нестабільності в русі. Якщо при цьому болить голова, з’являється відчуття тиску в ній, шум у вухах, слабкість, нудота чи блювота і пітливість, це є дуже дратівної ситуацією, яка здатна привести до виснаження організму. Якщо відчувається поколювання і/або слабкість кінцівок, виникає роздвоєння бачення або потемніння в очах, людина може впасти. Симптоми носять суб’єктивний характер, і пацієнт не завжди може їх правильно зрозуміти. Чому виникає запаморочення, яке супроводжує головний біль, слабкість і навіть нудота, і що робити в такій ситуації?

Тренуйтеся

Тошнит, болит голова, присутствует слабость и головокружение… Что стоит за этими симптомами?

 • Є багато видів спорту, які фокусуються на вправах, відточували почуття рівноваги, наприклад, гімнастика, босу, стрибки, антигравітаційні вправи.
 • При чищенні зубів стійте на одній нозі або при ходьбі намагайтеся слідувати лінію на тротуарі.
 • Не вставайте різко з положення лежачи.
 • Пийте багато рідини, особливо в літні місяці, в цілях стабілізації кров’яного тиску. Алкоголь споживайте в помірних кількостях.
 • Регулярно спите, принаймні, 7 годин на добу.
 • Компенсуйте напругу і стрес вправами для релаксації.
 • Проводите регулярний моніторинг кров’яного тиску.
 • Прочитайте вкладиші ліків, які в даний час вживаєте. Деякі з них вказують запаморочення і слабкість, як побічний ефект (від надмірного вживання медпрепаратів або недотримання дози часто нудить і болить голова!).
 • Кожен третій

  Тошнит, болит голова, присутствует слабость и головокружение… Что стоит за этими симптомами?

  На додаток до головних болів і захворювань хребта, запаморочення і тимчасова слабкість є частими неврологічними проблемами, що приводять людей до лікаря. Після 60-річного віку ці неприємності осягають кожного 2-го або 3-го представника популяції. Ці симптоми, як правило, є тимчасовим явищем, яке через кілька секунд або хвилин проходить і називається мультисенсорним синдромом. Іноді, однак, розлади рівноваги стають хронічними і тривають протягом декількох годин, тижнів або навіть місяців. Якщо запаморочення і слабкість (при яких іноді болить голова і нудить) через момент відступають і не повертаються, вам не варто турбуватися. Однак, якщо ситуація повторюється або напад триває довше години, обов’язково зверніться до лікаря. Саме запаморочення (навіть, якщо за нього болить голова і супроводжує нудота або слабкість) не є хворобою, але іноді за ним ховається захворювання, про який людина не підозрює, і з яким треба щось робити. Ці симптоми не варто недооцінювати, особливо, якщо вони проявляються у дітей.

  Коли звернутися до лікаря?

  Тошнит, болит голова, присутствует слабость и головокружение… Что стоит за этими симптомами?

 • Якщо запаморочення настає різко, частішають його прояви і продовжується час нападу без видимої причини.
 • Якщо воно з’являється при певних змінах положення голови.
 • Якщо напад супроводжує нудота, блювота, головні болі, шум у вухах, порушення зору або задишка.
 • Якщо проблема повторюється в однакових ситуаціях, наприклад, при знаходженні в великому скупченні людей, під час стресу, при пересуванні різними видами транспорту.
 • Від вуха до мозку

  Тошнит, болит голова, присутствует слабость и головокружение… Что стоит за этими симптомами?

  Як правило, ви не усвідомлюєте, що ваше тіло може утримувати рівновагу. Вам не потрібно проявляти обережність, щоб не впасти, коли ви стоїте або ходите. Це є результатом складної системної роботи, підсумки якої мозок обробляє.

  Запаморочення – це ілюзія руху власного тіла або його околиць, яку створює неадекватний стимул. Причина цього знаходиться або на рівні внутрішнього вуха, або є неврологічної. До неї доходить в ситуації, коли нервові шляхи, що передають імпульс від внутрішнього вуха з допомогою стовбурових структур головного мозку в його кору, яка і змушує людину усвідомити запаморочення. Утримувати рівновагу нам допомагає і мозочок, тому запаморочення може свідчити про його порушення.

  Хвороба Меньєра або кінетоз

  Тошнит, болит голова, присутствует слабость и головокружение… Что стоит за этими симптомами?

  Найбільша кількість випадків запаморочення тісно пов’язане з внутрішнім вухом (периферичні вестибулярні запаморочення – близько 30%). Ця недуга виникає при асиметрії лабіринтів або вестибулярних нервів. Вони можуть бути пов’язані з хворобою Меньєра, набряком або ушкодженням нерва. За ними може ховатися і отит, який іноді є результатом респіраторних інфекцій чи грипу.

  Фізіологічна форма запаморочення представлена захитуванням (зачіпає не тільки дітей, але і дорослих) та запаморочення від висоти. У літаку цей стан часто супроводжує нудота, болить голова, причиною чого є холодний і дуже сухе повітря від кондиціонера і страх закритих просторів.

  Центральне вестибулярні запаморочення, зазвичай, залежить від положення голови. При ньому дуже важливий анамнез і результати декількох досліджень, які можуть вказувати на порушення кровообігу стовбура мозку або засмічення кровоносних судин. Таким чином, необхідно відразу щось робити з мозковими порушеннями. Важлива диференціальна діагностика інших серйозних захворювань, наприклад, пухлин, травм, інфекцій. Якщо на запаморочення (при якому часто нудить і болить голова) скаржиться дитина, слід враховувати дитячу мігрень.

  Окуляри, алкоголь, сонячний удар

  Тошнит, болит голова, присутствует слабость и головокружение… Что стоит за этими симптомами?

  Запаморочення, які не пов’язані із захворюваннями вух, є невестибулярными. Часто воно зачіпає людей, які почали використовувати біфокальні окуляри, або тих, хто ніколи не носив окуляри і різко вимагає більшої корекції зору. Причиною також може бути дефіцит вітамінів або голодування, анемія, менопауза.

  Після споживання надмірної кількості алкоголю поряд з запамороченням, людину нудить, у нього сильно болить голова. Схожий ефект дає прийом деяких лікарських препаратів. Такий стан іноді асоціюється з низьким або, навпаки, високим кров’яним тиском, порушенням ритму серця, гіпервентиляцією або низьким рівнем цукру в крові. Після неконтрольованого перебування на сонці, особливо, з недотриманням питного режиму, людина отримує сонячні опіки, при яких часто паморочиться і болить голова, з’являється нудота і блювота. Не є винятком такі симптоми при порушеннях шийного відділу хребта і дисфункції черепних суглобів.

  Паніка або фобія?

  Тошнит, болит голова, присутствует слабость и головокружение… Что стоит за этими симптомами?

  Багато людей скаржаться на запаморочення, що не мають ніякого фізичного походження. Вони проходять всі можливі аналізи, але безрезультатно, лікарі намагаються робити все, що в їх силах, призначаючи різні види терапії. При цьому, до психолога або психіатра звертається мало хто. На додаток до запаморочення з’являється задишка, нестача енергії, нудота, часто сильно болить голова, викликаючи проблеми на роботі і в повсякденному житті. Причиною цього може бути звичайний стрес або втома, панічний розлад або депресії.

  Найбільш поширеним типом порушення, яке має психологічну причину, є фобія. Типовими тригерами бувають ситуації, коли людина має перетнути міст, піднятися вгору по сходах, виявиться у великому натовпі людей або у вузькому просторі.

  Чи можна щось робити при запамороченні? Можна. Існує ряд певних дій, які покликані допомогти запобігти це стан або полегшити його.

  Що робити?

  Тошнит, болит голова, присутствует слабость и головокружение… Что стоит за этими симптомами?

  Варіантів, як кінетоз у дорослого або дитини полегшити або уникнути, існує багато, але кожному допомагає щось «своє»:

 • Перед від’їздом прийміть таблетку або гомеопатичний засіб проти кінетозу. Є також жувальні гумки з заспокійливим компонентом, допомагають антигістамінні препарати, але при їх прийомі слід рахуватися з сонливістю.
 • Подорожуйте на порожній шлунок або з’їжте лише легку закуску. Регулярно пийте маленькими ковтками чисту воду або негазовану мінеральну воду.
 • Будьте обережні з запахами, нафтовими і бензиновими парами.
 • Не обертайте головою з боку в бік і не дивіться на об’єкти, миготять за вікном.
 • Придбайте темні окуляри або маску для очей.
 • Знайдіть фіксовану точку, і дивіться удалину перед собою.
 • По дорозі не читайте, не грайте з телефоном, не дивіться на екран телевізора або монітор ноутбука.
 • В автобусі сідайте на переднє сидіння, на човні і в літаку – в центрі. В поїзді і автобусі сидите в напрямку руху. Якщо це можливо, постарайтеся лягти.
 • При зльоті або посадці жуйте гумку або м’ятну цукерку, а зміна тиску компенсуйте зівання.
 • Завжди носіть із собою вологі серветки і поліетиленовий пакет.
 • Від 3 років

  Тошнит, болит голова, присутствует слабость и головокружение… Что стоит за этими симптомами?

  Кінетоз забезпечить вам незручність у всьому, що рухається – в автомобілі, автобусі, літаку, човні, і навіть на каруселі або під час їзди на коні.

  Для немовлят та дітей молодшого віку не є проблемою різкий поворот в дорозі або водіння автомобіля на повному газу. Тим не менш, ця тенденція змінюється після закінчення 3-річного віку. Діти стають чутливими до руху в транспортному засобі, що забезпечує батькам проблеми, особливо при далеких поїздках у відпустку.

  Є 4 види кінетозу. Перший характеризується запамороченням, головним болем, шумом або дзвоном у вухах, слабкістю і сонливістю. У другому переважає нудота або блювота, у третьому – прискорене серцебиття на третину. 4-й вид є найгіршим, оскільки являє собою поєднання всіх 3-х видів.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *