Нудить і крутиться голова, слабкість, що робити? Чому так відбувається

Нудить і крутиться голова, слабкість, що робити? Чому так відбувається
Нудить і крутиться голова, слабкість, що робити? Чому так відбувається

Запаморочення і нудота часто сигналізують про проблеми, які можуть полягати в порушеннях сенсорних органів, вестибулярного апарату, слуху, зору або захворюваннях головного мозку.

Характер запаморочень буває двох видів

Якщо у людини паморочиться голова, але кров’яний тиск нормальний, лікар повинен визначити причини, розглянувши варіанти периферичного і центрального запаморочення. Обидва види розглядаються як патологія, котра несе небезпеку здоров’ю. Особлива небезпека полягає в систематичних симптомах протягом тривалого періоду. Лікар повинен перевірити всі версії і підозри, щоб вирішити, як бути далі і визначити від чого пацієнта мучить подібний недуг.

 • Периферичне запаморочення носить вегетативний характер і може супроводжуватися тахікардією, пітливістю. Після нападу швидко відбувається відновлення і всі симптоми проходять. Вестибулярний аналізатор при периферичному запамороченні не порушується.
 • Центральне запаморочення. Голова починає крутитися різко, відчувається слабкість і порушення рівноваги тіла. Напади повторюються, часто ускладнюються порушеннями мови і рухового апарату з одного боку тіла. Коли подібне трапляється у хворого може двоїтися в очах. Центральне запаморочення може попереджати про проблеми з головним мозком.

Фізіологічні причини запаморочення і нудоти

Фізіологічні причини запаморочення і нудоти
Фізіологічні причини запаморочення і нудоти

 

 • Нервовий стан. У людини під час стресу сильно підвищується адреналін в крові, у цей час відбувається сильний судинний спазм, і до мозку не надходить достатня кількість крові.
 • Хибне сприйняття реальності. Коли мозок думає одне, а відбувається зовсім інше. Подібне зустрічається при катанні на каруселях, гойдалках, у транспорті, при їзді на швидкості, при польоті на літаку або плаванні на судні. Сильний головний біль або запаморочення може супроводжувати людину при кожній поїздці в транспорті. Це не нормально. Слід розповісти про проблему лікаря. Наявність точного анамнезу, допоможе визначити причини хвороби.
 • Проблеми з фокусуванням погляду. Коли довго дивитися вдалину, перед очима все починає обертатися.
 • Коли людина відчуває нестачу в повноцінному харчуванні. В цей час кров не отримує глюкозу в необхідній кількості. В цьому випадку не тільки крутитися голова, але і постійно присутня слабкість. Хворого може часто нудити. Необхідно відкоригувати харчування.
 • При порушенні кровообігу. Внаслідок різких рухів (встав, розігнувся, повернув голову і т. д.) часто, порушується координація, згодом хворого нудить.
 • Причини запаморочення можуть полягати в прийомі деяких медикаментів: антибіотиків, седативних препаратів і антисептиків. У зв’язку з медикаментозним лікуванням людину може сильно нудити.

 

Запаморочення, нудота і слабкість, як ознаки хвороби

Запаморочення, нудота і слабкість, як ознаки хвороби
Запаморочення, нудота і слабкість, як ознаки хвороби

Причини, коли крутиться голова і відчувається нудота, можуть бути різні, але найбільш поширеною є мігрень. При мігрені спостерігається звуко – і світлобоязнь, чути шум у вухах і видніються кольорові «мушки» перед очима. Голова болить нестерпно і постійно, аж до виникнення смакових і нюхових галюцинацій. Біль весь час локалізується в одній точці голови і носить пульсуючий характер.

Хвороба Меньєра. Причини, що провокують розвиток хвороби:

 • черепна травма;
 • отит;
 • інфекції.

Тепер стає зрозуміло, чому розвивається ця хвороба, вона є ускладненням перерахованих вище. Суть полягає в збільшенні рідини внутрішнього вуха, яка відповідає за контроль положення тіла. Якщо людину нудить, рве і сильно крутиться голова, це може говорити про хворобу Маньера.

Чому проявляються саме ці симптоми?

Надмірна кількість рідини провокує стан, коли сильно паморочиться голова, аж до того, що людині здається, ніби її хитає.

Так само причини, провокуючі стан, коли паморочиться голова, можуть бути наступні:

 • анемія;
 • пухлина мозку;
 • інфекційні захворювання;
 • отруєння.

Інсульт. Ознаки і симптоми

Інсульт. Ознаки і симптоми
Інсульт. Ознаки і симптоми

Дуже небезпечною причиною запаморочення може бути інсульт – мозковий крововилив. Основний симптом, що визначає інсульт – сильний біль у місці, де стався розрив судини. До цього симптому приєднується потемніння в очах, порушення координації, мови та зору, так само можлива непритомність. Основною особливістю, яка майже безпомилково вказує на інсульт є оніміння кінцівок половини тіла, протилежної тій, де сталося ураження півкулі мозку.

Високий тиск часто може провокувати інсульт. Якщо судина під впливом високого тиску лопається, відбувається крововилив у тканини мозку і це блокує його нормальну функціональність. Але існує й інший сценарій розвитку патології, коли підвищення тиску може спровокувати закупорку судин, що зупинить кровотік. В цьому випадку відбувається ішемічне ураження мозку.

Інсульт має характерні симптоми:

 • крутиться голова, нудить, відчувається слабкість;
 • сильно спотворюється мова;
 • болить голова;
 • блювота.

Голова може паморочитися в багатьох випадках, тому слід уважно прислухатися до організму і звертатися до лікаря, щоб не втратити дорогоцінний час, тим більше, якщо загальну слабкість супроводжує нудота.
Інсульт – це дуже серйозно, і результат лікування безпосередньо залежить від часу звернення за допомогою.

Вегето-судинна дистонія як причина нудоти, слабкості і запаморочення

Вегето-судинна дистонія як причина нудоти, слабкості і запаморочення
Вегето-судинна дистонія як причина нудоти, слабкості і запаморочення

Вегето-судинна дистонія характеризується порушенням вегетативних функцій організму і судинного тонусу. Цей стан буває у 2 випадках:

 • Коли рівень артеріального тиску набагато перевищує норму. Всі судини, органи і навіть тканини знаходяться в стані сильного тонусу. Цей тип вегето-судинної дистонії навивають гіпертонічним.
 • Другий тип, абсолютно протилежний першому, коли артеріальний тиск сильно знижений. У цей момент людину нудить, відчувається слабкість і паморочиться голова. Це гипотоничкий тип.

 

В обох випадках хворого нудить. Обом типам вегето-соссудистой дистонії характерні й інші симптоми:

 • болить голова;
 • порушується травлення;
 • порушується емоційний стан;
 • відчувається слабкість, млявість, може нудити;
 • може з’являтися блювота.

Найчастіше ця патологія зустрічається у підлітків. Чому?

Симптоми провокуються функціональними порушеннями, але якщо правильно підібрати лікування і виконувати лікарські рекомендації хвороба проходить безслідно. Для діагностики та вибору лікувальної терапії варто звернутися до невролога.

Як допомогти собі, якщо постійно нудить, паморочиться і болить голова?

Тошнит и крутится голова, слабость, что делать? Почему так происходит

В першу чергу треба проконсультуватися з лікарем, здати аналізи провести всі методи діагностики. Тільки після повного обстеження, лікар зможе вирішити, що робити далі з пацієнтом, які препарати йому підходять, а які протипоказані.
Існують перевірені методи, які можуть допомогти при недугу, не завдаючи шкоди організму.
Отже, що робити, якщо настав черговий напад нудоти і запаморочення?

 

 • Якщо у вас весь час крутитися голова, візьміть за правило не робити різких рухів. Не спрыгивайте з ліжка, а піднімайтеся акуратно. В той час коли починає крутитися голова і нудить, спробуйте змінити позу.
 • Корисно іноді побалувати себе солодким. Просто з’їжте цукерку або випити солодкого чаю.
 • Зробіть нескладну зарядку, так би мовити, приведіть організм в тонус, якщо кожен день приділяти 15 хвилин зарядки, вас ніколи не буде нудити.
 • Візьміть за правило довше гуляти на повітрі. Вас може нудити через брак кисню, який вкрай необхідний мозку.
 • Якщо вас нудить в транспорті, запасіться засобами від заколисування. А ще краще, постарайтеся заснути в дорозі.
 • Якщо нудить і болить голова на тлі похмілля, можна прийняти Медіхронал, а краще всього відмовитися від вживання спиртного.

 

Якщо нудить і крутиться голова в зв’язку з травмою або захворюванням, то нічого робити домашніх умовах, не рекомендовано.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *