Основні ознаки частих головних болів

Основные признаки частых головных болей

Неприємне відчуття – головний біль – знайоме кожному. Воно може раптово наздогнати і дорослого, і дитини. Близько 10-12 % населення доводиться страждати від частих нападів головного болю в силу різних причин: наявності метеозависемости, судинних аномалій, гіпертензії.

Щоб зрозуміти, як ефективно боротися з цією недугою, необхідно розуміти, які його основні ознаки і чому він виник. Відповісти на ці питання в стані тільки висококваліфікований фахівець, після проведення відповідних діагностичних процедур.

Зміст

 • 1 Види головного болю
 • 2 Тензионные болю
 • 3 Мігренозні болі
 • 4 Кластерні болі
 • 5 Новоутворення головного мозку
 • 6 Порушення внутрішньомозкового кровообігу
 • 7 Інфекційні патології
 • 8 Різні інтоксикації
 • 9 Гіпертензія
 • 10 Головний біль напруги

Види головного болю

Основные признаки частых головных болей

Головний біль сама по собі не є патологій, так само, як і нудота – вони лише симптоми негативного стану в людському організмі, наприклад, сильного перевтоми або зневоднення, або ознака сформованого захворювання.

На сьогоднішній момент фахівці виділяють наступні види болю в голові:

 • мігренозні;
 • неврологічні;
 • тензионные;
 • кластерні;
 • травмотологические;
 • токсичні.

По інтенсивності і локалізації неприємні відчуття можуть значно відрізнятися – в прямій залежності від первинного вогнища і сприйнятливості людини до больових імпульсів.

Первинна головний біль – провідний симптом захворювання, наприклад, при мігрені. Комбінується з нудотою і запамороченням. При частих рецидивах неприємних відчуттів необхідно виключити вторинний характер болю, наприклад, хронічну інтоксикацію, травми, метаболічні розлади в організмі, остеохондроз.

Тензионные болю

Основные признаки частых головных болей

Поширений вид головних болів, з якими фахівцями доводиться стикатися практично кожен робочий день – тензионные головні болі. Хронізація становить 3-5 %.

Відчуваються, як інтенсивний тиск або стиснення в черепі. Людині може навіть здаватися, що м’язові групи району лоба та очей надто перенапружені, він не в змозі їх яким-небудь чином розслабити.

Основною першопричиною їх появи називається важка стресова ситуація, приміром, конфлікт на роботі або в родині, наслідок травми черепа. Тривалість больових імпульсів різна – від 2-3 годин до 5-7 діб. Якщо сильні болі, нудота, запаморочення не припиняються протягом 5-8 днів навіть після прийому анальгетиків і якісного відпочинку, затягувати з консультацією фахівця не рекомендується.

З профілактичних заходів спеціалістами вказуються – боротьба з гіподинамією, відвідування басейну, фітнес залу, тривалі прогулянки на свіжому повітрі, намагатися уникати хронічних стресових ситуацій.

Мігренозні болі

Основные признаки частых головных болей

Пульсуючі, разламывающие болю в одній половині черепа, рідше, з двох сторін – характерна ознака мігрені. На піку больових проявів виникає виражена нудота і не приносить істотного полегшення блювання.

Загальна тривалість мигренозной атаки, як правило, не перевищує 4.5 – 6 годин, рідше напад тривати 1-2 доби. Пацієнт не в змозі виконувати свої щоденні побутові та трудові обов’язки, змушений зайняти вимушене положення – відпочивати в затемненій кімнаті.

Класичний варіант патології включає в себе провісники мігрені – гіперреакцію на світлові і звукові подразники, нюхові і смакові галюцинації, нехарактерну раніше дратівливість, втома.

Причини, чому патологія сформувалася у того чи іншої людини остаточно не вивчені фахівцями. Є гіпотеза про негативну спадкової схильності.

Остаточно вилікувати мігрень на сьогоднішній момент не представляється можливим – неврологом будуть рекомендовані сучасні медикаменти, які допомагають усунути неприємні відчуття. Основні лікувальні заходи – профілактика загострення мігренозних нападів: уникати провокуючих факторів.

Кластерні болі

Основные признаки частых головных болей

Повторення головних болів в один і той же час на протязі одного і того ж часу доби, говорить про можливу наявність кластерного варіанту патології. Велика схильність до них зазначається у чоловічої частини населення.

Локалізація вогнища больових імпульсів – в одній точці черепа, як правило, в лобному районі, близько очі. Комбінується з рясним сльозотечею, рінореєю, почервонінням ока. Може бути нудота, відчуття припливу крові до голови, дратівливість.

Інтенсивність неприємних відчуттів настільки виражена, що людина не в змозі навіть встати, не кажучи вже про виконанні трудових обов’язків. Тривалість кластерної атаки різна – від 10-12 хвилин до 1-2 годин. Після нападу потерпілий відчуває виснажливу втому, непереборне бажання спати.

Першопричини формування патології остаточно фахівцями не встановлені, але відомі окремі негативні провокуючі фактори – важкі стресові ситуації, зловживання тютюнової, алкогольної продукцією, фізичне і психоемоційне перенапруження.

Лікувальні заходи підбираються фахівцем індивідуально – оскільки патологія важко піддається медикаментозній терапії.

Новоутворення головного мозку

Основные признаки частых головных болей

Страждаючи від частих головних болів, пацієнт відразу ж починає панікувати – висловлюючи припущення про наявність у нього злоякісного новоутворення мозку. На сьогоднішній момент медична статистика свідчить лише про 3-5 % випадків від загальної виявлення онкопатології.

Якщо у пацієнта все ж присутній новоутворення в структурах мозку, воно буде виявлятися такими симптомами:

 • не характерна раніше втому протягом всього дня;
 • зниження ваги при збереженому апетиті;
 • больові імпульси в голові, виснажливі людини в ранкові години і ближче до вечора;
 • можуть виникати судомні напади;
 • посилюється нудота і блювота на піку болю;
 • можлива зміна особистості.

Самопочуття людини значно погіршується з кожним днем – ігнорувати тривожні сигнали організму не рекомендується. Вчасно виявлене новоутворення цілком можливо видалити, без ризику формування важких ускладнень. Лікувальну тактику фахівець у кожному випадку визначає індивідуально – в прямій залежності від локалізації патологічного вогнища, його розміру, виду, вихідного стану здоров’я пацієнта.

Порушення внутрішньомозкового кровообігу

Основные признаки частых головных болей

Гостро виникла, грізна в своїх ускладненнях патологія – інсульт. Її перебіг може бути за ішемічним або геморагічним варіанту. Останній, представляє велику загрозу для життя людини, є причиною інвалідизації або летального результату.

Зовні будуть відзначатися наступні ознаки:

 • неухильно зростаюча втома і дратівливість;
 • інтенсивна локальна або розлита болючість в голові;
 • можлива втрата людиною ознак свідомості;
 • нудота може і не турбувати, але, як правило, присутнє;
 • виявляються порушення зорової, мовленнєвої діяльності;
 • розлад рухової та інтелектуальної сфери.

Перераховані вище симптоми можуть раптово з’являтися і зникати, з кожним разом посилюючись, поки інсульт остаточно не проявить себе.

Після оцінки фізикальних параметрів потерпілого, інформації від діагностичних процедур, фахівцем буде зроблено висновок, чому сформувалася патологія, які лікувальні заходи потрібно провести для повноцінного відновлення здоров’я пацієнта.

Інфекційні патології

Основные признаки частых головных болей

Проникнення в людський організм інфекційних агентів може проявити себе саме з появи інтенсивних головних болів, як правило, в комбінації з гіпертермією, ознобом і різними артралгіями і миальгиями.

Локалізація больових відчуттів різна – в проекції інфекційного вогнища, наприклад, при гаймориті, фронтиті це буде фронтальний район черепа, при менінгіті, енцефаліті – тім’яна та потилична частина, у разі каріозної порожнини – верхня або нижня щелепа.

Характер болю різний – від болючого і давить, до пульсуючої і розпирала. Можуть спостерігатися й інші неприємні симптоми: нудота, слабкість, втома, гіпертермія, шкірний висип, ринорея, сльозотеча, непритомні стани.

При своєчасному проведенні діагностичних і лікувальних процедур усунути вищевказані симптоми вдається в стислі часові терміни, без формування важких наслідків і ускладнень. Самодіагностика і самолікування абсолютно заборонені.

Різні інтоксикації

Основные признаки частых головных болей

Ще однією частою і поширеною причиною, чому раптом сформувався дискомфорт в голові, є різні інтоксикації – харчові, алкогольні, медикаментозні.

Прояви відомі всім – виражена слабкість, біль у голові та животі, втома, нудота, позиви на блювоту, діарею, неможливість виконувати трудові обов’язки.

Тактика лікування визначається фахівцем виходячи з передбачуваної першопричини появи неприємних симптомів: відновлення електролітного балансу, дезінтоксикаційні заходи, прийом антигістамінних препаратів і сучасних ентеросорбентів, для позбавлення від болю – різні підгрупи анальгетиків та спазмолітиків.

З профілактичних заходів вказується на позбавлення від індивідуальних негативних звичок, наприклад, зловживання алкогольною та тютюновою продукцією, корекція раціону, прийом медикаментів тільки за рекомендацією фахівців.

Гіпертензія

Основные признаки частых головных болей

Бичем 21 століття фахівці називають артеріальну гіпертензію. Патологія «молодшає» з кожним голом і ознаки підвищеного тиску виявляються у підлітків 10-12 років.

На фоні коливань параметрів тиску спостерігаються симптоми: часта нудота, слабкість, головний біль, миготіння мушок перед очима, втома надвечір. Інтенсивність і тривалість кризовых станів у кожної людини індивідуальна.

Підбір гіпотензивної терапії рекомендується довірити фахівцеві – самолікування підвищує ризик формування важких ускладнень, наприклад, інфарктів і інсультів.

Головний біль напруги

Основные признаки частых головных болей

У офісних працівників, вимушених проводити більшу частину робочого дня в одній позі, наприклад, біля екрана комп’ютерів, часто виникає ще один вид головного болю напруги.

Її характерними ознаками є: хворобливе стиск за варіантом обруча всього черепа, дискомфорт в очах, напруженість м’язових груп в районі плечового пояса і потилиці. Нудота і блювання спостерігаються рідко.

Виникнення частих болів можна пов’язати з перенесеним психоемоційним або фізичною перевтомою, неприємні відчуття посилюються до кінця робочого дня.

Позбутися від них вдається після сеансу масажу, релаксації, прийняття заспокійливих трав’яних зборів, теплого душу, якісного нічного відпочинку.

Яка б не була першопричина головного болю – її лікуванням повинен займатися тільки фахівець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *