Основні причини, чому болить голова при зміні погоди

Основные причины, почему болит голова при смене погоды

Вельми неприємне стан – Досить неприємне стан – головний біль при зміні погоди – виникало практично у кожної людини, але, не орієнтуючись причини її появи, не кожен зможе собі допомогти і полегшити біль.

Згідно з висновками фахівців, дискомфорт в голові при зміні погодних умов, викликається коливаннями атмосферного тиску. Такої точки зору дотримуються більшість фахівців, хоча метеозависемость остаточно ще не вивчена.

Зміст

 • 1 Групи ризику
 • 2 Чому виникає метеозависемость і ступеня її вираженості
 • 3 Чинять вплив на самопочуття людини типи метеоумов
 • 4 Як купірувати метеочутливість

Групи ризику

Основные причины, почему болит голова при смене погоды

Виходячи з того, що зміни атмосферного тиску безпосередньо впливають на виникнення гострої гіпоксії мозкових структур, обумовлену коливаннями внутрішньочерепних судин, фахівці виділили підгрупи ризику за Виходячи з того, що зміни атмосферного тиску безпосередньо впливають на виникнення гострої гіпоксії мозкових структур, обумовлену коливаннями внутрішньочерепних судин, фахівці виділили підгрупи ризику за головного болю при зміні погоди:

 • якщо у людини є вроджені або придбані серцево-судинні, неврологічні патології – ризик відчути на собі наслідки зміни погоди у формі головного болю досить високий;
 • багато відзначають взаємозв’язок появи у себе больових імпульсів в голові, якщо раніше була перенесена черепно-мозкова травма;
 • при раптовій зміні погодних умов самопочуття значно погіршується в осіб, які страждають різними неврозами, схильних до тривожних розладів, меланхолії;
 • якщо у людини початково слабкий від природи тип нервової системи – ризик придбати метеозависемость високий;
 • особливо схильні до впливу погоди люди, які змушені проводити робочу зміну у погано провітрюваному приміщенні, що займаються важкою інтелектуальною діяльністю, схильні до гіподинамії;
 • чинять негативний вплив і гормональні «бурі» приголомшливі людини в момент пубертатного дозрівання, у жіночої частини населення – при виношуванні малюка, клімактеричний період життя.

Підбір лікувальних заходів буде здійснюватися фахівцем лише після ретельного аналізу інформації, отриманої від проведених діагностичних процедур. Чому сформувалася метеозависемость і що робити в момент загострення, буде вирішуватися в кожному випадку строго індивідуально.

Чому виникає метеозависемость і ступеня її вираженості

Основные причины, почему болит голова при смене погоды

Матінкою-природою людський організм створений, як складна система, зі спеціальним, що підтримує єдність внутрішнього середовища, механізмом.

Величезна роль у підтримці температури, параметрів тиску, обмінних механізмів на належному рівні надається діяльності вегетативної нервової системи. При її активації симпатичних волокон, судини значно звужуються, підвищуються параметри частоти скорочень серця, а також температури і тиску, прискорюються метаболічні механізми. Якщо ж активним стає парасимпатический відділ, в організмі будуть спостерігатися прямо протилежні процеси.

Значне погіршення самопочуття під час зміни погоди буде відчуватися людиною при дисбалансі вищевказаних відділів вегетативної системи – дистонії.

Фахівці орієнтуються при оцінці симптоматики на 3 ступеня вираженості неприємних відчуттів:

 • якщо пацієнт скаржиться, лише на загальне нездужання, підвищену слабкість і сонливість, зміну настрою, але здатність виконувати трудові обов’язки залишається на належному рівні – це легка ступінь метеозависемости;
 • якщо крім вищевказаних скарг під час загострення реєструються тахікардія, суттєві коливання параметрів тиску, змінюється ЕКГ – мова буде йти про середнього ступеня метеозалежності;
 • у разі тяжких нападів у людини можуть спостерігатися такі негативні реакції: різної інтенсивності кардіалгії, тахікардія, аритмії, виснажливі запаморочення і погіршення зору, апатія і сонливість, нехарактерна раніше дратівливість і ломота в тілі, виражена загальна слабкість.

Приймати рішення, що робити рекомендується довірити фахівцеві – самодіагностика і самолікування можуть тільки погіршити ситуацію, привести до важких ускладнень і наслідків.

Впливають на самопочуття людини типи метеоумов

Основные причины, почему болит голова при смене погоды

Значні зміни атмосферного тиску безпосередньо відображаються на структурах системи кровообігу – тонусі внутрішньочерепних судин та параметри артеріального тиску. На сьогоднішній момент фахівцями виділяються наступні типи метеоумов, здатні впливати на організм людини:

 • тонізуючий тип – люди відзначають значне поліпшення самопочуття, навіть при наявності хронічних легеневих і серцево-судинних патологій;
 • при зміні погоди — істотне похолодання, може спостерігатися спастичний варіант реакції, обумовлений підвищенням параметрів атмосферного тиску, а також кисню у навколишньому просторі – у осіб, схильних до метеозависемости будуть спостерігатися гіпертонічні кризи і різноманітні кардіалгії;
 • зниження парціального тиску молекул кисню у повітряних потоках, наприклад, перед початком дощу, буде відповіддю на питання, чому раптом виникло відчуття гострої нестачі повітря у людей, що страждають від тяжкої серцевої недостатністю і легеневих патологій – гіпотензивний варіант реакції;
 • у разі відхилення метеоумов у бік потеплення і зниження параметрів кисню, наприклад, перед дощем буде вказувати на гипоксемический варіант реакції — значно посилює гіпоксію мозку.

Самим негативним чином на самопочутті метеочутливих людей позначаються різкі коливання параметрів вологості повітря, а також температури і посилення вітру, особливо при наявності серцево-судинних і легеневих патологій.

Інтенсивний головний біль може виникнути навіть у абсолютно здорових людей при раптовому зміну сонячної активності і істотному обурення електромагнітного поля планети.

Як купірувати метеочутливість

Основные причины, почему болит голова при смене погоды

Багаторічні спостереження за змінами, що відбуваються в організмі метеочутливих людей, дозволили фахівцям сформувати ряд рекомендацій, що дозволяють зменшити схильність до гіперреакції на зміну погодних умов:

 • Своєчасне лікування наявних соматичних патологій – адекватна гіпотензивна терапія, курсовий прийом судинорозширювальних і нейропротектівних препаратів. Уважне ставлення до власного здоров’я допомагає подолати метеозависемость.
 • Щоденна боротьба з гіподинамією – саме вона сприяє появі багатьох захворювань, в тому числі і схильність до підвищеної чутливості до коливань атмосферного тиску. Цілком достатньо відвідувати 2-3 рази в тиждень фітнес зал, басейн, привчити себе до ранкових пробіжок на свіжому повітрі – і про дискомфорт в голові можна забути назавжди.
 • Ефективно боротися з наявною дистонією допомагають контрастний душ, різні хвойні і вуглекислі ванни, а також електросон і грязелікування – що робити, у кожному випадку вирішується фахівцем строго індивідуально, в прямій залежності, чому виникло погіршення самопочуття. Наприклад, при спастичному варіанті реакції на зміни метеоумов користь принесуть різні відволікаючі процедури – гарячі ножні ванночки, дихальні комплекси ЛФК.
 • При виявленої в ході діагностичних процедур схильності до гіпотонії будуть показані курси адаптогенів – елеутерококу або аралії, женьшеню або лимонника.
 • Багаторазово знизити сприйнятливість до коливань атмосферного тиску допомагає корекція раціону – 3-4 рази в тиждень на столі повинні бути рибні та молочні страви, різні фрукти і овочі. А ось абсолютно виключити рекомендується консерви, копченості, а також крохмалисті страви.
 • Попередити важкий приступ головного болю при зміні погодних умов допоможе уважне відстеження прогнозів погоди – на сьогоднішній момент ця послуга цілком доступна в Інтернеті.

  Якщо ж головний біль заскочила зненацька – рекомендується при перших же ознаках дискомфорту прийняти засіб на основі Ібупрофену або Парацетамолу. Після чого краще відпочити в ретельно провітрюваному приміщенні, де включений іонізатор або зволожувач повітря – фахівцями доведено, що чистий і злегка вологе повітря самим позитивним чином впливає на мозкову діяльність.

  Щорічно фахівців розробляються все нові методики боротьби з метеозависемостью, тому для того, щоб залишатися в курсі подій, необхідно самостійно відслідковувати всі новини з цього питання, читати спеціальну літературу про головний біль і способи її усунення. Будь-яка інформація і новинки рекомендується обговорити з спостерігаючим людини фахівцем – цілком можлива гиперреакция, посилює самопочуття.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *