Основні причини, чому кожен вечір болить голова

Основные причины, почему каждый вечер болит голова

На сьогоднішній момент найбільш часто пропонованої скаргою пацієнтів під час консультації спеціаліста є те, що у них болить голова, особливо до вечора, може трохи паморочиться, піднімається температура до субфебрильних параметрів.

На тлі перерахованих вище симптомів людину нудить, самопочуття помітно погіршується. Якщо подібний стан повторюється кожен вечір, затягувати з проведенням консультації невролога не рекомендується. Для з’ясування першопричини, чому часто паморочиться в голові, болить в районі потилиці, все розпливається перед очима, потрібно проведення діагностичного обстеження.

Зміст

 • 1 Фізіологічні причини появи болю в голові
 • 2 Характеристика болі в районі голови
 • 3 Патологічні причини болю
 • 4 Загальні рекомендації

Фізіологічні причини появи болю в голові

Основные причины, почему каждый вечер болит голова

Дискомфорт і відчуття, що болить не лише голова, але і все тіло, підвищується температура, болі носять мігруючий характер, цілком може бути пояснено такими фізіологічними причинами:

 • нескоригований раціон – якщо переїдати кожен вечір, то крім неприємних відчуттів у животі, людину можуть турбувати і інші симптоми: нудота, починає здутися животик, колоти в боці, відрижка, печія, болить голова, в рідкісних випадках піднімається температура;
 • хронічні стресові ситуації виснажують захисні бар’єри організму – щовечора людина відчуває спустошеність, виражену слабкість, підвищену дратівливість, больові імпульси можуть виникати не тільки в потилиці, але і охоплювати весь череп, починає боліти кожна клітинка, все крутиться і пливе перед очима, формуються проблеми зі сном;
 • багато представниць прекрасної частини населення відчувають свій організм на міцність, дотримуючись різних жорстких дієт – нестача поживних елементів негативним чином позначається на діяльності мозкових структур: голова болить і паморочиться, погіршується пам’ять, підвищується дратівливість, знижується працездатність;
 • перегрівання на літньому сонечку – ще одна причина, чому піднімається температура, починає боліти не лише голова, але і все тіло, особливо інтенсивні болі в тому місці, де сформувався сонячний опік;
 • фізичне або розумове перенапруження можуть призвести до того, що у людини до вечора погіршується самопочуття: сильно болить і паморочиться голова, нудить, спостерігається субфебрильна температура, загальна розлита слабкість.

Ретельно проаналізувавши власні негативні відчуття і події, їм безпосередньо передують, людина може цілком самостійно з’ясувати, чому вони виникли, і як з ними впоратися.

Характеристика болі в районі голови

Основные причины, почему каждый вечер болит голова

Фахівцям достеменно відомо, що в основі виникнення болю в голові лежить потужне подразнення безлічі проприорицепторов – в оболонках мозку, внутрішньочерепних нервів, судинних структур, м’язових волокон черепа.

Під час консультації фахівець обов’язково розпитає пацієнта, які основні параметри головного болю: коли виникла вперше, її тривалість, частота загострень за останні місяці, супутні симптоми. Рекомендується заздалегідь продумати обсяг зазначеної інформації – вона істотно полегшить постановку адекватного діагнозу.

Основні характеристики болю і можливі причини її виникнення:

 • Якщо голова починає боліти і одночасно підвищується температура, спостерігається озноб, ломота в тілі – цілком можливо, що у людини почалася респіраторна інфекція, наприклад, ГРЗ, грип.
 • Якщо головні болі спостерігаються кожен вечір, або в ранні ранкові години, комбінуються з порушенням зору, світлобоязню, людину нудить, є позиви на блювоту – цілком можливо підвищення параметрів внутрішньочерепного тиску, необхідно терміново провести неврологічне обстеження.
 • Повторювані головні болі до вечора, що починаються з району шиї, обхвачують весь череп, наче обручем, з тиском на очі – можуть свідчити про перенапруженні: особливо характерні подібні болі для офісних працівників, вимушених протягом усього робочого дня перебуває в одній позі, наприклад, у екрану комп’ютера.
 • Пульсуючі головні болі, що виникають не тільки до вечора, але і протягом всього дня, що локалізуються в одній точці голови, що супроводжуються появою зорових, слухових, нюхових галюцинацій свідчать про мигренозной природі їх появи.
 • Хворіти може не тільки сама голова, але і розташовані всередині черепа інші органи, наприклад, равлики внутрішнього вуха, розтривожена травмою, інфекційними або бактеріальними агентами, або пошкоджені в силу ряду причин внутрішньочерепні нерви, приміром, трійчастий або язикоглоткового – виставити відповідний діагноз буде під силу лише висококваліфікованому фахівцеві.
 • Чому сформувалися неприємні відчуття, фахівець буде судити за результатами проведених діагностичних обстежень. Самодіагностика і подальше самолікування абсолютно заборонені.

  Патологічні причини болю

  Основные причины, почему каждый вечер болит голова

  На сьогоднішній день фахівці можуть назвати кілька сотень патологій, серед основних проявів яких буде головний біль. З’ясувати її першопричину і основне джерело допомагають сучасні діагностичні обстеження.

  Голова паморочиться, болить, людину нудить при такій грізній у своїх ускладнення патології, як гіпертонія. Згідно з результатами медичних спостережень, перші її прояви виявляються навіть у підлітків. Велику роль відіграє і негативна спадковість — ризик виникнення гіпертонії високий, якщо в родині вже спостерігаються випадки гіпертонії серед найближчих кровних родичів.

  Найбільш сильний і тривалий головний біль з’являється через подразнення судинних внутрішньочерепних структур, наприклад, при вегетосудинної дистонії. Це збірне поняття, що об’єднує в собі безліч неприємних симптомів. Хворіти може не тільки в районі голови, але в проекції серця, легенів, живота. Людина відчуває напади панічного атаки, виражений страх смерті.

  Оскільки нейроциты першими відчувають на собі гострий дефіцит поживних речовин і кисню, саме з головного болю починається безліч захворювань:

  • запалення оболонок мозку – менінгіт, енцефаліт, або арахноїдит – головний біль носить максимально виражений по інтенсивності характер, аж до втрати свідомості, температура досягає максимальних параметрів – понад 39 — 40 градусів, потерпілого сильно нудить, але блювота не приносить істотного полегшення;
  • стійка до впливу медикаментів біль в голові кожен день, тупого, ниючого, розпираючого характеру, яка на параметрах зору і слуху – повинна насторожувати в плані формування пухлинного процесу;
  • все крутиться перед очима, кожен день спостерігається мерзлякуватість кінцівок, виражена задишка і слабкість, температура може залишатися незмінною або навіть трохи знижуватися, головний біль турбує людини при навантаженні – характерні симптоми анемії: досить буде здати загальний аналіз крові, щоб розставити все по місцях;
  • вроджені аневризми і різні мальформації також дають знати про себе постійної неприємної болем в якому-небудь районі голови, причини, чому вони формуються у того чи іншої людини остаточно фахівцями не встановлені;
  • обтурація внутрішньочерепних судин холестерину бляшкою або тромботичної масою – досить рано проявляється транзиторною ішемічною атакою: раптово у людини виникає відчуття, що все крутиться і земля втікає з-під ніг, нудить, мова стає невиразною, затуманює свідомість, різко погіршується пом’яти і рухова активність, болить одна частина голови, температура при цьому не піднімається, після відновлення кровообігу неприємні відчуття зникають.

  Неврологи підкреслюють, якщо людину за останній місяць 2-3 рази турбували нудота, головний біль, запаморочення – затягувати з консультацією не рекомендується. Будь-яку патологію краще виявити і усунути на ранніх етапах її виникнення.

  Загальні рекомендації

  Основные причины, почему каждый вечер болит голова

  Будь-які аптечні засоби здатні приглушити дискомфорт в голові лише на короткий проміжок часу. Якщо голова кожен день не тільки болить, але і крутиться, і ввечері, і під час всієї робочої зміни, людину нудить, піднімається температура – це повинно насторожувати. Рекомендується вчасно пройти сучасне діагностичне обстеження – лише встановлення і усунення істинної першопричини головного болю здатне повернути здоров’я і прекрасне самопочуття.

  Впоратися з болем у голові, якщо вона точно була спровокована не яким-небудь захворюванням, допомагають наступні рекомендації:

  • забезпечити якісний відпочинок у нічний час доби;
  • скорегувати раціон – абсолютно виключити каву, алкогольні напої;
  • намагатися більше гуляти – частіше виїжджати за місто, проводити час з близькими людьми на базах відпочинку, кататися на лижах;
  • якщо нудить після прийому якихось певних лікарських засобів – припинити їх прийом і повідомити про неприємні симптоми фахівця;
  • скорегувати трудову діяльність і відпочинок – голова може боліти і паморочиться після інтелектуального і фізичного перевтоми;
  • температура до субфебрильних цифр, головний біль можуть бути ознаками психоемоційних перевантажень – позбутися від них допоможуть бесіди з висококваліфікованим психотерапевтом.

  Знайти відповідь на питання, чому кожен вечір виникає дискомфорт у голові, рекомендується довірити фахівцеві – самодіагностика здатна тільки погіршити ситуацію, спровокувати негативні ускладнення і наслідки.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *