Основні причини появи сильного головного болю і шуму

Основные причины появления сильной головной боли и шума

Неприємні больові відчуття в районі склепіння черепа, головний біль. Це одна з найбільш поширених скарг пацієнта під час консультації фахівця. Цілком одночасно можуть спостерігатися і інші симптоми – нудота, голова паморочиться, мушки перед очима, шум у вухах.

Всі зазначені симптоми – це частина якого-небудь захворювання, самостійно вони не є патологією. Для визначення, чому вони виникли у того чи іншої людини необхідно пройти ряд діагностичних обстежень – ігнорувати неприємні симптоми не рекомендується, високий ризик різних ускладнень.

Зміст

 • 1. Основні причини погіршення самопочуття
 • 2 Групи ризику
 • 3 Механізм виникнення
 • 4 Чому з’являється двосторонній шум у вухах
 • 5 З якої причини турбують односторонні симптоми
 • 6 Коли потрібна екстрена медична допомога

Основні причини погіршення самопочуття

Основные причины появления сильной головной боли и шума

На сьогоднішній момент більшість фахівців дотримується наступної класифікації, чому у людини виникають сильний головний біль, а також шум і інтенсивне запаморочення:

 • Механічної природи виникнення є: травматизація; гостро виникло порушення локального кровотоку; запальні явища у структурах внутрішнього або зовнішнього вуха; травматизація волокон слухового нерва.
 • Судинної природи виникнення: вроджене локальне звуження просвіту внутрішньочерепного судини; набуте звуження діаметра посудини, що несе живильні речовини і кисень до структур вуха і мозку, обумовлене атеросклеротичними або тромботичними масами.
 • Фізіологічні причини: значна фізична та психоемоційна перевтома; надмірне нервове виснаження; важке невротичний стан.
 • Ретельний збір анамнезу, із зазначенням, які саме симптоми турбують пацієнта – монотонний шум у вухах, пульсуючий характер болю в потилиці, підвищення або зниження параметрів слуху, наявність інших неприємних відчуттів – нудота, блювання, голова паморочиться, допомагають фахівцю виставити попередній діагноз, в подальшому підтверджується діагностичними обстеженнями.

  Групи ризику

  Основные причины появления сильной головной боли и шума

  Медична статистика показує, що високий ризик виникнення симптомів – нудота, блювота, сильні головні болі в потилиці, запаморочення – у таких категорій пацієнтів:

  • мають відхилення в діяльності серцево-судинної системи, наприклад, при гіпертонії симптоми – голова паморочиться, болить в потилиці, є шум – дуже часті прояви;
  • перенесли в анамнезі черепно-мозкову травму: навіть у віддалений проміжок часу пацієнта можуть турбувати симптоми – нудота, сильна локальна головний біль, шум, рідше – голова паморочиться, людину морозить, виникає блювота;
  • пережили стан гострої мозкової катастрофи: інсульт – крім різних парезів і паралічів, людину турбують нудота, рідше блювання, голова болить або в потилицю, або в районі локалізації патологічного вогнища, вона крутиться при різкій зміні позиції тіла в просторі, можуть знижуватися параметри зору, слуху, є шум.

  Всі перераховані вище симптоми і стани частіше характерні для осіб старшої вікової категорії, як правило, після 55-65 років. У дитячій практиці ці симптоми виявляються рідко і вимагають до себе особливої уваги та проведення всебічного обстеження малюка.

  Механізм виникнення

  Основные причины появления сильной головной боли и шума

  Неприємні відчуття, що голова паморочиться, болить в потилиці або в іншому районі черепа, все пливе перед очима, людини сильно нудить, може бути, блювота – не формуються просто так. Цього завжди є причини – відхилення в діяльності вестибулярного апарату, локальне порушення кровообігу, наявність різних запальних або дегенеративних процесів в організмі.

  Ретельно зібравши скарги пацієнта і його анамнез, спеціаліст під час консультації проведе фізикальне обстеження і порекомендує діагностичні процедури для встановлення істинної причини негативного стану.

  Дисфункція вестибулярного апарату часто проявляється саме відчуттями – голова болить у скроневих районі або потилиці, крутиться, з’являється виражена нудота, блювання, шум, галюцинація, що навколишні предмети рухаються, без взаємозв’язку з переміщенням тіла в просторі.

  Причини можуть полягати збої в передачі імпульсів по волокна слухового нерва – крім головного болю в потилиці людини починають турбувати зниження слуху і сильно виражений шум в голові і вухах

  Порушення локального кровотоку в районі внутрішнього вуха і різні дегенеративні процеси в його структурах – причини, рідше виявляються у пацієнтів під час первинної консультації. Для їхнього встановлення потрібно комплекс сучасних діагностичних процедур, наприклад, МРТ мозку.

  Чому з’являється двосторонній шум у вухах

  Основные причины появления сильной головной боли и шума

  Фахівцями виділяються наступні патології, що супроводжуються скаргами – шум у вухах, нудота, блювота, різкі болі в потилиці, скронях:

  • акустична травма, яка сформувалася в результаті тривалої роботи на галасливому виробництві, під час музичного концерту – неприємні симптоми мають тимчасовий характер, шум проходить через 6-8 годин;
  • якщо дискомфорт виникає в момент авіаперельоту, після здійснення стрибка з парашутом, тривалих занять дайвінгом – мова може йти про баротравме, пошкодженні елементів органа слуху: симптом шуму у вухах спостерігається протягом багатьох годин і не проходить після відпочинку;
  • комбінація з сильної болі в потилиці з шумом у вухах, появою плям перед очима і кардіалгіями вказує на виникнення у людини гіпертонії, часто спостерігається нудота і блювота на піку гіпертонічного кризу – купірувати неприємну симптоматику у стані грамотна гіпотензивна терапія;
  • симптоми шуму у вухах можуть спостерігатися на тлі тривалого прийому окремих підгруп медикаментів – ототоксичність: про побічному явищі необхідно негайно повідомити фахівця і відмінити препарат;
  • голова може сильно паморочиться і по тілу повзають «мурашки» з-за формування такої важкої неврологічної патології, як розсіяний склероз – інші її симптоми: нетримання сечі, різні парестезії, нудота, погіршення пам’яті, дисбаланс рухової активності – лікування підбирається неврологом строго індивідуально.

  Тільки своєчасне звернення до фахівця і проведення відповідних діагностичних і лікувальних заходів буде сприяти купіруванню неприємних симптомів, настання швидкого одужання.

  З якої причини турбують односторонні симптоми

  Основные причины появления сильной головной боли и шума

  Якщо у людини раптом сильно паморочиться голова, з’явилася нудота і шум в одному вусі, а також біль у потилиці, то фахівцем можуть бути запідозрені патології:

  • виникнення злоякісного новоутворення, наприклад, невриноми слухового нерва, тривалий проміжок часу жодним чином не дає про себе знати, поступово призводить до втрати слуху, значного порушення координації рухів, відчуття, що бігають мурашки по тілу, часто паморочиться в голові, болить в потилиці або скронях, при прийнятних параметрів тиску — підбирати лікування повинен тільки фахівець;
  • болючість в районі вуха, шум, нудота, підвищення параметрів температури, гнійні виділення й зниження слуху – симптоми запалення зовнішнього вуха, турбують людину в будь-якому віці після локального або загального переохолодження, лікування визначає ЛОР фахівцем;
  • якщо негативні ознаки формуються поступово – зниження слуху, шум, легке запаморочення, причиною цілком може бути встановлена сірчана пробка, все проходить після її видалення;
  • нападоподібний шум у вусі, в поєднанні з запамороченням і нудотою, блювотою цілком може бути обумовлений захворюванням Меньєра – надмірним продукуванням рідини у внутрішньому вусі, справжня причина якої не з’ясована остаточно і до теперішнього часу;
  • якщо дискомфорт у вусі носить пульсуючий характер і збігається з биттям серця людини, то цілком можна припустити наявність артеріо-венозної мальформації – шум у вусі цілком може бути почутий ЛОР лікарем при фізикальному обстеженні.

  Яка б не була першопричина погіршення самопочуття фахівця – перший крок для її встановлення – проведення консультації фахівця і всебічного діагностичного обстеження. Самодіагностика і самолікування підвищують ризик виникнення тяжких ускладнень і наслідків.

  Коли потрібна екстрена медична допомога

  Основные причины появления сильной головной боли и шума

  В окремих випадках надання медичної допомоги повинно бути проведено негайно:

  • при інтенсивному больовому синдромі у поєднанні зі значним шумом у вухах – раніше подібних симптомів не спостерігалося;
  • біль не купірується після прийому анальгетиків і спазмолітиків;
  • дискомфорт заважає виконувати трудові обов’язки, людина не може навіть підняти голову від подушки;
  • больові імпульси виникли на тлі значного підвищення температури – понад 40 градусів;
  • на піку болю у людини з’явилася багаторазова, що не приносить полегшення, блювання;
  • шум у вухах спровокував повну глухоту;
  • больовий синдром був виявлений у дитини;
  • больові імпульси протікають на тлі атипової аури – при різних гемипарезах, паралічах.

  Вищеперелічені патологічні стани повинні бути негайно оцінені фахівцем, підтверджені діагностичним обстеженням, з видачею рекомендацій до проведення лікувальних заходів.

  Повне усунення неприємних симптомів можливе тільки після встановлення істинної природи їх виникнення – судинні аномалії, коливання тиску, перенесення інфекційної патології, новоутворення мозку, органу слуху.

  Рецепти народної медицини цілком можуть доповнювати основне лікування, призначене фахівцем, але не повинні підміняти їх – високий ризик формування різних ускладнень.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *